mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 43
Dołączył(a): 2.05.2006
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 21:59 
 
Czytałem wiele opowiesci, jakto ludzie pisali, że np. na 40 lvl było stac ich na TOP C. Rozpoczełem gre na Teonie mam 33 lvl Palus Knight i chodze w Bronze armor + saber. SSD nie używam, bo szkoda kasy, jednak kasa idzie na potiony :/ Wiele ludzi mówilo, że mam seedowac, jednak to nie jest takie super oplacalne, bo nawet nie mam jak zainwestowac te 30-40k w nasiona! Fishing? Zupełnia odpada, bo zyski na Teonie z tego sa naprawde mizerne, miałem pozyczona wedke na 3 dni i łowilem kilka godzin, zarobilem jakies 30-40k... Handlowanie? Staralem sie skupowac w Gludio/ Gludin matsy po niskich cenac a sprzedawac z Giran za 2 czy 3 razy tyle, srednio oplacalne odjąc tp i wychodzilem prawie na zero, siedzac pół dnia na rynku. Ma ktos jakies inne spososby? Mam 150k odłozone na te inwestycje i prosze mi doradzic jak ta adene rozmnozyc skutecznie.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 22:44 
 
1) Wymieniłeś najlepsze i pewne sposoby na zarobienie pieniędzy, tylko że podchodzisz do tego nie tak jak powinieneś.
2) Nie kupuj heal potionów zmiast tego znajdz ludzi do party, przy czym healer brzmi najbardziej sensownie.

- A teraz tak - 150k to praktycznie nic i ciężko coś z tym zrobić. Ale seedowanie powinno się sprawdzić. Tyle tylko, że trzeba orientowac się cenach (z Giran! a nie ze startowych lokacji gdzie ludzie żerują na niewiedzy początkujących i skupują materiały za 1/3 czy nawet 1/5 ceny). seedownie to do 40lev super pieniądze.

- Tzn. po ile skupowałeś materiały a za ile sprzedawałeś? Trzebabyło poświęcić 20min i przebiec się do Giran na piechotę (zresztą nie ma sensu tam biec jak masz 100 sztuk czegokolwiek...) - jak poprosisz kogoś o ww2 to jest to dość krótka wycieczka raz na tydzień czasu.

- I nie spodziewaj się, że zarobków rzedu 2/3x poniesionych kosztów - jak to będzie 15% zysku to i tak nieźle.

Rób questy bo to znich na początku ma się pieniądze - może są to małe sumy ale grosz do grosza i zbierze się trochę.

Kolejna sprawa ja do 40lev to z teleportu korzystałem może ze 2 razy...

Ps. na 2x lev moża z seedów wyciągać iron ore. Nie wiem jak na teonie ale u nas to jest około 1k za sztukę - a nasionko kosztujez 65a max...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 22:59 
 
Innym sposobem zarobku jest produkcja ss/bsps.

Ustawiasz sklep na crystal B czy A grade w miare dobrej cenie, dokupujesz soul ore i produkujesz w fabryczkach. Jak idziesz spac to ustawiasz sklep na derby. Na poczatku zysk z tego niewielki ale pozniej jest lepiej. Poczatki sa zawsze trudne, ale jak juz bedziesz biegal w B grade na 5xlvl to z A grade nie ma pospiechu, zreszta 160mln za A grade helm to jest k**** przegiecie na Teonie. Za 100lat to moze uzbieram na A sprzet :/


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:01 
 
IMHO na 20-40 lev najlepiej jest zorganizowac sobie niewielkagrupe ludzi (jeden team styka) i chodzic na RB - z tego co widze na hinde to tak sie dorabiaja poczatkujace klany.

Od 35 lev warto spedzic troche czasu nad l2wh i namierzyc nazwy i lokacje mobow ktore beda nam dropowaly drogi stuff (czesci od manti boots, brig helm etc) - levele 35-45 to najlepszy czas lowienia partsow do craft only topD stuffu.

Na 35+ mozna pomyslec o zrobieniu questa na smoczka.
Twilight wychodzi SREDNIO co trzeci raz ale kosztuje ok 1.5mln (jesli wylosujemy jakiegos innego to mozna go sprzedac za 100-200k - przynajmniej zwroci nam koszty).

Od 45+ mozna sie juz bawic w levelowanie soul crystals. Nie wiem jak jest na Teonie ale na hinde malo komu sie chce levelowac krysztaly lev 6-7 i maja calkiem sensowne ceny.

A co do handlu... imho matsy to slaby pomysl - jesli ktos je sprzedaje za 50% ich wartosci to zazwyczaj ma ich malo.
Pomysl raczej o skupowaniu seal stones (np. green po 6-7 w pierwszym okresie 7signs), zamianie na GSAP i sprzedawaniu po 15k (dlugo to trwa ale przebitka 30%).

Postowalismy tez w przydatnych info teksty o kluczach z tsaba shamanow - looknij bo moze na tym tez Ci sie uda cos zarobic.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:09 
 
karol ale on ma 150k, na seal stone to trzeba z 10mln zeby wyszedl jakis konkretny zysk.


_________________
Bishop - Teon

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:17 
 
Powiem tak, na swój top NG na maina zarobiłem na fungus queście u LE który robiłem kilkoma altami (w zasadzie to mi dziewczyna większość kasy wyfarmiła xD )

Jak już masz top NG to zakładasz to na maina i dalej tłuczesz fungus questa + kilka pojedynczych questów za np 100k adeny.

Tu masz spis wszystkich questów:
http://lineage2.stratics.com/

Mały tip (LE z top NG gearem przez około 4-5h zaczynając od lv1 da się 100k spokojnie zrobić na questach, co jest niezłe jak nie masz żadnej high lvl postaci)

Do tego możesz low lvl manor dodać.
Powtarzasz to (ew można zdelevelować) dopóki nie stać cię na top D armor/weapon (sklepowe).

Potem do 30 wyposażyłem się w top D weapon + wszystkie inne pierdółki typu biżuteria buty/gloves. Znowu łaziłem głownie tam gdzie były questy + kilka dni w necro spędziłem. Teraz już tylko na C Grade zbieram od 30.

Jeżeli idzie o manor jest bardzo dobry do robienia kasy, bo niektóre inwestycje zwracają się bardzo ładnie, ale trzeba mieć szczęście żeby boty przekliknąć albo celować w te nasionka, które są słabo używane. Tzn na Teonie zaglądasz na manor status około 20:30 patrzysz się, co można jeszcze gdzieś sprzedać, to, co zobaczysz to są mało popularne nasionka, które bez stresu odsprzedasz do manor menagera.

http://img234.imageshack.us/my.php?imag ... tc47ze.png

Tu masz, rozpiskę jakie matsy ile kosztują pozwala się to zorientować ile, czego dostaniesz za nasionka. Tzn patrzysz cenę, buy out, mnożysz przez przewidywaną liczbę cropów i dzielisz przez cene matsa który masz otrzymać ;]

Na łowieniu też da się zarobić, ale tu nie licz na zarobek typu 2x to, co zainwestowałeś. Raczej tak jak ktoś powiedział 15% więcej czy cuś.

Generalnie jedna rada. Level nie ma znaczenia, imo twoim priorytetem powinno być zarabianie kasy a potem dopiero lvl. Bo jak już masz topowy sprzęt to lvlki idą jak bajka, natomiast w jakimś crap equipment to wlecze się latami. Dlatego ja polecam przed każdym skokiem na następny grade jednak trochę zwolnić (czy nawet zdelevelować kilka razy), bo nie ma nic przyjemniejszego, niż dingnać lvl 40 i obrazu top c ubrać ^^

Acha, imo powinieneś sobie kogoś do duo znaleźć, healera albo cuś ;] Inaczej będzie ci ciężko.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:19 
 
montezuma napisał(a):
karol ale on ma 150k, na seal stone to trzeba z 10mln zeby wyszedl jakis konkretny zysk.


wiem - dlatego napisalem o tym na koncu
IMHO kazdy z tych sposobow jest ok pod warunkiem, ze sie go robi ograniczona ilosc razy
Tzn mozna zarobic troche kasy na questach na smoczka ale nie mozna tego robic do konca zycia.
Wiec jak facet sobie wystuka na tym 3 mln, plus wydropi z monsterow komplet matsow na manti i zarobi na tym ze 2 to bedzie mial kapital na dalsza zabawe => np. z seal stonesami.

P.S.
Przypomnialo mi sie jeszcze troche tipow.
Mozna zrobic sobie zrobic pare lowbie charow, wydropic troche recept na 1-2 lev matsy i sprzedawac je po 100-200k.
Kupcem bedzie high lev gosc ktory sieknal sobie dorf alta i chce mu szybko zapodac matsy.
Mozna tez sobie zrobic 20 lev artisana (co nie powinno zajac duzo czasu - tym bardziej ze masz stuff z main postaci) i stawiac go w giran na noc - majatku nie zbije ale 20-40k w nocke powinno sie nastukac.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:25 
 
BTW top NG stuff mozna teraz chyba dostać za free czy się mylę (jeśli to jest pierwsza postać na danym serverze)?

I tak ja Goatus pisał quest na fungusy i seedowanie jednocześnie. Moja dziewczyna zarobiła tak na cały NG sprzęt.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:30 
 
Sylvian napisał(a):
BTW top NG stuff mozna teraz chyba dostać za free czy się mylę (jeśli to jest pierwsza postać na danym serverze)?


Juz nie - to byl czasowy boost zwiazany z wejsciem C4.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 23:31 
 
Sylvian napisał(a):
I tak ja Goatus pisał quest na fungusy i seedowanie jednocześnie. Moja dziewczyna zarobiła tak na cały NG sprzęt.


Moja nawet na top d O.o Dziewczyny coś mają z tymi fungusami xD


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 07:40 
 
Goatus napisał(a):
Sylvian napisał(a):
I tak ja Goatus pisał quest na fungusy i seedowanie jednocześnie. Moja dziewczyna zarobiła tak na cały NG sprzęt.


Moja nawet na top d O.o Dziewczyny coś mają z tymi fungusami xD


Gruby nie dał skrobnąć na 300k i biedna dziewczyna musiała się męczyć 3 dni żeby na top ng zarobić ><


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire


Posty: 4
Dołączył(a): 30.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 09:17 
 
Jeśli ktoś pisze że ma 40 lvl i top C to albo to jest opowieść z krainy baśni albo robi druga postać i pierwsza uwzględniła go w testamencie albo dostał na poczatek pomoc od starszego kolegi/klanu. Jeżeli żadna z wersji powyższych to gra wg zasady "pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł". W sumie dla osoby która właśnie zaczyna na oficjalu i nie ma żanych kontaktów to jedyna logiczna metoda aby po dojściu do 40 lvl nie usiąść pod Giran i nie zapłakać. Troche przespałeś najlepsze lewele do zarobkowania dla narybku. Kilka uwag ;
- zapomnij o teleporcie; dali ci bogowie dwie zdrowe nogi to mykaj, po drodze zawsze coś ubijesz; zysk i na exp i na adenie ;)
- zadania - do 40 lvl z pocałowaniem ręki bierzemy wszystko co ncp nam dają ze szczególnym uwzględnieniem zadań na raz; są zazwyczaj bardzo opłacalne ale i powtarzalne są warte uwagi; ja na spółce z Leonardem zarobiłam na pierwsza porządną broń D (dziwie się że nie zauważyłeś ile botów na Teonie kursuje pomiędzy Leo a przedpolem AC, myślisz że robią to dla sportu? ;;))
- żadnych ss a napoje jedynie w chwilach gdy śmierć zagląda nam w oczy przy czym takich chwil nie powinno być wiele; jeżeli sytuacje krytyczne trafiają się nagminnie to może warto przemyśleć strategie albo zmiane postaci,
- daj sobie spokój ze skupem/sprzedażą matsów; ty nie masz kasy a ludzie takiej ilości matsów aby generowało to naprawdę duże dochody w rozsądnym czasie; na tych lewelach matsy w jakiej takiej ilości mają jedynie przyszli BH a jeszcze nie spotkałam krasnala który ma kłopoty z liczeniem; ))
- fishing jest opłacalny pod warunkiem że wykupimy w miare wysoki lvl expertise, radziłabym w to zainwestować zaraz po broni i armorku, (max 13 lvl , potem będzie i czas i kasa na dalszy rozwój)
- delevel - smutne ale konieczne, ja nie ruszyłam z 25 lvl dopóki nie miałam w łapkach tarbara bo to tego rodzaju gra że nawet największy hero z byle czym w ręce będzie w najlepszym razie długo i w bólach zarabiał na ss i potiony, czego zresztą teraz doświadczasz,
- znajdż party/klan ; klanów polskich jest na Teonie o wiele więcej niżby na to wskazywała lista kontaktowa a na tym etapie pomoc w jakiejkolwiek formie to błogosławieństwo.

I jeszcze raz powtórze; powoli, to się naprawde opłaca. :)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 09:26 
 
Ja bym poszedl na Tasaba Lizardmany. Sa na maxa slabe a z tych kluczy mozna niezla kaske wyciagnac :wink:

No i jak chcesz zarabiac to wszelkie sski i heale odpadaja raczej :wink:


_________________
Obrazek


Posty: 33
Dołączył(a): 4.04.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 09:30 
 
w dalszym ciagu na "matyldzie" mozna zarabiac kase
http://lineage2.stratics.com/content/li ... php?id=334

http://www.lineage2.pl/site/readarticle ... icle_id=52

dla postaci na 36lvl to okolo 1.5 do 2h na zrobienie q-sta i otrzymanie ksiazek, na Heart of Paagrio nie zarobimy co prawda tyle co jeszcze 2a m-ce temu (1KK) ale srednio z 1nej wyprawy mozna wyciagnac min 1na ksiazeczke wartosci 200k dla h-lvl postaci


_________________
Hindemith/offensive

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 09:37 
 
Heh ja jestm takim przykladem ze na 40 lvl mialem top C, na 52 TOP B a na 61-62 top A:> (a wiekszosc z tych rzeczy mam/mialem Overenchntowane na +4-10)
Wiec da sie , trzeba tylko wiedziec jak :>

Oczywiscie na samym poczatku bez pozyczenia od kogos jakiejs kasy jest bardzo ciezko i wszystko wlacznie z levelowaniem idzie jak zolw .Wydaje mi sie ze jest to najlepszy najszybszy sposob..No chyba ze kupilbys sobie adenke od kogos tak na start z 10m (pomijam aspekty moralne i inne)
W moim przypadku taka 'dotacja' 'wynosila okolo 15m na 40 lvl, co bylo naprawde spora kasa jak na czasy c1-c2 :)
pozniej kupowanie itemow/sprzedawanie ich i tak jest az do tej pory (ale dzieki temu stac mnie niemal na wszystko czego potrzebuje, lub na co mam ochote).
Nie bawilem sie zbytnio w spoile/seedy/ - wedlug mnie mijalo to sie z celem :)

tak na teraz to polecalbym

1.Robienie i sprzedaz dss,dbsps i sprzedawanie tego w dion
2. Rob random grupki i klepcie raid bossy lvl 20-30 (mozna wycignac naprawde ladna kase jak na poczatek) - takich rb jest okolo 10-15 wiec jest w czym wybierac :)
3. Pogadakj z ludzmi z servera, z innymi Polakami, napewno jest ktos na teonie kto juz ma sporo kasy i jest w stanie pozyzcyc na jakis czas np 2-3m

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 11:40 
 
1. Straszna kasa;)

2. Jak bedzie mial moje szczescie to wyjdzie sporo na - . Zeby klepac RB trzeba uzywac duzo GK oraz ssow. Nie zdazylo mi sie jeszcze dostac loota z RB a bilem juz kilkadziesiat ;)

Ja polecam lowienie;) Nudne i w ogole ale ostro kase sie wyciaga z tego. Nie mowie nawet o przebiciu bo cena przynety w porownaniu z zyskami to chyba 0,0001% ;] Lowienie zajmuje sporo czasu ale na moim lvl ( 18lvl lowienia ) da sie wyciagnac spokojnie kilka mln dziennie jak sie zawezmiesz;)

Aktualnie kombinuje skad wziac recki na itemki z lowienia dzieki czemu z wylowionych rzeczy bede ciagnal 2x wiecej kasy niz gdybym sprzedawal na rynku :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 11:54 
 
Sou napisał(a):
2. Jak bedzie mial moje szczescie to wyjdzie sporo na - . Zeby klepac RB trzeba uzywac duzo GK oraz ssow. Nie zdazylo mi sie jeszcze dostac loota z RB a bilem juz kilkadziesiat ;)


Bo trzeba na to regularnie chodzic w stalym teamie (najlepiej gildiowo) i z jasnymi zasadami podzialu loota.
Jak mielismy bid po kazdym rajdzie to skupujac co ciekawszy stuff udalo mi sie na tym nastukac ze 100 baniek (np. enchant weapon S na rajdzie kupowalo sie za 12-20mln a sprzedawalo w giran za 30-40).
Plus z kazdego rajdu mialem 3-5mln po podziale kasy.

A chodzac na rajdy gdzie loot byl przeznaczony na potrzeby gildii w 2 tygodnie mielismy 1mld dla gildii z czego ja dostalem soul crystal 12 (70mln na hinde).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 12:12 
 
My bijemy klanowo RB, wiekszosc nukerow z osobnego subklanu. Doszlismy do ~50 lvli poki co... Naprawde mozna ladnie sie na nich dorobic, ale w random parties to jest random :>

Karol omg 1 mld O_o No coz wszystko przed nami ^^;; Bijemy kilka-kilkanascie dziennie wiec.. :>


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 12:32 
 
Fran napisał(a):
- fishing jest opłacalny pod warunkiem że wykupimy w miare wysoki lvl expertise, radziłabym w to zainwestować zaraz po broni i armorku, (max 13 lvl , potem będzie i czas i kasa na dalszy rozwój)


Sou napisał(a):
Ja polecam lowienie;) Nudne i w ogole ale ostro kase sie wyciaga z tego. Nie mowie nawet o przebiciu bo cena przynety w porownaniu z zyskami to chyba 0,0001% ;] Lowienie zajmuje sporo czasu ale na moim lvl ( 18lvl lowienia ) da sie wyciagnac spokojnie kilka mln dziennie jak sie zawezmiesz;)



Dla większości początkujących w wędkowaniu, w szczegóności dla tych którzy mają tylko jedną postać, mam pewną radę.

Nie levelujcie Fishing Expertise powyżej lvl 12. Z prostego powodu.
Na lvl 12 wyciągacie Yellow rybki, które jako ostatnie dają Fish Gemy, a to najbardziej wartościowa rzecz jaką można wyciągnąć podczas łowienia.
Shining Fish Gemy są mniej warte. :]
Najlepiej kupić baity pod fast fish, bo to one dają Fish Gemy.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 13:00 
 
Ethan napisał(a):
Nie levelujcie Fishing Expertise powyżej lvl 12. Z prostego powodu.
Na lvl 12 wyciągacie Yellow rybki, które jako ostatnie dają Fish Gemy, a to najbardziej wartościowa rzecz jaką można wyciągnąć podczas łowienia.
Shining Fish Gemy są mniej warte. :]
Najlepiej kupić baity pod fast fish, bo to one dają Fish Gemy.


erm?

Dlaczego uważasz że fish gem jest więcej wart?

Na Teonie:

FG max 2k a
SFG 11K a

:o


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.