mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie ma czegoś takiego jak fakty i prawda co widać po artykułach w prasie.

Ethan - mój dziadek walczył na wojnie, przeszedł całą trasę z armią Andersa przez Tobruk, Monte Cassino aż do Polski. Sam był ranny, ilu zabił - nie liczył. Gdyby on i inni którzy przelewali krew m.in. za Ciebie byli pacyfistami szwargotałbyś teraz po niemiecku albo rosyjsku w zależności od tego skąd pochodzi twoja rodzina.
Całe szczęście że wtedy ten idiotyczny ruch nie był modny.


Gdyby ten idiotyczny ruch był, jak to nazywasz modny na cały świecie od dawien dawna, to żadne państwo nie byłoby agresorem, a co za tym idzie nie byłoby wojen.
I ani Twój dziadek, ani Twój, ojciec, ani Ty, ani twoje dzieci, ani Twoje wnuki, ani...itd itp. nie musiałby walczyć w żadnej wojnie.
Ale takie rozumowanie najwyraźniej jest dla Ciebie zbyt trudne.


Ostatnio edytowano 30 mar 2006, 11:06 przez Ethan, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:06 
Cytuj  
ciekawe kiedy zabronią grac w mmo, buehe

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:07 
Cytuj  
Po przeczytaniu tego forum ;).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:08 
Cytuj  
twierdzenie ze gdyby pacyfizm byl modny, to na swiecie nie byloby wojen jest wielka naiwnoscia.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Podobnie ma nie byc wplywu na to, co dzieje się na egzaminie maturalnym, czyli egzaminator będzie mogl bez problemu przeczolgac ucznia ktorego nie lubi i zjebac mu srednia.
religia ma być obowiązkowa na maturze? :D można źródło.


napisal na swiadectwie maturalnym :P a nei na maturze, jesli przedmiot bedzie obowiazkowy to oczywiscie znajdzie sie na swiadectwie czy to takie dziwne? chyba ze zmienia ustawe bo poki co kazdy przedmiot obowiazkowy jest na swiadectwie maturalnym.

Obi'v napisał(a):
ciekawe kiedy zabronią grac w mmo, buehe


Shadhun_ napisał(a):
Po przeczytaniu tego forum ;).


lol , mam nadzieje ze beast w akcie desperacji jak bedzie zmuszony udostepnic nasze ipki oficerom MSW polknie dysk z logami :lol:


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 30 mar 2006, 11:14 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:09 
Cytuj  
nie napisałem, że wojna jest kul
po prostu myślę, że jest za wcześnie na pacyfizm pod jakąkolwiek postacią.

Ethan - to najpierw przekonaj do pacyfizmu cały świat, a potem wyjeżdżaj ze swoimi hasełkami. Bo hasła pacyfizmu podczas gdy reszta świata się zbroi to idiotyzm.

Fabianek napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Podobnie ma nie byc wplywu na to, co dzieje się na egzaminie maturalnym, czyli egzaminator będzie mogl bez problemu przeczolgac ucznia ktorego nie lubi i zjebac mu srednia.
religia ma być obowiązkowa na maturze? :D można źródło.


na pisal na swiadectwie maturalnym :P a nei na maturze, jesli przedmiot bedzie obowiazkowy to oczywiscie znajdzie sie na swiadectwie czy to takie dziwne? chyba ze zmienia ustawe bo poki co kazdy przedmiot obowiazkowy jest na swiadectwie maturalnym.


myślałem, że religia już od dawna jest na świadectwach, a co za tym idzie jest i na świadectwie maturalnym - przecież są tam wszystkie przedmioty...


Ostatnio edytowano 30 mar 2006, 11:15 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:15 
Cytuj  
Na pacyfizm nigdy nie jest za wcześnie - za późno.
Ale faktem jest to co pisał Mag - twierdzenie że pacyfizm rozwiąże sprawę wojen jest osadzone bardziej w świecie MMO :) niż w naszej pięknej rzeczywistości. Ludzie mają w genach wpisane dążenie do posiadania, powiększania swojego stanu posiadania, ambicję, współzawodnictwo itd.

Mi się czasami wydaje że gdyby teraz wysłać na wojnę 90% populacji męskiej to świat byłby lepszy:) (flame on)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:18 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Mi się czasami wydaje że gdyby teraz wysłać na wojnę 90% populacji męskiej to świat byłby lepszy:) (flame on)


A wiesz co byłoby gdyby wrocili? :o


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:19 
Cytuj  
Wróciłoby 40%:) i mieliby dosyć wojowania na całe życie coś mi się wydaje;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:21 
Cytuj  
Wg. slownika wyrazow obcych pacyfizm to:

"dążenie do pokoju, występowanie przeciw wojnie"

Jesli ktos, kto wyznaje takie zasady jest idiota to zycze sobie zeby takich idiotow bylo jak najwiecej :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:24 
Cytuj  
wystarczyło tych kilku w latach 30 ubiegłego wieku we Francji i Anglii. Rządy tych "mocarstw" zleceważyły Niemcy i Hitlera, zamiast podjąć zdecydowane kroki na długo przed 1937r. przekonania pacyfistyczne i umiłowanie pokoju przeważyły. Co się działo w Europie kilka lat później chyba wiesz Karol66?

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:25 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Wróciłoby 40%:) i mieliby dosyć wojowania na całe życie coś mi się wydaje;)


W tym problem ze nie...bez pracy, majac problemy psychiczne etc. zostaliby mordercami/bandytami a w najlepszym razie bezrobotnymi


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
myślałem, że religia już od dawna jest na świadectwach, a co za tym idzie jest i na świadectwie maturalnym - przecież są tam wszystkie przedmioty...


:o zdefiniuj zwrot: "od dawna" bo ja nie mam a swiadectwo maturalne mam moim zdaniem "od dawna"


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wystarczyło tych kilku w latach 30 ubiegłego wieku we Francji i Anglii. Rządy tych "mocarstw" zleceważyły Niemcy i Hitlera, zamiast podjąć zdecydowane kroki na długo przed 1937r. przekonania pacyfistyczne i umiłowanie pokoju przeważyły. Co się działo w Europie kilka lat później chyba wiesz Karol66?


Jesli jestes w stanie przewidziec ze 100% dokladnoscia alternatywna wizje historii i uznac ze "bylaby lepsza" to zatrudnij sie w jakiej agencji rzadowej :)
IMHO historia potoczyla sie wlasnie tak bo pozostale Panstwa europy zaniedbaly wydatki na armie. Pacyfizm (poza jego ekstremalnymi odlamami) nie neguje koniecznosci posiadania sprawnej i silnej armii zdolnej do dzialan poza granicami kraju - inaczej predzej czy pozniej przyjdzie jej dzialac w granicach wlasnego kraju.
Natomiast jest calkowicie przeciwko doktrynie "wojny prewencyjnej" o jakiej Ty mowisz. Jesli o zaatakowaniu innego kraju ma decydowac to, ze politykom SIE WYDAJE ze ktos im zagraza to nasza historia zawsze bedzie ciagiem nieustajacych konfliktow zbrojnych ze wszystkimi tego nastepstwami.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:38 
Cytuj  
Dobra nie ma, co dyskutować. Jeszcze tak naprawdę nic nie zrobili. Ja bym im tylko polecił przemyśleć, z kim oni zadarli. Uderzyli w 2 potęgę po Bogu w „Mass Media” „wolność słowa” i nietrudno się domyśleć, kto wygra w tej „wojnie”. :D

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:47 
Cytuj  
To nic innego jak proba zrobienia tego co jest w panstwach muzulmanskich, gdzie religia jest najwazniejsza i za jej zlamanie jest kara smierci :] Zamiast slowo islam wstaw katolicyzm i masz. Na szczescie spoleczestwo jest na tyle rozsadne ze sie kapnie co sie swieci i pomyslodawny tego faszystowskiego pomyslu dostana co im sie nalezy :]

A PiS po koalicji z Lepperem podzieli los AWS :) No ale przecie PO wszystkiemu winna!! Ehh polityka jest smieszna, patrzec jak dorosly powazny czlowiek robi z siebie totalnego debila ;) Do odstrzalu przy wyborach :evil:

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 11:58 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie ma czegoś takiego jak fakty i prawda co widać po artykułach w prasie.

Ethan - mój dziadek walczył na wojnie, przeszedł całą trasę z armią Andersa przez Tobruk, Monte Cassino aż do Polski. Sam był ranny, ilu zabił - nie liczył. Gdyby on i inni którzy przelewali krew m.in. za Ciebie byli pacyfistami szwargotałbyś teraz po niemiecku albo rosyjsku w zależności od tego skąd pochodzi twoja rodzina.
Całe szczęście że wtedy ten idiotyczny ruch nie był modny.

Wygląda na to, że nasi dziadkowie walczyli razem o.O

Anyway pacyfizm nie przekreśla partyjotyzmu (a wręcz przeciwnie bym powiedział). Bo walczyć o swój kraj można różnymi drogami - nie koniecznie mordując się jak w średniowieczu. Gdzie tysiące ludzi gineło bo ich pan i władca postanowił puknąć żonę drugiego...

Powiedz matce która straciła męża i dzieci że pacyfizm to idiotyzm. Albo osobie na której oczach jej bliski został rozerwany granatem czy innym pociskiem, wysadzony na minie przeciwpiechotnej etc.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 12:16 
Cytuj  
Domin napisał(a):
To nic innego jak proba zrobienia tego co jest w panstwach muzulmanskich, gdzie religia jest najwazniejsza i za jej zlamanie jest kara smierci :] Zamiast slowo islam wstaw katolicyzm i masz. Na szczescie spoleczestwo jest na tyle rozsadne ze sie kapnie co sie swieci i pomyslodawny tego faszystowskiego pomyslu dostana co im sie nalezy :]


nie badz tego taki pewien, elektorat PiS jest w Polsce najwiekszy a oto przyklad zachowan tego elektoratu http://skutkiprzedawkowaniaradiamaryja.patrz.pl
oraz od ~8smej minuty http://video.i123.pl/play/185/Moherowe_ ... _specjalne


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 12:34 
Cytuj  
Karol66 - biorąc pod uwagę to co się działo na świecie podczas II Wojny Światowej wojny prewencyjne jak najbardziej mają sens.
Mówimy tu o oszczędzeniu cierpienia setkom milionów ludzi.

*

Posty: 92
Dołączył(a): 20.02.2006
Offline
PostNapisane: 30 mar 2006, 12:41 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Warto wiedziec ze w tej chwili tylko 5% szkol ma zajecia z etyki i ta liczba z roku na rok maleje.
U mnie w liceum była (i pewnie nadal istnieje) możliwość wyboru etyki zamiast religii. Możliwość była, ale nikt z niej nie korzystał, bo etyki uczył dyrektor (surowy, wymagający, nie tolerujący nieobecności), a religii ksiądz, który jedynie mógł ci postawić 2 z przedmiotu (ale tragedia :o) na który w 60% nie chodziłeś, w pozostałych 40% czytałeś prasę/robiłeś ściągi/przepisywałeś notatki/prace domowe/grałeś w karty. Oba przedmioty powinny być opcjonalne, a nie obowiązkowe, a zamiast tego niech te stracone godziny przeznaczą na języki albo chociaż wf.
Od krzewienia dobrych wzorców i budowania systemu wartości jest rodzina, ksiądz na religii nie wbije do łba nic obecnemu gimnazjaliście/licealiście, jeśli ten nie wyniósł nic z domu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.