mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 22
Dołączył(a): 6.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 14:07 
 
nie uwazacie, ze byloby znacznie ciekawiej, gdyby te lepsze metale wystepowaly znaaacznie, znacznie rzadziej?
handel sztabami na pewno by sie rozwinal, a i ilosc gornikow zmniejszylaby sie (za latwo sie na tym zarabia przyzwoite pieniadze)

_________________
pozdrowienia,
muszek
[email protected]
http://www.swietliki.art.pl
icq: 419857

a oto i pozniejszy post, o ktorego przeczytanie Was prosze:
Czy to jest w porzadku, ze nikt nie uzywa zelaza? Czy to jest w porzadku, ze po dziesieciu minutach gry (tak!) gornik jest w stanie zarabiac ponad tysiac gp sprzedajac sztaby ENPISOM? Wczoraj o ktorejs tam godzinie bylo ok. 15 graczy na serwerze. A w kopalni w minoc czterech gornikow. Powinno tak byc?

Uwazam, ze procent lepszych metali w uzyskiwanych przez gornikow (zwlaszcza tych mniej doswiadczonych) "plonach" jest zbyt wysoki. Takie jest moje zdanie. Milo byloby widziec, ze juz brazowa zbroja jest sporo drozsza od zelaznej. Milo byloby widziec kolesi w zbrojach z tychze metali. Jestes slaby i umierasz czesto? Nosi wiec kiepskie lachy. Jest herosem i chcesz sie wyroznic? "Nos dobre ciuchy", jak spiewal Maciek Malenczuk.

Jesli Royala jest naprawde malo, to niechaj zostanie on na dotychczasowym poziomie... ale dlaczego, bedac ekspertem, wykopuje znaczne ilosci shadowa, black rocka i innych "dobrych"? BTW: Ziemni pytal sie, czy na ekspercie kopie black rocka. Tak, w calkiem sporych ilosciach -- kilkanascie br na kazde 300 zelaza. Mialem tez verite i valorite. Nie mowie nic o tych NAJlepszych, ale zmniejszmy ilosc posrednich... moze kiedys z podniesiana glowa bedziemy mowic "jestem gornikiem" i nikt nie bedzie odpowiadal "tia, w pizdu i troche sie Was namnozylo".

Prawda, nie jestem arcymistrzem, wiec nie wiem, co i w jakich ilosciach kopie sie na tym poziomie. Z dotychczasowego doswiadczenia wiem jedynie, ze z uplywem czasu kopie coraz mniej zelaza, a coraz wiecej kolorowych, co zapewne jest sluszne, ale nie chodzi nam o generalna zasade, a o liczby.
Nie mowie, ze mam absolutna racje... tylko bezczelni idioci (i NIE MAM tu na mysli nikogo) wrzeszcza "zabije Cie, baranie, jesli nie przyznasz mi racji". Rzucilem tylko propozycje do rozwazenia i mam nadzieje, ze merytoryczne wzgledy zawaza na ostatecznym (niewazne w tym miejscu, jakim) rozwiazaniu problemu.

Dzisiaj gralem moja druga postacia i jakis koles (btw: z bractwa minoc, kopal mieczem siedzac na ostardzie...) co chwile przynosil mi kolorowa rude, bo "nie mial co z nia robic". Kopie sie latwo, szybko i duzo. Tak tez sie na tym zarabia. Gdyby bylo odwrotnie, gornik szanowalby swoja prace i jej owoce, szukajac kowala, z ktorym moglby dobic targu. Teraz, kiedy jest, jak jest, tracac ostarda ide na kilkanascie minut do kopalni i kupuje nowego (pozdrowienia i wyrazy uznania dla Uriela i jego odwiecznej kluski :) ). A gdzie zarabianie na pozywienie? A gdzie zarabianie na cokolwiek poza domem i jakimis super-hiper przedmiotami? RPG to proba kreacji postaci. Ultima stwarza tutaj doskonale warunki. Jesli chcemy sobie pobiegac i pobic sie ze smokami, zagrajmy w Diablo.

P.S. jesli, szanowni (bez ironii) panowie rolplejowcy uwazacie, ze przekladanie WASZEGO osobistego stosunku do MOJEJ skromnej osoby w "zaswiatach" na analogiczny stosunek Wasza POSTAC - moja POSTAC jest w porzadku, to chyba gdzies umknely nam podstawowe zalozenia RPG. btw: kilka lat temu jeden z moich najlepszych przyjaciol wbil mi sztylet w plecy, gdy zdejmowalem fajna zbroje z zabitej kreatury :)
P.S.2. Niektorzy (mam nadzieje pozostajacy w mniejszosci) rzucajacy we mnie miesem: zachowajcie sobie inwektywy na klotnie z tymi, ktorzy doceniaja ten rodzaj dyskucji. Walczcie z moimi argumentami, nie ze mna.

doktur jerzy, intergalaktyczny malakser

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: muszek dnia 2002-02-11 22:45 ]</font>

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 15:18 
 
ooooo i to mi sie podoba :smile: :smile: :smile:
niema sprawy - postaram sie dzis to poprawic :smile:
[mode szatanski smiech OFF]
Gadget


Posty: 22
Dołączył(a): 6.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 17:16 
 
:smile:
wypuscisz mnie za to z wiezienia? :razz:


_________________
pozdrowienia,
muszek
[email protected]
http://www.swietliki.art.pl
icq: 419857

**

Posty: 205
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:09 
 
muszek - nie wiem co uwazasz za lepsze mineraly.. taki royal czy azurit to normalnie tonami sie pojawia :smile: :smile:

*

Posty: 113
Dołączył(a): 2.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:16 
 
Od dwoch tygodni kopie rude na arcymistrzu i royala wykopalem 5 (slownie 5) sztuk (a kopie bardzo duzo). Azuryt rowniez w ilosciach znikomych (chyba 15-20 sztab mam).
Juz jest dosc trudno wykopac najlepsze rudy, widac Muszek nie jest jeszcze dobrym gornikiem bo by zauwazyl jak 'czesto' wykopuje sie dobre mineraly.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:21 
 
Hmmm chyba pomyslodawca nie ma pojecia o czestotliwosci pojawiania sie lepszych mineralow w polaczeniu z czestotliwoscia wykuwania expa. Pomysl ten jest moim zdaniem niezmiernie niemadry bo i tak brakuje rudy a handel kwitnie (co chwile chce ktos kupic odemnie rude). A na poparcie moich slow zobacz sobie ile jest nowych expowych rzeczy z royala czy azuritu mimo ze jak mowisz kazdy jest kowalem... Utrudnianie wszytkiego nie jest droga ktura prowadzi do polepszenia servera. Pozatym popatrzcie na ile elemntow ewentualna decyzja o zmniejszeniu czestotliwosci by wplynela. Wymienie para a jest ich duzo wiecej (zmniejszenie ceny czarow (ja podobnie jak wiekszosc zarobilem na swoja ksiege kopaniem i to kopaniem przez wieeeeele godzin, zarobia ci co maja najwieksze zapasy a nie ci co najwiecej beda kopac po zmianach, ceny zbroi znowu pojda w gore tylko nie wiem czym sie na nie zarobi itd itp.

Pozdrawiam Slimi


Posty: 47
Dołączył(a): 17.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:21 
 
ehh muszek ja nie wiem ty chyba napisales to po to tylko zeby sie podlizac za to zeby cie z wiezienie wypuscili... mnie sie ten pomysl wcale nie podoba. i tak juz gornicy maja trudno b nie mog duzo wazyc i moga kupoac male ilosci rudy. powinienes to sobie przemysles bo mnie sie ten pomysl wcale niepodoba...

*

Posty: 141
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:22 
 
Alien zgadzam sie z toba calkowicie. Muszkowi chyba cos odwalilo. Ja kopie czesto i np. shadowa nie widzialem ani razu a royal wykpouje raz dziennie:> Gadget ty wiesz jak ja czesto kopie:> Zmiana tego sprawi ze wszyscy beda w zelazie biegac i to nie expowym bo kowalstwo tez zostalo super zmienione:> Owszem liczba gornikow sie zmniejszy ale chyba do zera:>


Posty: 22
Dołączył(a): 6.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:22 
 
chodzi mi jedynie o to, ze milo byloby, gdyby 90% wykopywanej rudy to bylo zelazo, a inne, nawet braz czy miedz, zdecydowanie rzadziej... im cos lepszego, tym trudniej to znalezc...

w tym momencie jest tak, ze zdecydowana wiekszosc metali jest na tyle latwa w wykopaniu, ze nie ma dla mnie roznicy, czy robie cos z zelaza, czy black rocka. po pieciu minutach kopania mam w plecaku 10 gatunkow rudy... czy tak byc powinno?

a przeca roznorodnosc to jeden z wazniejszych atrybutow ciekawej gry...


_________________
pozdrowienia,
muszek
[email protected]
http://www.swietliki.art.pl
icq: 419857

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:23 
 
Errata:

Oczywiscie nie kazdy jest kowalem tylko kazdy jest gornikiem.

Slimi


Posty: 23
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:26 
 
hmm, Muszek - powiedz nam po jakim czasie kopania rudy doszedles do tak genialnych wnioskow ?? Jestem Arcymistrzem gornictwa i kopie codziennie po kilka godzin. ok 80 % wykopanej rudy to zelastwo. Jak trafie blood rocka to ciesze sie jak dziecko a royala widzialem pare dni temu 5 szt. Mozesz wobec tych informacji uzasadnic twoj ( moim zdaniem durny :smile: postulat ? Kopanie w sciane godzinami to nie lekka praca chyba ze ty uzywasz makra. Ja NIE.
Mam nadzieje ze GM-y zanim zamienia postulaty tego typu w rzeczywistosc wykoncza tych ktorzy makruja.


Posty: 47
Dołączył(a): 17.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:28 
 
Muszek 1 pytanie: jaki masz stopien gornictwa ?

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:28 
 
Muszek ty jakis dziwny jestes. Czytam i stwierdzam ze nie masz pojecia o czym ty wogule mowisz. Ja kopalem ostatnio lacznie 70h bez przerwy co zaowocowalo wzrostem sily o 13. W tym czasie nie wykopalem zadnej rudy w ilosci pozwalajacej na wykucie expowego kompletu chainowego (raptem 3 rzeczy) oprucz ironu, bronzu i moze pirytu. A sprobuj kopac 70h bez przerwy (oczywiscie mowie o lacznym czasie kopania przez pare dni, w czsie ktorych tylko kopalem) to zobaczysz jaka to latwa robota. JAk beda zmiany to pieprze kopanie i sadze ze tak samo zrobi wiele osob.

Pozdrawiam,
Slimi


Posty: 47
Dołączył(a): 29.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:29 
 
Masakra... najlepiej to skasujcie kilofy i mloty, wedki, wszystko... kazdy bedzie chodzil i blagal straznikow o 10gp...
Mi sie wydaje ze to obciazenie ktore zostalo wprowadzone chyba 2 tygodnie temu to i tak dalo po d... gornikom...a tu jeszcze zeby ruda tansza byla... , poprostu masakra... szkoda slow...


Posty: 22
Dołączył(a): 6.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:29 
 
Nyshak: jestem dopiero ekspertem, a shadowa mialem juz wiele razy

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:30 
 
Wiem po zmianach zaczne zabijac gornikow :smile: Tak szybciej zarobie. A mysle ze taki pomysl wielu przyjdzie do glowy.

Bandyta z przymusu,
Slimi :smile:


Posty: 47
Dołączył(a): 17.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:33 
 
Muszek to wyjasnia sprawe. jak masz experta to niektore rudy kopisz czesciej ale tych lepszych wogole !
wiec jak bedziesz mial arcymistrza to mozemy wrocic do tej sprawy ! takie jest moje zdanie

**

Posty: 205
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:33 
 
Jak napisales ze obojetne czy robisz cos z black rocka czy z zelaza - bedac ekspertem wydobywa sie black rocka?


Posty: 3
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:36 
 
powiem krotko i zwiezle muszek ty chyba pomyliles sie z powolaniem.
Zmiejszyc ilosc wydobywania lepszej rudy czlowieku ja royala kopie raz na tydzien a ty chcesz zeby jeszcze to zmiejszyc chyba cie glowa boli.
A co do royala i zbroi z niego to widzialem jedna osobe Barula ktory ma jedynie helm plytowy i to jeszcze z rudy ktora wydobyl przed zmianami wiec radze sie zastanowic nad tym.
A ty muszek zanim cos napiszesz zastanow sie
To wszystko


Posty: 23
Dołączył(a): 14.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2002, 19:36 
 
a na razie muszek odlec gdzies daleko i zabierz sie za zbieranie miodu

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.