mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 18:27 
Cytuj  
Zdradze wam sekret zwiazany z istnieniem magazynow o grach na polskim rynku. O ich istnieniu decydowali klienci, czyli miedzy innymi Wy. Gazety, ktore istnieja na rynku, maja forme, ktorej oczekuja ludzie wydajacy na nie kase. Tutaj nie ma zadnego spisku, czy dumpingu. Myslicie, ze tworcy Gamblera, Resetu, czy chociazby SSa z wlasneli woli zbankrutowali, badz wycofali sie z rynku? Nie!

Zadne wydawnictwo nie zamknie gazety, ktora przynosi dochody. Predzej sprzeda taka gazete komus innemu. Wszystkie te, wedlug niektorych, zajebiste gazety umarly z powodu slabej sprzedazy. Konkurencja ich wyparla. Proste.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 19:08 
Cytuj  
NIE PO PROSTU BYŁY SUPER. Znowu musze tłumaczyć :/ CDA wygrało bo trafiało do większości. 1 woli poczytać, a 10 rzuci sie na gre. SS i Gambler stawiało na teksty, a CDA na gry. Po prostu na tym forum są ludzie inteligenti(w co wierze) i wolą coś poczytać. Ale popatrz do ilu ludzi trafi gra, a do ilu text. Chłopie w mojej klasie nikt nie czyta, bo nie chce. Tak prezentuje sie wiekszosc. Wiekszosc chce grac nie czytac. I tu nie chodzi tylko o moją klase. Rozejrzyj sie.
P.S I nie nie mówie że CDA jest całkiem do dupy. Po prostu ja wole CZYTAĆ niż GRAĆ. Cóż każdy kto myśli na odwrót będzie mówił że CDA jest super, ale dla mnie to... Zwykłe czasopismo, którym lepiej się nie zajmować bo się tylko straci czas


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 19:33 
Cytuj  
Zgadza sie. Prosty przyklad "Swiat Gier Komputerowych". Zmienili format pisma, chcieli trafic do czytaczy, a nie zbieraczy CDkow i... upadli. I wielka szkoda, bo akurat ta jedna z najstarszych gazet miala wysmienity poziom tekstow. Co z tego, jesli nikt nie chcial kupic gazety dla gazety (za jakies 5 zet), bo nie bylo CDkow?

X.

PS. "gazeta" to skrot myslowy, oczywiscie chodzi o czasopismo :)


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 19:52 
Cytuj  
Ja to widze troche inaczej. Ludzie, ktorzy szukaja informacji, a nie tylko kolorowych obrazkow, znajduja wszystko w necie. Wiekszosc odwrocila sie od magazynow w formie papierowej.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 20:40 
Cytuj  
Ja ubolewam nad strata SGK, bardziej niz nad Gamblerem czy innym (starym) TSem. SGK zbieralem od pierwszego numeru i to czaspopismo w kazdej formie (nawet tej z CDkami i bez sledzia :>) przemawialo do mnie na 6+. Swietni ludzie, swietne recenzje, swietna oprawa. Niestety, musialo upasc.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 20:48 
Cytuj  
Idac za tym co mowisz, mozna sie dziwic istnieniu wszystkich gazet, bo przeciez teraz wszystko mozna znalezc w Internecie.
Malo ktory polski serwis internetowy o grach potrafi wypuscic dobra recenzje gry, a nawet jesli to trzeba za nia placic. Przy czym nie masz jej na papierze, zatem jak nie zaplacisz abonamentu nie bedziesz mogl do niej wrocic, do kibla z nia nie pojdziesz, nawet podetrzec sie czy zapalic pod piecem nie ma czym... Mysle, ze z papierowymi gazetami bedzie jak z plytami winylowymi - sentyment, jakosc i "klimat" nie pozwola im zniknac. Po prostu fajnie jest przeczytac umiejetnie poukladana gazete.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 20:57 
Cytuj  
Dobrze to ujales, polski serwis internetowy.

W swiecie gier sprawy nie dzieja sie tak szybko, jak chociazby w polskiej polityce. Nie musisz z samego rana dowiedziec, co dzialo sie wczoraj, przez noc i co dzisiaj sie bedzie dzialo. Moim zdaniem. forma papierowa nie umiera, ale zostala w duzej czesci wyparta przez internet - przynajmniej w przypadku gazet o grach.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 21:10 
Cytuj  
zna ktoś może taki czasopismo jak "Reset"... :[ czasopismo było praktycznie tylko do czytania(bo gry byly dosyć kiepskie[jeżeli w ogóle były)]... jak jeszcze bylo, bylem na tyle maly ze kupowalem TYLKO dla plyt. Mój brat kiedyś kupił i z nudów przeczytalem. To straszne jak takie gazety upadają...przecież one mialy wielokrotną przewagę nad tym "Cd-action"(moim zdaniem)


_________________
Obrazek

**

Posty: 318
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 21:17 
Cytuj  
Jesli mialbym wejsc w skore 13-latka to CDA wydaje mi sie najlepszym czasopismem na swiecie. Jest takie trendy. Ten trond podswiadomie wchodzi mi w web :wink:

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 21:50 
Cytuj  
sry...CDA mnie nie rajcuje i nie wiem czemu :( . poprostu najlepsza na świecie jest miłość w resecie xD


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 22:42 
Cytuj  
No reset też był spoko... chociaż sam kupiłem kilka numerów(jeden jeszcze gdzieś jest na strychu :)) No ale ja też jestem niewiele starszy od Icroma i CDA mnie nie rajcuje


_________________
Obrazek

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lis 2004, 23:04 
Cytuj  
cda nie zostalo kupione przez bravo ?

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 08:14 
Cytuj  
jaja se robisz, czy sie pytasz ???Bravo i cda ?! Raczej nie


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 09:42 
Cytuj  
Jak to nie? Ten sam wydawca przeciez...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 10:03 
Cytuj  
Czytałem praktycznie wszystko co wychodziło w Polsce. Od samych korzeni czyli Bajtka. I jedno wiem na pewno teksty z CDA są najsłabsze merytorycznie i treściowo - owszem jest kupa ładnych screenów, oczojebne to jest dosyć + fajne gry sprzed 10 lat na CD-kach. I to wystarczy by wykosić konkurencję w ciągu kilku miesięcy.

Kupisz takie CDA to masz problem - zedrzeć folię (szczególnie jak chcesz jeszcze przejrzeć na przystanku), wyjebać płyty do kosza, wywalić jakąś tekturę bo pismo czasami ma format na jedną szybę w kiosku ruchu i dopiero można czytać.

Mi najbardziej szkoda SS - pismo robione z pasją. Z ostatnich Świat Gier Komputerowych - pismo do poczytania z bardzo dobrymi tekstami.

Przyznam się, że ja do tej pory kupowałbym SS lub ŚGK, powód jest prozaiczny - nie lubię czytać na ekranie monitora, gazetkę można zabrać do kibelka, poczytać w podróży itp. Ale widocznie takich ludzi jest mało.. :(

A CDA wykosiło konkurencję dołączając w miarę zjadliwe gry do swojej gazety. Generalnie rzecz ujmując każdy tytuł z tej branży miał prawie identyczne recenzje w danym miesiącu. Ja bym kupił ŚGK lub SS bo mieli bardzo dobre teksty, większość kupowała CDA bo mieli bardzo ładną wielką czerwoną okładkę i kilka oryginalnych wersji dołączonych do czasopisma. A, że teksty to do dupy - who cares? Są płytki.
Kilka miesięcy takiej polityki i inne tytuły musiały zwijać manatki. Nie sądzę by CDA w tym czasie wychodziło na plus. Prawo do wydania danego tytułu (a zdażały się tytuły dobre) trochę kosztuje, ale Bauera stać by dokładać do interesu przez kilka miesięcy licząc na przyszłe zyski.


Posty: 3
Dołączył(a): 15.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 15:23 
Cytuj  
Po pierwsze, CDA jest the best i tyle ;)
Po drugie, miał być temat o stronach MMORPG, a nie o CDA.
A po trzecie, nie pisze żadnej recki MMORPG do CDA, lecz co innego z wykorzystaniem MMORPG. :P


_________________
www.Cdaction.pl
--------------------
Czasopismo warte uwagi!

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 16:34 
Cytuj  
Cytuj:
Po drugie, miał być temat o stronach MMORPG, a nie o CDA.Po drugie, miał być temat o stronach MMORPG, a nie o CDA.


tja MIAŁ być ;D

Cytuj:
nie pisze żadnej recki MMORPG do CDA, lecz co innego z wykorzystaniem MMORPG.


przecież pisali w CDA o SWG bo se w triala jelopy pograly xP...


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 16:44 
Cytuj  
triala jelopy pograly xP...


Te jelopy to wiekoszosci dorosli ludzie z wyksztalceniem i wieloletnim doswiadczeniem w branzy komputerowej wiec juz lepiej stfu. I to jeszcze 13 latek omg.....


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 16:56 
Cytuj  
wiek nie zawsze o wszystkim mówi :har:

Xanth napisał(a):
O kurwa.. z tej recki:

Minusy:
-wciaz beta-wersja gry
-niegrywalna na trybie solo
-slimaczy rozwoj postaci
-walki emocjomujace inaczej
-iscie kosmiczna ekonomia
-nuda nuda nuda

No co za debil to pisal?


do niego tak nie napiszesz bo ma więcej lat?

P.S. http://mmorpg.pl/viewtopic.php?t=8442&start=0


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2004, 17:13 
Cytuj  
tyle ze on napisal rozsadne argumenty, poparte wielomiesieczna gra w swg.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.