mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kogo wybierasz jako swojego kandydata na prezydęta
Donald Tusk 87%  87%  [ 52 ]
Lech Kaczyński 13%  13%  [ 8 ]
Liczba głosów : 60
Autor Wiadomość
******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:02 
 
Dajcie spokój z tym Leperem... przecież chyba nikt tutaj nie jest na tyle naiwny, żeby wierzyć że Tusk czy Kaczyński chcą mieć cokolwiek wspólnego z Leperem.
Teraz chodzi o głosy. Kaczynski daje szansę Leperowi, żeby dostać głosy, a drużyna Tuska robi z tego historie, żeby pozyskać inne głosy.
Nie mówcie mi, że traktujecie to na poważnie :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:03 
 
Sam pewnie oddam glos na kaczora, bo mniejsze zlo IMHO


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:05 
 
Ja niezapomne jak przy z liczaniu glosow w pierwszej turze znalazlem ankiete niewypelniana a z boku napis "Same huje i zlodzieje" Kupa smiechu była ;]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:12 
 
Wiesz to niepokojace i nigdy nie wiadomo co tam zalatwili pod stolem, cos za poparcie Kaczynskiego mu obiecano ( pewnie nie marszalka ) i to cos dostanie ( np mogli mu obiecac ta renegocjacje traktatu akcesyjnego do unii <- ktorego nie mozna renegocjowac :) ). No i musze przyznac, ze Kaczor troche lepiej gada od Tuska.. ale to co mowi zupelnie mi nieodpowiada.( Hitler tez byl dobrym mowca ;) to nie porowanie, tylko nie zawsze ten co ma gietki jezyk jest tym lepszym ) Holowczyc przed wyborami parlamentarnymi fajnie podsumowal PiS "Jezeli ktos mi obiecuje, ze dostane cos za darmo to juz zaczynam sie bac"

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:12 
 
Dwutlenek napisał(a):
Dajcie spokój z tym Leperem... przecież chyba nikt tutaj nie jest na tyle naiwny, żeby wierzyć że Tusk czy Kaczyński chcą mieć cokolwiek wspólnego z Leperem.
Teraz chodzi o głosy. Kaczynski daje szansę Leperowi, żeby dostać głosy, a drużyna Tuska robi z tego historie, żeby pozyskać inne głosy.
Nie mówcie mi, że traktujecie to na poważnie :D


Oczywiście o głosy....heh...to się cynizm nazywa...i maja czelność nazywać się odnowicielami narodu :evil:

Zresztą ~ciekawe są głosy że handel głosami to nie przyzwoitość... a jak Olejniczak nie chciał odpowiedzieć na kogo zagłosuje to było zdziwienie :/


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:24 
 
Dwutlenek napisał(a):
Zematis napisał(a):
Kaczka = moherowe berety = Lepperyzm

Niestety przeczuwam ze Kaczka wygra dzieki poparciu zdyscyplinowanego elektoratu Leppera i Radio Ma ryja. (wbrew pozorom to bardzo duzo glosow)


Ja zmieniłem zdanie po debatach... i nie jestem elektoratem Radia M i LPRu. Zwyczajnie Kaczyński okazał się bardziej konkretny.

Tusk niestety oprócz tego, że jest miły i uprzejmy, to nie ma zbyt wiele do powiedzenia.

P.S.
nie zdążyłem skasowac i wyszły dwa posty, sorrki.

Debaty z prawdziwego zdarzenia to nie bylo niestety ani razu w calej kampanii...

Nie chodzi o to czy zmieniles zdanie czy nie, tylko o to ze elekorat o ktorym mowilem jest zdyscyplinowany a wiec zawsze chodzi do urn i zawsze robi to co slysza z ust Leppera i o. Rydzyka.
Oni, w przeciwienstwie do Ciebie zdania nie zmienia i wlasnie to daje przewage Kaczynskiemu....


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:27 
 
Zematis a Tobie się wydaje, że wszystko wiesz o ludzich, nie?
I że jak Leper powie głosować na Kaczyńskiego, to pobiegną jak barany głosować?
Radio M, może owszem... no ale tych emerytek to tak duzo nie ma :]

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:49 
 
Hmmm, tylko Tusk ;) Dlaczego?

Polityka gospodarcza:

Wszyscy wiemy ze Tusk opowiada sie za liberalnym modelem a Kaczynski interwencjonistycznym (zeby uniknac zlosliwosci mowiac np. socjalistycznym). Podam wam linki do stron o tworcach zarowno jednej jak i drugiej teorii wraz z odnosnikami...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Keynes

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Smith

... pokusze sie tez o maly cytat:

Wikipedia napisał(a):
W latach '70 gospodarki zbudowane w oparciu o silny interwencjonizm zaczęły jednak cierpieć na liczne przypadłości, takie jak systematyczny wzrost bezrobocia przy jednoczesnym wzroście inflacji, oraz brak pozytywnej reakcji rynku na interwencjonistyczne pobudzanie, które to przypadłości były niewytłumaczalne w świetle teorii Keynesa. Gospodarki te zaczęły tracić rozpęd, a ich rządy popadać w coraz większe zadłużenie. Na skutek tego pod koniec lat '70 nastąpił odwrót od tej teorii a popularność zaczęły odzyskiwać szkoły ekonomiczne wychodzące z zasad klasycznej ekonomii w tym zwłaszcza monetaryzm i ekonomia neoklasyczna.



Polityka Zagraniczna:

Pan Kaczynski jest zwolennikiem "bycia twardym" wobec dyplomatow innych panstw.. taak, po co sztuka retoryki, negocjacji.. wystarczy byc twardym... a na poparcie tej "twardosci"? A jakze, zawsze mozemy nalozyc sankcje gospodarcze na Rosje, ciekawe czy ich to obejdzie.

Imo najwazniejszy jest tu spryt, moze i Tusk nie jest jego uosobieniem ale napewno duzo blizej mu do dyplomaty niz Kaczynskiemu po ktorego wywowdach o "twardosci" nasuwa mi sie tylko jedno slowo - beton.


kozik napisał(a):
No wlasnie prezydent ma pelnic role reprezantatywna, a zaden z nich nie umie poprawnie mowic O_o


Nie do konca prezydent moze zavetowac kazda ustawe.. chyba ze 2/3 poslow przeglosuje jego veto - co przy obecnym rozkladzie sil jest raczej malo prawdopodobne.. ;/


Coz, dopoki bedziemy mieli obywateli ktorzy "leca" na polityka ktory wychodzi na mownice i mowi "zrobie wam dobrze" a oni wniebowzieci poleca na niego glosowac dopoty bedziemy mieli takie rzady :har:


PS. Avatar Carola - Carol, uh postarzales sie, wylysiales, osiwiales, dolna szczeka ci sie rozrosla... L2 jest stresujace w retailu widze :P :P


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:55 
 
fuk off
jestem dorfem i jestem z tego dumny :D

Dwutlenek napisał(a):
Ja zmieniłem zdanie po debatach... i nie jestem elektoratem Radia M i LPRu. Zwyczajnie Kaczyński okazał się bardziej konkretny.

Tusk niestety oprócz tego, że jest miły i uprzejmy, to nie ma zbyt wiele do powiedzenia.


Nie to zebym sie czepial ale IMHO on po prostu jest szczery - mozliwosci prezydenta sa mocno ograniczone.

Kaczynski jest bardzo konkretny - np. mowi ze zbuduje 3 mln mieszkan (czyli jak slusznie zauwazyl tusk - 1000 dziennie).
Ja to juz slyszalem.
100mln dla kazdego (walesa)
mieszkania dla wszystkich mlodych malzenstw (kwas)

I wlasnie miedzy innymi dlatego zaglosuje na donalda - bo nie sklada "konkretnych" obietnic bez pokrycia.

Zreszta... o czym my tutaj gadamy.
Kazdy zaglosuje nie na tego ktory ma we wszystkich sprawach takie zdanie jak nam pasuje bo to niemozliwe.
Zaglosujemy na tego ktory budzi nasze zaufanie. Jesli ktos mnie przekona ze jest rozsadnym czlowiekiem, ktory nie bedzie robil zeby "nieobliczalnych" - ma moj glos.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 21 paź 2005, 22:05 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 21:58 
 
Tusk

Kaczor jest dla mnie zbyt radykalny + fakt, że po prostu działa mi na nerwy. Faktem jest, że Tusk mało konkretnie mówi, ale
1) trzeba pamiętać, że prezydent tak naprawde nie ma zbyt wiele uprawnień, a w każdym razie bez dobrych układów z parlamentem to mało co może zrobić
2) już wole brak konkretów niż "socjalną solidarność" PiSu...


_________________
Altaya | BF4

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:02 
 
Do tego nie trzeba byc jasnowidzem, to jest mechanizm ktory mozemy obserwowac w dzialaniu cyklicznie co 5 lat.
Zobacz sondaze ktore pokazuja migracje glosow od poszczegolnych kandydatow z 1szej tury.

Na koniec, to sa moje prywatne przypuszczenia do tego jestem skazony przez piec lat studiow.Wiem doskonale ze zle sie ze mna na tematy polityczne dyskutuje, ale to takie zboczenie zawodowe...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:05 
 
Tuxedo napisał(a):
(...)
Polityka Zagraniczna:

Pan Kaczynski jest zwolennikiem "bycia twardym" wobec dyplomatow innych panstw.. taak, po co sztuka retoryki, negocjacji.. wystarczy byc twardym... a na poparcie tej "twardosci"? A jakze, zawsze mozemy nalozyc sankcje gospodarcze na Rosje, ciekawe czy ich to obejdzie.

Imo najwazniejszy jest tu spryt, moze i Tusk nie jest jego uosobieniem ale napewno duzo blizej mu do dyplomaty niz Kaczynskiemu po ktorego wywowdach o "twardosci" nasuwa mi sie tylko jedno slowo - beton.
(...)


Gdyby tak rzeczywiście było to choćby tylko po to zagłosowałbym na Kaczora, trzeba gnębić Rosyjski rząd :evil:

Tuxedo napisał(a):
wywowdach


wy wow dach (prawie jak dasz) tia jasne *joke*


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:08 
 
Vorten napisał(a):
Tusk

Kaczor jest dla mnie zbyt radykalny + fakt, że po prostu działa mi na nerwy. Faktem jest, że Tusk mało konkretnie mówi, ale
1) trzeba pamiętać, że prezydent tak naprawde nie ma zbyt wiele uprawnień, a w każdym razie bez dobrych układów z parlamentem to mało co może zrobić
2) już wole brak konkretów niż "socjalną solidarność" PiSu...



Ludzie widząc radykalizm Kaczora wolą głosować na nijakiego, miernego Donalda :-?


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:17 
 
MagPS napisał(a):
Ludzie widząc radykalizm Kaczora wolą głosować na nijakiego, miernego Donalda :-?


Nikt nie napisal ze Tusk jest mierny i nijaki, nie potrafi tak dobrze operowac slowami jak Kaczynski ( intonacja i dobor ich taki, by wszyscy poczuli, ze bedzie im lepiej... a przywodca silny ) zreszta ty nie glosujesz wiec co cie boli?

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:26 
 
MagPS napisał(a):
Ludzie widząc radykalizm Kaczora wolą głosować na nijakiego, miernego Donalda :-?


Nie chodzi o nijakość czy mierność, ale o umiejętność dyskusji, zmiany poglądów i czasami stosowania polityki małych ustępstw żeby osiągnąć wyznaczone cele. IMO Kaczor w ogóle nie nadaje się do dyplomacji, a "twardą politykę zagraniczną" to można o kant dupy robić. Czym możemy komukolwiek zagrozić nie tracąć przy tym ważnego rynku zbytu lub dużej ilości pieniędzy? I kogo to nasze grożenie i obrażanie się w ogóle będzie obchodzić poza grupką oszołomów mających nad łóżkiem tabliczkę "Bóg. Honor. Ojczyzna." zachwyconych jak bardzo bronimy swojej polskości i honoru...


_________________
Altaya | BF4

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:38 
 
Tak tylko ze nawet najlepsze zabiegi dyplomatyczne ze strony Tuska beda torpedowane przez dzialania MSZ.
Jeszcze przed 1sza tura PiS niechetnie mowil o oddaniu teki ministra spraw zagranicznych w rece PO.Ewentualna wygrana Tuska tylko ta niechec poglebi.
Do tego wizja polityki zagranicznej Rokity znaczaco rozmija sie z wizja L.Kaczynskiego...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:47 
 
Tuxedo napisał(a):
kozik napisał(a):
No wlasnie prezydent ma pelnic role reprezantatywna, a zaden z nich nie umie poprawnie mowic O_o


Nie do konca prezydent moze zavetowac kazda ustawe.. chyba ze 2/3 poslow przeglosuje jego veto - co przy obecnym rozkladzie sil jest raczej malo prawdopodobne.. ;/




Ok, zapomnialem dodac slowko glownie :D


_________________
Obrazek

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 22:59 
 
Zresztą co do polityki zagranicznej - powinni brać przykład z innych prezydentów/przedstawicieli rządu: już nie raz czytałem, że jak przyjeżdża do nas ktoś z np Anglii to po gadce wstępnej przed kamerami i uściskach dłoni koleś po prostu wyciąga listę rodzimych firm, którym trzeba ułatwić życie. I to jest - może nie najważniejsze - ale bardzo istotne.

Trochę z innej beczki: gdybym głosował na Kaczora w wyborach parlamentarnych to czułbym się mocno oszukany - przecież było mówione, że premierem będzie albo Jan Maria albo Kaczor a tu zonk... Zresztą podobnie było z błyskawicznym uzgodnieniem składu rządu, programu i szybkim przystąpieniem do działania...tutaj można odnieść wrażenie, że obie partie dały ciała.


_________________
Altaya | BF4

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 23:27 
 
Carol napisał(a):
fuk off
jestem dorfem i jestem z tego dumny


Taaa, kiedys byles dumny, wysoki, miales wlosy, kolor wlosow... teraz ostala Ci sie ino duma :P (moja gora!)


Telumeh napisał(a):
Tak tylko ze nawet najlepsze zabiegi dyplomatyczne ze strony Tuska beda torpedowane przez dzialania MSZ.
Jeszcze przed 1sza tura PiS niechetnie mowil o oddaniu teki ministra spraw zagranicznych w rece PO.Ewentualna wygrana Tuska tylko ta niechec poglebi.
Do tego wizja polityki zagranicznej Rokity znaczaco rozmija sie z wizja L.Kaczynskiego...


Taak, niestety PiS ma premiera a ten jest bezposrednim zwierzchnikiem ministra spraw zagranicznych :(

...coz, mozemy sie przynajmniej pocieszyc ze rzad, jesli chodzi o prawo, bez delegacji ustawowej za duzo zrobic nie moze. A ustawa zeby weszla w zycie potrzebuje podpisu prezydenta (blagam Tusk wygraj) ;/


Anyways, cala sytuacja wyglada troszke jak podwaliny systemu dwupartyjnego ) konserwatywny PiS i liberalna PO... ale znajac "wyborcze cykle koniunkturalne" w naszym kraju to za 4 lata mozemy napewno liczyc na wynik... przynajmniej egzotyczny ;) chociaz kto wie...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 paź 2005, 23:34 
 
ja bym zaglosowal na coreczke Donalda Tuska , szkoda ze dziewcze nie kandyduje :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.