mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 342  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 07:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
pogralem chwilke w to armello i wyglada zajebiscie.


mi się wydaje, że gra jest bardzo chaotyczna. Pograłem kilka partyjek, kilka wygrałem, kilka przegrałem - i w sumie myślę, że w tych co wygrałem to po prostu miałem szczęście, a w tych co przegrałem pecha.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 08:58 
Cytuj  
To dobrze czujesz.

"Like most of the other negative reviews, I really do want to like this game. The art and sound direction are phenomenal, and the animated cards are great and give the game a wonderful charm to it.

Unfortunately, the gameplay is almost entirely dictated by randomness, to the point that trying to do anything is often met with stupid amounts of frustration. A little RNG is good for games, as it keeps them fresh, but EVERY ACTION you can do in this game is a gamble with very little reward and a whole lot of risk. Half the magic and item cards are incredibly situational and end up waiting to be discarded from your hand, the game's challenges like quests and combat are dictated by rolls and random chance, and, if you can't find a fourth player, you have to put up with an AI that acts completely insane, moving and attacking targets on a nonsensical whim. The worse part is that even the player's victory options aren't free from this randomness, with no guarenteed way of obtaining enough rot or spirit stones to win (again, with most methods being luck-based, some lucky players never get any at all) and prestige fluctuating wildly throughout the game's rounds.

Even when I win, it never feels earned, and from personal experience none of the players ever leave these games feeling particularly happy or satisfied. Its an okay game overall, but I do feel like Armello has a lot of wasted potential and could be a much deeper, skill and strategy-based game... but right now its just 'pray to the RNG gods for good luck'. Some people may like that, but I really don't, so in it's current state I can't recommend it."


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 10:01 
Cytuj  
The worst thing about the game is the random chance, which will absolutely destroy you if you let it, but if you're careful you can avoid a lot of the worst effects.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 12:38 
Cytuj  
Until Dawn przeszedłem i daję takie mocne 8/10. Trzeba podejść z nastawieniem, że to jest QTE samograj.

Plusy:
* grafika - bardzo ładna
* klimat - ładnie budują napięcie, naprawdę się do tego przyłożyli
* kilka wątków fabularnych
* rozwinięcie gameplayu heavy rain (gra jest na dobrą sprawę podróbką HR w klimacie horroru klasy B)
* znani aktorzy serialowi
* mimo dość prostej fabuły i tak zabawa jest przednia
* kilka dziur fabularnych
* udźwiękowienie buduje klimat
* grę można, a nawet należy przejść kilka razy, aby wszystko odkryć, a kilka smaczków jest ciekawych
* brak save - jak ktoś zdechnie to nie żyje, nie da się zmieniać swoich decyzji
* QTE są naprawdę szybkie - czasami ciężko się wyrobić - nie ma regulacji poziomu trudności, lżejsze niż HR na hardzie, ale też trzeba mieć lepszy refleks niż w The Shit 1886
* smaczkiem jest nagrywanie reakcji w chwilach grozy przez kamerkę ps eye, ale... w tą grę gra się po ciemku, a kamerka wtedy nie daje rady :( pomysł mieli świetny, niestety tech wokoło ps4 to też gówno

Minusy:
* framedropy - jednak grafa za mocna i kalkulatory nie wytrzymują
* z powodu tej grafiki - ps4 grzeje się na potęgę i wiatraki napierdalają naprawdę głośno
* fabuła jest przewidywalna - da się rozgryźć wątki już w drugim akcie - jeśli się żyje oglądaniem i czytaniem horrorów :P
* sterowanie tym pierdolonym padem wkurwia - jest ciemno, nie widać na co się wchodzi, czasami obrócenie się i wyjście zajmuje za dużo czasu

Gra nie spodoba się mareczkowi - za dużo dreszczy, brak save'ów, za trudna jak dla osoby przyzwyczajonej do typowych samograjów QTE. Nowatorstwem jest budowanie napięcia jeszcze bardziej niż w HR. Bo HR tak samo - było QTE samograjem z kilkunastoma zakończeniami i to klimat powodował, że chciało się grać. Tutaj twórcom udało się to powtórzyć, no ale jest niestety łatwiej. Chociaż brak saveów rekompensuje, bo chwila zawahania i jesteśmy w dupie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 13:02 
Cytuj  
ooo a ja myślałem, że to hiperskillowa odmiana Call of Duty do tego z rocket jumpami - teraz będę unikał ;)

ile godzin tczewiak, bo jakoś szybko ci poszło? Wczoraj chciałem zamówić na amazonie - było 10 sztuk z dostawą w niedzielę. 30min się zastanawiałem odświeżyłem stronę i wszystko sprzedane, następna dostawa za 2-3dni, więc na razie dałem sobie spokój...

btw. gram od rana (z przerwami) w "Everybody's gone to the rapture", też się mało (w ogóle) strzelają - gra jest bardzo klimatyczna, zagadkowa, tylko, że imho powinna być jakoś podzielona. Z tego co widzę zwiedziłem jakieś 10-15% mapy a gram 3h. Boję się, że jak wrócę do gry po tygodniu to kompletnie zapomnę gdzie byłem, co widziałem/słyszałem i nie poskładam całej historii do kupy. A chyba o to chodzi w tej grze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 13:06 
Cytuj  
No niestety jak to w samograjach - około 10h gry :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 13:11 
Cytuj  
jak to brak savów?czyli zginąć nie idzie?

tczewiak nie każda gra musi być skillowa i wymagająca. Ja ograłem kilka pozycji visual story i dobrze się bawiłem. Dobrze się bawiłem w przygodówkach telltale, life is strange etc.
Zresztą jak dla mnie najbardziej skillową grą jest pix the cat, w którego pykam sobie do dzisiaj (już z pół roku) i idzie mi kiepsko.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 14:07 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jak to brak savów?czyli zginąć nie idzie?


Idzie, możesz teoretycznie nawet wszystkich zabić swoimi decyzjami. Gra (z tego co mi wiadomo) ma po prostu autosave z jednym slotem, czyli save scumming (wczytywanie po tym jak nam coś nie wyszło) jest niemożliwy / mocno utrudniony

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 14:16 
Cytuj  
ee to spora część gier konsolowych tak ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2015, 16:08 
Cytuj  
Save działa jak w Don't Starve po prostu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2015, 17:37 
Cytuj  
kurde forza 6 niedlugo. moze w koncu warto kupic x1

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2015, 18:43 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
kurde forza 6 niedlugo. moze w koncu warto kupic x1


Gdybym miał kupić XO, to prędzej dla Forza Horizon 2 niż Forza Motorsport 6.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 14:15 
Cytuj  
PS4 to jednak porażka totalna. Nie polecam nikomu kto ceni sobie ciszę sprzętu w trakcie grania. Potrafi kompletnie zrujnować wrażenia z gry, bo napieprza wiatrakami jak szalona - nawet przy The Walking Dead. W tym samym czasie PC się nawet nie spoci.
Tragiczna konstrukcja :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 14:22 
Cytuj  
PS4 ma gdzieś błąd z tymi wiatrakami. Sporo osób na to narzeka.


Gry Telltale są kompletnie niemiarodajne - zero optymalizacji, zero performace przy grafice sprzed dwóch dekad.

Mi wiatraki wchodzą na najwyższe obroty w dwóch tytułach (jeden to MGSV i wcześniej był jeden) jak idluję w menu startowym. Podczas samego gameplayu totalna cisza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 14:25 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
PS4 ma gdzieś błąd z tymi wiatrakami. Sporo osób na to narzeka.

No, ale o zgrozo ono wydmuchuje rzeczywiście w pizdu gorące powietrze. Czyli grzeje się w jasną cholerę. No, ale czego można się spodziewać po klockach od AMD? :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 17:02 
Cytuj  
podglosnij tv albo zaloz sluchawki :P
batmanik na ps4 mocno daje rade.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 17:17 
Cytuj  
Parę nowych trailerów z TGS:

NIOH: https://www.youtube.com/watch?t=2&v=v1WbGtCICvI
Umbrella Corps: https://www.youtube.com/watch?v=iEctiRrzfyg (jak to słabo wygląda D:)
For Honor: https://www.youtube.com/watch?v=xjsbPB9-qTI
Star Ocean 5: https://www.youtube.com/watch?v=bxxVlnvicd8
Kingdom Hearts HD II.8 Final Chapter Prologue: https://www.youtube.com/watch?v=OrEQ7pMHkO0
World of Final Fantasy: https://www.youtube.com/watch?v=m4G8B4jHXzA


Ostatnio edytowano 15 wrz 2015, 17:23 przez Gokulo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 17:22 
Cytuj  
ten nioh to jak wiedzmin wyglada ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 17:28 
Cytuj  
I jeszcze Ikenie to Yuki no Setsuna na PS4 i Vite, jRPG robione w stylu gier z lat 90 przez nowe studio S-E Tokyo RPG Factory:
https://www.youtube.com/watch?t=1&v=BlykTi7QAeo

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2015, 18:01 
Cytuj  
O Bloodborne The Old Hunters

Cytuj:
"Starting November 24th, download the Bloodborne DLC expansion The Old Hunters for $19.99 and experience the nightmare of the hunters who once guarded Byrgenwerth’s darkest secrets.

Set in a nightmare world where hunters from the past are trapped forever, explore brand new stages full of dangers, rewards, and deadly beasts to overcome. You’ll find multiple new outfits and weapons to add to your arsenal as well as additional magic to wield and add more variety to your combat strategy.

With new story details, learn the tale of hunters who once made Yharnam their hunting grounds, meet new NPCs, and discover another side of the history and world of Bloodborne. Here’s a brief glimpse of just some of what lies in store for you when The Old Hunters launches on November 24th, including Simon’s Bowblade weapon, and new boss enemy Ludwig."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 342  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.