mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 12:04 
Cytuj  
Brzmi troche tak, ze trzeba byc lujem w programowanie + lujem w paru innych dziedzinach by to ogarnac ;)

btw. Xubuntu jest zajebiste.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 12:15 
Cytuj  
No wyslalem kiedys kumpla na jakiegos dżuniora w data mining (sam siebie za slabo ocenialem albo robilem wtedy co innego). Po kilku latach oferty sa juz niezle w tej branzy, troche zaluje, bo to fajne zajecie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 12:25 
Cytuj  
A Ty nie napierdalasz cyferków w finansach czasem? ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 14:22 
Cytuj  
Troche napierdalam, ale nie ma tylu fajnych narzedzi (tylko proclarity MSowe).


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 14:27 
Cytuj  
No tak mi sie wydawalo, dlatego sie nieco zdziwilem, ze sam chciales polezc na jakies data miningi. Chociaz co ja tam wiem czego Wy sie tam uczyliscie ;) albo na czym pracujecie... bo u mnie to na syfonii premium ;p

bo ja to stary salceson badalem ;S


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 sie 2012, 14:32 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 14:28 
Cytuj  
A nieeee, na finansach to juz o ogole nie bylem. Teraz w branzy powiazanej ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 14:44 
Cytuj  
Znajomy pracowal w firmie produkcyjnej jako ksiegowy. Obecnie pracuje jako doradca walutowy i sobie chwali. W kazdym badz razie jakos chyba wszyscy uciekaja od tego typu "ksiegowosci" ;p

data mining? nawet nie wiedzialbym jak to ugryzc.


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 17:21 
Cytuj  
od otwarcia wiki

uczenia maszynowego mozesz sie zaczac uczyc chocby tutaj - calkiem fajny i prosty kurs tbh.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 18:01 
Cytuj  
hmm thx, w wolnej chwili pewnie poczytam z samej ciekawosci. btw. w szkole to pojecia "data mining" i "business intelligence" to tylko z nazwy slyszalem. Zreszta jak ktos wspomnial chyba tylko w wawie jest jakis kierunek studiow, a polskie materialy praktycznie chyba nie istnieja.

Generalnie chetnie bym sie zatrudnil w tego rodzaju firmie, gdzie zaczalbym od junior leszcza a poprzez rozwoj nabyl jakies IT umiejetnosci/mial zwiazek z jakimis technologiami. Dlatego myslalem kiedys o jakis ERP troche. By polaczyc troche jedno z drugim. Ale nie chodzi mi o obsluge.

Jakie dziedziny lączą cos podobnego? Systemy ERP? BI, ktore wydaje sie byc rozleglym pojeciem, a jednym z jego narzedzi jest data mining, a cala reszta?

W swojej pracy sie nudze, szansy na _ciekawy_ rozwoj jakos specjalnie nie widze. imo najczesciej szukaja peasantow, ktorzy by na danym stanowisku mieli pracowac przez cale zycie. Dlatego luzno sobie szukam w co by mozna sie wbic ;)

Wybaczcie, jesli zle uzywam pewnych terminow.

W kazdym badz razie nauka programowania zdaje sie byc przydatna, nawet jesli by sie nie zostalo stricte programorem ;p choc zdaje sie najpierw trzeba troche poznac troche programowania by zainteresowac sie tym powyzej.

apropos woja, w TV nowy spot -> http://www.youtube.com/watch?v=QUnC0aqOTGs
http://www.youtube.com/watch?v=BUoVGh1nCCY


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 18:53 
Cytuj  
Dobra, mylilem sie, troche tych studiow i kursow jest.

Posen -> http://podyplomowe.ue.poznan.pl/studia.90.html

ale... ;)
"Zamiast wydawać 8000PLN na studia podyplomowe, lepiej zainwestować te 40$, kupić Wittena i Franka na Amazonie, jakiś podręcznik podstaw statystyki i przejrzeć specyfikację CRISPa. Ściągnąć sobie Wekę i potestować. Co do studiów, to można przejrzeć ich program, skorzystać z Google Scholara i przeczytać parę mega pdfów, znaleźć interesującą gałąź i ją sobie zgłębiać przy herbatce w domu.

Nie oszukujmy się. Praktyka zdobyta na komercyjnych projektach eksploracji danych jest tak cenna, że nikt nie sprzeda jej za te 8k na studiach. Nie ma co dyskutować, że takie studia to przesada, że 30 godzin na jakąś prostą regresję. Te studia są dla osób, które albo z lenistwa, albo z braku wiedzy chcą, żeby ktoś ich poprowadził za rękę. Przecież nawet z takiej Wikipedii można się czegoś nauczyć. Ile jest opublikowanych case'ów z wdrożeń ERP - miliony...ile z DM...garstka. Nikt przecież nie powie "drodzy konkurenci, w taki a taki sposób odkryliśmy, że tacy a tacy nasi klienci są potencjalnie chętni do was przejść...". Jedyna zaleta jaką widzę w tego typu edukacji, to możliwość skorzystania z licencjonowanego softu.

Poza tym, nie wierzę w coś takiego, jak studia podyplomowe, dla zaawansowanych analityków. Co chwila pojawiają się koncepcje nowych algorytmów, koncepcje specyficznych parametryzacji istniejących algorytmów na potrzeby określonych problemów, metody wspomagania procesu KDD, etc. Jest tego tyle, że nie sądzę, aby pojedyncza osoba znała chociażby 70% dziedziny z nazwy. Interesowałem się ostatnio stosunkowo wąskim zagadnieniem wspomagania procesu KDD z wykorzystaniem ontologii...udało mi się zebrać około 300 stron sensownych artykułów i to też nie wszystko..."


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 19:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Poza tym, nie wierzę w coś takiego, jak studia podyplomowe, dla zaawansowanych analityków. Co chwila pojawiają się koncepcje nowych algorytmów, koncepcje specyficznych parametryzacji istniejących algorytmów na potrzeby określonych problemów, metody wspomagania procesu KDD, etc. Jest tego tyle, że nie sądzę, aby pojedyncza osoba znała chociażby 70% dziedziny z nazwy. Interesowałem się ostatnio stosunkowo wąskim zagadnieniem wspomagania procesu KDD z wykorzystaniem ontologii...udało mi się zebrać około 300 stron sensownych artykułów i to też nie wszystko..."


Nikt nie mowi ze jako swieżak z zewnatrz masz byc guru który caly ten kram ciągnie do przodu. Mozesz tez zwyczajnie wykorzystywac zdobycze innych w codziennej pracy ;]

Co ty wlasciwie chcesz robic high? Moze na gitarze naucz sie grac.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 19:27 
Cytuj  
kiedys chcialem sie nauczyc grac na gitarze do tego otworzyc swoja silke, gdzie gralbym koncerty lol

Chcialbym cos w IT, bezposrednio lub posrednio, w kazdym razie zwiazanego z tego typu technologiami. Bardziej jestem w trakcie szukania (nie tylko tutaj czy w ogole w necie) zlotego srodka. Bo chcialbym by dotychczasowe doswiadczenie (choc male) nie zostalo przekreslone. Praca gdzie moglbym nabyc nowych umiejetnosci, co ulatwiloby mi zycie w pracy lub dzieki temu jakas droge awansu w tejze firmie- a nie kuzwa osiagam sufit przez ktory nie da sie przebic. Firma z rozwiazaniami byznesowymi czy cus... Po drugie chce byc konkurencyjny ;p

Wieje nudą a chce sie rozwijac.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 19:40 
Cytuj  
Szczur korporacyjny, gadasz jak HRowiec ;/


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 19:56 
Cytuj  
gópi, chce coś po prostu co mnie ciekawi. o czym moge czytac i nie zasnac.

bez obelg ala HR poprosze ;< I nie w corpo, tylko patrzac po ilosci pracownikow mala firma. W corpo chyba tak szybko sufitu bym nie osiagnal.


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 02:18 
Cytuj  
Dopiero co był tutek do pajtona a już do BI doszliście. W takim tempie za 2 tygodnie High będzie się zastanawiał w której firmie z Krzemowej Doliny powinien zasiąść jako CEO ;] (lub co najmniej CTO)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 05:31 
Cytuj  
haha, patrzac po rozwinieciu tematu to tak. Zeby nie bylo, ogolnie zostaje przy pytongu. Tylko sie po prostu zastanawiam w jaki sposob "plynnie" moglbym gdzies przejsc czy jak najlepiej wykorzystac te "dodatkowe" umiejetnosci ;)

Grajacy na gitarze koks, ktory zostal CEO. 8)


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 10:16 
Cytuj  
CEO każdy może być, założenie spółki to nie jest jakiś super duży wydatek a później to możesz sobie nazywać stanowiska do woli. ;)

Ciekaw jestem na jak długo starczy ci motywacji do nauki klepania kodu.


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 12:25 
Cytuj  
Motywacja jest i jako tako mysle, ze nie powinienem miec z tym problemu, bo zazwyczaj jak cos zaczynam to musi byc z tego jakis efekt, zysk. Wkurwia mnie jesli czegos nie dokoncze.

Gorzej z czasem i przeszkadzajkami. Czasu bywa, ze po prostu brak. Druga sprawa, wytlumacz komus, ze wolisz siedziec w chacie i napierdalac kod dla szatana... ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 12:28 
Cytuj  
Zawsze mozesz udawać ze idziesz targać żelazo, a w torbie ukryć laptopa i ksiązke. Respekt na dzielni utrzymasz.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 13:07 
Cytuj  
Jak codziennie zaczne targac zelazo i nie bede rosl, to bede pozerem, rozszyfruja mnie ;<


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.