mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 10
Dołączył(a): 2.03.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 20:34 
Cytuj  
Ponieważ dobrze znam ten server (spędziłem tam dużo czasu) mogę powiedzieć kilka rzeczy na ten temat.
Po 1 melantus ruszył głową. Dlaczego? Nie łamie żadnych paragrfów zabraniających prowadzenia takiej działaoności. Jak to?
Pieniądze są darowizną ;). A z plików można kożystać.
Po 2, shard już zarobił dobrych 30 000zł ;]. Bez kasy gra się tam troche gorzej niż gdzie indziej, chociaż połowa grających tam wydała ponad 1k po przeprowadzonej niedawno rozmowie stwierdziłem i wyliczyłem że 50 000zł to kwota o której możemy spokojnie mówić. Shard istnieje 2 lata i ma średnio 160+ graczy a jego max jaki kiedyś osiągnął wynosił 230 graczy na raz.

Po 2 jak tu wspomniał jeden były gracz, incydenty z niezbyt kontrolowanym gmem faktycznie gdy zgubil mu sie domek stracil runika valo i byla cofka ale o 2h. Więcej takich duzych wybryków raczej nie było... Odnośnie DM albo Endore lub CL to są to klimatyczne shardy które różnią się prawie wszystkim w swoim składzie więc porównywanie ich nie ma najmniejszego sensu. Swoją drogą podobno ostatnio ekipa świata MG zmieniła się i mogę powiedzieć, że na lepsze.
Doświadczenia z UO: 5lat.

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 20:48 
Cytuj  
Chciałbym zaznaczyć ze serwery stojące na runUO są teraz całkowicie legalne. Próbowali robić też emu WoW'a ale Blizzard się nie zgodził.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 20:53 
Cytuj  
Sel napisał(a):
Chciałbym zaznaczyć ze serwery stojące na runUO są teraz całkowicie legalne. Próbowali robić też emu WoW'a ale Blizzard się nie zgodził.


Zrodlo informacji? Oprogramowanie jest legalne, stawianie serwera localhost tylko dla siebie rowniez - udostepnianie serwera w internecie juz nie.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Posty: 10
Dołączył(a): 2.03.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 20:55 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Sel napisał(a):
Chciałbym zaznaczyć ze serwery stojące na runUO są teraz całkowicie legalne. Próbowali robić też emu WoW'a ale Blizzard się nie zgodził.


Zrodlo informacji? Oprogramowanie jest legalne, stawianie serwera localhost tylko dla siebie rowniez - udostepnianie serwera w internecie juz nie.

bardzo cie prosze nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Servery stojące na runUO są legalne, i ogólno dostępne. Poczytaj więcej...

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 20:59 
Cytuj  
Dokładnie tak.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:00 
Cytuj  
Mhm, a co na to EULA?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:01 
Cytuj  
Byc moze nie wiem, prosze caly czas o zrodlo informacji, bo w umowie licencyjnej najnowszej wersji UO nic sie nie zmienilo nt sprawy "prywatnych" serwerow.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:18 
Cytuj  
RunUO jest legalny, ale cala zawartosc, czyli content, rozwiazania, mapa nie sa legalne bez licencji EA. A prawo autorskie mowi wyraznie, ze:

"Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
Dalej jest np. mowa o:
"3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu [...]"
Jest jeszcze artykul 118 zaczynajacy sie slowami "Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej [...]".

I jeszcze raz przypominam, w art. 116 mowa jest takze o opracowaniach! Czyli NIE MOZNA bez licencji zrobic utworu podobnego do oryginalu z wykorzystaniem contentu z oryginalu. Nie mowiac juz o zarabianiu na tym.

Jednym slowem Moongate lamie conajmniej 2 artykuly i pare paragrafow kodeksu karnego. Jesli sprawa kiedykolwiek trafi do sadu, to nie ma zadnych szans na jakakolwiek obrone.

X.

PS. A licencja UO wyraznie ZABRANIA robienia emulatorow i grania na nich.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:31 
Cytuj  
To jest teoria, ciekawe czy wykorzystasz ją w praktyce czy będziesz tylko gdybać ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:33 
Cytuj  
Uwazasz, ze kodeks karny klamie? I licencja UO tez? Czytales ja kiedykolwiek?

X.

PS. Gdyby komukolwiek chcialoby sie zainteresowac sprawa Moongate dowolna prokurature, to kolesie mieliby niemale problemy.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 10
Dołączył(a): 2.03.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:41 
Cytuj  
On miałby problemy a także jakieś kilka-kilkanaście tysięcy innych shardów na świecie ( w polsce około klilkuset...).
W praktyce bajka, a odnośnie UO było nawet w uwadze.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:45 
Cytuj  
Ale im grozi jedynie grzywna, a prokuratura pewnie chce sie dorwac do tych 30tys zl, o ktorych kolega wspomina. Wystarczy ze beda dowody ze darownizna to byla prawna przykrywka.

Anyway, nie widze sensu powtarzania tego w kolko.

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:48 
Cytuj  
Już to powtórzyłem w innym topicu, ani sprawa nie trafi do sądu ani nikt im sie nie dobierze do dupy. Czemu ? Tak jest i już.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 22:01 
Cytuj  
Heh tak jest bo ci powiedziano.
Cale moongate moze byc nawet od roku pod sledztwem i sprawa trafia do sadu wtedy jak prokurator zadecyduje o tym ze maja zadowalajaca ilosc dowodow. A Ice czy inni wcale nie musza wiedziec ze jakies sledztwo jest, ba nie powinien sie o tym dowiedziec.

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 22:08 
Cytuj  
Mnie to jedynie śmieszy bo wątpie że jakiekolwiek kroki zostaną podjęte. Prędzej zainteresowaliby się Demise/Hybrid/Defiance/Dreams a nie malutkim moongate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 23:06 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Heh tak jest bo ci powiedziano.
Cale moongate moze byc nawet od roku pod sledztwem i sprawa trafia do sadu wtedy jak prokurator zadecyduje o tym ze maja zadowalajaca ilosc dowodow. A Ice czy inni wcale nie musza wiedziec ze jakies sledztwo jest, ba nie powinien sie o tym dowiedziec.


No to robisz policji kolo dupy, ze tak o tym trąbisz ciagle, myslisz ze IcE nie czyta tego forum? :D
Chyba Cie zadenuncjuje za utrudnianie sledztwa :D:D:D:]:D


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 23:32 
Cytuj  
Tia hehe, anyway to akurat jest jawna procedura. Organy scigania nie maja obowiazku cie powiadomic o postepowaniu. A ze Ice czyta forum, to wiadomo, ale za to bedzie zapisane pre-"a nie mowilem".

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 00:10 
Cytuj  
W calej swojej zlosliwosci zaczyna mi zalezec na tym zeby prokuratura sie tym zajela.
Jak ktos jest na tyle zfrajerzony, ze placi Donate na pirackim shardzie UO to chcialbym zeby mu jeszcze ten shard zamkneli, zeby byl bardziej w dupe.

Tak, z czystej zlosliwosci. Smiechu byloby coniemiara. Szczegolnie jak sobie wyobraze powyrywane wlosy z glowy panow, ktorzy w konto wsadzili 1k zlotych.

Jestem polaczkiem? :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 00:26 
Cytuj  
I za to cie misiu kocham :* ;)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 00:31 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Tia hehe, anyway to akurat jest jawna procedura. Organy scigania nie maja obowiazku cie powiadomic o postepowaniu.

Dodatkowo nie wiem jak z prokuratura, ale np. urzad skarbowy ma obowiazek sprawdzic kazdy donos jaki do niego przychodzi. I wlasnie US bylby bardziej zainteresowany takimi "darowiznami".
W koncu nawet Capone poszedl siedziec za podatki ;)


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.