mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2015, 17:56 
Cytuj  
Ale w zachodnim kapitalizmie doplacaja do czlowieka - biora nawet osoby bez doswiadczenia z sama checia i szkola - i sie to zwraca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2015, 18:06 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
pewnie i tak są szacowania, że tych ludzi w przyszłości będzie grubo za mało.

Tak. Nawet w Polsce już teraz zatrudnia się na zapas.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2015, 18:32 
Cytuj  
Kabu - nie zawsze. Akurat na zachodzie proces rekrutacyjny jest bardzo szczegółowy o czym każdy może przekonać się osobiście. Oczywiście są stanowiska do których przyjmą do pracy każdego byle miał chęci do pracy, lepsze stanowiska i lepsze płace - masz bardzo szczegółowe wymagania których nikt nie nagnie, dodatkowo musisz się wykazać odpowiednimi referencjami oraz udokumentowanym doświadczeniem. Reszta jest weryfikowana w ciagu pierwszych dni pracy - nawet w ogłoszeniach masz często zaznaczone "no chancers"

Highlander - nie chodziło mi absolutnie czy to polak czy anglik, niemiec czy syryjczyk. Wolę zatrudnić konkretną jedną osobę - specjalistę za konkretne pieniążki niż 3-4 osoby do przyuczenia. Wydajność będzie podobna - odpowiednio wysokie zarobki (pensje 3-4 osób do przyuczenia dla jednej) mogą być niezłą motywacją. Człowiek odpowiednio zmotywowany to bardzo dobry pracownik, którego pilnuje się sam, bo mu normalnie na tej pracy zależy.
Do tego na zachodzie rynek pracy jest dużo bardziej elastyczny, zmieniasz pracę znacznie częściej niż w Polsce. A to dodatkowy argument za tym, ze dopłacanie przez rok do pracownika, licząc na to, że gdy zacznie przynosić profity będzie pracował dla nas do emerytury jest błędnym myśleniem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2015, 20:17 
Cytuj  
A wiesz, że każdy musi od czegoś zacząć? O co Ci chodzi? Skąd te wnioski w ogole? Bo sam zaczales pisac o tych osobach do przyuczenia i specjalistach kompletnie z dupy.

Jesli chodzi o IT to jak tczewiak napisal, firmy zatrudniają choćby na zapas.
Z tego co słyszałem np. firma Atos to ma całkiem gruby proceder, szkołki i zagrania w stylu, "umiesz niemiecki? nam to wystarczy, reszty cię nauczymy" itp.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2015, 21:00 
Cytuj  
Dyskutujesz z elektrykiem, który może zatrudniał pomocnika do noszenia wiader albo niańkę o inwestowaniu ludzi w branży IT, high - tech, r&d etc.?


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2015, 07:48 
Cytuj  
Highlander - tylko odpowiedziałem na pytanie co ja preferuję. Pracownik jest jak narzędzie. Bardziej profesjonalne pozwala szybciej i profesjonalnej wykonać zadanie.

Dziwię się, że ten tępy korposzczurek spod radomia tutaj się odzywa - co prawda swego czasu został wyjebany na samozatrudnienie bo firma chciała sobie koszta przyciąć, ale nigdy nikogo nie zatrudniał - oczywiście znów wszystko wie najlepiej :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2015, 08:45 
Cytuj  
Taka moja obserwacja:

Tutaj w UK wazniejsze sa umiejetnosci i cechy charakteru niz kursy, szkoly i wczesniejsze doswiadczenie zawodowe (wazne zeby byla ciaglosc, no i oczywiscie mile widziane prace pokrewne z obecna). To widac po budowie tutejszego CV, to co u nas jest na poczatku u nich jest na samym koncu.

Oni dochodza do wniosku, ze cie wszystkiego w pracy naucza.

(oczywiscie to dotyczy prac do pewnego poziomu, a nie managera wysokiego szczebla, lekarza czy architekta)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2015, 09:16 
Cytuj  
To zalezy od branży i stanowiska mrynar. U mnie podstawa to kursy i uprawnienia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2015, 10:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
To zalezy od branży i stanowiska mrynar. U mnie podstawa to kursy i uprawnienia.


W pewnych branazach napewno, ale pisalem o generalnym podejsciu do pracownika. To oczywiste ze nikt ci nie pozwoli jezdzic wozkiem widlowym bez kursu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2015, 17:02 
Cytuj  
A skąd wniosek, że u nas nie jest to najwazniejsze? To jest u nas ważne a dodatkowo ludzie maja pierdyliard kursow, certow, szkol itp. Jesli juz czego sie czepiac to raczej to, ze u nas najwazniejsze są znajomosci. Ba, często przelozeni nie chcą zatrudniać lepszych od siebie.

Jak będziesz miał dziure w CV to bedzie krucho z pracą.
Ale obecnie takie czasy, że zmiana zawodu kilka razy to już raczej coś normalnego.

Marek- ja nie widze tego w Polsce, zeby zatrudniano niedoswiadczonych w miejsce specjalistow. Przeciez to wlasnie mlodzi, bez doswidczenia maja najwiekszy problem ze znalezieniem pracy.

wozkiem widlowym? wlasnie o UK slyszalem, ze tam nie potrzeba uprawnien na to...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2015, 18:05 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

wozkiem widlowym? wlasnie o UK slyszalem, ze tam nie potrzeba uprawnien na to...


Chyba na pump tracka :)

Moze na llop nie trzeba, ale nie bylbym taki pewien.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2015, 10:16 
Cytuj  
Posiada ktoś jakieś info na temat zarobków Gameplay albo Engine programmera w 11 Bit Studios w Warszawie? Zastanawiam się czy z pensji będzie stać mnie na wynajęcie mieszkania i życie w tym mieście...
Może spróbuję się dostać :P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 12 sie 2015, 14:38 
Cytuj  
Chyba jest tylko to: http://imgur.com/mwok9UJ poza tym czasami pojawiają się oferty z liczbami na skillshot.pl . Śmieszne te pensje są, ale za 5k netto można w wawie żyć. Jak Ci coś podadzą to daj znać bo ciekaw jestem :D :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2015, 14:52 
Cytuj  
Dopiero przymierzam się do złożenia CV, zastanawiam się po prostu czy będzie mnie stać na przeprowadzkę z Łodzi do Wawy.
Na dłuższą metę nie wyobrażam sobie dwa razy dziennie robić 100km.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 12 sie 2015, 16:08 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Na dłuższą metę nie wyobrażam sobie dwa razy dziennie robić 100km.

Nawet po 3 miesiącach w ten sposób będziesz wrakiem, zapomnij o takiej opcji.
Ja kiedyś z Tarchomina w okolice mordoru dojeżdzałem, to wymówienie zrobiłem tak miałem dość.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 17 sie 2015, 10:56 
Cytuj  
Mam zamiar się przebranżowić i wyjść z samych sieci w coś innego, bo chyba w końcu znalazłem coś co jest połączeniem wszystkiego co lubię i robię (sieci, linuch, programowanie mniej ;) ), w związku z tym pytanie.
Ktoś tutaj zajmuje się pisaniem driverów w linuksie (ldd)? Polecicie jakieś fajne tutoriale online?
Mam kilka książeczek od lwn.net na tą chwilę, ale szukam wszystkiego dobrego.

(W sumie nie wiem czy temat dobry do tego działu, czy raczej do techboardu.)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2015, 12:39 
Cytuj  
napisze ci że emarketingowcy co wpieprzają reklamy na forach są nagorsi


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 17 sie 2015, 14:55 
Cytuj  
fajna infografika na temat programowania:
http://www.conowego.pl/fileadmin/redakt ... owanie.jpg

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2015, 17:40 
Cytuj  
Cool, fajnie, ze Pytong tak rośnie bo zamierzam sie go jeszcze uczyc ;)


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2015, 20:38 
Cytuj  
Nie zawierzałbym tym statystykom.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.