mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2015, 05:23 
Cytuj  
Ja tez do konca nie wierze, ale raczej widac, ze Pytong prze do przodu.

Poza tym to statystyki z ameryki, wiec moze byc inaczej.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2015, 08:10 
Cytuj  
Zalezy w jakim kraju,w Polszy najbardziej chory chajs klepia cobolowcy,wiekszosc softu w bankach na tym hula


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2015, 16:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Zalezy w jakim kraju,w Polszy najbardziej chory chajs klepia cobolowcy,wiekszosc softu w bankach na tym hula

Za samą składnie należy się +40% za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu :]

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2015, 17:43 
Cytuj  
Nie mam pojecia czy z COBOLem to tak do konca prawda. W USA proponuja relatywnie niewielkie pieniadze jak za tak antyczna technologie...

Natomiast niedawno SO zrobil mala ankiete gdzie jest zebrane sporo rzeczy, w tym tez porownanie srednich zarobkow w zaleznosci od technologii i makroregionu geograficznego. Enjoy :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2015, 08:48 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Zależy w jakim kraju,w Polszy najbardziej chory chajs klepia cobolowcy,wiekszosc softu w bankach na tym hula

sprawdź najpierw źródło, zanim rzucisz taką plotą, bo stwierdzenie, że "większość" softu w bank na tym hula to grube wyolbrzymienie.
Fakt, że developerzy COBOLA umierają a nowych praktycznie nie przybywa, więc stawki dla nich powinni rosnąć, ale inny fakt jest taki, że ludzie odpowiedzialny za IT w bankach zdają sobie z tego sprawę i już dawno zaczęli przepisywać albo przepisali system na język który nie umiera.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Ostatnio edytowano 19 sie 2015, 08:53 przez Quetzacotl, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2015, 08:51 
Cytuj  
COBOLowcy mają hajs - jak mają dziesiąt lat doświadczenia. Nowi nigdy się nie wybiją, bo to jest martwa technologia już.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2015, 09:05 
Cytuj  
Z cobola ucieka kto może. Mainframe + archaiczny język to duże koszty rozwoju i utrzymania. Przejście na jakieś OBRMy itp. to koszt inwestycji, więc dlatego jeszcze gdzieniegdzie się utrzymuje.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2015, 18:11 
Cytuj  
Raczej to masochizm się tego uczyć.

Np. U nas w sumie dużo softu jest związanego z SAPem i niby większy hajs jest w tym (chociaz pewnie dłużej trzeba to robić...), ale ogólnie to nie chciałoby mi się tego tykać. Pewnie w java moznaby klepnąć kilka projektów w tym czasie.

U mnie w projekcie mam javovą bibliotekę, Olingo czy coś takiego do Odata od SAPa i generalnie bardzo średnio to wygląda, gdzie w czysto javowych frameworkach jest to dużo łatwiejsze.
Wole sobie ułatwiać życie niż utrudniać. A SAP ma chyba wręcz odwrotną logikę i będę się tego trzymał z dala, tym bardziej od Coboli itp.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2015, 18:34 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
Posiada ktoś jakieś info na temat zarobków Gameplay albo Engine programmera w 11 Bit Studios w Warszawie? Zastanawiam się czy z pensji będzie stać mnie na wynajęcie mieszkania i życie w tym mieście...
Może spróbuję się dostać :P

Jak nie masz komercyjnego doświadczenia w gamedevie to na wiecej jak 3.5k bym nie liczył.

Jak masz doswiadczenie na poziomie senior, to moze w porywach nawet 6-7k by sie udalo wyciagnąć.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 05:45 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Aldatha napisał(a):
Zależy w jakim kraju,w Polszy najbardziej chory chajs klepia cobolowcy,wiekszosc softu w bankach na tym hula

sprawdź najpierw źródło, zanim rzucisz taką plotą, bo stwierdzenie, że "większość" softu w bank na tym hula to grube wyolbrzymienie.
Fakt, że developerzy COBOLA umierają a nowych praktycznie nie przybywa, więc stawki dla nich powinni rosnąć, ale inny fakt jest taki, że ludzie odpowiedzialny za IT w bankach zdają sobie z tego sprawę i już dawno zaczęli przepisywać albo przepisali system na język który nie umiera.


Zrodlem jest pm hp

Mowisz cos zupelnie innego, On twierdzi ze banki jak widza ze cos dziala to tego nie ruszaja

Przechodza na inny soft ale odbywa sie to w bólach

I teraz kto ma racje ?:) , masz doswiadczenie jako techniczny projekt manager przewodzacy teamem koderow?

W hp cobol to unique skill wg niego


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 09:15 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
Aldatha napisał(a):
Zależy w jakim kraju,w Polszy najbardziej chory chajs klepia cobolowcy,wiekszosc softu w bankach na tym hula

sprawdź najpierw źródło, zanim rzucisz taką plotą, bo stwierdzenie, że "większość" softu w bank na tym hula to grube wyolbrzymienie.
Fakt, że developerzy COBOLA umierają a nowych praktycznie nie przybywa, więc stawki dla nich powinni rosnąć, ale inny fakt jest taki, że ludzie odpowiedzialny za IT w bankach zdają sobie z tego sprawę i już dawno zaczęli przepisywać albo przepisali system na język który nie umiera.


Zrodlem jest pm hp

Mowisz cos zupelnie innego, On twierdzi ze banki jak widza ze cos dziala to tego nie ruszaja

Przechodza na inny soft ale odbywa sie to w bólach

I teraz kto ma racje ?:) , masz doswiadczenie jako techniczny projekt manager przewodzacy teamem koderow?

W hp cobol to unique skill wg niego

Jeżeli coś działa i nie trzeba tego utrzymywać/rozwijać, to nie potrzeba do tego programistów. Jeżeli jednak jak mówisz, programiści COBOLa zarabiają gruby hajs, to znaczy, że są potrzebni, czyl albo soft nie działa, albo trzeba go rozbudować i wtedy myślący PM rozpocznie refactor do innej technologii.
Cytuj:
masz doswiadczenie jako techniczny projekt manager przewodzacy teamem koderow?
tak, ale to nie ma nic do rzeczy.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 10:16 
Cytuj  
jakie to smutne że w Łodzi tak mało game devu... Przeprowadzić się do Warszawy i dostać 3k na rękę też jakoś ciężko widzę 0_0

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 10:39 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
jakie to smutne że w Łodzi tak mało game devu... Przeprowadzić się do Warszawy i dostać 3k na rękę też jakoś ciężko widzę 0_0

szczerze mówiąc, dziwie się że ktoś chce pracować w gamedevie "u kogoś". Ja chyba bym nie dał rady implementować czyichś chujowych pomysłów, wole sam sobie dłubać indie gry a kase zarabiać na branży enterprise ;)


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 10:54 
Cytuj  
To ze działa to nie znaczy ze zaraz się nie spierdoli

Nie zawsze firmy chca wywalać kasę na scrapping całego kodu i pisanie od nowa
Zwlaszcza te mniejsze

W Lodzi jak aplikowalem na programistę bazodanowego to calkiem dużo legacy kodu
Bylo w Delphi,wiec jestem w stanie uwierzyć ze mnóstwo softu jest w ancient tech


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 11:06 
Cytuj  
Cytuj:
Z dzisiejszego poranka...
- O... Patrzcie jakie ogłoszenie, w Warszawie szukają programisty Cobola.
- Pewnie jakiś umarł


I tak to właśnie wygląda. Z COBOLa się migruje - czasem szybciej, czasem wolniej, a nowi programiści potrzebni nie są - to co jest - wystarcza, że migruje od firmy do firmy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 11:23 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
To ze działa to nie znaczy ze zaraz się nie spierdoli

Nie zawsze firmy chca wywalać kasę na scrapping całego kodu i pisanie od nowa
Zwlaszcza te mniejsze

W Lodzi jak aplikowalem na programistę bazodanowego to calkiem dużo legacy kodu
Bylo w Delphi,wiec jestem w stanie uwierzyć ze mnóstwo softu jest w ancient tech

Tylko potwierdzasz to co powiedziałem. Jak ktoś utrzymuje programiste COBOLa, który przecież zarabia "chore" pieniądze, tylko dlatego, bo coś może się spierdolić, to współczuje.
Cytuj:
Zwlaszcza te mniejsze
to mówimy o bankach czy mniejszych firmach? i skąd mniejsze firmy mają kase na utrzymanie programisty, który nic nie robi większość czasu?


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 14:45 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Koleś napisał(a):
jakie to smutne że w Łodzi tak mało game devu... Przeprowadzić się do Warszawy i dostać 3k na rękę też jakoś ciężko widzę 0_0

szczerze mówiąc, dziwie się że ktoś chce pracować w gamedevie "u kogoś". Ja chyba bym nie dał rady implementować czyichś chujowych pomysłów, wole sam sobie dłubać indie gry a kase zarabiać na branży enterprise ;)

Właśnie this +1, też się dziwie Kolesiowi że tak szuka, już lepiej robić to co się robi na pół etatu i pisać swoje projekty.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 15:19 
Cytuj  
Jakoś nie widzę żebym był w stanie realizować projekty samodzielnie, tym bardziej że raczej nie mam dużego zaplecza graficznego.
EDIT:
Choć trochę mnie przekonujecie żeby realizować swój projekt. Mam kilka ciekawych pomysłów które chciał bym wcielić w życie, niestety nie wiem czy nie są odrobinę za ambitne jak na jedną osobę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 15:45 
Cytuj  
https://www.assetstore.unity3d.com/
Masz zasoby grafiki :] Pewnie zarabiasz 10k więc kup sobie wszystko a potem weź grafika do uzupełniania "luk" czy zrobienia "Key Selling Art" :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 15:48 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
I teraz kto ma racje ?:) , masz doswiadczenie jako techniczny projekt manager przewodzacy teamem koderow?

Często Ci cali PM to chuja wiedzą ;)


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.