mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Co myślicie o Morrowindzie?
Jest do dupy! 11%  11%  [ 28 ]
Jest do dupy! 11%  11%  [ 28 ]
Da się przeżyć. 3%  3%  [ 7 ]
Da się przeżyć. 3%  3%  [ 7 ]
Jest niezły ale wiele mu brakuje. 11%  11%  [ 28 ]
Jest niezły ale wiele mu brakuje. 11%  11%  [ 28 ]
Jest bardzo dobry. 16%  16%  [ 42 ]
Jest bardzo dobry. 16%  16%  [ 42 ]
Jest to przełomowy RPG!Uwielbiam tą grę! 11%  11%  [ 28 ]
Jest to przełomowy RPG!Uwielbiam tą grę! 11%  11%  [ 28 ]
Liczba głosów : 266
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 paź 2004, 21:17 
 
Ee, ktos tu zapomnial o Planescape:Torment, praktycznie jedynym cRPG praktycznie w calosci fabularnym (z bardzo niewielka iloscia walki, lub kompletnie bez niej, jak sie uprzesz).

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2004, 21:24 
 
Heh fakt wyleciało mi kompletnie z głowy jak pisałem., a w końcu to mój drugi ulubiony eRPeG. Dzięki za uwagę.[/quote]

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2004, 21:30 
 
Stobek napisał(a):
Niestety chyba jakiś cienki jestem w temacie RPG'ów na PSX bo nie słyszałem nawet o Shenmue , a Suikoden i Skies of Arkadia to też nie wiem co to jest (ale końcu to PSX więc tam to nawer średniak jest lepszy od największego hitu na PSX)

Nie slyszec o Shenmue na DC albo o Suikodenie i nazywac sie fanem cRPGow? Nie rozumiem rowniez ostatniego nawiasu :wtf:.
Cytuj:
Heh szkoda, ze wszytkie te gry (no może oprócz Morrowinda) to SĄ RASOWE HACK AND SLASHE, kurde sory stary ale to tak jakbyś porównał
fabułe Half-Life z Quake 3 (te same gatunki ?? niby tak, ale wszyscy wiedza o co chodzi)

No to przeciez podkreslil, ze to h'n's.
Cytuj:
Heh stary grałem w FF VII,VIII,IX,X, Tactics i w ŻADNYM nie było choćby połowy tekstów co w naprzykład Baldurs Gate 2.A co do ksiązek to się wypowiadać nie będe. ( bestsellery to może i były ale w Japoni...)

A odliczajac "Minsk ma szczurka", "Boje sie ciemnosci" i tym podobne wypowiedzi to Baldursy (mimo, ze je uwielbiam) nie maja wcale duzo tekstu (nie mowie, ze Finale maja, ale Suikoden...) :O


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2004, 21:43 
 
Hmm jeśli miałbym polecić stronę o Morrowindzie,Daggerfallu,Arenie(da się ją ściągnąć)I o Oblivionie poleciłbym Adamantytową Wieżę jest niezwykle rozbudowana http://www.elderscrolls.phx.pl/wiesci.html
(a propos komentarze typu "znam tą stronę" zostawcie dla siebie[ostatecznie pw do mnie] co innego jakbyscie ocenili stronę to piszcie)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 paź 2004, 22:31 
 
znam ta strone


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 00:46 
 
Stobek, nie wiem jak mozesz sie wogle wypowiadac na temat rpg na konsolkach jak tylko grales w FF....:/ Druga rzecz mowisz mi ze w FF nie bylo tyle tekstow co w BG2, huh prawie w kazdym finalku jest kilka tysiecy zdan, zastanow sie troche. Nastepna rzecz jaka powinienes wiedziec to np. taki Suikoden jest jednym z najbardziej sie liczacych rpg i jak nie grales to poprostu se daruj.
Nastepna sprawa, przegladnij sobei net i poczytaj o Shenmue, chyba najbardziej oryginalny rpg ze wszystkich ktore wyszly. Mianowicie tam nie idzesz ratowac swiat, lecz jestes postacia ktora (nie bede spoilerowal za mocno) "ma swoj cel" i np. musisz isc kurde do pracy. Nie dac sie pobic przez np. przechodzacego pijaka (na dodatek gwarantuje ci ze wszystko w miescie za kazdym razem jak zaczynasz od nowa gre dzieje sie wszystko inaczej). Co najlepsze wszystko sie nie konczy w 1 czesci, tzw. Continue story w 2 czesci jest.

A tak konczac to jak grales (przeszedles?) w FF VII to musze cie zdziwic ale ta gierka wyszla w '98 roku (w ANG wersji, JAP bylo w '97), czyli jest stara, a do dzisiaj grafika/fabula/ogromnoscia przerasta wiele blaszakowych rpg.

PS. Gralem we wszystkie rpg ktore podalem i ktore ty podales, zagraj choc moze jeszcze w Vandal hearts, Shenmue...ooo dodam jeszcze Dot hack mutation, Dark could i Kingdom Hearts (postacie finalow z postaciami disneya w realtime battles, fun na maxa) to mozesz wymienic opinie ze mna.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 06:06 
 
FF VII to najlepszy cRPG wszechczasow dla mnie :( Nie ma drugiej takiej gry, z takim scenariuszem, systemem walk (materia + sloty pwnz) i klimatem. A swiadczy o tym fakt, ze bedzie kontynuacja FF VII...
Zreszta tez na koncie mam wszystkie FF... lacznie z FF X i X-2. O FFT nie wspominajac bo nie wyszlo w Europie i trzeba bylo dawno temu grac w pirata :< Ale na allegro maja i chyba kupie :wtf?:

Roball: no nie wiem... klimat IceWind w miescie... przeciez tam az sie czulo cieplo bijace od drzewa... cos niesamowitego. Mnie z kolei ta gra pod wgledem nastroju urzekla najbardziej. Ukonczylem z 5 razy :)
A Torment to mi sie nie podobal, moze dlatego, ze to jedyna gra z tej serii, w ktora gralem jakies pol roku temu dopiero :oops:


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 07:15 
 
Heh.Pieszczoch napisałem przecież, że cienki jestem w temacie konsolowych RPG,a tym bardziej nie tych z PS. Więc fakt o takim np. Shenmue wypowiadać się nie moge (sory Dreamcasta to ja na oczy widziałem może 5 razy).
Ale naprawdę twierdzenie, że gierki z konsol są takie super i wogóle w porównaniu to przesada, jest kilka kultowych ( tak jak i na peceta) i maaaaasa badziewiu oraz, więc nie mów mi że te z PSX są lepsze od PC-etowych bo to nieprawda.
Oczywiście , że taki Fajnal VII (uznawany przez wielu za najlepszą grę) albo Shenmue (może przez kogoś) bije na głowe takie Diablo czy większośc PC-etowych tytułów, ale czy jest lepsze od Fallouta bądź Planescape'a..... to już kwestia gustu. Więc cieszę się, że twoje gusta stoją po stronie konsol, i że przeszedłeś te wszytkie "cienkie" gierki na PC'eta które ja wymieniłem ( ale po co ? przecież są taaakie słąbe i nudne).

PS. Pieszczoch jak mi pożyczysz to ok zagram.:P


Ostatnio edytowano 27 paź 2004, 08:13 przez Stobek, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 07:41 
 
Fajnal ssie i śmierdzi kupą.
howg.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 12:23 
 
Stobek :]
Zagraj to pogadamy, ja zagralem i ocenilem, ty tylko mozesz powtarzac czyjes slowa.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 12:32 
 
Pieszczoch napisał(a):
A tak konczac to jak grales (przeszedles?) w FF VII to musze cie zdziwic ale ta gierka wyszla w '98 roku (w ANG wersji, JAP bylo w '97), czyli jest stara, a do dzisiaj grafika/fabula/ogromnoscia przerasta wiele blaszakowych rpg.

Hmmm, co masz na myśli mówiąc "Ogromność grafiki?? :o
Może większość to prawda ale Final Fantasy 8 jest zdecydowanie lepsze od 7 :P

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 12:38 
 
Zalezy jak komu lezy :D
A mi dokladnie chodzilo uzywajac "/" o grafike, fabule i wielkosc gry.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 14:56 
 
http://static.elderscrolls.com/images/d ... te1600.bmp
Jest tutaj tapetka (pierwsza oficjalna) z Obliviona.

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm
tutaj rysunki (także oblivion)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 18:44 
 
Pieszczochu nie ważne czy grałem w nie czy nie. Shenmue moze być najlepszym erpegiem świata, ale napisałeś wczesniej :

Pieszczoch napisał(a):
Jak dla mnie to zaden pecetowy rpg nie posiadal dobrej fabuly, PSX, dreamcast to mialy dopiero rpg z fabula.


A ja chciałem Tobie udowodnić, że jednak istnieją Pecetowe RPG z dobrą
fabułą, naprzykład te o których wspomniałem wcześniej. No i chyba musisz mi przyznać racje,albo twierdzisz iż Fallout i Planescape są marnymi H&S, z zaledwie przeciętną fabułą....

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 18:55 
 
Nie zmienisz mojego zdania, Fallout i Planescape sa najwyrazniej chyba najlepsze na PC rpg pod wzgledem fabuly, ale to co sam nie widzisz to ze na PC dla graczy zostawiali trash-storyline w porownaniu z konsolami.

Podsumujac na PC tworcy cRPG, pozostawili klientom/graczom resztki porownujac co jest na konsolach, i taki Planescape w porownaniu bo np. smiesznego Kingdom Hearts jest Hack and slashem.

PS.Tak mi sie przypomnialo o tych bestsellerach, FF i Suikoden = tylko w japonii byly bestsellerami i dobrze sie sprzedawaly w USA. (takie sprostowanie).

EDIT:Tfu pisalem Torment zamiast Planescape

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 19:09 
 
Dobrze pisales. Planescape to swiat, tak jak Forgotten Realm. Torment to nazwa gry majacej swoja fabule w swiecie Planescape ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 20:06 
 
fakt fakt Planescape: Torment. Torment nazwa gry - udręka głownego bohatera. Planescape - nazwa świata, ale ze względu na to, ze nic innego z tytułem Planescape nie wyszło(zaden cRPG) to można mówić Planescape :P
A jeśłi chodzi o mała ilośc prawdziwych porządnych RPG'ów na PC , to neistety jest to smutny fakt, ale nie mozna też porównywać tego do całego świata konsolówek, gdyż nikt nie ma w domu i Dreamcasta, i PS, i X-Box'a , jeśli porównywać PC'eta naraz do tylko jednej konsoli to nie jest tak źle.....

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 20:22 
 
Ja wiem ze teraz cos trudno o dobry cRPG, ostatnio wyszedl Beyond Divinity, kupilem w koncu fajnie sie mobki wali ale cos od dluzszego czasu brak dobrych tytulow na rynku i PC i Konsolek :/
W drodze jest na PS2 FFXII i tylko Suikodn IV (Star ocean jednak byl ciut nie taki jaki sie psodziewalem)

Stobek moge ci powiedziec ze nawet jak porownasz PC z jedna konsola (PSX PS2 DC, Xpudla nie mam wiec nie wiem) to i tak jest bardzo zle, sam fakt monotonnosci + braku cutscenek + romansu + dramatu, stawia PC na nizszym poziomie :( A wiem ze jakby jakas JAP firma zrobila by pozadny RPG to mozna by rozmawiac inaczej.
Na dzien dzisiejszy duzo RPG robi sie na podstawie rozgrywki online lub mmo, a SP to tylko na konsolach moze do konca zadowolic wybrednego gracza.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 21:01 
 
Pieszczoch napisał(a):
Podsumujac na PC tworcy cRPG, pozostawili klientom/graczom resztki porownujac co jest na konsolach, i taki Planescape w porownaniu bo np. smiesznego Kingdom Hearts jest Hack and slashem.


jezeli uwazasz ze planescape torment nie umywa sie do rpga z kaczorem donaldem i reszta paczki w roli glownej to gratuluje gustu :/
spadlem z krzesla jak to przeczytalem po prostu zenujace porownanie.
tyle...

Pieszczoch napisał(a):
A wiem ze jakby jakas JAP firma zrobila by pozadny RPG to mozna by rozmawiac inaczej.


z tonu wnioskuje ze uwazasz to za prawde ostateczna. nie lubie jap gier w szczegolnosci za tematyke (fantasy&romance glownie). kwestia gustu one more time.

A ogolnie... nie ma najmniejszego sensu porownywac gier konsolowych (rpg) z pc'towymi. moze mozna powiedziec ze te na pc sa mizernej jakosci w porownaniu z produkcjami konsolowymi.

moze mi wytlumacz bardziej szczegolowo co chciales przekazac bo ja to odbieram w ten sposob: sushi > schabowy.

*EDIT* sorry za edit :/


Ostatnio edytowano 27 paź 2004, 21:11 przez Koma, łącznie edytowano 2 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 paź 2004, 21:03 
 
Chodzi o fabule, szkoda ze krzesla nie mam, tez bym spadl.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.