mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 13:15 
Cytuj  
Atm mam na pc zintegrowaną kartę muzyczną realteka na mobo p31 gigabyte. Jako, że dostałem od dziewczyny na gwiazdkę porządne głośniki 5.1 zacząłem się zastanawiać, czy te 5.1. z tej zintegrowanej karty nie gra "żałośnie" w porównaniu z tym, co bym mógł osiągnąć z kartą za 100zł, lub jakąś lepszą. Macie jakieś własne doświadczenia dziedzinie przechodzenia ze zintegrowanej muzyki na jakąś pod PCI? Mogę spokojnie wydać 100-200zł na coś, co da słyszalną różnicę.
Jestem totalnie zielony w tej gestii, ostatniego Sound Blastera w PC miałem jakieś 8lat temu :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 13:23 
Cytuj  
Jesli ta integra nie wprowadza szumow i znieksztalcen to nie uzyskasz poprawy dzwieku, kodowanie/dekodowanie 5.1 jest w roznych standartach i tu tylko wymaga sie zgodnosci zrodla z tym co oferuje dana karta.

Wszelkie udziwnienia dzwieku jakie oferuja karty sprzetowo lub programowo to juz dyskusja o gustach, jeden lubi korekcje dzwieku i wymuszanie roznych efekow w dzwieku dookolnym, a inny chce miec czystosc dzwieku zarowno w stereo jak i w 5.1


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 14:10 
Cytuj  
Jak mozesz wydac 200zl to tylko i wylacznie X-Fi Xtreme Music, poki jeszcze sa, ale to raczej tylko pod XP, bo karta nie jest juz oficjalnie produkowana ani wspierana przez Creative, dlatego z uruchomieniem softu dla niej pod Vista moze byc problem. Oferuje jednak najlepszy stosunek cena-jakosc. Wszystkie okrojne "X-Fi" w tej cenie typu Xtreme Gamer, Xtreme Audio to tak naprawde nie X-Fi. Ja bym zmienil zdecydowanie, ale nie do sluchawek/glosnikow za 50zl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 14:29 
Cytuj  
Dokładnie, kupować kartę z serii X-FI ale prawdziwe, tylko do amplitunera z porządnymi kolumnami. Przy jakiś creativeach za 200 zyli czy logitecha nie ma sensu. Ja mam X-FI extreme music za 120 zyli i jadę na kinie domowym yamahy z nią przez połączenie coaxial. DTS, Dolby Digital działa elegancko (po włączeniu filmu w AC3 albo BluRaya z DTS na amplitunerze w Signal Info są takie same wartości kbps oraz ikonka Dolby/DTS), prawie nie zauważalna różnica pomiędzy włączeniem płyty DVD a puszczeniem tego z kompa, także konrador, nie zgadzam się z tym co napisałeś.

Poza tym, ostatnio się zastanawiałem nad zmianą na porządną kartę do kina domowego swojej yamaszki :P i cholera nic ciekawego nie ma za 200 złociszy. Fajne opinie zbierają karty Asusa jeszcze.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 15:16 
Cytuj  
Chce kupić kartę dzwiękową która jest głośna, jak to sprawdzić w sklepie ?

Glupie pytanie, ale moja obecna karta dziękowa przy podkręceniu na maksa wszystkiego gra bardzo cicho, chce czegoś takiego uniknąć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 15:28 
Cytuj  
A co masz aktualnie? Miałem od zawsze na pokładzie soudnblastera jakiegoś nigdy nie miałem tego problemu, także możesz kupować w ciemno.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 15:32 
Cytuj  
Aktualnie mam jakiś zintegrowany shitens :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 15:34 
Cytuj  
No to co dziwota :P

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 15:44 
Cytuj  
także konrador, nie zgadzam się z tym co napisałeś.

A co ja takiego napisalem, z czym mozna byloby sie nie zgadzac? Bo nic w twoim poscie - poza tym, ze sie nie zgadzasz - nie wskazuje na to, zebys sie rzeczywiscie nie zgadzal. Jesli chodzi o wspolprace z Vista, bo pewnie o to chodzi, to nie masz o czym dyskutowac, bo softu nie ma, wsparcia nie ma, a nawet jak jest (dla nowych kart i dla starych poprzez nieoficjalne update'y od chinczykow), to jest slabe. Karta nie oferuje wszystich mozliwosci, ktore oferuje w XP, i ktore ja bedac graczem wykorzystuje, a ktorych nie moglbym wykorzystywac bedac posiadaczem Visty, ergo nie dziala tak jak powinna. Koniec dyskusji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 15:53 
Cytuj  
Nie zgadzam się z tym, że xfi extreme audio za 140 zyli nie dorównuje prawdziwemu prockowi xfi. Napisałem Ci, że dekoduje elegancko DTS i Dolby, myślałem że fabułkę zakąsasz ale widzę że nie :). Czego jeszcze wymagać od karty? mi zalezy tylko na dekodowaniu tych 2 dzwięków w czasie oglądania filmów, do gier to jest same shit, i tak nie zrobisz +20dB na ampli bo starzy z sąsiadami Cię zjedzą, poza tym, po 10 minutach hałasu z gry masz dosyć.

Więc reasumując. Karty z serii Xfi które nie są Xfi i tak spełnia oczekiwania. A co do sterowników, hm... przez łącze coaxial i tak nic nie chodzi w sofcie creative'a, więc xfi crystal sound, czy podbijanie basów które można elegancko zrobić w amplitunerze mija się kompletnie z celem tutaj.

Jeszcze jedna sprawa. Najczystszy dźwięk osiąga się nie włączając kompletnie nic w karcie dźwiękowej, dlatego ja mam zainstalowane tylko sterowniki, nic więcej. Treble i Bass w Amplitunerze mam na 0, kłamanie poprzez soft creative'a jest dla dzieciaków które chcą się popisać dźwiękiem przed kumplami. Ja odpalam Dire Straits w DTS i dosłownie uśmiecham się sam do siebie, jak tylko zaczynam kombinować z ustawieniami dźwięku to od razu mnie to zniechęca i wycofuje wszelkie ustawanie.

________1
Także moją opinię właśnie poznałeś na temat zwykłego okłamanego XFI Extreme Audio, czy zaskoczysz mnie czymś więcej i podasz jakiś konkretny powód dla którego musisz mieć XP żeby mieć super imba hiper Soft do XFI?

________2
A jeżeli czasami mrużysz oko czy rzeczywiście XFI podrobione dekoduje DTS i Dolby, to Ci mogę nagrać film jak odpalam z pieca film w Dolby/DTS i zobaczysz jak ładnie amplituner przeskakuje na DTS/Dolby.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:02 
Cytuj  
Tak jak pisze Sob, karta ma dostarczyc czysty bez znieksztalcen dzwiek, reszta to juz dobry wzmacniacz/ampli i glosniki, cale gowno do korekcji dzwieku w kompie lub w karcie jest dobre dla dzieciaka podjaranego podkreconym bassem itp.


Shadhun napisał(a):
Chce kupić kartę dzwiękową która jest głośna, jak to sprawdzić w sklepie ?

Glupie pytanie, ale moja obecna karta dziękowa przy podkręceniu na maksa wszystkiego gra bardzo cicho, chce czegoś takiego uniknąć.


Sugerowac sie jaki karta ma wzmacniacz, cudow nie bedzie jesli to karta ma zajmowac sie wzmocnieniem.
Moze lepiej kupic zewnetrzny wzmacniacz ( dobre markowe na allegro sa strasznie tanie ) i cieszyc sie ze ta integra pieknie gra i co najwazniejsze w twoim przypadku gra glosno.
Wzmacniacz/amplituner 20wat na kanal wystracza na pomiesczenie ~20m2, tylko prawdziwe waty, a nie tescogowno5000wat.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 21 gru 2008, 16:05 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:04 
Cytuj  
Shadhun,

kupujesz amplituner Yamaha/Denon za 500 stówek z allegro, do tego Prismy 120W 3 kanałowe z 2 niskotonowymi i syczkiem i żaden creative/logitech 7.1 i bóg wie jeszcze jaki system nie pryknie do takiego zestawu stereo. Podłączasz coaxialem czy tam światłowodem z kompem i jest bajeczka. Ewentualnie dokupujesz później pod amplituner 5.1 resztę głośników.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:08 
Cytuj  
... mozna kupic swietne uzywane amplitunery lub nowe z serii 2004-2005rok bo sa tanie i maja dts/dd 5.1, jakos na najwyzszym poziomie, a koszt to czesto nawet 200zl ( denon, yamaha, onkyo, sony, pioneer itp ).


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 21 gru 2008, 16:10 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:09 
Cytuj  
a maja 3 wejscia hdmi? bo taki potrzebuje (xbox, ps3, htpc)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:10 
Cytuj  
W ogóle najlepsze marki teraz muzyczne robią świetny sprzęt za naprawdę nie dużą kasę. Za 1500 PLN masz pełen zestaw Denona/Yamahy ze 120W kolumnami wysokości 120cm, w drewnie, super wykonanie, amplituner z takimi możliwościami, że głowa mała.

Nic tylko brać :). Kiedyś te firmy były niedostępne bo ceny miały zabójcze.

abey napisał(a):
a maja 3 wejscia hdmi? bo taki potrzebuje (xbox, ps3, htpc)


To zależy. Ja nie mam żadnego a i tak mam podłączone DVD, PC i Dekoder HD. Trzeba tylko chcieć i wiedzieć jak to zrobić.

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:13 
Cytuj  
mozesz podac Sob dokladne modele?
nie no nie da rady inaczej za bardzo Sob. 1 hdmi musze miec, 2 byloby git.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:15 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
W ogóle najlepsze marki teraz muzyczne robią świetny sprzęt za naprawdę nie dużą kasę. Za 1500 PLN masz pełen zestaw Denona/Yamahy ze 120W kolumnami wysokości 120cm, w drewnie, super wykonanie, amplituner z takimi możliwościami, że głowa mała.


Dokladnie, sam mam denona amplituner co prawda kosztowal w hurtowni 1500zl ale znajomy ma taki za 500zl i smiga podobnie jakosciowo ( roznica paru lat ) zwlaszcza ze zrodla dzwieku jakie uzywaja ludzie najczesciej sa slabej jakosci, wiec nie ma sie co szarpac na sprzet za kilka tysieci jesli sluchamy mp3 itp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:16 
Cytuj  
Nie zgadzam się z tym, że xfi extreme audio za 140 zyli nie dorównuje prawdziwemu prockowi xfi.

Okejas, z tym ze pisales, ze masz Xtreme Music. Wyrazaj sie jasniej. Nie masz Xtreme Music - masz Xtreme Audio. Karta dzwiekowa to nie sam procesor, ale pomijajac to - nowa seria tanich X-Fi to nie jest X-Fi, a Xtreme Audio to juz na pewno nie X-Fi.

Cytujac za wikipedia:

"The entry-level model of the X-Fi series, the Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, does not actually have the EMU20K1 chip but is a re-branded Audigy SE, using the same family of chips (CA0106-WBTLF), and even the same drivers. Thus, not only is all of the X-Fi–related processing performed in software, but it also lacks basic hardware acceleration just like the SB Live! 24-bit, the Audigy SE and other budget Soundblaster models. The X-Fi Xtreme Audio does not use the same drivers as the rest of the X-Fi family, some games do not recognize it as being "X-Fi capable hardware", and the device's hardware profile resembles that of older Live! and Audigy cards.

Furthermore, users have reported that it slows down some applications and games, and that rear sound in games (all) is muffled and of profoundly low quality. Thus, even if the card is marketed as part of the X-Fi line, it does not belong to it technically, just like the Audigy SE doesn't technically belong to the Sound Blaster Audigy series. The card is not marketed as supporting the "X-Fi Gaming Mode" (but is still marketed as "X-Fi"), and there are no official implicit or explicit statements regarding its having hardware acceleration or not."

Dobrze, ze wiesz jaka masz karte i do czego jest zdolna. Daj jeszcze pare rekomendacji odnosnie sprzetu. Potem polec jeszcze jakies hi-end bezprzewodowe sluchawki 7.1 z subwooferem. gg.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:16 
Cytuj  
Za HDMI zapłacisz...

Poza tym, po co Ci ono? żeby zamiast 3 kablami podłączyć jednym? :)

konrador napisał(a):
Dobrze, ze wiesz jaka masz karte i do czego jest zdolna. Daj jeszcze pare rekomendacji odnosnie sprzetu. Potem polec jeszcze jakies hi-end bezprzewodowe sluchawki 7.1 z subwooferem. gg.


Boom, zgniotłeś mnie. Udowodniłem Ci, ze karta za 140 złotych spełnia oczekiwania moje odnośnie DTS/Dolby, a czy to jest prawdziwe XFI bo tak na Wikipedii piszą to mnie naprawdę mało interesuje.

A czy to jest xfi exetreme audio, extreme music, extreme hiper music fatality pr() to juz naprawde Kon nie ma znaczenia, napisałem 140 złotych, więc chyba logiczne że to nie jest XFI?
A tak w ogóle, to rzeczywiście źle się wyraziłem i wprowadziłem w błąd naszą dyskusję.


Ostatnio edytowano 21 gru 2008, 16:25 przez Sobtainer, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2008, 16:19 
Cytuj  
hdmi do dzwieku to tylko uniwersalnosc i wygoda, nadal najlepsze jest polaczenie cyfrowe pradowe ( coaxial ) lub optyczne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.