mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 63
Dołączył(a): 27.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:16 
 
Jutro powinna dojść do mnie gra(ff11:))
Mam pare pytań:
Jaki Job i jaką rase polecacie mi na początek?
Zastanawiałem się nad Hume albo Elvanem. Job Warrior a później subjob na paladyna. Może polecicie coś ciekawszego. czekam na sugestie.

dzięki z góry wszystkim za pomoc, wasze wypowiedzi pomogą mi wybrać jak najlepiej :)


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:25 
 
Uwaga na start - gram w FFXI bardzo krótko. Jeśli się pomylę, to nie w złej wierze, ale niech ktoś mi to sprawdzi pod względem merytorycznym proszę.

Co do rasy... jeśli dostaniesz od kogoś GWP na Ramuha i go użyjesz, to pamiętaj, że jest on ważny tylko na pierwszą postać. Więc dlatego wybór rasy powinien być jeden, chyba, że Ci na tych profitach nie zależy.

FFXI to gra zespołowa, więc dobierz sobie profkę do roli, którą chcesz pełnić. PLD jest świetnym tankiem, DRK i THF niezłymi Damage Dealerami, RDM generalnie stoi z tyłu i pruje czarami osłabiającymi, z rzadka podleczy czy zada coś poważniejszego (choć to wtedy jak nie ma WHM/BLM), WHM głównie leczy i ochrania, BLM czaruje po stworkach aż cyferki skaczą. Miło.

*

Posty: 63
Dołączył(a): 27.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:33 
 
Zastanawia mnie co znaczy tank?:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:35 
 
Ten co przyjmuje DMG , weź Hume będzie dobry bo w połowie PLD zmienisz zdanie a Hume jest uniwersalny


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:39 
 
GALKA FTW !!!!! na każdy job, Atoreis potwierdzi !!! GALKA ONRY !!!!!!


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

*

Posty: 63
Dołączył(a): 27.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 17:41 
 
A job na początek jaki? Zastanawiałem się nad złodziejem, będe kradł miliony :)

mam jeszcze pytanie co do tych jobów. Gdy będe miałe już ten 18lv(dobrze wycztałem?) to będe mog robić questy na sub joba... Zachowają mi się umiejętności które zdobyłem złodziejem? Czy to się jakoś przełącza między sobą?

edit1: Galka mi się niepodoba :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:28 
 
Qurama napisał(a):
Ten co przyjmuje DMG , weź Hume będzie dobry bo w połowie PLD zmienisz zdanie a Hume jest uniwersalny
Zgadzam się całkowicie. Najprawdopodobniej zmienisz z dwa razy zdanie jakim jobem grać. Ja miałem być THF, zostałem NINem, a jakbym miał wybierać obecnie to pewnie bym został WAR.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 63
Dołączył(a): 27.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:43 
 
Myślę że na początek spróbuje z zwykłym wp i zobacze sobie różne opcje, tzn sprawdze war'a, bkm'a i Thf. Później się zdecyduje i poprosze wtedy o gwp :) Czarnemu magowi nie jest za trudno na początku gry?;] tzn. radzi Sobie z pszczołami?;D

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 18:54 
 
Wybór rasy to ciężka sprawa. Najłatwiej mają Taru Black Mages, gdyż ta rasa jest właśnie przeznaczona temu jobowi. Jeżeli jesteś pewny, że chcesz być PLD w przyszłości to wybierz Elvaana (dużo HP, VIT i DEF oraz MND przydatnego do leczenia ale mało MP, które trzeba będzie zwiększać itemkami) lub Hume (średnio z VIT i DEF, nieźle z MND i dobrze z MP). Ewentualnie Galka, który ma jeszcze więcej HP, VIT i DEF niż Elvaan ale mniej MND i sporo mniej MP.

Zresztą obadaj ten link: http://ffxi.allakhazam.com/Starting_Stats.html i wybierz coś dla siebie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 20:19 
 
Krzysiek2099 napisał(a):
Wybór rasy to ciężka sprawa. Najłatwiej mają Taru Black Mages, gdyż ta rasa jest właśnie przeznaczona temu jobowi



Tyle że BLM teraz po 60 to hardcore :)


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 20:23 
 
o tym jaki "uniwersalny" jest Hume PLD zapytajcie Xava.

po drugie jeśli myślisz o endgame PLD to na prawdę Galka PLD rządzi. ciężko ci będzie przebrnąć przez wszystkie levele (mało MP), ale w ostateczności się opłaca. a tak mówiąc o uniwersaloności ras, to bym powiedzial, ze Elvaan jest tak pomiędzy Hume a Galką.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:10 
 
Jaka rasa? Biała rasa !!!! Białasy do boju :) LOL


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:18 
 
Tomalsky napisał(a):
Jaka rasa? Biała rasa !!!! Białasy do boju :) LOL
Rotfl Tomala no po prostu Rotfl :D


_________________
Obrazek

Obrazek

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:29 
 
Tabula rasa. Galki sa cute *.*

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:32 
 
Balrog napisał(a):
GALKA FTW !!!!! na każdy job, Atoreis potwierdzi !!! GALKA ONRY !!!!!!
-_- Myrta to sie robi nudne.... Co do wyboru rasy proponuje Mithre zanim kupilem konto sporo analizowałem wszystkie rasy i najlepiej jeśli chodzi o uniwersalność wypada właśnie Mithra imo. a nie radze brać Galki bo to rasa ktora ukierunkowuje w pewien sposob na np. MNK albo PLD, a Tobie zdanie zmieni sie pewnie kilka razy. Pomijam fakt, że jak wybierzesz Galke to jesteś narażony na różne nieciekawe komentarze /bow Myrta.

Pierwszy job proponuje MNK ponieważ będziesz odpowiedzialny tylko za uderzanie na początku i będziesz mógl spokojnie podpatrzeć w tym czasie co robią inni i wszystkiego się nauczyć.

Jednak jeśli dobrze znasz angielski i szybko pojmujesz pewne sprawy to możesz brać kogo chcesz będzie kilka Raise/HP potrzebnych zanim się nauczysz, ale pewnie da rade wkońcu :)


_________________
Obrazek

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:40 
 
Rudy Elvaan z kucykiem > all :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 63
Dołączył(a): 27.09.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 10:12 
 
A co do nick'a mój nick jest trochę krótki (2 znaki) pewnie niebedzie sie dalo takiego zarejestrowac? :(

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 11:05 
 
najkrotszy to 3 znaki ale daruj sobie - 3 i kilku znakowe nicki ze zlepkow liter to znak rozpoznawczy GSow, dla wlasnego komfortu wybierz sobie normalny nick...


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 11:17 
 
Duszek napisał(a):
najkrotszy to 3 znaki ale daruj sobie - 3 i kilku znakowe nicki ze zlepkow liter to znak rozpoznawczy GSow, dla wlasnego komfortu wybierz sobie normalny nick...


Już raz widziałem jak w drodze na kamp jeden z party jechał po stojącym obok GSie. Lepiej zrób jak Zjawcia mówi.

*

Posty: 63
Dołączył(a): 27.09.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 11:22 
 
To czeka mnie zmiana nicka :)

Gra jeszcze niedoszła, obawiam się że dziś może jej niebyć :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.