mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 09:16 
Cytuj  
o kurwa same romansidla....

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 09:23 
Cytuj  
Gundam 00 2nd ! :D
I Jigoku Shoujo 3... hmm ciekawe jak to poprowadza po zakonczeniu z 2.
Tales of the Abyss... nastepna growa adaptacja, pewnie nic rewelacyjnego z tego nie wyjdzie.
Drugi sezon Vapire Knight - tutaj kwik siostry w tle.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2008, 15:12 
Cytuj  
Tora Dora przypomina z lekka ZnT, szczegolnie glowna female przypomina louise. Jezeli ktos niezna to polecam:
http://www.onemanga.com/Tora_Dora/


Ga-Rei tymczasem przypomina bleach+shakugan no shana... ale znacznie fajniejszy :)


Pozatym Nodame Cantabile S2 - caly czas czytam mange i moge polecic smialo ta serie :)

Clannad S2 i Vampire Knight tez pewnie beda ciekawe :DD


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 22:27 
Cytuj  
Natsume Yuujinchou: click

Coś w stylu Mishishi, może nawet jeszcze "lżejsze" i bardziej komediowe, ogólnie bardzo przyjemne i pozytywne anime.



Gekijouban Kara no Kyoukai: (w kolejności wydawania)
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=7472

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=4932
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=5589
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=5590

W sumie ma to być 7 częściowy cykl na podstawie opowiadań Kinoko Nasu. Mroczny melancholijny klimat, supermoce, nastrojowa muzyka, pastelowe tła", jak miałbym do czegoś porównywać to może "Darken than Black"




Slayers Revolution

Praktycznie ta sama forma co starzy slayersi, ta sama kreska, Lina dalej jest płaska jak deska, nawet opening i ending bardzo podobny (jeżeli nie ten sam). Generalnie dalej jest to ta sama banalnie prosta komedia w konwencji fantasy. Niektórym może to odpowiadać, inni być może już wyrośli ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 22:36 
Cytuj  
Goatus napisał(a):


Slayers Revolution

Praktycznie ta sama forma co starzy slayersi, ta sama kreska, Lina dalej jest płaska jak deska, nawet opening i ending bardzo podobny (jeżeli nie ten sam). Generalnie dalej jest to ta sama banalnie prosta komedia w konwencji fantasy. Niektórym może to odpowiadać, inni być może już wyrośli ;)


Chyba sobie żartujesz. Kreska jest zjebana, bardziej "kreskówkowa" ;) mniej poważna. Main plot po 6 odcinku wciąż nie rozwinięty, nie wiadomo o co za bardzo chodzi. Jakiś pokemon z 2 parami rąk, zła ekipa ludzi w dziwnych wdziankach i Xellos na dokładkę. Autorzy jakoś za bardzo pomysłowością się nie wykazali. W 1 Sezonie Slayers mieliśmy Rezo, w drugim Zannafara a w 3 Valgava. W 4 mamy znowu nawiązanie do Rezo i do Zannafara. Nic nowego, zero magii Slayersów, gagi przebajerowane i czasami wręcz kiczowate. Z ostateczną oceną poczekam do końca sezonu ale jak dla mnie to: 6-/10. Przy czym za 1 sezon dałbym 9/10, za drugi - 8/10 a za 3 - 10/10. (Sezon 3 jest naprawdę "magiczny" i jest doskonale zbalansowany jeśli chodzi o humor, elementy poważniejsze i fabułę.)

Troche mi "trashowato" ten post wyszedł ale to wina późnej pory. Czas spać.


Ostatnio edytowano 18 sie 2008, 07:17 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2008, 22:40 
Cytuj  
Cytuj:
Gekijouban Kara no Kyoukai


Muzyka Yuki !! :D Co prawda caly "temat" muzyki w Kara no Kyoukai jest potraktowany z lekka po macoszemu, bo jak sama Yuki powiedziala, to dialogi, a nie dzwieki sluza budowaniu klimatu w KoK, ale mhm :)
Darker than Black nie widzialem, ale z ocena sie nawet zgadzam: mroczno, melancholijnie, dosc tajemniczo na poczatku, ale po 3 aktualnych czesciach juz troche swiatla na pewne rzeczy zostalo rzucone.


Raz, sezon 3 byl magiczny masz na mysli, a nie 10? :D Ale tak 10/10 to on zasluguje :p Nowego narazie nie oceniam....

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 07:18 
Cytuj  
Tak, mam na myśli 3, poprawione. ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 17:46 
Cytuj  
Porownac kara no kyoukai do darker than black to jak porownac evangeliona do transformersow :(


co do Slayersow - kazdy sezon mial inny ed i op, ale wszystkie, tak jak i ten nowy spiewala megumi hayashibara, seiyuu podkladajaca glos linie :)


co do kreski - roznica niewielka, z tym ze aktualna jest komputerowa... jednak rzeczywiscie dosyc debilna fabula :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 19:06 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Porownac kara no kyoukai do darker than black to jak porownac evangeliona do transformersow :(


Możliwe, tyle że nie miałem okazji oglądać nic innego co chociaż zbliżyło by się tematycznie w te rejony więc padło na darker than black ;)

Razoth napisał(a):
Chyba sobie żartujesz. Kreska jest zjebana, bardziej "kreskówkowa" ;) mniej poważna. Main plot po 6 odcinku wciąż nie rozwinięty, nie wiadomo o co za bardzo chodzi. Jakiś pokemon z 2 parami rąk, zła ekipa ludzi w dziwnych wdziankach i Xellos na dokładkę. Autorzy jakoś za bardzo pomysłowością się nie wykazali. W 1 Sezonie Slayers mieliśmy Rezo, w drugim Zannafara a w 3 Valgava. W 4 mamy znowu nawiązanie do Rezo i do Zannafara. Nic nowego, zero magii Slayersów, gagi przebajerowane i czasami wręcz kiczowate. Z ostateczną oceną poczekam do końca sezonu ale jak dla mnie to: 6-/10. Przy czym za 1 sezon dałbym 9/10, za drugi - 8/10 a za 3 - 10/10. (Sezon 3 jest naprawdę "magiczny" i jest doskonale zbalansowany jeśli chodzi o humor, elementy poważniejsze i fabułę.)


Nie wiem albo to ty gloryfikujesz starych slayersów albo to ja już naprawdę mam początki alzheimera bo IMO nowa seria wygląda praktycznie tak samo (kreska), fabularnie też nie wydaje mi się żeby odstawała, możliwe że jest ciut "dziecinniejsza" etc, praktycznie wygląda to jak by nie było tej ponad 10 letniej przerwy.

Gokulo napisał(a):

Muzyka Yuki !! :D Co prawda caly "temat" muzyki w Kara no Kyoukai jest potraktowany z lekka po macoszemu, bo jak sama Yuki powiedziala, to dialogi, a nie dzwieki sluza budowaniu klimatu w KoK, ale mhm :)


Ahh wiedziałem że kojarzę skądś muzykę, OST z Petite Cossette był jednym z moich ulubionych :)

Potraktowany po macoszemu czy nie to i tak pasuje świetnie, scena walki na dachu w pierwszej części (wyemitowanej) + podkład muzyczny, sprawiają że ciarki mi po plecach chodzą co nie zdarza się często nawet w kinie :)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 19:45 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Możliwe, tyle że nie miałem okazji oglądać nic innego co chociaż zbliżyło by się tematycznie w te rejony więc padło na darker than black ;)


Ano, fakt ciezko znalezc cos podobnego, ale moze dlatego seria taka dobra :> Nieprzepadam za takimi klimatami a jednak seria zrobila na mnie niezle wrazenie, co zreszta swiadczy o tym ze jest bardzo dobra :)

Co do slayersow to chyba macie obaj problemy z pamiecia jezeli chodzi o kreske:
http://uk.youtube.com/watch?v=1QdtEXexKns&fmt=18 - slayers op
http://uk.youtube.com/watch?v=oayXglsMryQ&fmt=18 - slayers next op
http://uk.youtube.com/watch?v=5eGqmNWoyBw&fmt=18 - slayers try op
http://uk.youtube.com/watch?v=X3P-2DLm-_s&fmt=18 - slayers revolution op

Jezeli nie widzisz roznicy w kresce to czas zmienic okulary :) co nie zmienia faktu ze kreska caly czas byla cukierkowa i Razoth za bardzo gloryfikuje ta serie. Najwyrazniejsza zmiana w slayers revolution to animacja komputerowa, co w dzisiejszych czasach jest standardem... czas sie do tego przyzwyczaic ;)



Co do kawalkow Yuki Kajiury mozna je znalezc pod wieloma roznymi nazwami, jako ze brala udzial w wielu projektach :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Yuki_Kajiura
(dobrze wiedziec jak sie szuka mp3.. np ending z 1go kara no kyoukai to
Kalafina - Oblivious ... kalafina jest ostatnim projektem yuki ;)

swoja droga, nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe ale yuki kajiura wspolpracowala tez przy muzyce do gundam seed i gundam seed destiny :)

Polecam zbadac Gundam Seed OST 3 ktory ma sporo genialnych bgmow :> a tak na zakonczenie kawalek z gundam seed :>
http://uk.youtube.com/watch?v=OXm-a6LVbqg&fmt=18 - FictionJunction YUUKA - akatsuki no kuruma (Studio Live)
http://uk.youtube.com/watch?v=V5x05GjXGKc&fmt=18 - i moj ulubiony bgm z gundam seed :> Justice and Freedom :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Ostatnio edytowano 18 sie 2008, 20:21 przez Ashton, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 20:11 
Cytuj  
Akatsuki no Kuruma jest świetne :)
Ja osobiście polecam też OST z Xenosaga 3(gra) i anime: Tsubasa Chronicles, Mai HiME, .Hack//Sign, pewne kawałki z Noir... zresztą, ja to polecam wszystko Yuki :D Moja ulubiona kompozytorka, słucham codziennie ;p
Ostatnio Oblivious właśnie męcze prawie nieustannie.
Ogólnie szukać można też właśnie po Fiction Junction "tutaj nazwa woklistki" - jej stare projekty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 21:47 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Nie wiem albo to ty gloryfikujesz starych slayersów albo to ja już naprawdę mam początki alzheimera


Masz początki alzheimera. ;) Jeśli chodzi o Slayersów to jestem w stanie NAPRAWDĘ dużo wybaczyć, a seria nr 4 prezentuje się aktualnie poprostu słabo. Co nie zmienia faktu. że może się rozwinąć - w co jednak śmiem powątpiewać. Poczekam mimo wszystko do zakończenia sezonu.

Kreska jest jakaś słabsza, prostrza. Nie wiem, może inny styl, bardziej "zniekształcony" ale napewno nie jest taka sama jak poprzednich seriach. Bardziej mi się podobała wcześniejsza. Kwestia gustu widocznie.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 22:12 
Cytuj  
Jak juz mowilem, aktualna seria jest wykonana komputerowo :) Nie oczykujesz chyba by grafika wektorowa byla taka sama jak animacja wykonana w sposob tradycyjny :)

Oczywiscie wiele zalerzy od studia, niektorzy potrafia zachowac klimat starych animacji przy produkcjach komputerowych, np. Hakaba Kitaro
http://uk.youtube.com/watch?v=sBo923ei4dk&fmt=18

No ale nie pieprz ze slayers bylo mroczne, bylo i jest cukierkowe, tylko ze teraz kreska i kolory sa ostrzejsze :)

p.s. zmniejsz se gamme i nasycenie kolorow, dodaj noise i blur i bedziesz mial mroczniejsza stara kreske ;)

najlepiej z takimi filtrami przekompresuj do slabszej jakosci i w niskiej rozdzielczosci :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Ostatnio edytowano 18 sie 2008, 22:17 przez Ashton, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 22:17 
Cytuj  
Slayers nigdy nie było mroczne. :) Najwyżej "mistyczne". (no może zdarzały się mroczniejsze momenty, ale to rzadkość) To fantasy, przygodówka i komedia, nie horror. ;)

Cytuj:
p.s. zmniejsz se gamme i nasycenie kolorow, dodaj noise i blur i bedziesz mial mroczniejsza stara kreske ;)

najlepiej z takimi filtrami przekompresuj do slabszej jakosci i w niskiej rozdzielczosci :)


I dokładnie to jaki wpływ będzie to miało na fabułę? :E

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 22:24 
Cytuj  
zaden, fabula jest wymyslona na sile :)

slayers imo zawsze ssalo, wole znt :>


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 22:26 
Cytuj  
Umrzyj imo.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2008, 22:43 
Cytuj  
E no nie mow mi ze wolisz slayers od znt :) przeciez ta seria byla nudna i przecietna, za uja nierozumiem fanboiow tej serii... to tak jakby podniecac sie pokemonem, dragon ballem, naruto czy bleach... myslalem ze z tego sie wyrasta :)


A swoja droga, co do znt, jak ktos lubi ta serie polecam wybadac mange Tora Dora
http://www.onemanga.com/Tora_Dora/

aktualnie tylko 5 chapterow przetlumaczone, manga bazuje na noveli :) w nastepnym sezonie ma wyjsc anime :>


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2008, 21:27 
Cytuj  
Oj Ashton nie p.... ;) Mimo to z całego dorobku slayersowego cenię nie serię telewizyjną a film pełnometrażowy Slayers Perfect. (który jak sama nazwa wskazuje - jest perfect.;) )

No i to fantasy, bardzo mało tego ostatnio jeśli chodzi o anime. (Przy czym dla mnie fantasy osadzone w czysto japońskiej kulturze to nie do końca to czego szukam)

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2008, 20:15 
Cytuj  
Co sądzicie o "Death Note"??



"SPOILER WARNING SPOILER"

Ja uważam że anime genialne tylko że...........
....dla mnie to anime skończyło się w momencie kiedy "L" zginał, cały smaczek był w tych podchodach "L'a" i Raito, to co się działo potem z Near'em i Mello to było tylko zbędne przeciąganie, Ryuuk też jakoś się tak potem schował i cale anime straciło niepowtarzalny klimat.
To jest tylko moje zdanie, a co wy sądzicie??

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2008, 21:59 
Cytuj  
kassei napisał(a):
22:40 kurwa
22:40 ja juz nie moge normalnie funkcjonowac bez anime i mangi
22:40 czyli jest bardzo zle
22:40 zaczynam przeklinac chwile kiedy cie spotkalem w swg
22:41 tak to bym dalej znal cie z mmorpg.pl i uwazal za mega trolla


z gg :) tak wiec uwazajcie dzieci z m&a jezeli macie sklonnosci do uzaleznien :))


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.