mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 09:50 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
A czytales jakies tam Goodkindy, gdzie bohater jest idealny, jest prawy i elo


Nie aż tak jak Drizzt, lubię książki z FR, ale tego przetrawić już nie mogłem.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 09:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

A czytales jakies tam Goodkindy, gdzie bohater jest idealny, jest prawy i elo, heroic fantasy http://katedra.nast.pl/artykul/104/Good ... awo-magii/ lejm


Bez uszczypliwości, ale - przestań kierować się opiniami 'znafców', bo sama liczba sequeli, fanów i sprzedanych książek już o czymś świadczy (tylko mi nie wyjeżdżaj z argumentem, że "Dynastia" też miała dużo odcinków i jeszcze więcej miłośników :)). Jego książki nie raz zrobiły mi z mózgu 'jesień średniowiecza'....
A że nie wszystkich autorów wymieniłem? Wiesz, głupio napisać na 22. stronie topicu "przeczytajcie Tolkiena/odpowiednio_wstawić..."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 09:56 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Cardano a tak nawiasem mowiac Mistrz i malgorzata to fantastyka 8)

Co by to nie było imo stawiam to w scislej czołowce tego co kazdy musi przeczytac chociaz jeden raz :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 11:11 
Cytuj  
Cardano napisał(a):
Bez uszczypliwości, ale - przestań kierować się opiniami 'znafców', bo sama liczba sequeli, fanów i sprzedanych książek już o czymś świadczy (tylko mi nie wyjeżdżaj z argumentem, że "Dynastia" też miała dużo odcinków i jeszcze więcej miłośników :)). Jego książki nie raz zrobiły mi z mózgu 'jesień średniowiecza'....
A że nie wszystkich autorów wymieniłem? Wiesz, głupio napisać na 22. stronie topicu "przeczytajcie Tolkiena/odpowiednio_wstawić..."


To jest rowniez moja opinia (po prostu znalazlem juz kiedys ta recenzje, a nie chcialo mi sie rozpisywac, a sadze podobnie) . I wyjade z tym argumentem. I nie mnie obchodzi liczba fanow "muchy leca do kupy" jak to sie mowi, harry potter tez ma mnostwo fanow, ale dla mnie to kupa. Goodkindy, Dragonlance, FR, sa dobre ale do poczekalni ;) Z pewnoscia wiecej ludzi zna harrego pottera lepiej niz mistrza i malgorzate, czyli to 1 lepsze tak ? juz lece po swoj egzemplarz lol Czytam co mi sie podoba i tyle, i oceniam wedlug siebie. To ,ze cos ma wielu milosnikow o niczym nie swiadczy. Dukaj jest genialny, ale trudny, dlatego ma mniej milosnikow ;)

I nigdzie nie pisalem, ze masz wymienic wszystkich autorow.


_________________
.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 13:48 
Cytuj  
Czy nikt nie czyta tu Feista ktorego goraco polecalem bo ksiazki sa niedostepne czy co? Serio wg mnie to naprawde wysoki standart jesli chodzi o fantasy. Uwazam ze pomimo siwetnych ksiazek Martina i Eriksona ktore czytalem, Feist jest jeszcze ponad nimi, co prawda wypozyzc mozna tylko w bibliotece narodowej w wwa i w bibliotece UJ w krakowie o ile sie nie myle a ksiazki-tomy sa po 250 zl sztuka (przynajmniej do nie dawna) na allegro, to mozna zassac ebooki i czytac nawet z telefonu;]. Naprawde jesli ktos lubi czyste fantasy to feist jest mistrzowski.

Narazie zachaczylem ta 'Nowicjuszke' Trudi Canavan, nie jest to cos co w polowie dorasta do piet innym tworcom ale calkiem przyzwoite fantasy i w Empikach jest tego na peczki;].

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 13:52 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Narazie zachaczylem ta 'Nowicjuszke' Trudi Canavan, nie jest to cos co w polowie dorasta do piet innym tworcom ale calkiem przyzwoite fantasy i w Empikach jest tego na peczki;].


A "Gildie Magow" zaHaczyles wczesniej? Bo to jakby cykl ... :P

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 13:52 
Cytuj  
Nie no bez przesady. Przeczytalem niedawno Opowieść o Wojnie Światów całą - podobała mi sie, no ale nie powiedziałbym, że to było super mistrzowskie.
Obecnie kończe czytać Grę o Tron z cyklu Pieśń Lodu i Ognia - podoba mi się i serdecznie polecam.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 20:25 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
RoozTer napisał(a):
Narazie zachaczylem ta 'Nowicjuszke' Trudi Canavan, nie jest to cos co w polowie dorasta do piet innym tworcom ale calkiem przyzwoite fantasy i w Empikach jest tego na peczki;].


A "Gildie Magow" zaHaczyles wczesniej? Bo to jakby cykl ... :P


Ano Qra przeczytalem i pozytywnie o tym mysle;]

Artur - ja przeczytalem wszystok co napisal feist i wg mnie jest to genialna calosc ktora wzajemnie sie uzupelnia w kazdym tomie, dlatego wg mnie to co zrobil jest dosyc niepowtarzalne:).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 20:32 
Cytuj  
czytalem po polsku. nie narzekam na swoj angielski ale czytanie np. dysfukncji czy serii honor harrington w oryginale to nie dla mnie ;-)
ksiazka ma sprawiac przyjemnosc hehe.
mam wszystkie czesci dysfukncji po polsku na polce :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 21:20 
Cytuj  
Możliwe, czytałem że to wszystko sie uzupełnia, no ale nie mogłem się specjalnie zmusić na dalsze części.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 22:29 
Cytuj  
A ja ostatnio kupilem sobie i czytam Google AdWords w Praktyce. Bardzo ciekawe i fajnie sie czyta.
Polecam!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 lis 2008, 23:04 
Cytuj  
A ja ostatnio czytam http://rlyeh.ms-net.info/index.php?str=o.

Polecam "Coś na progu", nawet sobie wydrukowałem dla własnej wygody :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2008, 10:00 
Cytuj  
RoozTer na Feista to sie czailem jakis czas temu, bo chcialem to przeczytac, ale znudzilo mi sie szukanie, wiec nie nadrobilem zaleglosci, czekam na jakas reedycje, mam nadzieje, ze powstanie i wydadza to cos jak Hyperion.


_________________
.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2008, 20:33 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
RoozTer na Feista to sie czailem jakis czas temu, bo chcialem to przeczytac, ale znudzilo mi sie szukanie, wiec nie nadrobilem zaleglosci, czekam na jakas reedycje, mam nadzieje, ze powstanie i wydadza to cos jak Hyperion.


Tez czekam boza kruki nie bede placicl po 300 zl a do kolekcji by sie nadaly, jak cos to jesli mam ebooki moge ci przeslac, tylko pusc mi maila na pm.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2008, 01:09 
Cytuj  
Ksiazki Feista na allegro kosztuja sporo, drobna wrecz przesada. Na Sage Diuny sie uparlem i kupilem i przyznam, ze troche zaluje, bo wyszlo to wydanie zdaje sie rebisu, tak pieknie wydane, a ja jakies stare wydanie Phantom pressu. Uwielbiam kolekcjonowac ksiazki i raczej juz starych wydan nie chce mi sie kupowac, wole poczekac az moze kiedys wyjda. Amerykanskich bogow np. kupilem w sklepie, ale teraz tez mozna wszystkie ksiazki gaimana kupic w ladniejszej wersji ;)

a wojne swiatkow widzialem kiedys w jakims internetowwym antykwariacie warszawskim.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lis 2008, 09:53 
Cytuj  
szkoda, ze gaiman koncentruje sie na ksiazkach dla dzieci ;-/

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 30 lis 2008, 15:01 
Cytuj  
Z naszego podwórka - cykl o Jakubie Wędrowyczu. Polecam.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lis 2008, 18:15 
Cytuj  
Ostatnio, całkiem przypadkiem wpadł w moje ręce Dilbert ( "Twoja głowa jarzy się jak świetlówka" i "Nie stójcie tam gdzie spadnie kometa i wytryśnie ropa naftowa" ; P ). Ksiązka to nie jest, raczej zbiór komiksów, ale muszę przyznać, że płakałem ze śmiechu. Polecam, gdy siedzisz na 'tronie' i Ci się nudzi ; P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 09:38 
Cytuj  
Przenajświętsza Rzeczpospolita
Autor: Jacek Piekara
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ ... a/recenzja

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 10:08 
Cytuj  
Piekara niech wraca do pisania nastepnych przygod Mordimera Madderdinia, inkwizytora Jego Ekscelencji i naszym pokornym sludze o!


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.