mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 17:37 
Cytuj  
To rzeczywiscie niewiele :o
Ja tam sie na mature nie uczylem w zasadzie... Zobaczymy jak tam moje wypracowanie ocenia ;D

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 17:38 
Cytuj  
W jaki kierunek chcesz uderzyć Gokulo? ;)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 18:00 
Cytuj  
No wlasnie o anglistyce mysle ;P
Z tego co sprawdzalem to arkusz ze sluchaniem/czytanie mam 100%, w gramatyce 1 blad czyli 0,5 mniej. Zobaczymy jak ocenia to wypracowanie.


Ostatnio edytowano 10 maja 2007, 09:15 przez Gokulo, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 18:05 
Cytuj  
Nie wiele, bo jestem za leniwy aby certyfikat robic.
Jak wroce i dorobie w wakacje troche ekstra gotowki, to oplace do konca szkole i egzaminy na certyfikaty, bo juz mam dosyc troche ze nie moge kroic 50zl\h.
Wiec TELC sobie zdam (bo obowiazkowy na IBSie jest), i ten CAE przy okazji.
Chociaz mam pewne watpliwosci, bo odrazu po studiach chce sie przygotowac na CPA, czyli mam do wyboru wywalenie kasy na niepotrzebne CAE i troche wiecej zdzierac z rodzicow dzieciakow i studentow albo poczekac troszke czasu.

PS. Rozwalaja mnie te efekty certyfikatow, widze ogloszenia konkurencyjne osob co maja nawet FCE (poziom liceum) i biora tyle samo ale bez dojazdu (ja jeszcze dojezdzam samochodem na miejsce). Poprostu student fililogi angielskiej czy ktos z podstawowym FCE zawsze bedzie "marketingowo" lepiej wypadac w ogloszeniach niz student co studiuje ekonomie po angielsku :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 18:21 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Chociaz mam pewne watpliwosci, bo odrazu po studiach chce sie przygotowac na CPA, czyli mam do wyboru wywalenie kasy na niepotrzebne CAE i troche wiecej zdzierac z rodzicow dzieciakow i studentow albo poczekac troszke czasu.

CPE, nie CPA :P

Radziłbym od razu uderzać w CPE i nie pieprzyć się z jakimiś CAE ~~


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 18:27 
Cytuj  
Ja tam sie nie znam na tych wszystkich certyfikatach :P
TELC i te z cambridge to w miare znam, a wiem ze jeszcze sa jakies LCCI czy TOEFL i multum innych.
No i tak jak mowilem, mam watpliwosci, ogolnie zadecydowac tutaj moze TELC, jak uda mi sie wycisnac wiecej kasy na nim, to sobie daruje na bank ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2007, 22:33 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Nie wiele, bo jestem za leniwy aby certyfikat robic.
Jak wroce i dorobie w wakacje troche ekstra gotowki, to oplace do konca szkole i egzaminy na certyfikaty, bo juz mam dosyc troche ze nie moge kroic 50zl\h.
Wiec TELC sobie zdam (bo obowiazkowy na IBSie jest), i ten CAE przy okazji.
Chociaz mam pewne watpliwosci, bo odrazu po studiach chce sie przygotowac na CPA, czyli mam do wyboru wywalenie kasy na niepotrzebne CAE i troche wiecej zdzierac z rodzicow dzieciakow i studentow albo poczekac troszke czasu.

PS. Rozwalaja mnie te efekty certyfikatow, widze ogloszenia konkurencyjne osob co maja nawet FCE (poziom liceum) i biora tyle samo ale bez dojazdu (ja jeszcze dojezdzam samochodem na miejsce). Poprostu student fililogi angielskiej czy ktos z podstawowym FCE zawsze bedzie "marketingowo" lepiej wypadac w ogloszeniach niz student co studiuje ekonomie po angielsku :/


tak naprawde istotne jest to czy potrafisz sie poslugiwac plynna idiomatyczna angielszczyzna , syntetyczne certy ladnie wygladaja na papierze ale to niekoniecznie musi byc wymierne w poslugiwaniu sie angielskim w codziennej rozmowie . Wiesz ilu tak naprawde ludzi nadaje sie na tlumaczy ang? , 2-3 na 100 i to sa slowa naprawde duzych i znaczacych biur translatorskich , to tez sie tyczy kazdego jezyka , czy potrafisz prowadzic rozmowe na wielu plaszczyznach , jestes w stanie rzucac zartami rozumianymi przez anglikow i tak dalej , wielu ludziom sie wydaje ze posiedza pol roku w Londynie i po przyjezdzie sa gotowi tlumaczyc na angielski , nic bardziej mylnego :) . Trzeba tym zyc , przeczytac setki lektur , orientowac sie w polityce , strukturach wewnetrznych , historii i miec naprawde duzy talent lingwistyczny . Papier wiadomo , warto miec ale bron sie przedewszystkim jakoscia


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 08:22 
Cytuj  
Bardzo fajne, ale zly temat na polerowanie sobie wybujalego ego.


_________________
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 09:32 
Cytuj  
Tak mówicie o korkach. Ja nawet jakbym super dobrze umiała angielski to i tak bym sobie nie dorobiła bo tłumaczyć czegoś komuś nie umiem :P

Kurczę ok 14:35 mam dzisiaj ustny polski :-? własnie się prezentacji nauczyłam... 3majcie kciuki aby łatwie pytania mi zadali i abym zdała :P

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 10:15 
Cytuj  
Potrzebuje odpowiedzi z geografii, wie ktos gdzie mozna to znalezc?

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 11:34 
Cytuj  
dzis na stronie cke bedzie (cke.edu.pl)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 12:16 
Cytuj  
Wiesz ilu tak naprawde ludzi nadaje sie na tlumaczy ang? , 2-3 na 100 i to sa slowa naprawde duzych i znaczacych biur translatorskich , to tez sie tyczy kazdego jezyka , czy potrafisz prowadzic rozmowe na wielu plaszczyznach , jestes w stanie rzucac zartami rozumianymi przez anglikow i tak dalej , wielu ludziom sie wydaje ze posiedza pol roku w Londynie i po przyjezdzie sa gotowi tlumaczyc na angielski , nic bardziej mylnego . Trzeba tym zyc , przeczytac setki lektur , orientowac sie w polityce , strukturach wewnetrznych , historii i miec naprawde duzy talent lingwistyczny . Papier wiadomo , warto miec ale bron sie przedewszystkim jakoscia

Ta wiem, jest to ogolnie logiczne wytlumaczenie.
A co do umiejetnosci lingwistycznych to nie narzekam. W mojej rodzinie jak juz nie raz wspominalem na vencie kiedys, mam az 8 nacji, wiec glownie zawdzieczam to przypadkowi niz samemu sobie.
Takze sprawa ceryfikatow to jest i tak istotna. Mianowicie aby ktos do ciebie zadzwonil wiedzac ze udzielasz lekcji drozej jak studenci czy poczadkujacy lingwisci to musisz miec zdany certyfikat, w innym wypadku prawie nikt nie zadzwoni. Jest to typowa zasada iz papierki daja gwarancje "minimalnej" wiedzy, bez nich w ogloszeniu nie mam jak cokolwiek udowadniac.

Bardzo fajne, ale zly temat na polerowanie sobie wybujalego ego.

Akurat wlasna wypowiedzia pucujesz mi ego.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 12:28 
Cytuj  
Matura... Kiedy to bylo :P

Obrazek

Cold&Antisocial -> I like it :P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 13:48 
Cytuj  
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/geog ... 27398.html

Arkusze bez odpowiedzi z geografii.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 14:25 
Cytuj  
Az tak popularna jest ta geografia?
Czyzby nowy trend kierunkow na studiach? Co teraz jest na topie, ze tak geografia jest rozrywana? :o

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 14:29 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Az tak popularna jest ta geografia?
Czyzby nowy trend kierunkow na studiach? Co teraz jest na topie, ze tak geografia jest rozrywana? :o


Nie - ale podchodzacy do matury czlowiek na logike mysli sobie "Qwa, co moze byc trudnego w nauczeniu sie gdzie jest Francja a gdzie USA". W naturalny sposob geografia wydaje sie przedmiotem prostym i latwym do nauczenia i zdania.

A jak patrze na arkusze z tego roku to ta teoria sie tylko potwierdza ... Qwa polowa matury z tego czy ktos wie jak czytac mape czy nie ? Ja wiem, ze zgodnie z nowymi zalozeniami to ta wiedza ma byc uzyteczna, a nie sprawdzac jak sie nazywaja wyspy Japonii, ale bez przesady ...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 14:35 
Cytuj  
Hmm ja pamietam ze na starej to zesmy unikali geografii.
Pytania alla "wymien najwieksze okregi przemyslowe USA" czy "jaka jest szerokosc goegraficzna -stolicy danego kraju-" dajac mape i linijke na ustnym az przerazala.
Wszyscy brali WOS albo biologie, ewentualnie chemie (bo material najkrotszy).

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 14:53 
Cytuj  
Tez slyszalem, ze geografia to akutalnie najlatwiejsza matura. Osobiscie nie sprawdzalem, bo do geografii mam uraz ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 16:11 
Cytuj  
terz gegra jest zdaje sie najpularniejsza bo jest najlatwiejsza ;)


_________________
.

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 17:49 
Cytuj  
HA!! ZDAŁAM POLSKI :D:D na 60% :D:D ale się cieszę :) z nerwów prawie dowód złamałam hehe


A co do geografi to wszystkie arkusze z odpowiedziami na onecie są :P :P[/url]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.