mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 08:01 
Cytuj  
W Egipcie to ja byłem w marcu i już były upały ;) Zresztą ja raczej do Egiptu nie wracam - to tylko plaża i zabytki (jak kogoś interesują, mnie średnio) - wyjście na miasto to dla mnie masakra - po dwóch próbach dałem sobie spokój. Odgonisz się od jednego upierdliwego sprzedawcy, to zaraz podbiega dwóch następnych i tak w kółko. Nie da się swobodnie pochodzić, zajść do jakiejś knajpki etc.
Ja się właśnie pakuję do Algarve.
Zresztą też jestem deko niezadowolony z powodu pogody. Jak bookowałem to były upały po 31 stopni, jak zalecę to będzie 22-24.. Europa to jednak jedynie lipiec-sierpień.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 08:48 
Cytuj  
wrzuc jakies foty z tej portugali.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 10:47 
Cytuj  
planujemy w wrzesniu skoczyc do hiszpanii , ceny powinny byc normalne i brak jebania sie z paszportem i wiza

andaluzja , ale moze rozwazymy portugalie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 12:22 
Cytuj  
a jakieś miałeś jebanie się w Egipcie? Ja z tego co pamiętam to zapłaciłem za jakąś naklejkę w paszporcie 20USD i to wszytko.
A paszport jako dokument to podstawa. Dowód osobisty możesz wywalić - sporo krajów w tym GB w ogóle tego nie ma i dają sobie radę. Po co to w ogóle?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 12:52 
Cytuj  
25 usd teraz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2014, 20:59 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
wrzuc jakies foty z tej portugali.


google maps dają radę - ja już oblookałem miejscówkę + okoliczne plaże ;)


Posty: 34
Dołączył(a): 7.03.2010
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 11:53 
Cytuj  
W wakacje wybieram się na dwutygodniowe szkolenie do Katowic i szukam tam noclegu. Poelcono mi sieć tych hoteli: http://www.accorhotels.com/hotel-direct ... towice.htm

Zależy mi na tym, żeby nocować w centrum, ponieważ zamierzam coś jeszcze zobaczyć, pozwiedzać. Czy może ktoś mi podsunąć pomysły na jakieś ciekawe miejsca w Katowicach lub okolicach?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 12:05 
Cytuj  
Czy może ktoś mi podsunąć pomysły na jakieś ciekawe miejsca w Katowicach lub okolicach?

sosnowiec, cały.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2014, 12:55 
Cytuj  
Pozwiedzać w katowicach :o :o. W furę i do krakowa?

Jak będziesz w portugalii to polecam spróbować w restauracji Bacalhau à Braga.(dorsz, który jest specjalnością ich kuchni, mają przeszło 1000 przepisów na niego, ale w tej wersji jest imo najlepszy i jednocześnie najczęściej serwowany w restauracjach) Chyba jedyne co mi tak naprawdę smakowało z miejscowej kuchni. No i nie polecam wieczorów fado mocno daleko to jest np. od jakiegoś wieczoru greckiego czy flamanco, nie słyszałem, żeby komuś się to podobało, ale możesz sprawdzić na youtubie.

a i do 3 gramów posiadanie jest legalne czy zdepenalizowane, jeden pies. Nie raz widziałem jak ludzie palili przy gliniarzach i ci nic z tego robią. Ponoć ścigają tylko dealerów. Bywałem w klubach gdzie były takie chmury dymu, że nie trzeba było nic palić, żeby się nawdychać więc myślę, że jest coś na rzeczy. W zasadzie jak się idzie jakimś większym miastem wieczorem to przy pubach, klubach na ulicy ciągle się czuje hash. Podchodzą do tego bardzo liberalnie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 19:27 
Cytuj  
No mi sie zdecydowanie portugalia nie podoba.
Pogoda jest tragiczna - od lat jezdze na wakacje marzec-maj i pierwszy raz trafilem tak kiepska pogode: chmury i temp. w okolicy 20stopni.

Sama Portugalia wyglada gorzej jak Turcja, a Turcja wyglada jak Polska 20-30lat temu. Oczywiscie widac wplywy unijne - czyli jakies wyjebane schodki-mostek w pipidowie z 3 domkami.
Z racji kiepskiej pogody wypozyczylismy auto i zjezdzilismy juz pol algarve, wiec nie oceniam jedynie po miejscowce w ktorej jestesmy..

Plaze sa fajne bo te skalki super dodaja im uroku - no ale pogoda nie pozwala na plazowanie. Oprocz tego wszedzie jest daleko - duzy hotel, 8 pieter, obok inne hotele, najblizszy sklep.. ok 1km, najblizsza kafejka podobnie, najblizszy McDonald! ze 20km. Na ulicach pustki - jakies domy z pozasuwanymi okiennicami, drogi na ktorych mija sie drugie auto raz na kilka minut - moja zona nawet stwierdzila, ze wyglada to jak wstep do horroru.
Kupilem jakies mapy i przewodniki, bylem w Silves, Sagres, zoo w Lagos (ktore nie ma startu do tego na teneryfie, ale corce sie podobaly "samochodziki"), dwa porty, kilka bardziej urokliwych plaz i tyle..

Generalnie odradzam kazdemu kto planuje cokolwiek innego niz lezenie plackiem na plazy. Tu kompletnie nie ma co robic.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2014, 22:39 
Cytuj  
w sumie nie wiem, może mnie nie było na forum jak pytałeś o portugalie, albo do głowy mi nie przyszło, że chcesz teraz zaraz lecieć-jeśli chodzi o pogodę.

anyway, generalnie sezon trwa do połowy września, na południu trochę dłużej, ale sam miałem np. pod koniec września 28 stopni, a t-shircie łaziłem do prawie końca listopada i plażowałem raz albo dwa w listp, ale od połowy września nie licząc południa to ryzykowanie z pogodą. Można ewentualnie wylądować w porto zwiedzić miasto w jeden dzień, przemieścić się do lizbony- tutaj może spędzić 2-3 dni ze spokojem i potem dalej ruszyć na plażing na południe. W sumie jest dużo więcej do zobaczenia, ale to by fura była potrzebna i tak też można zrobić, że jadąc z porto zahaczyć o parę miejsc, a w lizbonie zostawić furę.

Szkółek surferskich nie ma? Nie pamiętam ile dzieciak ma lat, ale z tego Portugalia jest znana, że sezon na surfing trwa prawie cały rok i od bardzo małego dzieciaki śmigają. Pianka i jechane.
Południa Portugalii nie zwiedziłem, bo właśnie mi też się turystycznie bardzo słabe wydawało, a spotów na plażing jest całe mnóstwo wzdłuż całego wybrzeża.

Z miejsc atrakcyjnie turystycznie w pobliżu to imo lizbona i sintra (magiczna kraina z zamkami)- zaraz obok lizbony, jeśli dobrze pamięam jechaliśmy furą jakieś pół godziny od lizbony czy coś koło tego. Zabookuj nocleg, dzieciakowi tabletka na uspokojenie na drogę. Jak będziesz zwiedzać lizbone to miej na uwadze, że prawie całe miasto było kiedyś zniszczone trzęsieniem ziemi i nie oczekuj Madrytu czy Barcelony. Na mnie w Portugalii w sumie wrażenie zrobiła tylko Sintra. No, ale co gusta to gusta. Dla większości polaków fatima będzie number one, ale dla ateisty nie ma tam nic ciekawego.

Z ciekawszych miejsc na północy obok Porto jest Guimarães- do wszystkich większych miast odochodzą koleje podmiejskie regularne z porto więc nie ma problemu, żeby się przemieścić, ale imo tylko Guimarães warto zobaczyć, ale sam się zastanawiam czy warto zobaczyć czy gdy ma się za dużo czasu (trip z porto w tą i z powrotem pociągiem to będzie cały dzień). Braga jak ktoś jest religijny i podnieca się Barokowymi kościołami. Zdaje się, że dużo pielgrzymów tam przystaje w drodze do Fatimy, bo jest to jedyne miejsce gdzie są ulotki w języku polskim do dostania, no jeszcze ofc w fatimie. Reszta okolicy to scam totalny- to tak już jakby ktoś planował w ogóle jakiegoś tripa bez dzieciaka do Portugalii. Inne rzeczy są osiągalne z furą.

Cytuj:
Sama Portugalia wyglada gorzej jak Turcja, a Turcja wyglada jak Polska 20-30lat temu.

Tak wygląda prawie cały kraj, ale infrastruktura unijna na wyżynnym terenie robi wrażenie. Czy obwodnice w miastach itd i większości drogi gładkie jak stół.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 07:55 
Cytuj  
Jebać portugalię, portugalia bez kolonii to popierdówka, a nie kraj


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 08:54 
Cytuj  
najlepiej do australii i przezyc to co w Wolfcreek


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 09:23 
Cytuj  
najblizszy McDonald! ze 20km

jestes na wakacjach w portugali i szukasz mcdonald? :)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 09:31 
Cytuj  
Może kuchnia portugalska mu nie przypadła do gustu, w sumie ciekawsze menu mają restauracje serwującą brazylijską też gęsto dostępne przynajmniej w dużych miastach. W sumie Hiszpania obok Portugalii, a oba kraje tak się różnią wszystkim, że szok. Albo pensja w funtach i polski wąż w kieszeni :D.

Owcze sery dojrzewające marek spróbuj, ale te za min 10 euro coś zajebistego. Moje ulubione to były Curado.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 10:11 
Cytuj  
a i w lizbonie dzieciaka do oceanarium zabierz. Największe oceanarium w Europie.

http://www.oceanario.pt/

a i w niedziele do 14-15 jeśli dobrze pamiętam wstępy w całym kraju do muzeów/zabytków są za free. W poniedziałek na ogół wszystko jest pozamykane.
No i lokalną karte sim card sobie kup z pakietem mb za te parę euro, gps+ internet+ google maps i jechane. Są taryfy w prepaidach z +-200mb, może cię całość 12 euro wyjdzie, w miesiąc tego nie zużyjesz używając google maps. Kupowanie mapy w 2014 roku trochę mija się z celem, chyba że automapy do aplikacji :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 11:10 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
najblizszy McDonald! ze 20km

jestes na wakacjach w portugali i szukasz mcdonald? :)


Standard polaczkowy. Bylem kiedys z grupa Polakow w Indiach. 3/4 jadlo na przemian pizze i spaghetti.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 12:10 
Cytuj  
mareczek polecam wakacje w Tczewie. Z obu hoteli do mcdonalda 1km. Będziesz w raju.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 13:06 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Standard polaczkowy. Bylem kiedys z grupa Polakow w Indiach. 3/4 jadlo na przemian pizze i spaghetti.


Trudno im się dziwić. Aldatha wyłamał się ze "standardu polaczkowego" i załacił za to najwyższą cenę.

Aczkolwiek wpierdalanie w Maku będąc na wakacjach jest faktycznie wyjątkowo słabe.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 maja 2014, 13:19 
Cytuj  
Dlaczego? Ja z ciekawości kiedyś byłem w każdym gdzie tylko mnie rzuciło:)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.