mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 05:50 
Cytuj  
Alda, tutaj chyba masz złe podejście co do "przemyśl to wypowiedzenie i całą tą szopę z odejściem - dam ci więcej".
Ogólnie taka gadka jest po to, aby zatrzymać kolesia do czasu aż nie będą gotowi ciebie zwolnić. Myślałem, że Polski sposób na negocjowanie podwyżek z wypowiedzeniem w ręku już dawno minął. Ilu znasz co pracowali długo po takiej akcji? Coś czuję że za wielu ich nie jest.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 08:26 
Cytuj  
W moim odczuciu jeżeli składasz wypowiedzenie i dostajesz kontr-propozycję ze strony obecnego pracodawcy to w większości przypadków nie ma sensu zostawać.

Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli szef nagle chce Ci dać dużą podwyżkę, żebyś tylko został to najprawdopodobniej będzie to twoja ostatnia znacząca podwyżka na najbliższe kilka lat. W nowej firmie masz nowy start i nowe pole do negocjacji.

Ale jak zwykle, nie ma uniwersalnych odpowiedzi i pewnie są przypadki gdzie taki rozwiązanie ma sens.


_________________
Altaya | BF4

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 09:35 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Alda, tutaj chyba masz złe podejście co do "przemyśl to wypowiedzenie i całą tą szopę z odejściem - dam ci więcej".
Ogólnie taka gadka jest po to, aby zatrzymać kolesia do czasu aż nie będą gotowi ciebie zwolnić. Myślałem, że Polski sposób na negocjowanie podwyżek z wypowiedzeniem w ręku już dawno minął. Ilu znasz co pracowali długo po takiej akcji? Coś czuję że za wielu ich nie jest.


Wszystko zalezy od tego dlaczego taki pracownik sie zwalnia. Jesli jego jedynym problemem sa kwestie finansowe, to trzeba przemyslec czy rzeczywiscie go nie docenilismy i jaka jest jego wartosc rynkowa. Mi sie udalo zatrzymac dwoch takich, po roku jeszcze pracuja ;-)

Jesli zostaniesz, to masz kolejny rok na wybadanie czy pracodawca bedzie traktowal cie powaznie i umozliwial ci rozwoj, w tym finansowy, czy nie. Wiele zalezy od sektora w jakim sie praacuje i jakim czlowiekiem jest tzw. szef. Jak sie trafi na buraka, ktory wszystko moze zrobic studentami, to nie ma przyszlosci.

W corpo podwyzka przez wypowiedzenie moze przejsc, i jest szansa ze w okresie pozniejszym beda traktowac cie nadal powaznie. Wazne, zeby pokazac ze nie dostajesz kasy za friko a performens jest na poziomie.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 17:30 
Cytuj  
Pieszczoch w handlu gosc ktory macha wypowiedzeniem a wyrabia 30% obrotu firmy czy jest swietnym key accountem , moze ugrac bardzo duzo

w IT dobrego programiste trzymasz zebami zeby tylko nie wzbogacal konkurencji :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 17:36 
Cytuj  
W corpo programmer to raczej murzyn, co ma robić na czas i nie popełniać zbyt wiele błędów. Jak odejdzie to trudno, zawsze się kogoś znajdzie i szybko wdroży. Znajdź mi natomiast zastępstwo dla dobrego architekta czy analityka w trakcie dużego projektu. gg


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 18:11 
Cytuj  
nic dziwnego architekt to pro programmer + dobry biznesmen


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 20:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
W corpo programmer to raczej murzyn, co ma robić na czas i nie popełniać zbyt wiele błędów. Jak odejdzie to trudno, zawsze się kogoś znajdzie i szybko wdroży. Znajdź mi natomiast zastępstwo dla dobrego architekta czy analityka w trakcie dużego projektu. gg


Powiedz mi gdzie daja szybkich i szybko wdrazalnych programistow. Wzialbym ze 3 na pniu ;]


_________________
Nestor#1522

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 21:53 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
nic dziwnego architekt to pro programmer + dobry biznesmen

biznesmen? coś źle zrozumiałeś. Architekt łączy IT i biznes, a konkretnie zajmuje się modelowaniem biznesu. Jednak praktycznie nigdy nie zna się na biznesie - nie jest ekspertem danej domeny. Wiedzę o danym biznesie otrzymuje od eksperta domenowego i tę wiedzę przekłada na model. Bo gdy przychodzi do Ciebie armator i chce aplikacje do zarządzania flotą i ładunkami, to przecież oczywistym jest, że architekt się na tym nie zna.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2014, 22:20 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Wiedzę o danym biznesie otrzymuje od eksperta domenowego i tę wiedzę przekłada na model

i taki ekspert to powinien w sumie kiedys pracowac w danej branzy, inaczej to i tak za bardzo nic nie wie ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2014, 07:16 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=E7oZgIVQauE

"Programista na emigracji"


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2014, 11:39 
Cytuj  
Byłem dzisiaj na rozmowie w pewnej agencji. Oferta bardzo fajna i mam bardzo duże szanse. W tym tygodniu rozmowa w firmie gdzie miałbym pracować. Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Sprawdziłem właśnie kiedy aplikowałem na to stanowisko i było to w styczniu tego roku. O co chodzi?


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2014, 11:43 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Byłem dzisiaj na rozmowie w pewnej agencji. Oferta bardzo fajna i mam bardzo duże szanse. W tym tygodniu rozmowa w firmie gdzie miałbym pracować. Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Sprawdziłem właśnie kiedy aplikowałem na to stanowisko i było to w styczniu tego roku. O co chodzi?


Moze miejsce sie teraz zwolnilo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 7 paź 2014, 12:31 
Cytuj  
zdarza się, kumpel aplikował do ibm i pół roku później się odezwali, jak już miał inną robotę

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2014, 17:10 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Byłem dzisiaj na rozmowie w pewnej agencji. Oferta bardzo fajna i mam bardzo duże szanse. W tym tygodniu rozmowa w firmie gdzie miałbym pracować. Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Sprawdziłem właśnie kiedy aplikowałem na to stanowisko i było to w styczniu tego roku. O co chodzi?

No agencje zbieraja cv. Moze byc nawet ze cie wzieli do calkowicie innej firmy niz wtedy byla rekrutacja :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2014, 21:01 
Cytuj  
4fr0 napisał(a):
zdarza się, kumpel aplikował do ibm i pół roku później się odezwali, jak już miał inną robotę


Same, do mnie IBM zadzwonil po 9 miesiacach. W korpo wszystko dziala wolno.


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 paź 2014, 22:06 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Byłem dzisiaj na rozmowie w pewnej agencji. Oferta bardzo fajna i mam bardzo duże szanse. W tym tygodniu rozmowa w firmie gdzie miałbym pracować. Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Sprawdziłem właśnie kiedy aplikowałem na to stanowisko i było to w styczniu tego roku. O co chodzi?


przecież to agencja - więc pewnie akurat teraz coś dla Ciebie mają.
Generalnie dużo ogłoszeń z agencji jest tylko dla uaktualnienia bazy danych pracowników.

Będziesz pracował bezpośrednio dla firmy czy poprzez agencję?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 00:22 
Cytuj  
Praca przez agencje jest po chuju. Agencje tna 19-50% ceny tylko za to ze wystawiaja fakture. Koszt odkupu pracownika to prawie 1.5 roczna pensja.
Oddajac sie agencji przechodzisz w jeszcze wieksze niewolnictwo niz do tej pory.

Przedsiebiorstwo placi agencji 65pln/h, ty dostajesz z tego moze pod 50pln. Jako wolny strzelec dostalbys 60-65 spokojnie.


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 07:06 
Cytuj  
dokladnie.
Roznica moze byc jeszcze wieksza. Niektore agencje naliczaja sobie dodatkowe oplaty np. za rozliczenie tygodniowe.
Przez pracodawce jestes tez traktowany inaczej. Agencja to najczesciej temporary wakat - a pracodawca korzysta z agencji by nie wiazac sie z pracownikiem. Do tego z racji tego ze pracownik pracuje na stawke agencji czesto duzo wieksza np. inaczej liczy mu sie godziny odliczajac wszelkie przerwy od czasu pracy za ktore normalnie firma placi.
Do tego agencje notorycznie klamia by w ogole zlapac pracownika. Praca na rok okazuje sie temporary stanowiskiem na tydzien bo ktos z firmy poszedl na urlop czy zachorowal w "goracym" okresie.

Osobiscie dziekuje wszelkim agencjom z gory jezeli nie oferuja mi dwukrotnosci tego co konkurencyjna oferta bezposrednia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 09:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dokladnie.
Roznica moze byc jeszcze wieksza. Niektore agencje naliczaja sobie dodatkowe oplaty np. za rozliczenie tygodniowe.
Przez pracodawce jestes tez traktowany inaczej. Agencja to najczesciej temporary wakat - a pracodawca korzysta z agencji by nie wiazac sie z pracownikiem. Do tego z racji tego ze pracownik pracuje na stawke agencji czesto duzo wieksza np. inaczej liczy mu sie godziny odliczajac wszelkie przerwy od czasu pracy za ktore normalnie firma placi.
Do tego agencje notorycznie klamia by w ogole zlapac pracownika. Praca na rok okazuje sie temporary stanowiskiem na tydzien bo ktos z firmy poszedl na urlop czy zachorowal w "goracym" okresie.

Osobiscie dziekuje wszelkim agencjom z gory jezeli nie oferuja mi dwukrotnosci tego co konkurencyjna oferta bezposrednia.


W pewnej wrocławskiej firmie conultanci zarabiają dwa a nawet trzy razy tyle co inne osoby w teamie robiące to samo :).

P.S
Czy ktoś z programistów c#(.net, asp.net, ado.net) może wypowiedzieć się na temat certyfikacji i czy warto się w to pchać? Praktycznie skończyłem swój projekt w robocie i wyszło z tego coś w miare przyzwoitego i chyba bym sobie zmienił assingment albo spróbował innej firmy ale nie wiem czy nie mając zbytnio doświadczenia jest sens startować wyżej niż junior. W obecnej robocie dotykam trochę programowania(nie pytajcie w czym...) i sporo debuguje i robię jakieś hotfixy (raczej maintenance). Chodzi mi o to, że nie chciałbym jakoś bardzo spaść z zarobkami a nie wiem ile początkujący programista c#(.net) może dostać na juniorze. Mam kilka lot expa z corpo i doświadczenia z różnymi technologiami ale nie pracowałem jako "czysty" programista więc tak jakbym zaczynał od zera.

P.S2
Chodzi o Wrocław:)


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 paź 2014, 13:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Będziesz pracował bezpośrednio dla firmy czy poprzez agencję?

Pracowałbym przez agencję. Umowy co miesiąc. Lekki klops, ale w sumie takie rozwiązanie nie jest złe. No i kasa, która proponują jest OK jak dla mnie. Nie jaram się jednak, bo pewnie wyjdzie gówienko jak zawsze.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.