mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 19:11 
Cytuj  
1. Wątpie, że te pytania będą na maturze ale warto je przestudiować.
2. To są pytanie z rozszeżonego polaka czy nie?
3. Roball jakie wziełeś sobie przedmioty na maturke? Bo ja, np zdaje oprócz polaka (obowiazkowy), rozszeżoną biologie, chemie (z tym jeszcze nie jest pewne bo ta nauczycielka od chemii co mam jest z deka szurnięta) i anglika.

To jest dobre:
4. Specyfika języka bohaterów literatury science-fiction. Zanalizuj na wybranych przykładach.

Na ten temat też można troszke pogadać:
24. Dlaczego niektóre wyrazy stają sie modne? Zanalizuj przykłady ze wspołczesnej polszczyzny.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 19:42 
Cytuj  
Ja na mature ustna wybralem temat:
"Motywy sredniowieczne w literaturze fantasy" (albo jakos tak, to juz 2 latka temu bylo :))

Powodzenia. :]

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 21:36 
Cytuj  
Hyhy... polski... :roll:
Ja zdaje : matematyka (rozszerzona )
geografia ( rozszerzona )
angielski ( rozszerzony )
polski ( podstawowy )
niemiecki ( podstawowy )

Caly czas sie sprzeczaja co bedzie z przedsiebiorczoscia... jezeli by byla to tez na rozszerzonym. Mieli wprowadzic , potem wycofac a teraz juz nie wiem jak to bedzie... wiele uczelni wprowadza swoje wew. egzaminy z dzialu ekonomii / gospodarki / przedsiebiorczosci.

Troche czasu brakuje... ja zapisuje sie na kurs przygotowawczy na SGH
( co dwa tygodnie sobota i niedziela )
+fakultety matma w szkole
+matma poza szkołą byc moze na kursie jakims
+j.ang korepetycje gramatyka only ( moze w grudniu na advance-a sie zalapie )
+niemiecki 2x tydzien w instytucie austriackim
+geografia na uniwersytecie w sobote

Tia... :har:

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 23:29 
Cytuj  
roball... ty czarno to widzisz ?
ja czarno widze uczenie sie i granie w mmorpg...
to dwa rozne swiaty : /

imho robi sie jedno albo drugie :-?

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 00:30 
Cytuj  
Powodzenia chlopaki.
Ja na szczescie mam juz to za soba, ale wspieram duchem.

Pamietajcie tylko o dwoch rzeczach:
1. Wiecej przy tym szumu niz tego warte, inaczej mowiac nie taki diabel straszny jak go maluja.
2. Zdanie matury nie jest jakims strasznym priorytetem. Jesli sie nie uda to trudno. Trzeba podejsc do tego z odpowiednim dystansem. Jak nie teraz to za rok. 90% moich znajomych ma obsuwy(roczna to minumum) z takich czy inncyh powodow. Ja sam po 3 roku studiow juz wiem ze nie skoncze ich szybciej niz w 7 lat :D


_________________
Obrazek

**

Posty: 296
Dołączył(a): 25.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 06:25 
Cytuj  
Najgorsze jest to, że po tej refmormie inaczej wygląda rekrutacja na studia :( . Kiedyś po zdaniu takiej geografii można było iść na prawie każde studia warunkiem było dobre napisanie egzaminów lub świadectwo. Teraz po zdaniu matematyki, informatyki, fizyki można iść tylko na studia informatyczne lub jakieś inne gdzie, któreś z tych przedmiotów są brane pod uwagę podczas naborów. Więc, żeby się zabespieczyć (wiem, wiem świńsko to brzmi) i wogóle dostać się na jakieś studia trzeba by było zdać mature z 6 lub więcej przedmiotów i dopiero wtedy będzie się miało pewność, że jak nie uda się dostać (...I tak się dostane...) na wymarzone studia trzeba iść na inne.

Tak nam tłumaczyli w tamtym roku, ale wydaje mi się, że będe musiał wysłać pare mail do niektórych uczelni i dowiedzieć sie jak to teraz wygląda.

Roball jak kiepso napiszesz (czego Ci serdecznie nie życze) te punkty nic nie zmienią. Bedzie ich tylko kilka, 98% całej punktacji to będą te punkciki z matury a te 2% to te dodatkowe.

Cytuj:
"Motywy sredniowieczne w literaturze fantasy"

Temat Tobie podpasował jak cholera. Czego ja bym nie dał za taki temat :)

Cytuj:
Powodzenia chlopaki.

Nie podziękuje, żeby nie zapeszyć :wink:


Posty: 8
Dołączył(a): 28.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 20:18 
Cytuj  
heh co do tematow na ustna z polaka i roballa wypowiedzi... te tematy raczej nie beda... u innych bo kazda szkola ma wlasne tematy a nie sa odgorne :) tematy na ustna wymyslaja nauczyciele z danej szkoly...

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 22:56 
Cytuj  
Ja wybieram -Ocen jezyk internatow i takie tam...w bibliografii umiescilem mmorpg.pl i powolam sie na wasze chujowe wypowiedzi ...

zanizacie poziom polskiego slownictwa czlony jedne :( :]

**

Posty: 437
Dołączył(a): 13.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2004, 23:29 
Cytuj  
boże nawet mi nie przypominajcie o maturze :/
więcej nauki= mniej przyjemności (w tym także komputer)

boję się jak cholera matury ,ale najbardziej ustnej bo pisemna próbna poszła mi( jak na pisanie bez powtórki) całkiem dobrze :]

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2004, 08:41 
Cytuj  
Z twojego rejonu...

w kazdej szkole sa inne tematy wiec stul pysk plz

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2004, 10:08 
Cytuj  
A czy to prawda, ze teraz mature mozna zdawac 5 razy i nawet jak sie uzyskalo za pierwszym razem wynik pozytywnym, to w nastepnym roku mozna zdawac ponownie, zeby poprawic oceny/podniesc poziom?

Nie pamietam jak to bylo u mnie, ale wydaje mi sie ze mature mozna bylo zdawac do usranej smierci, a teraz 5 podejsc:) To ja z Mechaniki Plynow III mam conajmniej 4 na semestr i nie moge zaliczyc:)

Maturu u mnie w szkole za pierwszym razem nie zdaly moze ze 3 osoby, nastepne 5 musialo poprawiac ustne w sierpniu. Zdawalnosc nowej nie moze byc duzo mniejsza, bo polecialyby glowy.


_________________
Obrazek

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2004, 12:47 
Cytuj  
Cytuj:
zeby poprawic oceny/podniesc poziom?

to by mialo sens, bo z tego co zaszlyszalem to maja byc tylko jakies smieszne konkursy swiadectw na uczelniach. na 95% sie myle :) ale mnie to rybka.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 20:35 
Cytuj  
niektorzy to maja gites szkoly ze nic nie wiedza;]

tematy maturalne szkola moze dostarczyc do OKE i wtedy OKE je zatwierdza lub modyfikuje i odsyla;] u nas w szkole sami moglismy wymyslec sobie temat ktory potem nauczyciel jakos madrze formuowal i poszlo 150 tematow do komisji ;] jesli jakas szkola to olala to dostaje pewnie od OKE tematy ;]

ja wybralem i wymyslilem :P

"Jezyk czatu internetowego. Omow zjawiska typowe dla tej formy jezyka"

czy jakos tak :) sa u nas takze tematy tekstach rockowych ;] o fantasy :) itd =] reklama, kicz jezykowy na podstawie harlekinow;D itp :D ciekawe sa i to jest dobre;]

niektorzy ludzie czytajacy to co piszemy moga nie czaic o co chodzi bo nie maja pojecia o co chodzi w nowej maturze wiec im wybaczcie:D

co do przedmiotow to ja zdaje

polski ( podstawowy )
angol ( podstawowy )
matma( rozszerzony )

i tyle:)

u nas na politechnike slaska jest brany pod uwage jedynie wynik z czesci rozszerzonej matury z matematyki ;] i NIC WIECEJ ;D zadne tam swiadectwa i inne takie bzdety ;] jesli matura komus nie wyjdzie to moze zdawac egzamin na uczelni ( tak jakby 2ga szansa:) ) i jest on tyle samo wart co matura;]

oczywiscie egzamin na PŚ jest z innego materialu niz maturzysci sie ucza w szkole;]

dlatego zanim pojdziecie na korki do "profesorkow" dowiedzcie sie czy wiedza na czym polega nowa matura;] bo sie bedziecie uczyc rzeczy ktorych nie bedzie trzeba umiec:d naszkoles z matmy nam ciagle to powtarza ;] a ma szklane oko i 2 doktoraty wiec mu wierzymy :P

ile macie matematyk w tygodniu tak w ogole? no i polskiego i jezyka ? ja mam 5 polakow 4 angole i 5 matm + 2 dodatkowe takie bnazywa sie to kolko matematyczne ale jest to przygotowanie do matury ;]

i.., 2 niemieckie! chetnie bym je zamienil na 2 angole ;]


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.