mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 879 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 09:31 
Cytuj  
1) to sprawdzałem, bo z homestad lecialem z buta
2) to akurat nie głupie, sprawdzę w domu ;p

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 11:29 
Cytuj  
Nawet jak masz zaznaczone na mapie? Dawaj im jakiś bug report bo to dziwne bardzo...

Kurde pocisnąłem jeszcze chwilkę szamkiem i jakie to jest op to po prostu masakra :F. O ile na veteranie takim okultystą czy arkanistą jest dość ciężko bo jednak te klasy są dość squishy o tyle Shamek masakruje wszystko swoim 2hantem i jeszcze ma całkiem sooko survi.

Martwi mnie trochę to, że 2h snipera z riflem praktycznie nie da się zrobić. W sumie to range bronie zostały na tą chwilę olane przez Crate i oni o tym wiedzą (jest topić na forum). Praktycznie na DW pistols jest taki se bo bazuje na procach. Jest zbyt mało skilli które działają z 2h ranged weapon.
Niby mają dodać kolejne mastery na to ale w expansion dopiero :/. Ja sobie zrobię DW pistolsy ale wydajność to będzie taka sobie niestety w porównaniu z czystym 2hand weaponem.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 11:53 
Cytuj  
Przelecialem sie po calej mapie i zebralem kapliczki, kupe czasu to zajelo. Przy okazji zrobilem pare questów i wpadłem w 4 zony które jakimś cudem ominąłem^^, w tym jedno miasteczki. No ale warto, duzo powera dostaje sie przy 25 pkt w gwiazdach, 52lvl i czuć już moc.
Troche itamz wpadło, zacząłem tez craftować, ale do wszystkiego potrzebuje cracked lodestone (z ciężkim sercem oddalem ostatni do kapliczki). Trzeba bedzie zajrzeć do undeadów i pozbierać. Przy okazji podejdę do tego całego Alkamosa i spróbuje ubić. Troszke resistów brakuje, ale nadrobie.

Pograne, lvl zrobione, wszystko zabite, poza jednym gosciem, ale trzeba klucz craftować na niego - tosiemwypowiem:

Ogolnie gra fajnie zrobiona, chociaż przydałoby się poprawić wiele rzeczy. Mapa mocno do poprawy, tzn POI na niej, nie widać, co sie odwiedziło. Czasem też obszary juz zwiedzone są zacienione i biegałem po 3 razy.
W UI tez bym widział pare zmian, zwłaszcza jakies info o cooldownach, zeby nie spamować guziczków ciągle albo sie nie gapić na dolny pasek.
Duzy ból, wynikajacy z engine i chyba cięzki do poprawy, to bicie lightningiem przez sciany, agrowanie przez pół dungeonu. Czasem jest tak ze stawiając totem w korytarzu zabijam też sale na końcu dungeona przypadkiem. Nawel lootować mozna przez sciane, projectile nie przechodza, ale AoE od projcetile ktory walnie w sciane juz tak. No i lightning.
No i oczywiście gra daleka od skonczonej, bieganie za questami z reputacja to jeszcze nie endgame. Troche jak PoE na początku bety, kiedy brakowało 3go aktu, ale był jeden stopień trudności więcej.


Za to z super rzeczy jest totalnie inny feeling zależnie od klas, zrobiłem nightblade i jego burst + heal to zupełnie inna zabawa niż moje totemy i blyskawice. No i jest to czego mi w Diablo3 brakowało (a było w D2), czyli ręczne omijanie projectiles - jedne łatwo, inne trudniej, ale bardziej squishy shamanem castuje i sidestepuje cały czas. Do pełni szczesci jeszcze bym frozen orba czarodziejki dali ;]
Itemki dość fajne, rozdzielenie danego żywiołu od DoTa też ciekawe. Duzo retaliation dmg (trzeba ogarnąć tanka, mam 4 itemy z setu do acid retaliation). Duzo skilli danych przez itemki, passive proce ktore duzo zmieniaja i pare aktywnych. Teraz biegam z lightning aura i empowered static nova z enchantów. Dojdzie jeszcze storm cloud, ale nie moge wykrafcić tego relica, bo ciągle do czegoś innego cracked lodestone potrzebuje (7 potrzebuje, dopiero 8 na 2 enchanty).
Rozwój fajny, ale czasem nie wiedziałem, które skille/passive odpalaja sie od fizycznego ataku, a które dzialaja z czarami. Serio czasem jakos niejasno rozpisane są. Rozdawanie 3 statów trzeba balansować, co jest super, cunning lepszy od spirit nawet dla casterów. Do tego balans pomiędzy wchodzeniem głębiej w drzewka 2 klas a inwestowaniem mocniej w konkretne skille, super sprawa, ze korzystają z tej samej puli pkt. Chociaż przy 60lvl troche nie mam gdzie dawać już, core caly mam, będzie potem 70lvl czy moze przedłużą skilltree? Bo inaczej coraz bardziej w hybrydy się idzie.
No i ta nówka z gwiazdozbiorami, super, jak zrobią tam 50 a nie 25 pkt do rozdania to będzie masakra. Mozna mocno kombinować w rozdawaniu tych pkt zeby odblokować inny gwiadozbior, a potem refund pkt z wcześniejszego i wzięcie czegoś dalej. Znów trzeba balansować pomiędzy gwiazdozbiorami, które daja mniejsze bonusy ale wiecej pkt do otwarcia dalszych, a takich z super bonusami które nie otwieraja galaktyki głębiej. Dodatkowo skille dokleja sie do istniejacych skilli. I mogą levelować o.O


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 12:11 
Cytuj  
Kupiłem to na jakimś promo dawno temu za jakieś małe pieniądze i zapomniałem. Fajna gierka, klimat bardzo mi się podoba, ale trochę monotonia mnie dopada. Gram arcanistą i spam pocisków plus meteor dość powtarzalne. Można jakoś zresetować drzewko, jakby chciał iść teraz w inną klasę bez zaczynania od zera?


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 12:29 
Cytuj  
W inną klasę nie, ale w ramach tej samej możesz. W prawym górnym rogu Devil Crossing masz typa :p

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 13:14 
Cytuj  
Ja pocisnę dzisiaj Blademastera do coopowego poziomu, bo trochę irytuje mnie dublowanie się z Yabem :p

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 13:41 
Cytuj  
No zajebiste jest to, że projectiles typu granat możesz zniszczyć np strzałem z pistoletu:). Craft jest rozwinięty i nie ogarniam póki co tych buildów jeszcze bo np niektóre core skille są w end-game itemach i w sumie po to jest respec aby potem jak znajdziesz sobie jakis uber itemek to np zmienic build i rozdać pkt od nowa.

Buildów na forum jest od groma ale one jeszcze pod B27 były rozpisywane i teraz jest nowy topic pod B28 a w sumie za rogiem B29 będzie i Bóg wie jakie zmiany tam będą.

W sumie to kusi mnie na takiego paladyna bo jest skill "święty młot" który w sumie wygląda i działa bardzo podobnie jak błogosławiony młod w d2 :D. Wtedy super tanky i that feeling paladyna;].

Ja pocisnę ale nie wiem jeszcze co :D.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 13:56 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Ja pocisnę dzisiaj Blademastera do coopowego poziomu, bo trochę irytuje mnie dublowanie się z Yabem :p


No tylko w 50% się dublujemy :D Ty masz na drugie Soldiera, a ja Arcanistę.

Druid wymiata, wczoraj po zakończeniu co-opa polazłem dobić tę kapliczkę, której mi nie zaliczyło i po drodze wpadłem na hordę elitek - wysypały się jak z rękawa, chyba z paręnaście sztuk. Wpadł mi w ręce toporek dzięki któremu wskoczyłem na 8,5k dpsu :D Itemizacje w tej grze to jest coś w czym się można zakochać ;)


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 16:11 
Cytuj  
No ja kurde nie wiem kogo podleveluje, może demolitionist/nighblade albo shamek/arcanist ale caster type. Kuszą mnie summony jeszcze ale dziwi mnie, że kiedyś hellhound robił mega dps a dzisiaj hmm jest słaby i to kruk robi mega dps raczej.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 18:43 
Cytuj  
Ehh znowu doszedłem :/
Build 29 i kolejny news od Crate http://www.grimdawn.com/forums/showthre ... post288005

Obrazek


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 01:01 
Cytuj  
Ubity ten boss ze steps of torment. 3 Klucze miałem, na na pierwszym padłem ja, na drugim on. 54lvl. Nabuffowalem sie (nie ma nigdzie olejku do +lightning chyba, fail) i biegalem w kolko, ledwie spamujac coś, ale totemy stawiałem. Za 1 razem uzylem 3sec invula i hp pota jednoczesnie, chwile pozniej stun i nie przezylem. Za drugim razem wiedzialem juz co z tym stunem i sie ogarnalem.

Dropnely z niego epiki na 50lvl (niezle rekawice phys/fire, fajny fire Scepter i chyba zajebisty 2handdla melee shamana, nie znam sie)
Za to po drodze phys dmg tarcza na 60 bardzo fajna i cold/light gacie na 58.

W sumie sensowniej to chyba dobić do 60 zobaczyć, co jeszcze rzuca jak jest wymaxowany, bo podejrzewam ze jeszcze leveluje i lepszy loot da.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 08:03 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
i chyba zajebisty 2handdla melee shamana, nie znam sie)
Za to po drodze phys dmg tarcza na 60 bardzo fajna i cold/light gacie na 58.

Dupny. To, że ma +1 do skilli niewiele znaczy. To jest dobra broń dla Shamana: https://gracefuldusk.appspot.com/items/ ... viscerator (mimo, że lvl 40 to i tak lepsza niż ten mieczyk). Miecze generalnie są kiepskie dla Shamana bo mają obniżony base dmg przez piercing, który jest pomijany przy obliczeniach dmg skilli Shamana (liczy się tylko podstawa x-y), najlepsze są 2h młoty i właśnie axe.

tomugeen napisał(a):
W sumie sensowniej to chyba dobić do 60 zobaczyć, co jeszcze rzuca jak jest wymaxowany, bo podejrzewam ze jeszcze leveluje i lepszy loot da.

W dungeonach content się skaluje tak aby moby (a zwłaszcza bossy) były zawsze +5 leveli od ciebie. Loot jest skalowany za to pod postać więc bijąc na 50 dostaniesz 45-55 itd.


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 09:01 
Cytuj  
A tak w ogóle Panowie, w tym gnieździe pająków kapliczkę za ścianą znalazłem, której chyba nie zaliczyliście :p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 09:15 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
A tak w ogóle Panowie, w tym gnieździe pająków kapliczkę za ścianą znalazłem, której chyba nie zaliczyliście :p


Pająki w piwnicy w Crossroads czy mówisz o tym gnieździe tych karaluchowatych robali gdzie byliśmy ostatnio?


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 09:32 
Cytuj  
Ok nie wiem czy dam radę dzisiaj być na 100% ale po 20 ale postaram się. Mam Demolitionista/Nightblade na 30 lvl z DW i nim muszę zrobić jeszcze to gniazdo z królową i będę na tym samym etapie w sumie.

W sumie to ta postać robi mega rozpierdol, znacznie lepszy niż mój caster Okultysta a gear mam taki sobie. Casterzy dle mnie są jacyś zbyt squishy ale spróbuję jeszcze zrobić Shamka/Arcaniste castera na lightning spellach i zobaczymy jak będzie kosił. Póki co będę ciągnął Okultystę i Demolitionistę.


P.S
Na południe od Homesteed są dwie lokacje gdzie robi się jakieś Q dla Black legionu i jakieś hunty, jeden był na manticore a drugi jest na jakiegoś pająka Ulmgoliathx czy jakoś tak ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 09:41 
Cytuj  
Tiomor, już wiem o co ci chodziło - pod gniazdem karaluchów jest Den of the Lost. Faktycznie ma kapliczkę ;) Fajne miejsce, ewidentnie jest to easteregg ze strony twórców - jaskinia symbolizuje miejsce ukrycia Golluma z LOTRO, ba nawet jest tam podobny boss (Gollus) i rzuca pierścionek ("He really liked that ring..") :D


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 10:28 
Cytuj  
Dokładnie tak :p

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 12:12 
Cytuj  
Swoją drogą, strasznie podoba mi się eksploracja w GD, te dungeony, jakieś dziury za ścianą etc.

No fakt, że mapa zostaje zapisana jest błogosławieństwie, nie lubię tych losowo generowanych z każdym wejście.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 12:45 
Cytuj  
Mi się podoba to, że mapa to nie kwadrat/prostokąt jak w D3 czy PoE, gdzie mamy dośc nudne miejscówki i mało rzeczy się dzieje. W GD czasami zatrzymuje się i paczę jak jakas frakcja dostaje wpierdol od mobów :).

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy z B29 odblokoują kolejny poziom trudności? Na stronce pisze, że legendarne itemki praktycznie nigdy nie będą dropować na normalu:
http://www.grimdawn.com/guide/settings/difficulties.php
Cytuj:
As you gain levels, you will start to see better equipment, including Legendary Items, which will almost never drop on Normal Difficulty.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 13:45 
Cytuj  
Tak, odblokują, będą 3 poziomy.

Ja z kolei chetnie widziałbym jednak część contentu, zwlaszcza w endgame losowo generowanego. Teraz jedyna losowość to rifty do innego wymiaru, znalezienie ich to katorga jakas, zwlaszcza ze musze motodycznie clearować mobki, nie moge sobie biec przez cała kraine z mobami na klacie i szukać wejscia.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 879 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.