mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 07:13 
Cytuj  
Ostatnio ze znajomymi mamy faze na planszowki, atm meczymy Osadnikow z Catanu +dodatek, sam przymierzam sie do zakupu Gry o Tron i Neuroshimy Hex.

Jako,ze swiat planszowek zmienil sie diametralnie od lat, kiedy w nie duzo gralem i wychodza teraz na serio zajebiste gry nie polegajace tylko na rzucaniu kostkami bylbym wdzieczny za sugestie dot. jakichs ciekawych tytulow, bo ciezko sie zdecydowac na cos - tyle tego jest. Preferowane granie w 2-6 osob i mozliwie mala losowosc (Catan mnie wkurza troche pod tym wzgledem).

Myslalem o nowym wydaniu Magii i Miecz (to moje stare sie zdekompletowalo jakos w trakcie przenosin roznego typu), ale nie wiem, czy takie cos bedzie bawic ludzi ok 25lat tak, jak mnie bawilo w podstawowce ;) Mial ktos juz stycznosc z tym tytulem?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 08:01 
Cytuj  
Nowa Magia i Miecz? Masz na myśli Talisman? Takie sobie, jakoś specjalnie nas nie wciągnęło. Ostatnio kupiliśmy Runebound 2nd Edition i na razie jest fajnie (ale od razu ostrzegam walki są dość długie - 3 fazy każda).


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 08:19 
Cytuj  
@up

Troche drogi ale zainteresuj sie Descent - Journeys in the Dark

Tutaj ciekawa recka ;)

http://www.gamesfanatic.pl/2009/01/29/d ... -the-dark/


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 08:58 
Cytuj  
Shadow over Camelot - http://www.rebel.pl/product.php/1,371/6 ... melot.html


Całkiem fajna gra.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 09:14 
Cytuj  
ten descent nie do kupienia z tego co widze.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 400
Dołączył(a): 11.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 09:27 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
ten descent nie do kupienia z tego co widze.


http://planszak.pl/descent-journeys-in- ... -1588.html

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 11:00 
Cytuj  
RufeN, a znasz ten klub CUBE czy jakoś tam w Posen na ul.Polanka? Gadałem z kolesiem co ma stoisko z grami planszowymi w M1 i powiedział że można tam spokojnie sobie pójść, podpatrzeć co i jak, pogadać. Tam się zbiera śmietanka towarzyska planszówek :)


_________________
LaMoon#2988

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 12:09 
Cytuj  
Magia i miecz jest w pyte, chociaz nigdy w to nie gralem na trzezwo. Idealna gierka do posiedzenia ze znajomymi przy piwku. Sama rozgrywka potrafi trwac w uj dlugo wiec pare piwek pojdzie ;f

Warcraftowa planszowka tez jest fajna, tytulu ci nie podam bo gralem w to ze dwa razy.

Z innych to moge polecic gre o Tron, sporo smiechu i sporo mocnych wkurwów sie na tym lapie, ale zabawa przednia.
No i Monopol:D:D

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 12:14 
Cytuj  
No ja zlapalem faze na planszowki jakis czas temu.

Mam Runebounda 2nd edition, ale jeszcze nie bylo okazji przetestowac.

Bardzo w moim kregu znajomych spodobalo sie Stone Age. Jezeli ktos lubi gry worker placement, to polecam.
Jest bardzo przyjemna, prosta do opanowania, szkoda troszke ze nie ma mozliwosci na wiecej osob niz 4. Za to calkiem dobrze sprawdza sie przy 2, wiec nadaje sie na dlugie zimowe wieczory, jak znajomi nie maja jak dojechac na cos wiekszego ;)

A teraz mysle o Middle Earth Quest. Wyglada calkiem interesujaco.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 13:30 
Cytuj  
ten descent i runebound wygladaja dosyc podobnie, przekonalem sie w sumie do niekupowania MiM Talismanu i wciecie jednej z nich, ale kurde wybor ciezki :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2010, 13:31 
Cytuj  
Mnie osadnicy tez wkurzali z tymi kostkami, losową utratą surowców, losowymi kartami itd. Dużo farta trzeba mieć.

Najmniej losowa gra w jaką grałem to Puerto Rico, wszystko zależy od decyzji graczy od początku do końca a jednocześnie każda gra jest inna. Naprawdę świetna ekonomiczna gra. Minusem jest mała liczba uczestników 2-4.

Polecam też wysokie napięcie tam jest jeden element losowy, gdy wychodzi nowa elektrownia na licytacje ale pozatym 90% gry to matma i ekonomia:>
Dużym plusem wysokiego napięcia są też bardzo proste zasady, znajomi którzy zreguły nietykają planszówek w tą o dziwo lubia grac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 07:39 
Cytuj  
Ja mam osadnikow i ryzyko z ostatnich nabytkow, szukam czegos fajnego do pogrania z zona wieczorem dla dwoch osob, co sie jeszcze nadaje?
Bo osadnicy w 2 to troche fail


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 09:09 
Cytuj  
poki co kupilem trafione na allegro znacznie taniej niz w sklepach Neuroshime Hex i Gre o Tron.
przyjdzie jesien to sie pewnie tego Runebounda albo Descenta kupi - wpierw jednak zbadam obie gry :P

Co do Osadnikow, to troche ratuje sytuacje dodatek Rycerze i Miasta - troche urozmaica rozgrywke, chociaz po paru grach znow troche wkurza ta duza losowosc - niby fajnie miec jakas taktyke,ktora zaskoczysz graczy ale jak kosci zle padaja to nic nie ugrasz.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 10:05 
Cytuj  
Dla dwóch osób Space Hulk jest idealny.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 11:16 
Cytuj  
Dziś jest premiera reedycji DungeonQuesta, ciekawym waszych opinii.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 15:08 
Cytuj  
Ja z rodzaju przygodowek, razem z runeboundem kupilem sobie Dragons Ordeal. Tez jeszcze nie mialem jak przetestowac, ale wyglada zachecajaco.

Gra polska, mape uklada sie z kart, na ktorych narysowane sa pola w liczbie od 1 do 3ch. Pola startuja zakryte i mozna z nich tworzyc rozne uklady.
Do tego sa PD i rozwoj postaci. Ladnie wydana, fajne kostki. Nie moge ocenic gameplaya, ale ludzie mowili ze na poziomie runebound, czyli przyzwoity przedstawiciel gatunku :)

AE, nie dam glowy jak to sie sprawdza, ale czesto polecana jest http://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=szczegoly&tw=11 (sklep zupelnie przypadkowy)
Taka lekka i przyjemna i z tesciami mozna zagrac nawet jak wpadna niespodziewanie.
Podobno http://www.gryplanszowe.pl/index.php?d= ... ly&tw=1051 tez daje rade.

Najlepiej przejrzyj sobie forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/
Jest tam dzial do polecania. No i mozna tanio kupic uzywki w bardzo dobrym stanie. Moje obie przygodowki kupilem od goscia z forum wlasnie, w swietnym stanie i jakies 30-40% taniej niz w sklepie mi wyszlo ;)

PS: Do przeczesywania sklepow, polecam http://i-szop.pl.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 25 sie 2010, 19:27 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 27
Dołączył(a): 5.01.2010
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 18:53 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Ja mam osadnikow i ryzyko z ostatnich nabytkow, szukam czegos fajnego do pogrania z zona wieczorem dla dwoch osob, co sie jeszcze nadaje?
Bo osadnicy w 2 to troche fail



polecam "Cywilizacja: Poprzez wieki" gra oparta na cywilizacji znanej z PCta, da się całkiem przyjemnie grać w 2 osoby (przeznaczona na 2-4 osoby) jakiej by strategi nie wybrać można wygrać

minis nie minus , rozgrywka trwa kilka godzin zwykle, ale wciąga
kolejny minis nie minus , mało "kontaktowa"


_________________
Obrazek

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 18:55 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Dla dwóch osób Space Hulk jest idealny.


co to?

Maalw napisał(a):
polecam "Cywilizacja: Poprzez wieki" gra oparta na cywilizacji znanej z PCta, da się całkiem przyjemnie grać w 2 osoby (przeznaczona na 2-4 osoby) jakiej by strategi nie wybrać można wygrać

minis nie minus , rozgrywka trwa kilka godzin zwykle, ale wciąga
kolejny minis nie minus , mało "kontaktowa"


Wiesz to musi byc cos takiego aby sie kobiecie podobalo, osadnicy sa idealni nie weim czy cywilizacja da rade


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 19:45 
Cytuj  
@ae

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... fcards3-20

http://www.areyougame.com/interact/item ... no=KGBGR41

http://www.areyougame.com/interact/item ... no=KGBGR11


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2010, 22:17 
Cytuj  
eee z wlasna zona?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.