mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2015, 20:11 
Cytuj  
Kiedyś znajoma z HRówa powiedziała mi, że jeżeli dane szkolenie jest mi niezbędne do wykonywania pracy na danym stanowisku to jakakolwiek lojalka nie ma racji bytu (prawnego). Ile w tym prawdy - nie weryfikowałem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 09:43 
Cytuj  
Pewien procent tych szkoleń był ogólny - np na na ponad miesiąc robienia rzeczy w ich wewnętrznym sofcie, przez pierwszy tydzień ogarniałem Springa, ofc z tutoriali na YT i jakiejś prezentacji wewnętrznej, mój "trener" natomiast był na projekcie. Później to już jakieś wewnętrzne taski w softcie (opartym o Springa) robiłem.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 11:46 
Cytuj  
Tak jak mówię,
Cytuj:
Zgodnie z prawem, pracodawca nie może żądać podpisania lojalki za szkolenie, które jest przyuczeniem do zawodu. Lojalka obowiązuje tylko w przypadku szkoleń dodatkowych. Co więcej, musiałyby one być outsourcowane przez firmę zewnętrzną. Wewnętrzne szkolenia nie podlegają lojalce, bo nie są dla firmy dodatkowym kosztem sensu stricto.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 11:48 
Cytuj  
podpierają się tym że pracownicy musieli mi poświęcać czas.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 11:59 
Cytuj  
Koleś napisał(a):
podpierają się tym że pracownicy musieli mi poświęcać czas.

Podpierać się mogą. I podetrzeć taką lojalką dupę mogą też.
Nie przejmuj się takim czymś.
Tak jak Ci pisałem - lojalka obowiązuje tylko wtedy gdy wynika z tego, że pracownik miał od firmy dodatkowy profit.
W każdej firmie nowy pracownik się wdraża i nie przychodzi jako alfa i omega znający systemy i rozwiązania wewnętrzne. Dla pracodawcy jest to koszt niepomijalny. Nie mogli Cię przecież posadzić do wykonywania zadań bez wdrożenia Cię.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 12:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Koleś napisał(a):
podpierają się tym że pracownicy musieli mi poświęcać czas.

Podpierać się mogą. I podetrzeć taką lojalką dupę mogą też.
Nie przejmuj się takim czymś.
Tak jak Ci pisałem - lojalka obowiązuje tylko wtedy gdy wynika z tego, że pracownik miał od firmy dodatkowy profit.
W każdej firmie nowy pracownik się wdraża i nie przychodzi jako alfa i omega znający systemy i rozwiązania wewnętrzne. Dla pracodawcy jest to koszt niepomijalny. Nie mogli Cię przecież posadzić do wykonywania zadań bez wdrożenia Cię.


Jest jeszcze jedna rzecz - zakaz konkurencji zaklada wyplate wynagrodzenia przez okres jego obowiazywania. Bez tego to moga ci skoczyc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 12:08 
Cytuj  
mrynar On nie o tym. On o lojalce za szkolenie (czyli na przykład lojalka na 5 lat pracy w firmie X, a ta opłaca studia albo jakiś kurs z certyfikatem).
Szkolenie wewnątrzfirmowe w żadnym przypadku nie może podlegać lojalce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 13:07 
Cytuj  
To mniej więcej rozkłada się tak:
jakieś 30% szkolenia miałem z Javy i tutaj rzeczywiście wiedza ogólnie przydatna. Reszta byłą nakierowana na ich soft aczkolwiek powiedzmy przez pierwszy tydzień wdrażania miałem pierwszy kontakt ze Springiem i trochę podskillowałem Mavena, dalej już ogarnianie ich softu z którym pracujemy.

Ogólnie wszystko trwało 3 miesiące i miałem za 10 płacić 10k. Przepracowałem już 12 miesięcy (czyli połowę okresu lojalki) więc zostaje ~5k.

Do tego w umowie miałem pięć szkoleń, jedno z javy i cztery z ich softu. Ostatecznie nie zrobili mi z tego softu co miałem w umowie tylko z zupełnie z czego innego.
Wspomniałem o tym przy kilka dni temu i zgodzili się zmniejszyć całkowitą kwotę do 7k ze względu że te szkolenia które zrobili mi w zamian miały mniej godzin.
Czyli za 12 miesięcy ostatecznie wychodzi ~3500. Jak serio mam podstawy prawne, to powiem im że ich zlewam i niech się sądzą, niech wystawią na wszystko rachunki itp...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2015, 13:25 
Cytuj  
Co to za janusze biznesu? :D
TPSA/Orange i Play pośrednicy kiedyś tak kombinowali, że robili 3 dni "szkolenia" płatnego, potrącanego z wypłaty, ale zerowanego jeśli przepracuje się ileś tam miesięcy. Sąd uznał to za niezgodne z prawem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2015, 12:15 
Cytuj  
No i niestety pracodawca póki co chce dostać kasę za umowę szkoleniową, co prawda zmniejszyli bo miałem "inne szkolenia". Rozmawiałem dziś z doradcą prawnym w Państwowej Inspekcji Pracy, przejrzała umowę i powiedziała że raczej mam dobrą pozycję do negocjacji i raczej w razie czego wygram proces bo nie wywiązali się z umowy realizując inne szkolenia niż te na umowie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2015, 19:39 
Cytuj  
po czym ten szajs skanuje profile w necie?
https://www.crystalknows.com
chyba glownie po linkedin, ale...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 16:20 
Cytuj  
5 msc w nowej pracy po przebranżowieniu.
Po odrobionej pańszczyźnie, lepsze zarobki niż w poprzedniej pracy ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 19:00 
Cytuj  
gz ja tez podwyzka

:)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 19:02 
Cytuj  
Warszafka i się zarabia :D


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 19:03 
Cytuj  
Flaszke stawiasz high. Inaczej sie nie liczy.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 19:03 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Warszafka i się zarabia :D


no ba :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 20:53 
Cytuj  
ja teraz też podwyżka o 100%. Boję się, że ta bańka niedługo pęknie, bo mniejsze firmy już nie stać na porządnych programistów i pracują ze świeżakami co się przekłada na klapy finansowe i jest błędne koło.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2015, 22:28 
Cytuj  
no niestety male firmy to biedaki czesto

dlatego warto czasem isc do molocha gdzie sie przeszkolisz i pobawisz fajnym techem

i zawsze warto liznac cos z citrix/virtualization / database /powershell


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2015, 01:17 
Cytuj  
"Porzadnych programistow" :) - zarabiacie duzo nie dlatego ze jestescie zajebiscie. Chociaz jest to wazne to wysokie zarobki wynikaja glownie z faktu ze na zachodzie brakuje ludzi i to by bylo tyle.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2015, 07:16 
Cytuj  
no shit sherlock !
no jest moda wsrod firm na nearshoring do CEE i ofert jest sporo(ostatnio dostalem jakas oferte remot DBA z Us , da fuq serio ). Co nie zmienia faktu ze dalej srednie zarobki IT w polsce to max 50% europejskich i 30% tych ze stanow
no b niech srednia dla branzy bedzie kolo 10k to ~120k (a moze nawet mniej) rocznie to jakies 40K euro

to co jest slabe to ze jestesmy wlasnie centrum outsourcingowym dla nich, nie ma duzych polskich graczy IT (moze poza ASSECO ktore dorobilo sie na walkach ze skarbem panstwa i tylko z tego zyje), dalej brakuje made in poland
dalej wszyscy moi znajomi mowia, pracuje w angielskie/niemieckiej/szwajcarskiej firmie produkujacej jakis tam soft a nie w polskiej


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.