mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 27 cze 2015, 06:11 
Cytuj  
Ok, poszukałem, obejrzałem Twoją furę na necie, pogadałem z moją wyrocznią. Ta firma to raczej taki market. Pchać w niego jakiś konkretny wideł to jak montować silnik od Porshe w Maluchu. Niby się da ale po co. Jednoznacznie doszliśmy do wniosku że używany Rock Shox w cenie 500-1000 pln to max co można w tą ramę włożyć. Jednocześnie znajomy (pracuje od 20 lat na serwisie i na Częstochowie większość beznadziejnych przypadków z innych serwisów trafia do niego więc gość się zna) mówi że widział widły które były jak nowe a nadawały się jedynie do wyjebania do rzeki. Także pozostaje jedynie po znajomości albo allegrowa ruletka.

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2015, 00:44 
Cytuj  
Marzocchi przeniosła produkcje do skosnookich w 2008 i z tego rocznika nic nie bierz. Dopiero kolejne roczniki sa spoko. Na allegro ludzie kombinuja i odmladzaja widły naklejkami z nowych rocznikow albo w ogole zmieniaja model ;d

Amor moze byc porysowany, wazne tylko zeby lagi na lini skoku byly bez rys. Jak sie nie przejedziesz to nic nie wylapiesz raczej. Konkretne modele maja konkretne wady fabryczne i wtedy mozesz prosic o dokladniejsze fotki.

Ja mam RS Pike z 2007 na sprzedaż jakby co.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 cze 2015, 08:43 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Ok, poszukałem, obejrzałem Twoją furę na necie, pogadałem z moją wyrocznią. Ta firma to raczej taki market. Pchać w niego jakiś konkretny wideł to jak montować silnik od Porshe w Maluchu. Niby się da ale po co. Jednoznacznie doszliśmy do wniosku że używany Rock Shox w cenie 500-1000 pln to max co można w tą ramę włożyć. Jednocześnie znajomy (pracuje od 20 lat na serwisie i na Częstochowie większość beznadziejnych przypadków z innych serwisów trafia do niego więc gość się zna) mówi że widział widły które były jak nowe a nadawały się jedynie do wyjebania do rzeki. Także pozostaje jedynie po znajomości albo allegrowa ruletka.


Ze to nie jest szczyt techniki to wiem, rama jest stara, mam ją z 5-6 lat jak nie więcej. Zresztą cały rower jest już do gruntownej renowacji/wymiany, więc wymieniając części patrze pod kątem przyszłości. Z obecnego roweru w ciągu najbliższego roku zostanie prawdopodobnie tylko kierownica, koła, hamulce, siodło i być może amor po wymianie ;)

Dlatego wolę dopłacić i wepchać silnik od porshę do tego malucha, żeby nie musieć się później bujać z tym.

A co do ramy jeszcze, ona jest bodaj z 2004/5, więc obecnie to jest jakość marketu. Co jednak nie zmienia faktu, że jako rama była swego czasu mocno polecana. Dobra i stosunkowa tania :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 25 sty 2016, 13:29 
Cytuj  
Odświeżam temat.
Miał ktoś może jakieś doświadczenia z ostrymi kołami lub konkretnie z "polka bikes" ?
Tylko bez pierdolenia,że hipsterskie itp

Chce sobie kupić rower w tym sezonie zeby po prostu pośmigać po mieście i tak myśle czy ostre sie nadaję to takiej jazdy,czy to wygodne jest ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2016, 17:40 
Cytuj  
Ostre koło to rower sztywny który na pewno nie jest wygodny i komfortowy bardziej lans tutaj przemawia niż wygoda, po to ostre koło zostało zrobione w miastach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2016, 17:58 
Cytuj  
Te ostre koła mają często piasty flip-flop. Z jednej strony fix(klasyczne ostre) z drugiej wolnobieg. Zamiana to ze 2 minuty roboty.
IMO w mieście na krótkich odcinkach fix może być męczący, nawet niezdrowy (kolana). Na dłuższych odcinkach gdzie nie trzeba hamować tak często jest ok.
Te rowery Polka wyglądają fajnie, lubię takie klasyki. Ramy Cro-Mo, komfort powinien być ok, lepszy niż w aluminiowych. Na ścieżki czy ulice widelec jest w zupełności wystarczający.
Waga single speeda, łatwość konserwacji i transportu (po schodach itd.) jest super, do jazdy po mieście i przechowywania w warunkach miejskich (czyli pewnie strych/balkon/piwnica) jest najlepszym rozwiązaniem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 09:28 
Cytuj  
Ok potrzebuję rady ale bez śmiechu... Szukam roweru na komunie dla swojej chrześniaczki. Dziecko lubi rower a ja nie jestem totalnie w temacie tych jednośladów i nie wiem na co zwracać uwagę albo ew. gdzie kupować. Więcej niż 1,5k nie chcę wydać. Z drugiej strony totalnie nie mam pojęcia ile teraz rowery dla dzieci kosztują... Za mało chyba kupić nie można bo szybko wyrośnie a i tak ma teraz 150cm wzrostu:).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 09:31 
Cytuj  
A ja myślałem,że rowery na komunie są już dawno passe.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 09:45 
Cytuj  
Tylko nie kup z supermarketu, bo mechanik rowerowy da Ci popalic :-)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 09:53 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
A ja myślałem,że rowery na komunie są już dawno passe.


Nie na wsi, gdzie praktycznie bez auta jesteś w dupie totalnie. Poza tym rower staje się chyba coraz bardziej popularny.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 10:39 
Cytuj  
Jedyny tip jaki mam, to żebyś nie kupował już roweru dla dziecka, moze być mniejsze, ale powinien być "dorosoły".

A poza tym - weź kredyt i kup quada. Bądź na czasie :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 10:46 
Cytuj  
Od 150cm są już rowery górskie, rozmiar S i po sprawie. Ze 3 lata posłuży. Do 1,5k są całkiem ok, marka to chyba bez znaczenia w takim przedziale - i tak praktycznie to samo.http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-520-id_8293188.html#anchor_ComponentProductFeatures o taki np, hamulce tarczowe dodadzą sznytu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 12:11 
Cytuj  
Weź dorzuc nowego ipada bo inaczej poorlack wujek jak na standardy klerykalnej cebulandii przystało.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 12:30 
Cytuj  
Ojciec dobrze prawi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 13:07 
Cytuj  
albo chociaż kabelek ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 14:24 
Cytuj  
Ponoć kupowanie roweru w Decathlonie to zbrodnia :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2016, 17:37 
Cytuj  
Nie, kupowanie w jakimś lidlu czy innym carefourze to zbrodnia: "poproszę rower i pół kilo mortadeli". Serio, to kiedyś w marketach sprzedawali totalny chłam, odpady produkcyjne z fatalnym wyposażeniem.
Na wiosnę są obniżki cen modeli z lat poprzednich, można coś fajnego złapać w promocji. Za ~1500 jest po prostu mnóstwo rożnych modeli, różnią się szczegółami (trochę lepsze coś, trochę gorsze coś innego).
Srajfon to imo zabawa na chwilę, ale mołojecka sława w szkole gwarantowana.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2016, 10:32 
Cytuj  
Znajomy mechanik rowerowy opowiadal jakie to cyrki wychodza z tymi marketowkami np kola potrafily sie pogiac, jak nabil prawidlowe cisnienie do opon :-) Teraz nawet ich nie dotyka, bo klienci wracaja mu po 2 dniach, ze "kolo sie zcentrowalo samo" :-) Kabel mozesz dorzucic tym razem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2016, 10:45 
Cytuj  
Swojego czasu były rowery w tesco czy innych biedronkach po 149 zł czy tam 249 także nie wymagajcie, żeby to było coś warte.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2016, 08:26 
Cytuj  
Powyżej 150cm wzrostu kupujesz rower na kole 26" z małą ramą 14-15 cali. Nie kupuj większego "bo dłużej poużywa" - kręgosłup dzieciaka za kilka lat ci podziękuje.

Kupowanie roweru za 1500 pln z tarczówkami to jeden z większych failów jaki można zrobić - nie chce mi się na ten temat rozpisywać.

Firma Kross, seria Hexagon X to jest to co cię interesuje.

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb/hexagon-x1
http://www.kross.pl/pl/2016/mtb/hexagon-x2
http://www.kross.pl/pl/2016/mtb/hexagon-x3

Przy czym X1 ma gripshifty (manetki obrotowe), a pozostałe mają rapidfire (czyli te "klikane"). Jeżeli dziecko jest spore to zakładam, że nie ma nieproporcjonalnie małych dłoni i da rade z rapidfire.

Jeżeli chcesz to na prv mogę dać ci namiar do mojego byłego pracodawcy, może utargujesz coś z ceny z zeszłego roku (jeżeli coś jeszcze zostało) a przede wszystkim jestem pewny serwisanta w materii przygotowania roweru (wiele firmy wysyła inbox - jak przyszło tak wychodzi bez oglądania).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.