mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 14
Dołączył(a): 9.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 17:25 
Cytuj  
Juz od pewnego czasu ciagnie mnie do magicznego, mmorpg'owego swiata Final Fantasy. W zwiazku z tym meczy mi kilka pytan. Prosze, nie odsylajcie mnie do poszukiwan niezliczonych watkow na forum - chcialbym jedynie przekonac sie, czy warto jest zanurzyc glowe w final fantasy :)

.. I juz nie wyplywac na powierzchnie.

Pytania ktore mnie mecza, sa nastepujace:

a) Jak duzy jest swiat i czy jest podzielony na zony (jak w np Everquest 2) czy jest otwarty ? (jak np. w wow czy daoc)

b) Jak wyglada PvP ?

c) Czy jest to gra ukierunkowana na PvE i team play, czy mozna tez bawic sie i zabijac (innych graczy rowniez) w pojedynke ?

Dzieki za - chociazby skromne - odpowiedzi :). Jesli cos mi jeszcze wpadnie do glowy - nie omieszkam napisac. A moze ktos po prostu opowie mi troche wiecej o grze i zacheci do zabawy ? :)

pozdrawiam,

mae

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 17:32 
Cytuj  
maevius napisał(a):
a) Jak duzy jest swiat i czy jest podzielony na zony (jak w np Everquest


Duży podzielony na zony

maevius napisał(a):
Jak wygląda PvP ?


słabo tylko Ballista



a na c) nie potrafie odpowiedziec :)


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2006, 17:34 
Cytuj  
maevius napisał(a):
Pytania ktore mnie mecza, sa nastepujace:

a) Jak duzy jest swiat i czy jest podzielony na zony (jak w np Everquest 2) czy jest otwarty ? (jak np. w wow czy daoc)


Swiat jest podzielony na zony. Przejscie pomiedzy zonami nie jest natychmiastowe. Sa zony bardzo duze i takie maciupenkie :D

maevius napisał(a):
b) Jak wyglada PvP ?

Nie ma otwartego PVP. To znaczy że aby walczyc z innym graczem musisz spelnic okreslone wymogi. Chyba mozna wyzwac kogos na pojedynek w specjalny sposob ale nie jestem pewien. Walka jest dopuszczalna tylko na zasadzie zabawy - nic nie tracisz i nic nie zyskujesz walczac.

maevius napisał(a):
c) Czy jest to gra ukierunkowana na PvE i team play, czy mozna tez bawic sie i zabijac (innych graczy rowniez) w pojedynke ?

Gra jest ukierunkowana na PVE i bardzo mocno na team play, mozna sie bawic samemu, aczkolwiek jest to upierdliwe i grajac samemu nie doswiadczy sie pelni tej gry. Nie mozna nikogo trwale zabic, reguly dopuszczonego pvp daja chyba 3 minuty zanim gra sama przywroci gracza kod do stanu mobilnosci. Mozesz isc samemu na zabawe w PvP i zaatakowac graczy z przeciwnej druzyny o ile jacys beda. NAwiecej sie dowiesz grajac.
maevius napisał(a):
Dzieki za - chociazby skromne - odpowiedzi :). Jesli cos mi jeszcze wpadnie do glowy - nie omieszkam napisac. A moze ktos po prostu opowie mi troche wiecej o grze i zacheci do zabawy ? :)

pozdrawiam,

mae

nie ma sprawy.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 129
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 14:43 
Cytuj  
Nie no staaary FFXI to majstersztyk!!! hehe

Różne sposoby przemieszczania sie: Statek, Statek Latający, Chocobos, Buty.... wszystko w czasie rzeczywistym! siedzisz na statku i czekasz aż dopłynie do następnej stacji. Można ryby łowić, ale to tylko wierzchołek gury lodowej! można zajmować sie obróbką skór, kości, metalu, złota i nie tylko. samemu tworzyć eqip.
W świecie oprócz zwykłych sklepów, są również domy aukcyjne! zarąbiste rozwiązanie! Możesz własny dom umeblować, hodować rośliny... Co tam jeszcze. Świat jest naprawde duuuuurzy zwłaszcza miasta. Ciasne lochy, wielkie przestrzenie, Ciemne jaskinie i ogromne stepy!! małe wioski i ogromne miasta! WSZYSTKO do wyboru do koloru!
Oczywiście gra ma troche błędów, ale wszystkie bledną przy kunszcie wykonania FFXI.
Naprawde gorąco polecam! Jeśli szukasz gry w którą możesz sie bezpowrotnie zanurzyć to dobrze trafiłeś!!
Wszystko jest tak skonstruowane(zwłaszcza joby) żebyś mógł spędzić nad tym mnóstwo czasu!
Aha jeszcze jedna ważna rzecz, wiadomo ze w mmorpg fabuła jest szczątkowa a questy ograniczają sie do idź tam i przynieś to a zrobie ci fajną rzecz. Ale nie w FFXI questy sa naprade ciekawe i różnorodne!! Aha no i jeszcze ciągle zmieniająca sie mapa! no to jest killer! To co jest do sprzedaży w sklepach zależy od tego jakie terytoria kontroluje twoje państwo!! Jak sie 1 raz o tym dowiedziałem to spadłem z fotela...

BARDZO POLECAMCI TĄ GRE, a grałem już w wiele innych, i przyznam szczerze ze FFXI bije je wszystkie(Chociaż zależy co kto lubi)

zajrzyj na strone: http://www.playonline.com/ff11eu/index.shtml

PEACE!

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:04 
Cytuj  
Nie rób tego !!!!! nie zaczynaj grać w tą straszną grę... będziesz non-stop niewyspany..opuścisz sie w nauce/pracy....bedziesz sie kłócił z rodzicami , że siedzisz po nocach przy kompie..... twoja dziewczyna/chłopak będzie ci zarzucać ze gra jest dla Ciebie ważniejsza, a jakas debilna misja przeszkadza ci w pojściu na impreze czy do kina, a pies narobil poraz kolejny w przedpokoju bo ważniejszy był chain #6 w party. Ta gra to KOSZMAR i nie okłamuj siebie, że bedziesz grał rozsądnie i nieczego nie będziesz zaniedbywał ..... bo wszyscy sie tak okłamywali......... :lol:


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:17 
Cytuj  
Balrog niestety ma racje...ale i tak giera super jest :D :D

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:40 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
twoja dziewczyna/chłopak będzie ci zarzucać ze gra jest dla Ciebie ważniejsza


lol Myrta! jestem zywym tego przykladem :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:44 
Cytuj  
Nieprawda. Ta gra to luzik, max lvl robi sie szybciej niz w WoW, ba, nawet szybciej niz w GW.

Ja gram 30-40 minut dziennie, czasem dluzej np. jak chce zrobic 20-30 lvli w jeden dzien.

piss

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:45 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nieprawda. Ta gra to luzik, max lvl robi sie szybciej niz w WoW, ba, nawet szybciej niz w GW.

Ja gram 30-40 minut dziennie, czasem dluzej np. jak chce zrobic 20-30 lvli w jeden dzien.

piss



HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nieprawda. Ta gra to luzik, max lvl robi sie szybciej niz w WoW, ba, nawet szybciej niz w GW.

Ja gram 30-40 minut dziennie, czasem dluzej np. jak chce zrobic 20-30 lvli w jeden dzien.

piss

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, chlip chlip, popłakałem się.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 16:00 
Cytuj  
*podaje chusteczke Comodo* To chyba na kodach grasz buheheh:P

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 16:06 
Cytuj  
Black Lady napisał(a):
To chyba na kodach grasz buheheh:P


jak wszyscy Black ;) ja to nawet nie plywam statkiem ani latam samolotem tylko chodze po wodzie jak Jezus


_________________
Obrazek

*

Posty: 94
Dołączył(a): 10.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 11:10 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nieprawda. Ta gra to luzik, max lvl robi sie szybciej niz w WoW, ba, nawet szybciej niz w GW.

Ja gram 30-40 minut dziennie, czasem dluzej np. jak chce zrobic 20-30 lvli w jeden dzien.

piss


tia Jassne :P normlanie wracam do finala ;)


_________________
Arlin ===> Sam48/War32/Thf19 reszta też po trochu :) AF1-done :)

Pucus ===>Priest 70 Trollbane (H)
Arlinka ===>Mage 70 Talnivar (A)

*

Posty: 129
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 13:14 
Cytuj  
To czy zaniedbasz swoje życie codzienne zależy od ciebie, od twojej psychiki.
Jeśli jesteś aż tak głupi żeby nie wiedzieć że rodzina, nauka czy ukochana osoba jest ważniejsza od wirtualnego świata, który może w każdej chwili zniknąć to jestej lamką, która prędzej czy puźniej obudzi sie z ręką w nocniku.


Peace!

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 13:33 
Cytuj  
JunFan napisał(a):
... osoba jest ważniejsza od wirtualnego świata...


to nie jest takie proste, po pewnym czasie będziesz mieć dylemat czy zostawić na lodzie 5-10-15 osób w ffxi kosztem np. jednej w realu która albo zrozumie albo nie co się z Tobą będzie działo w trakcie grania i tylko być może od tej jednej osoby będzie zależało jak i kiedy będziesz grać w tą grę, także nie wszystko zależy od samego siebie i swojej psychiki tylko od całego otoczenia


_________________
Obrazek

*

Posty: 129
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 13:46 
Cytuj  
więc ci co ze mna graja beda musieli zrozumiec ze są ważniejsze żecz niż expienie postaci.
U mnie problem zdziewczyna niejako odpada, moja piękna grać będzie razem ze mna hehehe

peace

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 13:54 
Cytuj  
JunFan napisał(a):
zrozumiec ze są ważniejsze żecz niż expienie postaci.

expowanie będzie najważniejsze tylko i wyłącznie dla Ciebie, gwarantuję Tobie że reszta nawet nie będzie na to zwracać uwagi przez co najmniej PÓŁ ROKU


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2006, 14:06 
Cytuj  
Junfan a ty musisz zrozumieć, że po drugiej stronie gra żywa osoba i jeśli się np. umówisz na coś, to masz się pojawić i to co się dzieje w twoim życiu mało ich pewnie obchodzi, ponieważ oni poświęcają swoje prywatne życie by dotrzymywać obietnicy ^^ Nie da się całkiem odseperować od gry, ponieważ grasz z żywymi ludźmi ^^


_________________
Obrazek

*

Posty: 55
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 22:36 
Cytuj  
Musze przyznac ze FFXI jest najlepsza gra w jaka gralem, teraz juz gram przez ponad 2 lata i mi sie nie znudzila, zawsze jest cos do roboty, nie kupilem zadnej innej gry jeszcze. Ale duzo czasu zabiera, czasami gram ponad 6 godzin i czasami glupia misja moze wziasc 5 godzin.


_________________
Obrazek
75 NIN/DRG/DRK/WAR
51 goldsmithing, 22 smithing
Mule: Maniu
60 rdm, 37 blm,
100+3 bonecraft, 60 leathercraft, 60 alchemy

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.