mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 14:34 
Cytuj  
Umyj okna :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 16:23 
Cytuj  
gdzie tam smiesznemu quadro i smiesznemu xboxowi do Eight days na Ps3

http://www.gamespot.com/ps3/action/8days/index.html


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 17:03 
Cytuj  
@Aldatha
http://thisiswaiting.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 17:10 
Cytuj  
widzialem , Sony dalo tylka z ta premiera , ale oceniamy gry nie platformy a tu Ps3 ma wyrazna przewage


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 17:26 
Cytuj  
No tak, szczególnie że konsoli nie ma jeszcze na rynku. To ty dalej się śliń i oceniaj gry na podstawie spekulacji, screenów i "podkręcanych" filmików, a ja w tym czasie odpalę sobie Gears of War.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 17:43 
Cytuj  
graj na swojej konsolce i nie placz juz , Alan Wake tez jeszcze nie ma


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 17:51 
Cytuj  
Jesteś typowym Sony fanbojem. Też taki byłem za czasów psx czy ps2, ale zrewidowałem swe poglądy po wybrykach Sony z datą premiery, zabawianiem się laserami czy zawyżaniem specyfikacji.

Kiedy Ps3 wyjdzie w europie (dowcip taki :) ) oczywiście spróbuję to przetestować, jeżeli będzie lepsze niż xbox to jak znajdę pieniążki na pewno kupię :)

Bo dla mnie liczą się gry w które na konsolce Sony nie można jeszcze zagrać, a ty mówisz że gry na Ps3 SĄ lepsze :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 17:52 
Cytuj  
Dla mnie wystarczy ze FFXII wyszlo, ch.. z PC czy Xboxem z mojego punktu widzenia atm.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 18:04 
Cytuj  
Najlepsze sa gry na AMIGE .

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 18:30 
Cytuj  
Nuff said, Alien Breed Tower Assault > Alan Wake :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 paź 2006, 22:36 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Jesteś typowym Sony fanbojem. Też taki byłem za czasów psx czy ps2, ale zrewidowałem swe poglądy po wybrykach Sony z datą premiery, zabawianiem się laserami czy zawyżaniem specyfikacji.

Kiedy Ps3 wyjdzie w europie (dowcip taki :) ) oczywiście spróbuję to przetestować, jeżeli będzie lepsze niż xbox to jak znajdę pieniążki na pewno kupię :)

Bo dla mnie liczą się gry w które na konsolce Sony nie można jeszcze zagrać, a ty mówisz że gry na Ps3 SĄ lepsze :)


nie jestem fanboyem niczego , ale mam oczy

dobrze mowisz szczochu , rozgladam sie wlasnie za tym cudem od kwadratow :) , polykam wsio co ma napis Final Fantasy oprocz XI bo mi odradzales :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2006, 16:22 
Cytuj  
C2Q = C2D :o

http://newsroom.chip.pl/news_175899.html?rss


_________________
OrleOko czuwa...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2006, 18:37 
Cytuj  
bo mi odradzales

Moze inaczej, doradzalem, ale odradzalem.
Ta gra pochlania do reszty jak sie spodoba, wiec lepiej nie grac ;)

*

Posty: 51
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 10:17 
Cytuj  
Intel core jest supci.A ps3 jest super sprzęt i fajne gry będą,ale tęż w Xboxxsie 360 będą fajne i są już niektóre.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 11:20 
Cytuj  
obejrzalem klip i wszystko co musze powiedziec to: lol

ladna gra, ale mowienie o tym ze tego sie nei da na jedno rdzeniowym procku zrobic i tylko dzieki nowemu prockowi bylo to mozliwe jest totalna bzdura (hint: plyty wieloprocesorowe, ktore wcale nie jakos kosmicznie drogie szczegolnie te na 2 procki. wiec nawet korzystajac z technologii intela: plyta na 2 procki + 2 C2D = C2Q?). kolejna sprawa od kiedy procek odpowiada za generowanie obrazu? od czasow diamond monster (z kostka 3dfx iirc voodoo 1) za generowanie obrazu, efektow wizualizacyjnych odpowiada karta graficzna, procek jej tylko podaje dane a wszystko liczy karta graficzna. wiec procek ma niewielki

Escaflone napisał(a):
I w się lepiej módlcie by AMD nie padł, bo znowu wróci monopol i chore ceny sprzętu …..


nie padnie, przeciez to marketingowy trash talk. amd od dawna wyprzedza intela, a jesli intel wychodzi na chwilowe prowadzenie to tylko dlatego ze amd dopracowywuje swoj produkt aby nie bylo slynnych klockow jak ladnych pare lat temu przy pentium 60 (kto ze starych wyjadaczy pamieta motyw z blednym dzieleniem/mnozeniem ;-)

tak imho luzik, kiedy intel babral sie w 32bitowych prockach amd wydalo na rynek opterona (przemilcze pierwszy intelowski super hiper uber drogi procek 64bitowy z wiadrem cache'u bo byl wolniejszy od 32bitowych odpowiednikow rowniez intelowskich i szybko zniknol z rynku)


hmm iirc to max payne zrobila ta sama firma co robi ta gierke pod ten quad-duo z ich tempem to spokojnie pozyjemy pare ladnych lat za nim wydadza


@Sag bardzo ciekawe porownanie, mozesz mi tylko pokazac w nim amd z wysokiej polki jak opterony?


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 13:42 
Cytuj  
Fabię, procek w tej grze jest odpowiedzialny za sile obliczeniowa "pre visual", czyli ogolnie fizyka i uklad kolejnosci i pozycji wielokatow. Grafika skleja to w obraz, a potezne ilosci obliczen przechodza przez procesor. Tak to wyglada.


Posty: 28
Dołączył(a): 29.09.2006
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 13:50 
Cytuj  
Hmm, wiesz porywnywanie zestawu proca ktory kosztuje 700 zl i plyty do niego, ktora kosztuje 500 zl (set = 1200zl - mowa o c2d teraz), do zestawu opterona - nie chce sie mi szukac kosmicznych cen nawet, bo jest sporo zachodu zeby zalatwic sobie opterona i jakas wzgledna plyte pod niego - jest bynajmniej glupie i nieudolne, tymbardziej porownywanie go do c2q.

Niestety jakos nie spotkalem sie, zeby ktokolwiek porownywal opterona z wydajnoscia nowych intelow w benchach jakichkolwiek, moze to sie dzieje na jakichs targach, jesli w ogole. W kazdym razie jak na 2.75 ghz opteron w marku nie pokazal niczego specjalnego:
Obrazek , a tu Conroe 2.4 non OC:
Obrazek
(patrz cpu score - dodam tylko ze c2d mozna jeszcze podkrecic na ~3,4 safely) - w porownaniu z innymi procami tez wcale rewelacyjnie nie wypada, z reszta mowimy o procesorach typu xeon i to z takimi powinienes porownywac wydajnosc opterona, ktora nie zachwyca:
Obrazek
, a tu c2d:
Obrazek
Widac z rezta ze normalny athlon jak i intel go doganiaja, wiec sorry koles, zastanow sie o czym piszesz nastepnym razem.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 14:07 
Cytuj  
o kurwa nie ma to jak mierzyc wydajnosc procka do stacjii serverowych w markach .. GZ

edit ochlonolem : )
a fabianek , weź posłuchaj tego co facet mowil podczas prezentacji tej gierki ... wszystkie swiatla itd itd jest renderowane w czasie RZECZYWISTYM ... jak ty chcesz zeby to sama grafa robila to omfg .. 2fps MAX : ) szczególnie przy tym tornadzie : )


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 14:26 
Cytuj  
fabianek , karta odciaza procesor od obliczania wspolrzednych wierzcholkow polygonow (99% sceny jest renderowana na trojkatach jako najbardziej plastycznej figurze) , bufforuje to w ramce i swapuje do VRAMU , cpu to przedewszystkim fizyka , odksztalcenia materialow , uginania sie zdziebel trawy itd , do obliczenia tego tornada w Alan Wake poszedl caly rdzen jak nie wiecej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2006, 14:59 
Cytuj  
spoko poczekajmy az wyjdzie. a dla przypomnienia opteron ma ~2+ lata iirc a c2d kilka miesiecy a c2q wogle jeszcze nie wyszedl.

Sag napisał(a):
Hmm, wiesz porywnywanie zestawu proca ktory kosztuje 700 zl i plyty do niego, ktora kosztuje 500 zl (set = 1200zl - mowa o c2d teraz), do zestawu opterona - nie chce sie mi szukac kosmicznych cen nawet, bo jest sporo zachodu zeby zalatwic sobie opterona i jakas wzgledna plyte pod niego - jest bynajmniej glupie i nieudolne, tymbardziej porownywanie go do c2q.


hmm z opteronem sporo zachodu? co by nie powolywac sie na znajomych oficjalne dane w/g komputronika: "towar wysylamy zwykle w ciagu 2-3 dni" cena: 661,48 zł - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31081


@meterrr to ze dla ciebie opteron to serwer a nie "maszynka do gier" nie znaczy ze dla kazdego tak jest. znajmy ma opterona i wow chodzi na nim jak marzenie wiec reasumujac to ze cos jest przeznaczone na dany segment rynku nie znaczy ze tylko do tego sie nadaje. przykladem nie do konca trafionym jest aczkolwiek pasujacym idealnie do ludkow co podniesli wrzawe ze opteron to serwerowy procek a nie do grania to powiedzenie: ze redbulla nie wolno mieszac z wodka bo tak pisza na opakowaniu, kto pil redbula z "setka" wie o czym mowie ;-)

no nic podniecajcie sie nadal marketing trash talk'iem, niestety na mnie nie dziala marketigowe marudzenie i to ze procek liczy fizyke wielkie mi co w chwili obecnej sa kompy (oczywiscie te kosztuja gory dolcow) ktore licza w czasie rzeczywistym o wiele bardziej zaawansowane zjawiska niz fizyka w grze.

nie biore sie za porownywanie, ale zapewne plyta 2 procesorowa + 2xc2d = c2q a nawet jesli nie to z pewnoscia blisko bedzie a w momencie premiery plyta 2 proc + 2xc2d bedzie zdecydowanie tansze niz plyta z c2q.

A dla tych co mowia ze opteron bog wie ile kosztuje informuje mozna go kupic na rynku za <700zl a plyty nawet ponizej 300zl wiec w sumie daje to <1.000zl i jak to sie ma do 1.200zl za c2d prezentowanych przez jednego z przedmowcow? oczywiscie z drugiej stroyn mozna opterona kupic za 10k+ no ale to inna bajka


edit:

@Aldatha mowienie ze karta graficzna odpowiada za liczenie samych trojkatow na scenie jest dosc dalekie od prawdy wystarczy wspomniec takie technologie (zaimplementowane oczywiscie w karty i to od dawna) jak np. T&L (ktory odpowiada za tranformacje i swiatlo), Pixel Shader (ktory odpowiada za oswietlanie, cienie, mapowanie wypuklosci, morphing tekstur i przenikanie alpha pomiedzy wieloma teksturami), Vertex Shader (to wlasne ta technologia odpowiada za obliczanie wierzcholkow, ale to tylko jedna z technologii), UltraShadow (wspomaga obliczanie cieni), Intellisample (wygladzanie krawedzi) i sporo innych.

Fakt procek odpowiada za obliczanie fizyki i tylko fizyki.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 13 paź 2006, 15:30 przez Fabianek, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.