mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 19:49 
Cytuj  
Nishruu napisał(a):
Mi sie udalo zdac za pierwszym razem... prawie dokladnie rok temu. Na teorii mialem jeden blad a na miescie bodajze 2 razy zgasl mi samochod - na szczescie nie na srodku skrzyzowania. Ostatecznie egzaminator byl jednak w porzadku, wypomnial mi na koniec te 'przygasniecia', co mnie nie zdziwilo a wrecz wstepnie przygotowalo na ponowne podejscie lecz na koniec stwierdzil, ze 'nie bylo bledow stanowiacych zagrozenie na drodze' i zdalem. ;)
W porownaniu do moich znajomych, ktorzy prawko maja +/- tyle samo co ja, jezdze wiecej, codziennie, bywa tez ze pare razy dziennie w rozne miejsca wiec kilometry leca ale to jest praktycznie nic jesli chodzi o doswiadczenie na drodze...


Za 2 zgasniecie moze spokojnie oblac, tym bardziej na srodku skrzyzowania.
No coz, sprzegla w tych corsach to lataja jak cholera, kazdy samochod trzeba wyczuc a tutaj wsiadasz i od razu musisz umiec nim jezdzic, nawet doswiedczeni kierowcy musza sie 'oswoic' z samochodem, wyczuc go, bo przeciez kazde sprzeglo i gaz chodza inaczej.


_________________
@polygamia

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 20:08 
Cytuj  
Zdawalem 8-9 lat temu, zdalem za 4-tym razem.

Teoria od razu bez zadnego bledu, jakies banaly generalnie to byly ;).

Placyk... wtedy robilo sie wszystkie manerwy, nie tak jak teraz.

1: Wyjechalem z poprawnie zrobionej koperty i ustawilem sie do zawracania na trzy, a gosc nagle do mnie podbiega i mowi, ze jeszcze raz koperta, bo podobno zahaczylem o slupek przy wyjezdzaniu (!). Oczywiscie slupek stal na swoim miejscu nie przesuniety ani o milimetr, ale wowczas nie bylo zadnych kamer etc., zeby sie klocic. Mysle - co tam, powtorze. No i z tej pozycji do zwracania na trzy mi sie nie udalo wjechac calkowicie prosto. Z przodu do linii mialem 20 cm, z tylu 10 cm. Oblal mnie za to... Plac zdala jedna osoba (z 12).

2: Luk. W drodze do osrodka ochlapal mnie jakis debil i caly w blocie, wkurzony i przemoczony dotarlem tam ledwo na czas. Pierwszy raz wowczas siedzialem we Fiescie (wczesniej tylko Punto) i nie moglem do konca wyczuc czulosci kierownicy w ciagu tych 2-3 minut przed rozpoczeciem manewrow. Podobno nie jechalem rownolegle wzdluz linii tylko od linii do linii (tylem) jak pijany. Oczywiscie zadnego slupka nie potracilem, a na linie wg. pozostalych zdajacych rowniez nie najechalem. Czyli znowu problem braku idealnej rownoleglosci. Plac zdala jedna osoba (z 11).

3. Parkowanie tylem. Zima, lekki mrozik i nagle maksymalnie ostro zaczal sypac snieg. Placyk byl odsniezony, ale w ciagu 10 min pokryl sie 1-2 cm warstwa, nie bylo widac linii. Dwa razy wjechalem tylem minimalnie krzywo i tym samym po raz trzeci uwalili mnie za brak idealnej rownoleglosci. Plac zdala znowu jedna osoba (z 10+). Ta pierwsza, gdy jeszcze snieg nie padal.

4 (ktorego nie bylo): spoznilem sie 5 min. na teorie, ktorej i tak nie mialem pisac, bo juz ja mialem zdana. Gosc mnie nie wpuscil oraz wyprosil i oswiadczyl, ze egzamin traktuje jako niezdany. Wkurwilem sie niewasko, poprosilem o nazwisko i poszedlem zrobic wioche do centrali. W efekcie mialem kolejny termin za 3 dni, oczywiscie nic nie musialem placic, a ten egzamin uznano za niewazny.

4 (wlasciwy): Plac perfect, a przynajmniej nikt sie niczego nie przypieprzal. Zdalem go jako druga i ostatnia osoba (na 12). Miasto zdawalem drugi - gosc przede mna nie zdal. Egzaminator na miescie wozil mnie po jakichs waskich uliczkach, potem kazal jechac na dwupasmowke, potem znowu jakies uliczki, do tego ciemno, zimno, snieg zaczal znowu padac, slisko, nieprzyjemnie. Latwo o drobny blad. Jakos sie jednak udalo.

Takich historii jak moja jest pewnie mnostwo. Wtedy zla doszukiwalem sie glownie w osrodkach egzaminacyjnych, bo uwalanie za byle pierdole i tym samym zmuszanie do wydawania kolejnych pieniedzy oraz czekania po kilka tygodni na kolejne terminy to po prostu kpina. Dzis ta opinia zmienila sie o tyle, ze z perspektywy czasu porownujac swojego owczesnego skilla za kierownica do dzisiejszego widze, ze nie zaslugiwalem na prawo jazdy, tak jak pewnie 90% pozostalych zdajacych. Ale nie moja w tym wina - po prostu w 30 godzin, z tego polowa na placu (!), nie mozna sie nauczyc lepiej jezdzic. Bylem przygotowany najlepiej jak moglem.

I to wlasnie powinno sie zmienic. Kursy po 300 godzin, 3x wiecej kosztujace niz obecne, obejmujace sytuacje ekstremalne, szczegolowe badania lekarskie - trudno. To w koncu dla bezpieczenstwa nas wszystkich, pieszych i innych kierowcow. Bo to co widze na drogach co drugi dzien wola o pomste do nieba. Wyprzedzanie na trzeciego, 250km/h na zwyklej dwupasmowce gdzie jest ograniczenie do 70 (bo miasteczko i przejscie dla pieszych), do tego teraz masa starego zachodniego zlomu z nadal poteznym kopytem, a przez to bardzo niebezpiecznego. Jest coraz gorzej. Prawo jazdy powinno sie stac trudniejsze do zdobycia, ale nie poprzez patologie na egzaminach, tylko poprzez zasady umozliwienia przystapienia do egzaminu. Nie powinien tego prawa dostawac kazdy pierwszy lepszy szczyl, ktorego stac jedynie na rozsypujace sie auto zostawiajace na sniegu nie dwa, a cztery slady, kupione za 3000 zl zarobione w miesiac w Irlandii w wakacje, tylko czlowiek dojrzaly, ktory przejdzie roczny kurs i badania (medyczne i psychologiczne). Wiem, ze to troche utopia, ale tak powinno byc. Ilosc wypadkow spadlaby do minimum. Wystarczy porownac prawo jazdy z licencja pilota, by zauwazyc istotne roznice.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 22:24 
Cytuj  
Pod koniec tego roku zmieniaja sie przepisy, za egzamin bedzie sie placilo 250-300zl, sam kurs tez bedzie o wiele wiecej kosztowal. Egzamin bedzie trwal ~1,5h, obejmowac bedzie jazde za miasto, maty poslizgowe i jeszcze kilka nowosci, ktorych juz nie pamietam. Jak nie zmienia starej gwardii to ja nie chce byc w skorze (i portfelu) ludzi, ktorzy bada zdawac po kilka(nascie razy).


_________________
@polygamia

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2007, 05:40 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Pod koniec tego roku zmieniaja sie przepisy, za egzamin bedzie sie placilo 250-300zl, sam kurs tez bedzie o wiele wiecej kosztowal. Egzamin bedzie trwal ~1,5h, obejmowac bedzie jazde za miasto, maty poslizgowe i jeszcze kilka nowosci, ktorych juz nie pamietam. Jak nie zmienia starej gwardii to ja nie chce byc w skorze (i portfelu) ludzi, ktorzy bada zdawac po kilka(nascie razy).


:o Widze, ze z prawkiem na motor bedzie trzeba sie pospieszyc.


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2007, 08:01 
Cytuj  
A ja zdałem za pierwszym ;]

Ale kolegę ucięli 4x;]
Raz egzaminator kazał mu wysiąść i zobaczyć 'co zrobił'; ten wyszedł, sprawdził, wszystko było ok.
Egzaminator powiedział: "no to jedziemy", i kolega pojechał, ale zapomniał PONOWNIE SPRAWDZIĆ ŚWIATŁA I LUSTERKA.
Banda skurwieli;p

edit: z mojej grupy 21 osób, 16 wyjechało na placyk... 4 na miasto... Zdałem ja i jakaś dziewczyna, która ze szczęścia od razu zaprosiła mnie na piwko ;p
2 z 21 osób wtf ;]

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2007, 08:09 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Pod koniec tego roku zmieniaja sie przepisy, za egzamin bedzie sie placilo 250-300zl, sam kurs tez bedzie o wiele wiecej kosztowal. Egzamin bedzie trwal ~1,5h, obejmowac bedzie jazde za miasto, maty poslizgowe i jeszcze kilka nowosci, ktorych juz nie pamietam. Jak nie zmienia starej gwardii to ja nie chce byc w skorze (i portfelu) ludzi, ktorzy bada zdawac po kilka(nascie razy).


To sie tyczy wszystkich kategorii? Bo sie od dlugiego czasu powaznie zastanwiam na C, a to bylby porzadny impuls zeby zaczac juz w tym miesiacu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2007, 11:31 
Cytuj  
Mam info tylko na temat b.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.