mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 07:37 
Cytuj  
Imo dalej "w dół" popatrz na swojego posta: "zrobidź", "chcem", niechlujstwo i jeszcze raz niechlujstwo...


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 12:10 
Cytuj  
truetly napisał(a):
Dla mnie to bez znaczenia czy napiszesz "przecierz" czy "przeciez", czy nawet "psheciesh". Wazne jest zrozumienie tego co sie mowi/przekazuje.

Moze dla ciebie to i nie robi roznicy, ale uwierz, dla wielu wzrokowcow jest to poprostu psuciem wlasnej znajomosci ortografii. Ja sam coraz czesciej lapie sie na tym, ze zastanawiam sie jak napisac dane slowo, zeby bylo poprawnie. A to tylko dlatego, ze coraz wiecej i czesciej czytam rozne potworki slowne i bledy, ktore z biegiem czasu coraz silniej mi sie urtwalaja. I to nie jest tylko moj problem, tylko kazdego jednego wzrokowca.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 12:28 
Cytuj  
mam to samo Xanth - kiedyś pisałem praktycznie bezbłędnie, teraz coraz częściej łapię się na tym że zastanawiam się przez "u" pisze się słowo "dupa". Jeszcze z rok-dwa i zacznę pisać "jósh" i uparcie twierdzić, że to jest poprawnie ;)

*

Posty: 149
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 12:44 
Cytuj  
Też tak mam. Jedyny ratunek to znów zacząć czytać książki, to pomaga choć mam na to tylko 20 min czasu dziennie w tramwaju w drodze do pracy i z powrotem. porównaj posty kilku osób - od razu widać kto i ile czyta :)


_________________
Zia, Member of Ascension from Brotherhood Of The Sith. < http://www.sith.pl/ >
http://www.wmasg.pl/ - nie dla idiotów,oni zabiorą nam airsoft!!!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 13:31 
Cytuj  
Zia racja, ja od pół roku przekopuję się przez moją biblioteczkę i uzupełniam braki na allegro :D Przypomniałem sobie jaka to przyjemność usiąść i przeczytać dobrą książkę, albo zarwać nockę przy tejże. :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 14:17 
Cytuj  
Mam ten sam problem i czasem jak nie jestem pewien czegos to potrafie pare minut myslec jak to sie pisalo.....ewentualnie google it , czyli wpisuje slowko i jak sie znajdzie na powiecmy stronie "powaznej" tak je napisze.

Maly przyklad.....przeczytalemw poscie truetly slowa "jakis" i "jakichs" zamotalo mi to w glowie i uzylem innego slowa. Google it :P

PS> Czas na ksiazki 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 15:15 
Cytuj  
Podsumowujac, dzisiejszy "jezyk internetu" to nic innego, jak brak szacunku dla czytajacego. 90% gownarzerii pisze byle jak i byle co, nie liczac sie wcale z tym, ze po drugiej stronie monitora ktos to musi rozszyfrowac, psujac przy okazji swoja znajomosc pisowni.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 15:56 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
truetly napisał(a):
Dla mnie to bez znaczenia czy napiszesz "przecierz" czy "przeciez", czy nawet "psheciesh". Wazne jest zrozumienie tego co sie mowi/przekazuje.

Moze dla ciebie to i nie robi roznicy, ale uwierz, dla wielu wzrokowcow jest to poprostu psuciem wlasnej znajomosci ortografii. [...]

Wiem o co ci chodzi, ale bardziej mialem na mysli to, zeby nie popasc w przesadyzm i nie wyklinac kazdego, kto robi bledy. Co z tego, ze ktos ubiera swoje wypowiedzi w ladne slowa i uklada poprawnie stylistycznie, jesli gada najzwyklejsze glupoty? Wedlug mnie lepiej pisac z bledami i madrze, niz bez bledow i bezsensu. Oczywiscie najlepiej jak ktos pisze bezbledow i madrze, ale przeciez nie ma co ukrywac, ze "polska jezyk to trudna jezyk". Ci, ktorzy sa teraz gowniarzami tez kiedys dorosna i beda musieli cierpiec zastepy sierot, ktore dopiero co odkrywaja Internet i wkraczaja w zycie. Jedyny ratunek to ewolucja :wink:

'Jak waszym zdaniem bedzie rozwijal sie "jezyk internetu"?' Teoretycznie sami go tworzymy, wiec to od nas zalezy jak bedzie wygladal w przyszlosci. Ja ide w strone zastepowania skrotow nowymi i ciekawymi slowami; slownictwo i slowotworstwo zaczelo mnie interesowac, czerpie z tego przyjemnosc. Ale z drugiej strony nie chce uzywac setek archaizmow czy wyrazen, ktorych nikt nie zrozumie. Wszystko w odpowiednich proporcjach.
Praktycznie: wiecej skrotow, nowych slowek. Jak juz sie to znudzi to bedzie powrot ku poczatkowi, czyli starym slowkom, ktorych dawno sie nie uzywa albo do pisania zgodnie ze slownikiem.

Mojej ksywki mozesz uzyc, nie przykladam do niej az takiego znaczenia.


_________________
What's so funny 'bout peace, love and understanding?

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 17:10 
Cytuj  
Ogolnie, jezeli ktos od czasu do czasu uzyje 'jush' czy cos takiego, to nawet czlowiek nie zwroci na to uwagi. Najbardziej to bija po oczach 'puzniej', 'wrucilem'. Niewiele mniej brak przecinkow...

"Puzniej zem poszlem na smoka na koncu rzem go usmazyles ale byly dobrze a wlasnie ma ktos jeshce na spshedash pare dobrych lukuw i stzal bo jakby mial to spshedajcie pls a wlasnie jeszcze cos kurde zapomnialem co mialem powiedziec hehehehehehhehehehe!!! a pamietam do gildii potrzebuje sie zapisac hehehehehehheeh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11"


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 18:12 
Cytuj  
Cytuj:
'Jak waszym zdaniem bedzie rozwijal sie "jezyk internetu"?'

Bedzie sie rozwijal coraz bardziej w kierunku tego, co zaprezentowal Asmax. Z tendencja przyspieszajaca wprost proporcjonalnie do ilosci debili i analfabetow majacych dostep do sieci.

X.

PS. Nie od dzis wiadomo (wedle jakichs tam badan), ze 80% spoleczenstwa to kretyni i analfabeci. Co m.in. widac na codzien na przeroznych forach i grupach dyskusyjnych (o czatach nawet nie wspominam).


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 19:56 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
wprost proporcjonalnie do ilosci debili i analfabetow majacych dostep do sieci.

Albo do kwadratu ilosci.

Swoja droga to zastanawiam sie jak z tym walczyc. Moze i mam nadprodukcje testosteronu, ale krew mnie zalewa jak czytam wypowiedzi, jakich przyklad dal nam Asmax. Zabijac? A moze palce obcinac? Kazac mowic w ten sposob do siebie na codzien (a moze juz tak robia?!?). To plaga z ktora trzeba walczyc. ZiOmKi PrEcZ z InTeRnEtU!!!


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 20:07 
Cytuj  
A wszystko sie zaczelo od "Elo ziom".

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 20:34 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A wszystko sie zaczelo od "Elo ziom".


dokładnie...


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 21:53 
Cytuj  
hmm... a nie od "spoko" czy "nara"?

BTW.
Xanth nie tylko gówniarze tak piszą, również bardzo wielu "dorosłych" zaczyna pisać w ten sposób, może chcą być bliżej swoich dzieci lub udawać młodszych?


EDIT: literówka


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 21:54 
Cytuj  
Sadze, iz warto sie nad tym zastanowic. :roll:


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2004, 22:01 
Cytuj  
Dhoro napisał(a):
nie tylko gówniarze tak piszą, również bardzo wielu "dorosłych"

"Gowniarz" to nie okreslenie wieku, tylko dojrzalosci. I oczywiscie, jest cala masa niedojrzalych psychicznie doroslych popularnie nazywanych "gowniarzami" wlasnie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 00:08 
Cytuj  
np ty , a poza tym jak ktos wspomnial... dokonal sie progreswyny postep w wulgaryzmach netowych wiec stfu i close plz

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 00:30 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
np ty , a poza tym jak ktos wspomnial... dokonal sie progreswyny postep w wulgaryzmach netowych wiec stfu i close plz


Tj. pan wyzej....no offense ale w wielu twoich wypowiedziach widac duzo "wulgaryzmow" jak to tak pieknie ujeles.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 14:27 
Cytuj  
dziekuje serdecznie za trafne spostrzezenie...
teraz jeszcze kurwa podkrece o 20% dawke kurw i innych zeby bylo milej...
moja kultura osobista jest na zakurwiscie niskim poziomie jak to widac
-przykro mi ze to czytacie

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2004, 14:44 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
-przykro mi ze to czytacie


Ale jakto komus ma byc przykro?
Mozna sie bardzo fajnie posmiac, zwlaszcza jak ktos jest zalosny...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.