mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 19:22 
 
Mam problem :oops: Otóż postanowiłem kupić sobie Final Fantasy XI, lecz nie jestem pewien czy bede w stanie nacieszyc sie gra ze wzgledu na moj transfer ktora waha sie tak od 70 do 85 kb/s. Poza tym, ściągnąłem ze strony pol prezentację Finala (która nalicza punkty, które można potem przeliczyć na to czy gra pojdzie na komputerze) i mimo ze mam 2,6 gH to nie działała ona do końca płynnie, choć mój wynik punktowy wskazywał na to, że powinno działać nieźle. W końcu już nie wiem. Kupować czy nie? W końcu to nie małe pieniądze :P

*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 20:24 
 
Podobno FFXI ma capa na 56 kb/s.


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 20:51 
 
nie kupuj.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 20:51 
 
to prawda. po kilkugodzinnej (ok. 6h) sesji można zauważyć, że "ściągnęło" siębardzo niewiele danych. FF faktycznie nie jest wymagającą grą co do łącza. jednakże im szybsz łącze, tym szybciej będą ci się wczytywać lokacje i postaci, które są na bierząco generowane przez serwer. napewno też łącze nie pozostaje bez znaczenie przy graniu z innymi graczami. wtedy to można odczuć co oznacza "lag" przy wykonywaniu Skill Chaina.


_________________
Obrazek


Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 21:21 
 
To już nie wiem w końcu :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 21:31 
 
Nowicjusz;P napisał(a):
To już nie wiem w końcu :/
W mmogach łącze liczy się minimalnie, co w erze neostrady nie jest w Polsce problemem...Idiotyczne jest stwierdzenie , że na szybszym łączu szybciej ci się coś wczyta :o :o :o Podstawą jest RAM...jak masz 1GB RAM to FFXI spox działa...Mi chodzi idealnie w rozdzielczości 1024/768 + full detale (to co mi obsługuje chipset karty mam włączone) na :

HP Compaq nx6125 (Sempron Mobile 1,8Ghz, Radeon x300 Mobile , 1GB RAM)

oraz podobnie na :

Arhlon 2400XP, Radeon 9800PRO (265BIT, 126RAM), 1GB RAM

moje łącze to :

Neostarda TP 256

...więc sobie porównaj ze swoim sprzętem i wyciągnij wnioski :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2006, 21:54 
 
Wyłóż laske na Benchmarka. On kłamie. Ja mam procek Athlon2000+, R9200 128/128, 2x 256RAM 400MHz DC, stery też nie najnowsze i łącze 256 kb/s w sieci osiedlowej z pingiem 2x większym niż na Neo. I gra się dobrze ale bez bajerów. Poważne lagi mam jedynie w największym mieście. Czasem nawet w trakcie gry mam Torrenta uruchomionego i dalej jest ok.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 07:14 
 
Ale i tak nie kupuj. Nie warto. Zarwane noce ... bolące oczy, etc


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 08:25 
 
Kassei napisał(a):
...Idiotyczne jest stwierdzenie , że na szybszym łączu szybciej ci się coś wczyta...


co ty możesz wiedzieć o mechanice FFXI ?! zresztą czytaj ze zrozumieniem człowieku. pisałem, że posiadając szybsze łącze prędzej wczytują się lokacje i postaci. niejeden z nas miał nieraz problem, że przy AH w Jeuno ktoś do nas machał a my go nie widzimy, albo umawiając się przy GS po zonowaniu np z Port Jeuno chwilę musieliśmy czekać na pojawienie się pierwszych postaci. to wszustko jest wynikiem prędkości ściągania danych z serwera. zresztą znam z autopsji jak wpływa zmiana łącza na to wszystko ponieważ kupiłem w promocji Neo 512 na 2 miesiące poczym po upływie promocji mam teraz 128. zauważyłem drastyczną różnicę w działaniu gry. więc nie wypowiadaj się o rzeczach, o których nie masz pojęcia.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 09:58 
 
Gli2duS napisał(a):
Kassei napisał(a):
...Idiotyczne jest stwierdzenie , że na szybszym łączu szybciej ci się coś wczyta...


co ty możesz wiedzieć o mechanice FFXI ?! zresztą czytaj ze zrozumieniem człowieku. pisałem, że posiadając szybsze łącze prędzej wczytują się lokacje i postaci. niejeden z nas miał nieraz problem, że przy AH w Jeuno ktoś do nas machał a my go nie widzimy, albo umawiając się przy GS po zonowaniu np z Port Jeuno chwilę musieliśmy czekać na pojawienie się pierwszych postaci. to wszustko jest wynikiem prędkości ściągania danych z serwera. zresztą znam z autopsji jak wpływa zmiana łącza na to wszystko ponieważ kupiłem w promocji Neo 512 na 2 miesiące poczym po upływie promocji mam teraz 128. zauważyłem drastyczną różnicę w działaniu gry. więc nie wypowiadaj się o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
Człowieku ślepy jesteś, czy po prostu wredny z natury? Cytowałem Ciebie czy jego? Chodziło mi o ogólne mylne przekonanie, że w grach online najwazniejszy jest transfer, które ma najwyraźniej wnioskując z jej wypowiedzi cytowana przezemnie osoba...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 10:24 
 
Kassei napisał(a):
Nowicjusz;P napisał(a):
To już nie wiem w końcu :/


sorry za czepianie się, ale wydawało mi się ze cytujesz powyższe, a pisząc o:

Kassei napisał(a):
Idiotyczne jest stwierdzenie , że na szybszym łączu szybciej ci się coś wczyta


wyraźnie nawiązałeś do mojej poprzedniej wypowiedzi:

Gli2duS napisał(a):
jednakże im szybsz łącze, tym szybciej będą ci się wczytywać lokacje i postaci


więc zejdź kur$#%@ ze mnie OK. ?!


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 10:28 
 
Gli2duS napisał(a):
Kassei napisał(a):
Nowicjusz;P napisał(a):
To już nie wiem w końcu :/


sorry za czepianie się, ale wydawało mi się ze cytujesz powyższe, a pisząc o:

Kassei napisał(a):
Idiotyczne jest stwierdzenie , że na szybszym łączu szybciej ci się coś wczyta


wyraźnie nawiązałeś do mojej poprzedniej wypowiedzi:

Gli2duS napisał(a):
jednakże im szybsz łącze, tym szybciej będą ci się wczytywać lokacje i postaci


więc zejdź kur$#%@ ze mnie OK. ?!
Dobra ty wiesz lepiej co miałem na myśli...

btw. ignore added


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 11:05 
 
LOL !!!
Nie ma to jak sie pokłócić o pierdołę - hahahahaaaaa

Good Luck ! :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 11:10 
 
W duchu mlodego CC :)

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:06 
 
Nowicjusz;P napisał(a):
Mam problem :oops: Otóż postanowiłem kupić sobie Final Fantasy XI, lecz nie jestem pewien czy bede w stanie nacieszyc sie gra ze wzgledu na moj transfer...


w ffxi transfer, lagi, mała liczba klatek, ..., popujące claimnięte mobki mają trzeciorzędne znaczenie dla indywidualnego fun'u :har:
jest jeszcze milion innych rzeczy które mogą się Tobie nie spodobać i być może 1-2 które się spodobają i pozwolą Tobie na dojście do 75 lvlu w rok i rozpoczęcie/zakończenie 3 dodatków
sama gra nie jest droga w porówaniu do kosztów jakie poniesiesz żeby dojść do ostatniego levelu który otworzy Tobie drogę do robienia rzeczy które być może będą się Tobie wydawać jeszcze nudniejsze od samego expowania

btw ja mam 1 giga ramu, neostarde 768, 6800GT, 2.1GHz, wszystkie efekty wyłączone w konfigu (pogoda i cienie oczywiście też), filtry skonfigurowane tylko żeby widzieć najważniejsze rzeczy i z kosmicznymi lagami gra mi się bardzo dobrze bo wiem że w tej grze decydują o wszystkim liczby i czas a nie to czy coś dla mnie fajnie wygląda


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:15 
 
Nie kupuj, nie warto.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:32 
 
Scorpio napisał(a):
Nie kupuj, nie warto.


lol. Stok :lol:

kolego Nowiciuszu to jest oczywiście osobiste zdanie Stokrotki. według mnie warto kupić grę dla samego poznania nowych ludzi i obcowania z nimi. ja to mógłbym się logować, stanąć koło fontanny w Jeuno i przez kilka godzin tylko z wami gadać :) pewnie Stok mi zaraz pośle wiązkę, ale takie jest moje osobiste zdanie o FF.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 12:44 
 
Scorpio napisał(a):
Nie kupuj, nie warto.


Nie warto.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:28 
 
Scorpio napisał(a):
Nie kupuj, nie warto.


nie kupuj, nie warto, uwierz nam, wiemy co mowimy, w koncu gramy juz ponad rok >.< a niektorzy ponad 2 lata :o


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2006, 13:32 
 
Kup, nie warto.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.