mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 13:52 
Cytuj  
Heh, to PO miało przegłosować becikowe na złość.

Osobiście nie uwazam becikowego za jakiś wyjątkowo głupi pomysł. Jest w pare krajach UE, mogło by i być u nas. Chociaż pamietam, że byłem mocno wkurzony na POwców gdy przegłosowali ten projekt. Trzeba jednak pamietac, że potem chcieli się zrehabilitować wprowadzając poprawki do budżetu które miały dać oszczednosci na kilka takich becikowych.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 13:58 
Cytuj  
http://s146072992.onlinehome.us/100lat/swf/224.swf

imo to pokazuje idealnie sytuacje w naszym rzadzie :)

Przy okazji wczesne zyczenia swiateczne - bo i tak nie wiem kiedy beda wiec cobym niezapomnial ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 14:15 
Cytuj  
Coś w tym jest Ashton;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 19:06 
Cytuj  
Mark, przesadzasz, po prostu wyolbrzymiasz wszystko.
Fakt, jest tu wiecej zwolennikow PO niz PiSu. Niewazne, na jednym forum jest tak, na innym moze byc inaczej.
Ale zaraz musisz przechodzic do tego ze zwolennicy PO to idioci, którzy myśla ze jak ich ulubiency wygraja to kazdy dostanie po 666 ferrari, 1337 metrow kwadratowych nowego domu i na dodatek wyleczy to ich problemy z potencja. Bez przesady :<


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 22:11 
Cytuj  
teraz jeszcze powiedz "bez przesady :<" tym wszystkim którzy codziennie wypisują bzdury czy układują "śmieszne" dowcipy na PiS/Kaczyńskich bo oni w to wierzą.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 22:33 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Mark, przesadzasz, po prostu wyolbrzymiasz wszystko.


A moze po prostu on lubi kaczynskich.
Bylo, nie bylo maja wiele wspolnego: mali, nerwowi i nikt ich nie lubi... ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 22:36 
Cytuj  
Dzis w radiu uslyszalem slodkie wiesci " ZUS moze nie wyplacic w roku 2009 naliczyonych emerytur z uwagi na niz demograficzny" innymi slowy
za 3 lata komus komu ZUS naliczyl przykladowo 3000 dostanie 500 bo mlodzi wyjezdzaja (szacuje sie ze w 2015 bedzie ok 16 mln polakow pracowac za granica) i nie ma komu robic na emeryturki , kewl ..


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 23:42 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
szacuje sie ze w 2015 bedzie ok 16 mln polakow pracowac za granica) i nie ma komu robic na emeryturki , kewl ..


Nie ma sie czym martwic - wczoraj byli u mnie swiadkowie J. i powiedzieli ze koniec swiata bedzie w 2014 :lol:

A nawet jesli nie to inni specjalisci szacuja, ze w 20XX nie bedzie juz zadnego zywego rosjanina wiec u nas beda pracowali nasi nowi wschodni sasiedzi o zoltej karnacji ;)

Prognozowanie na 10 lat do przodu jaki bedzie poziom emigracji zarobkowej na podstawie obecnych tredow = wrozenie z fusow.
Na studiach mialem wykladowce ktory uwielbial tego typu przepowiednie i przytaczal ich dziesiatki (poczawsze od daty kiedy maja sie skonczynczyc swiatowe zapasy ropy naftowej po date gdy cala holandia znajdzie sie pod woda w wyniku globalnego ocieplenia).

Swoja droga to chcialbym miec taka robote jak Ci "przepowiadacze".
Walniesz sobie pare kartek wyliczen, powiesz co sie stanie za 20 lat, spokojnie odsiedzisz je w pracy a jak sie nie sprawdzi to powiesz "ups".
O ile wogole ktos za 20 lat bedzie pamietal o tym.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 00:12 
Cytuj  
tak to co bedzie w 2015 to rzeczywiscie za daleko by wybiegac , ale mnie widok tysiecy mlodych polakow w UK nie nastraja optymistycznie , od maja zacznie sie sznurek kolejnych tylko w strone Niemiec az do Hiszpanii

Zreszta Karol ty splodziles potomka i mozesz miec spokojne sumienie , spelniles obowiazek :wink: , problem w tym ze mnostwo mlodych ludzi w polsce planuja dziecko z kartka w reku i odkladaja "na pozniej"

moze idealista jestem ale chcialbym zeby ci wszyscy polacy co wyjechali za praca wrocili do polski i zaczeli cos w niej robic


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 08:05 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
chcialbym zeby ci wszyscy polacy co wyjechali za praca wrocili do polski i zaczeli cos w niej robic

Za darmo? (w domysle: ha ha ha)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 08:32 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
tak to co bedzie w 2015 to rzeczywiscie za daleko by wybiegac , ale mnie widok tysiecy mlodych polakow w UK nie nastraja optymistycznie , od maja zacznie sie sznurek kolejnych tylko w strone Niemiec az do Hiszpanii

Zreszta Karol ty splodziles potomka i mozesz miec spokojne sumienie , spelniles obowiazek :wink: , problem w tym ze mnostwo mlodych ludzi w polsce planuja dziecko z kartka w reku i odkladaja "na pozniej"

moze idealista jestem ale chcialbym zeby ci wszyscy polacy co wyjechali za praca wrocili do polski i zaczeli cos w niej robic


To jest problem wszystkich krajow europejskich (poza albania moze :D ). Takia sa trendy. Ludzie nie chca miec dzieci, a jak juz maja to jedno, dwojka to juz duzo (ja mam dwojke i kumple sie za mnie smieja :D ).
Za granice wyjezdzaja glownie ci ktorzy w Polsce maja slaba prace (na ich miejsce jest odrazu pieciu, a moze piecdziesieciu chetnych) albo nie maja pracy wcale.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 08:40 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
kozas15 napisał(a):
Mark, przesadzasz, po prostu wyolbrzymiasz wszystko.


A moze po prostu on lubi kaczynskich.
Bylo, nie bylo maja wiele wspolnego: mali, nerwowi i nikt ich nie lubi... ;)


tak jak pisałem ja ani ich nie lubię ani lubię. Wiem, że to już Karol66 taki wiek gdzie demencję starczą odczuwa się i fizycznie i psychicznie, a pamięć też już nie ta. Nawet doffcip jakiś mało śmieszny czy cięty.

Mnie po prostu śmieszy te wasze plucie i durna wiara w to, że jak tylko PO z jakże wysokim, opanowanym i lubianym Tuskiem dojdzie do władzy to my czy wy odczujemy jakieś zmiany.

Więcej ryb, więcej ruchu na świeżym powietrzu Karol66- rachunek wyślę pocztą.


Mrynar - mylisz się trochę. Fakt jest taki, że Polska zamyka listę krajów Europejskich pod względem przyrostu naturalnego. Jest on obecnie na dość dużym minusie.
40-50 na jedno miejsce było 3-4 lata temu. Obecnie moja firma non-stop (od jakiegoś roku) szuka nowych pracowników. Tylko, że oferuje im takie warunki, że przychodzą jacyś terminowcy/studenci etc. którzy pracują za śmieszne pieniądze przez kilka miesięcy by zarobić na piwo z kumplami. Znaleźć chociaż jednego pracownika na stałe to już jest problem obecnie. Ludzie którzy cokolwiek potrafią, zgodzą się na niską stawkę początkową przez X miesięcy albo już pracują, albo wyjechali za granicę. Kilka ogłoszeń w wyborczej i na razie nikogo nie przyjęli - studenci się szwendają fakt. Ciekawe co zrobią jak tylko skończą studia? Zostaną i będą pracować za 6zł/h czy wyjadą i znajdą sobie pracę za 6Ł/h kilkaset km dalej?

Brat właśnie się obronił i ma do wyboru albo pracować jako stażysta za 500zł/miesięcznie ucząc dzieciaków WF-u, plus dorabiać jako instruktor na 2 siłowniach (skończył AWF) - czyli zapierdalać na 3 etaty by wyciagnąć 2000zł/miesięcznie, albo poszukać pracy za granicą. Już wybrał. Chyba nie muszę pisać co, szczególnie że znajomi z roku są rozsiani po całej Europie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 10:31 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Aldatha napisał(a):
chcialbym zeby ci wszyscy polacy co wyjechali za praca wrocili do polski i zaczeli cos w niej robic

Za darmo? (w domysle: ha ha ha)

X.


No nie za darmo :) , dobre by bylo rozwiazanie zastosowane na Filipinach chociazby , rzad nie ma nic przeciwko ze ludzie pracuja za granica ale odciagaja od ich pensji 1-2% dochodu i wszyscy sa zadowoleni..

jak wrocisz po pracy za granica do Polski to masz gwarant ze wejdzie na dupe fiskus :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 10:37 
Cytuj  
Z tym podwójnym opodatkwaniem to niezły kanał :)

A co do ZUSów i emerytur - trzeba samemu kasę odkładać bo jeżeli ktoś liczy na emeryturkę z ZUSu i II filarka to GL - starczy pewnie na waciki:(

Problem demograficzny jest do rozwiązania wystaczy znaturalizować parę milionów chińczyków i po kłopocie:):)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 10:41 
Cytuj  
jest do rozwiazania ...w Szwecji co piata Szwedka ma dziecko
nizsze podatki , bardziej liberalne dyrektywy dotyczace pracownic w ciazy
i mlodych matek


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 11:13 
Cytuj  
Mark --> kraje zachodnie moze przyrost maja wiekszy niz my, ale maja za to cale getta "kolorowych" ktorym trzeba wyplacac rozne zasilki, bo maja po kilkoro dzieci.

Jesli chdzi o prace za granica to nie jest to takie proste, nie kazdy sie nadaje. Pewnie, przy zmywaku mozna postac pare miesiecy, ale na dluzsza mete wielu wymieka.
Maz mojej szwagierki pracuje w biurze projektowym w Irandii, zarabia dobra kase, ale i tak postanowil wrocic do Polski, mimo tego ze tu bedzie musial pracowac za male albo srednie pieniadze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 11:56 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
jak wrocisz po pracy za granica do Polski to masz gwarant ze wejdzie na dupe fiskus :]

Otoz to. Nie dosc, ze panstwo okrada z polowy dochodow pracujacych na miejscu, to ci co pracuja za granica, mimo zaplacenia podatku tam, musza placic tez tutaj. Wcale sie nie dziwie, ze malo kto wraca, a wiekszosc wyjezdza.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 14:39 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nie dosc, ze panstwo okrada z polowy dochodow pracujacych na miejscu, to ci co pracuja za granica, mimo zaplacenia podatku tam, musza placic tez tutaj. Wcale sie nie dziwie, ze malo kto wraca, a wiekszosc wyjezdza.

X.

I wcale nie tak łatwo jest wyrwać się z łapek polskiego fiskusa ... chyba że zmienisz obywatelstwo (co też łatwe nie jest :x).


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.