mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 10:19 
Cytuj  
Chcialbym poruszyc pewna sprawe, myslalem juz o tym wczesniej ale dzisiaj jak to sie mowi krew mnie zalała. Parę razy od ludzi z tzw "community" slyszalem opinie ze forum nasze jest najwiekszym przykladem nietolerancji wsrod miejsc spotkan ludzi o wspolnych zainteresowaniach, gdzie srednia wieku jest wieksza niz 20. Nie zawsze sie z ta opinia zgadzalem ale widzialem pare przykladow klujacych w oczy.
Dzisiaj natomiast cos we mnie peklo. Skoro jestesmy ludzmi powaznymi, lub staramy sie takimi byc to nie mozemy stac bezczynnie. Chcac miec wplyw na to jak jestesmy postrzegani powinnismy reagowac zdecydowanie na zachowania jak w tym topiku. Czy to "ciezkie przewinienie" czlowieka ktory ma nie wiecej jak 10 postow na liczniku, uprawnia ludzi z naszego forum na uzywaniu w stosunku do niego slow obrazliwych, zwyklych wylgaryzmow? Dlaczego nie reaguje moderator? Dlaczego nie banuje ludzi ktorzy zachowujac sie w ten sposob, tworza obraz mnie, Ciebie Beast i kazdego innego kojarzonego z tym forum.
Wprowadzono wiele zasad regulujacych to forum - i dobrze. Nalezy tych zasad przestrzegac - zgadzam sie. Ale nie mieszajmy z blotem czlowieka ktory ma prawo tego nie wiedziec - przetlumaczmy, nie bijmy na dzien dobry. Moze jesli wytlumaczymy mu i zapiekujemy sie takim - bedziemy mieli wartosciowego kolege na przyszlosc. Bo jesli nie, po takim "powitaniu" jak w tym topiku nie zobaczymy go juz prawdopodobnie. Wnioski: winni jestesmy my wszyscy, po pierwsze dlatego ze nie reagujemy w podobnych przypadkach, po drugie winni sa moderatorzy trzymajac sie suchych zasad banujac nie tego co trzeba. Po trzecie winny jestes ty Beast ze nie kontrolujesz tego co moderatorzy robia lub nie robia.


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 10:34 
Cytuj  
Bo moderatorzy poza upominaniem, kasowaniem postow i blokowaniem topicow niewiele moga. A wystarczylaby jedna dodatkowa opcja typu czasowy zakaz pisania w wybranym dziale, ktora by byla dostepna moderatorowi danego dzialu i juz. Tak, wiem, mialem zglosic projekt/prosbe Beastowi, ale jakos mi wypadlo z glowy ;)

X.

PS. Moderatorzy nie moga banowac. To moze tylko admin.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 10:42 
Cytuj  
Z drugiej strony, jak ktoś wali serię takich postów to sam sobie robi dobrze. To forum swoją formą przypomina mi grupy usenetowe, tam zanim coś się napisze trzeba przeczytać faq albo jest się spalonym do końca życia. Tam nie ma wogóle moderatorów a takie posty jak Krakowiaka to czysty "żer dla rekinów" ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 11:05 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Moderatorzy nie moga banowac. To moze tylko admin.


Oficjalnie zglaszam taki projekt wiec aby albo moderatorzy mieli to prawo albo nadac im prawa admina (nie wszystkim tylko jeden na dzial) - ale druga opcja chyba jest glupia


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 11:22 
Cytuj  
Sadze, ze ta modyfikacja spelnilaby sie idealnie:
http://www.phpbb2.pl/download.php?d=219

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 11:24 
Cytuj  
Sathorn napisał(a):
Chcialbym poruszyc pewna sprawe, myslalem juz o tym wczesniej ale dzisiaj jak to sie mowi krew mnie zalała. Parę razy od ludzi z tzw "community" slyszalem opinie ze forum nasze jest najwiekszym przykladem nietolerancji wsrod miejsc spotkan ludzi o wspolnych zainteresowaniach, gdzie srednia wieku jest wieksza niz 20. Nie zawsze sie z ta opinia zgadzalem ale widzialem pare przykladow klujacych w oczy.
Dzisiaj natomiast cos we mnie peklo. Skoro jestesmy ludzmi powaznymi, lub staramy sie takimi byc to nie mozemy stac bezczynnie. Chcac miec wplyw na to jak jestesmy postrzegani powinnismy reagowac zdecydowanie na zachowania jak w tym topiku. Czy to "ciezkie przewinienie" czlowieka ktory ma nie wiecej jak 10 postow na liczniku, uprawnia ludzi z naszego forum na uzywaniu w stosunku do niego slow obrazliwych, zwyklych wylgaryzmow? Dlaczego nie reaguje moderator? Dlaczego nie banuje ludzi ktorzy zachowujac sie w ten sposob, tworza obraz mnie, Ciebie Beast i kazdego innego kojarzonego z tym forum.
Wprowadzono wiele zasad regulujacych to forum - i dobrze. Nalezy tych zasad przestrzegac - zgadzam sie. Ale nie mieszajmy z blotem czlowieka ktory ma prawo tego nie wiedziec - przetlumaczmy, nie bijmy na dzien dobry. Moze jesli wytlumaczymy mu i zapiekujemy sie takim - bedziemy mieli wartosciowego kolege na przyszlosc. Bo jesli nie, po takim "powitaniu" jak w tym topiku nie zobaczymy go juz prawdopodobnie. Wnioski: winni jestesmy my wszyscy, po pierwsze dlatego ze nie reagujemy w podobnych przypadkach, po drugie winni sa moderatorzy trzymajac sie suchych zasad banujac nie tego co trzeba. Po trzecie winny jestes ty Beast ze nie kontrolujesz tego co moderatorzy robia lub nie robia.


Koles tworzy 10 topic z cyklu "HELP POMOZCIE MI BO MI COS NIE CHCE DZIALAC". To nie jest jego pierwszy taki topic, wiec ludzie po nim pojechali. Ma ladny faq, ma specjalny topic gdzie mozna zadawac takie pytania, moze uzyc search button, ale on dalej swoje, pomimo iz juz wczesniej byl upominany i instruowany gdzie z takimi pytaniami ma sie udawac. Wiec miarka sie przebrala i flamerzy sie uaktywnili :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 11:38 
Cytuj  
Zamiast bic piane, trzeba bylo najpierw zobaczyc pozostale posty tegoz czlowieczka...

Na kazdym normalnym forum zostalby potraktowany tak samo.

Heh a w ogole to o jakim "community" Ty mowisz?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 11:38 
Cytuj  
Akurat ten przyklad jest mocno do dupy bo koles zalozyl JEDNEGO DNIA 4 PODBNE TEMATY.
A juz szczytem jest dla mnie zakladanie watku z pytaniem i pare godzin pozniej kolejnego "WEJDZ TU!" z odnosnikiem do tego poprzedniego.

Rozumiem ze chlopak jest jeszcze dzieckiem i moze sie nie znac na netetykiecie ale IMHO to jest miejsce do wymiany pogladow na temat gier mmorpg i uczenie/wychowywanie dzieci nie nalezy do naszych obowiazkow.
Jesli jutro na forum zaloguje sie jakis 5 latek majcy problemy z pisaniem to wszyscy userzy maja sie zajac szukaniem nocnika dla niego?
Nauczenie dziecka jak nalezy poslugiwac sie komputerem to obowiazek jego rodzicow. A jesli im sie nie chce albo nie maja na to czasu to dzieciaka wyedukuje "ulica" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:06 
Cytuj  
@Sathorn wejdz prosze w ten profil search.php?search_author=Krakowiak zobacz jakie ten czlowiek thready zaklada np.
1. Wejdzcie szybko, ważne !
o jego problemach z CC

jesli topic ma taka nazwe spodziewam sie jakis rewolucyjnego infa, a nie jego osobistych problemow

2. Wejdz tu !
ponownie o jego problemach z CC

j/w

3. Kto lepszy??
o tym ktora klasa jest lepsza

bylo walkowane dziesiatki razy ze w wow jest system kamien/papier/nozyce typu war > rogue > lock > drood > mage > warrior

(to tylko przyklad wiec nie jechac mnie za to ze cos nie tak ustawilem plz)

4. WoW po piracie??
opowiada o tym co mozna dostac za to ze sie gra na piracie

no jak ktos gral na piracie to nie powinien sie z tym chwalic.

Sry ale ten czlowiek sam sobie jest winien


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:08 
Cytuj  
Sath ma z jednej strony rację - parę razy też mi się oberwało od Was moi drodzy kiedy śmiałem zapytać o to czy tamto - a nie daj Boże założyc topic który już ktoś wcześniej założył lub opisał w innym topisu:):) sami wiecie jak potraficie pojechać po człowieku:):)

Z drugiej strony rozumiem że 5k tematów o tym samym lub umieszczanie w kółko nowych topiców nie tam gdzie trzeba sprawia że sobie używamy...
Może po prostu lepiej nie odpowiadać wcale albo przenosić po prostu posty w miejsca do tego przenaczone - a kolesiowi nagminnie umieszczających takie tematy dać ostrzeżenie a w skrajnych wypadkach bana?

Community - uważasz że nie ma community?:) gadamy o wszystkim łącznie z polityką i suknią dla żony:):) A z kilkoma z Was super sie rozmawia nie tylko na forum:):)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:27 
Cytuj  
Mialem napisac dokadnie to co fabianek. Wiec nie bede nic dodawal poza kilkoma slowami, a mianowicie: rok temu kiedy wow wchodzil na rynek i go zalewal, nie bylo takiego debilizmu na tym forum jak jest dzisiaj, jesli chodzi o nowych userow.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:32 
Cytuj  
Zgadzam się, że Sathorn ma po części rację. To chyba najbardziej nietolerancyjne forum na jakim byłem. Powiem szczerze, że mnie to odpowiada. To, że każdemy jest wytknięty jego błąd. To, że prowadzi się tu prawdziwe dyskusje z logicznymi argumentami.
Większośc ludzi, którzy mówią o tym forum, że jest do "bani", to pewnie Ci którzy nie potrafili wysunać rozsądnych argumentów, albo upierali się przy jakichś głupotach i po prostu nie wytrzymali psychicznie.
Szczerze powiedziawszy wolę konflikty niż lizanie się po jajkach w stylu: "Nie, to ty masz racje. O, nie nie nie to ty ją masz" itp. itd.

Mówiąc krótko: podoba mi się to forum, chociaż niektóre rzeczy można by zmienić.

PS.Przychylam się do wniosku, że moderatorzy powinni móc dawać bana(chociaż na kilka dni)

Edit: @SwenG
Hmm, nie wiem.
W końcu napisałem prawde, że mi się tu podoba. Jakby mi się nie podobało to bym tu nie przesiadywał, a tym bardziej nie pisał.


Ostatnio edytowano 22 mar 2006, 12:54 przez Astaniel, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:47 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Mówiąc krótko: podoba mi sięto forum, chociaż niektóre rzeczy można by zmienić.

Sam zacząłeś ;)
"jeszcze za wcześnie na lizanie się po fiutach"
("Well, let's not start suckin' each other's dicks quite yet.")

(skąd to jest ?) ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:49 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
rok temu kiedy wow wchodzil na rynek i go zalewal, nie bylo takiego debilizmu na tym forum jak jest dzisiaj, jesli chodzi o nowych userow.


Dzięki Bogu zacząłem tu pisac jak grałem jeszcze w AO:) Od razu czuję się lepiej;););)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:52 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Sadze, ze ta modyfikacja spelnilaby sie idealnie:
http://www.phpbb2.pl/download.php?d=219

X.


Forum dziala juz na bardzo prehistorycznym silniku, przydala by sie migracja na http://www.invisionpower.com/ , ktore daje mase nowych mozliwosci tj. scalanie postow, scalanie tematow, system ostrzezen z prawdziwego zdarzenia i w ch innych opcji, ale jak wiadomo to sa koszty, bo IPB nie jest darmowe.
A juz szczytem szczytow bylo by forum na http://www.vbulletin.com/.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 12:56 
Cytuj  
Nie podoba mi się vbuletin. Jakoś przyzwyczaiłem się do PHPBB a VB taki drewniany jest ;P


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 13:08 
Cytuj  
ta VB nawet kijowo wygląda. Przestańcie robić rewolucję bo ktoś kogoś śmiał obrazić. W internecie jest milion różnych forum, gdzie trzeba uważać by nie napisać nic "niestosownego" (czyli niepodobającemu się adminowi, moderatorowi, rodzinie moderatora, kolegom moderatora, itd.), zmuszających nas by nawet w "czasie wolnym" być miłym, elokwentnym, wrażliwym, ba przesyconym miłością do nieznanego nam "bliźniego" błaznem...

Zresztą tu działa psychika tłumu: Ktoś nowy napisze coś niezbyt mądrego, Ashton czy jakis inny spamer wyzwie go od głupków, a za tym pierwszym dopisuje się całe stado pisząc mniej więcej to samo co pierwsza osoba. Potem wymienią się uwagami - "kto mocniej mu dojebał" i rozchodzą się zadowoleni do domów.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 13:23 
Cytuj  
@Neo
Po to bozia (Bestia ?) dala search zeby z tej opcji korzystac. Nie ma wiec nic dziwnego w fakcie ze Cie ktos zjechal jak po raz kolejn poruszasz walkowana juz wczesniej sprawe.
Aczkolwiek i to powinno miec swoje granice. Ostatnie na mmorpg.pl ludzie boja sie zakladac nowe topici i bump'uja stare z przed kilku miesiecy "bo bali sie zalozyc nowy". To tez jest zle. Potem robia sie takie tasiemce i nie wiadomo gdzie poczateka gdzie koniec...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 13:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zresztą tu działa psychika tłumu: Ktoś nowy napisze coś niezbyt mądrego, Ashton czy jakis inny spamer wyzwie go od głupków, a za tym pierwszym dopisuje się całe stado pisząc mniej więcej to samo co pierwsza osoba. Potem wymienią się uwagami - "kto mocniej mu dojebał" i rozchodzą się zadowoleni do domów.


Do tego chyba musi byc cytat z kubusia puchatka: uncensored version:

Cytuj:
Ales nas kurwa podsumowal...



;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2006, 13:35 
Cytuj  
no i wyszukiwarka jest po ch... tutaj. Spróbujcie coś znaleźć to sami zobaczycie, że wyszukiwarka praktycznie nie działa.
Jeżeli szukamy słowa "dupa" to powinniśmy zostać przeniesieni do konkretnych postów gdzie to słowo zostało użyte, a zostajemy przeniesieni do wątku.
Załóżmy teraz, że wątek ma 1000 postów i zobaczcie sami ile czasu to zajmie, a wątków wywali nam morze...

Powinno nas przenosić do konkretnych postów (wraz z podglądem wątku) gdzie szukane słowo jest użyte, a nie do wątku.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.