mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 16:45 
Cytuj  
E tam, ustne to akurat najmniejszy problem. Gorzej z pisemnymi...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:01 
Cytuj  
Tak mi sie skojarzylo, popieram w 100% projekt obowiazkowych matur z matematyki. Przejzalem ostatnio zadania i wiekszosc tych zadan rozwiaze w miare inteligentny czlowiek nawet bez znajomosci bardziej skomplikownych wzorow (np. prawdopodobienstwo), a ze sciaga ze wzorow nawet 'dysmatematycy'.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:06 
Cytuj  
Tomu - chyba nie widziałeś "prawdziwego humanisty" nigdy, jeśli twierdzisz, że "w miarę inteligenty człowiek by to rozwiązał" :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:18 
Cytuj  
Nie przesadzaj :]
Specjalnie zajrzalem jeszcze raz w te arkusze. Polowa zadan wyglada tak: wstaw dane do wzoru (zapomnialem ze mozna tablice miec, wiec sciaga niepotrzebna), z wyniku tego wzoru skorzytaj w innym wzorze, koniec.

Albo pierwsze lepsze zadanie z prawdopodobienstwa: 3 kule biale, 5 czarnych; latwiej wylosowac biala jezeli dolozymy jedna biala czy wyjmiemy jedna czarna?
Do tego nie trzeba sie w szkole uczyc nawet.

Ja w sumie jestem humanem, tylko nigdy nie mialem problemow ze zrozumieniem czegokolwiek z matematyki.


Edit: kolejny przyklad sam mi sie narzucil:
"Na 3 polkach stoi 76 CD i polki tworza ciag geometryczny, na drugiej stoja 24. Oblicz ile stoi na gornej a ile na dolnej."
Otwierasz wzory na ciagach i patrzysz na jeden wzor. Koniec zadania ^^


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:25 
Cytuj  
http://www.teksty.jeja.pl/lalka.php <- niezłe streszczenie Lalki, może się przydać.
tomu - mówię raczej o np. moim nauczycielu polskiego, który ma doktorat z filologii polskiej. I tak się zastanawiam, czy zrobiłby te zadania.
Ja w sumie na przedmioty humanistyczne przestawiłem się we wrześniu, wcześniej miałem matematykę zdawać (też nigdy nie miałem problemów ;), ale uważam, że po co na chama ludziom kazać coś zdawać... :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:36 
Cytuj  
Z prostego względu - skoro matematyk ma zdawać jakiś "głupi polski" to czemu polonista nie ma znać tabliczki mnożenia (bo tylko tego będzie potrzebować, aby zdać). Oblać podstawową matematykę może tylko skończony jełop - który IMHO matury dostać nie powinien.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:36 
Cytuj  
tez popieram matematyke obowiazkowa ;]
podstawowy polski to tez byl banał ;)
zreszta pozniej i tak wiekszosc uczelni wymaga, znajoma na prawo potrzebowala matme nawet ;]

obecnie na uczelni to chyba sie cofam w rozwoju z matmy... na moim wydziale matma to banał (chociaz i tak polowa nie zdaje koła ;] ), całeczki to były proste na maxa u mnie ;] ,za to popieprzam w kitelku na chemii i to juz nie jest zaciekawe :P

A ja lubie/lem historie, w LO spałem na tym przedmiocie bo byla nudna aa matme lubilem.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:39 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
skoro matematyk ma zdawać jakiś "głupi polski"

Każdy powinien umieć dobrze posługiwać się ojczystym językiem raczej.
A do pokazania, że znają tabliczkę mnożenia, dodatkowy stres jest raczej niepotrzebny. Jeśli mata okaże się im potrzebna, sami na tym stracą i się nauczą ewentualnie.
tczewiak napisał(a):
Oblać podstawową matematykę może tylko skończony jełop - który IMHO matury dostać nie powinien.

Szkoda, że nie ma statystk z próbnej, zdziwiłbyś się ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 18:45 
Cytuj  
ale prawnicy tez musza umiec liczyc łapówki ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:04 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Szkoda, że nie ma statystk z próbnej, zdziwiłbyś się ;)

Kiedyś głupsi szli do zawodówki, potem trafiali na plac budowy (aby podawać pustaki budowlańcom) czy do warsztatu samochodowego (aby podawać srubokręty mechanikom). Teraz każdy próbuje iść do liceum i robić maturę. Sorki - imho nie każdy powinien takową otrzymać, bo jest na nią po prostu za głupi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:09 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kiedyś głupsi szli do zawodówki, potem trafiali na plac budowy (aby podawać pustaki budowlańcom) czy do warsztatu samochodowego (aby podawać srubokręty mechanikom). Teraz każdy próbuje iść do liceum i robić maturę. Sorki - imho nie każdy powinien takową otrzymać, bo jest na nią po prostu za głupi.


Widze, ze mamy forumowego inteligenta numer 1.
Ciekawi mnie co osiagnales z tymi swietnymi wynikami i ile zarabiasz miesiecznie:), bo osobiscie znam ludzi po zawodowce ktorzy zmieniaja auto srednio 2 razy w roku (i nie, nie sa to to auta z 90') i znam takich wzorowych uczniow ktorzy zapieprzaja na promenadzie sprzedajac zapiekanki.
Bo nie ma sie co oszukiwac, cala nauka jest jedynie po to zeby w przyszlosci trzepac mamone.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 19:46 
Cytuj  
Zarabiam wystarczająco. Nie zmieniam samochodu co kilka miesięcy. Ba - póki co mam pierwszy i to starszy ode mnie. A to głównie dlatego, iż inwestuję w dalszą edukację i mieszkanie. Czas na samochód przyjdzie wtedy, kiedy będę mieć na koncie wystarczającą sumę, aby zabezpieczyć się na wypadek powiększenia rodziny. Inna sprawa - głupotą jest ładować wszystkie pieniądze w samochód, który i tak zardzewieje ;)
To co od dawna twierdzę - swoja wiedzę trzeba umieć wykorzystywać.
Nie uważam się za inteligenta numer 1. Nie twierdzę, iż moja wiedza jest ogromna. Ba - niewiele powiem Ci o fizyce, mimo iż takową kiedyś studiowałem. Nie znam geografii Polski. Za to znam się na tym czym się zajmuję, czym zarabiam na życie. Potrafię także mimo wielu przeciwności wysłowić sie w języku ojczystym - co zezwala mi na kontakty z klientami.

Jednak wyobrażasz sobie życie bez znajomości tabliczki mnożenia? Bez wiedzy czym jest procent? Czasy kamienia łupanego już odeszły.
Szczerze to nie wyobrażam sobie nawet absolwenta zawodówki bez tej wiedzy. Teraz już chyba rozumiesz skąd moje zdanie względem obowiązku matury z matematyki.

A ci co na promenadzie sprzedają zapiekanki mając tytuł magistra... Cóż - kierunek studiów nie jest narzucony - trzeba wybrać to w czym jest się dobrym i co przynosi pieniądze.
Jakby ktoś pytał - na fizykę byłem za głupi - wyleciałem po jednym semestrze, potem nastał czas na matematykę - znudziła mi sie po dwóch semestrac i mimo, iz mogłem iśćdalej poszedłem od noa na zaoczne studia informatyki. No i po kilku latach grozi mi stypendium :P Chociaż po tym semestrze chyba przestanie xD. Ale fajnie mieć tą satysfakcję średnia >4.0 :D (teraz załamię Asmaxa - w szkole średniej zdarzyło mi się mieć nawet średnią 2.5 (3 klasa - 1 semestr - 4 lacze - w tym z matematyki :lol: )).
Matura to bardzo wąski zakres materiału - łatwo się przygotować - nie oszukujmy się.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 20:04 
Cytuj  
Cytuj:
Matura to bardzo wąski zakres materiału - łatwo się przygotować - nie oszukujmy się.

to wie każdy kto zdał mature i poszedł na studia ... wytłumacz to maturzystom :):)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 20:07 
Cytuj  
Jednej maturzystce już wytłumaczyłem ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 20:14 
Cytuj  
co racja to racja, chetnie bym sobie zdal ta maturke zamiast moich egzaminow ;)


_________________
.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 22:19 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Teraz już chyba rozumiesz skąd moje zdanie względem obowiązku matury z matematyki.


Nie rozumiem. Matematyka jako przedmiot jest obowiazkowa, zeby dostac sie do samego liceum, przejsc przez nie trzeba umiec nieco wiecej niz tabliczke mnozenia i po kiego grzyba narazac na kolejny stres.
Skoro dotarl do matury, to znaczy ze material z matmy zaliczyl - i tyle.
Co wiecej sam zawsze stawialem matematyke na 1 miejscu ale znam ludzi ktorzy po prostu tego nie rozumieja, z trudem przechodza z klasy do klasy a jako humanisci funkcjonuja swietnie.

Cytuj:
A ci co na promenadzie sprzedają zapiekanki mając tytuł magistra... Cóż - kierunek studiów nie jest narzucony - trzeba wybrać to w czym jest się dobrym i co przynosi pieniądze.


Ale jakos zdali mature z obowiazkowa matematyka X/XX lat temu - widocznie glupi nie byli, pokonczyli studia a teraz siedza w takiej samej pracy jaka moga dostac 16 latkowie na sezon za gowniane 6zl/h.

Cytuj:
Matura to bardzo wąski zakres materiału - łatwo się przygotować - nie oszukujmy się.


Moze i latwo, ale ja osobiscie nie widze w tym zadnego sensu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 22:39 
Cytuj  
Wiele osob do dzis sadzi ze jak skoncza studia, to oferty pracy sie same posypia..


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 22:43 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Wiele osob do dzis sadzi ze jak skoncza studia, to oferty pracy sie same posypia..

Lepsi są Ci co jako absolwenci gardzą ofertą za 2000zł miesięcznie :lol:
A najlepszy był typ co chciał by mu płacić za to, że on będzie na papierze w firmie... WTF xD


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 22:49 
Cytuj  
Czemu ?
Jezeli moze dorwac lepsza prace to nie widze sensu harowac za grosze...

Pozatym nie wiem czy wiesz ale jak zatrudniasz inwalide to przysluguja ci pewne ulgi...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2006, 22:53 
Cytuj  
To gościu musiał być inwalidą umysłowym ;)
Z tym gościem za 2000zł. Zgłosił się człowieczek, który chciał pracować przy wklepywaniu tekstów (bardzo ambitna praca nieprawdaż) i kolportażu (pisma do klientów dostarczamy samodzielnie - bez pośrednictwa poczty). Absolwent jakiegoś kierunku humanistycznego. Życzę mu powodzenia w szukaniu zatrudnienia :D

Chociaż jednak przyznam Ci rację - gorsi są tacy, którzy nie szukają, a narzekają.

Wracając do tematu: POWODZENIA!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.