mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 19:17 
Cytuj  
GTA 4 "przejszłem". Jakoś nie mam chęci do napisania czegoś poważniejszego.
postacie odgrywane w grze na +
fizyka, model jazdy, zniszczeń... +
wkuffia ciągłe jeżdżenie z jednego miasta do drugiego
telefon który potrafi zadzwonić nawet 3 razy pod rząd, oczywiście od kochanych przyjaciół, którzy akurat muszą się wybrać z nami na kręgle, dziwki itd.
w misjach dużej różnorodności nie ma "jedź na miejsce, idź w górę budynku rozwalając hordy wrogów, zabij głównego bossa"
W ogóle poprzednie części dodawały strasznie dużo rzeczy: koszykówka, samoloty, możliwość kupowania domów, misje taksówkarskie(!!!)... a tutaj praktycznie dostajemy tylko lepszą fizykę i nową grafikę oraz brak tych smaczków z poprzednich części.
Jednak te przegrane ~60 godzin przyniosło mi dużo frajdy (gł. dzięki fizyce i rozwalaniu się bryczkami) i chyba nawet się skuszę na kupno oczywiście po raz drugi tej gierki :P (trza sprawdzić multi).

Pozdrawiam.

PS. Aha, jeszcze miałem napisać o zwalonej optymalizacji. Otóż po podkręceniu procka (i tak dość już starego) o 0,5GHz (słownie, pół) gra nabrała niesamowitej grywalnośći (przed: 800x600, wszystko na minimum, po: 1280x1024, tekstury medium, reszta opcji po 30 i fps wzrósł niemiłosiernie). OC nie daje żadnych korzyści w innych grach, 3dmarkach itp. Naprawdę, nie mam pojęcia jak panowie z Rock* zrobili tą grę, ale trzeba pogratulować pomysłu...
PS2. Oraz oczywiście liczne bugi, błędy jak np. niemożność dalszego wykonania misji po zacięciu się filmiku, zwalone zachowanie postaci (drabinka, czekanie kilku(nastu) sekund na zakup hamburgera, hot-doga itp.).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 23:07 
Cytuj  
Sucre napisał(a):
OC nie daje żadnych korzyści w innych grach, 3dmarkach itp. Naprawdę, nie mam pojęcia jak panowie z Rock* zrobili tą grę, ale trzeba pogratulować pomysłu...


Tez wlasnie nie wiem jak i dlaczego to zrobili ale GTA4 jest bardzo zalezne od mocy obliczeniowej procesora. Moze to zasluga euphorii - nie wiem.

Mam tylko nadzieje ze inny devsi nie pojda ta droga bo obecny sposob konfiguracji kompa do gier (duzo ramu + szybka karta + procek tylko taki by nie zamulal reszty) mi odpowiada. Do GTA4 trzeba miec tez szybki proc i to mnie jako posiadacza Athlona X2 lekko wkurwia. Zwlaszcza ze reszta gier lacznie z Warheadem czy Clear Sky (wg mnie 2 najbardziej wymagajace graficznie i najladniejsze obecnie gry na PC) plyna mi az milo natomiast GTA4 nie. :-)

I zgodze sie co do tego ze jesli chodzi o serie to pominawszy aspekty techniczne (grafika+fizyka i zachowanie NPC z euphorii) to gra jest w sumie krokiem wstecz w porownianiu do GTA SA.

Marzy mi sie GTA z kllimatem i settingiem i przedewszystkim soundrackiem z VICE CITY, rozlegloscia i iloscia contentu z SAN ANDREAS plus grafa, "zachowanie" miasta i ludzi i fizyka z czworki. ehhh............

PS. Czy tylko ja uwazam ze soundtrack jest najgorszy od czasu GTA3? Znaczy sie z trojki nie bardzo pamietam ale ten z 4 (oprocz Vladivostok FM) nawet nie podskakuje do VC czy SA IMHO. Gralem dosc duzo na konsoli i tylko raz zdazylo mi sie nie wyjsc z auta aby dosluchac utworku - co w SA i VC zdarzalo mi sie nagminnie. :-)

A to ten utworek - IMO number one in GTA 4:
http://pl.youtube.com/watch?v=GSJx-xmlmBc
zajebiste.... hehe :-)

NO jeszcze zcasem zachodu lub wschody slonca nad Liberty City w rytm Jean Michell Jaree byly dosc klimatyczne. :-) Tak wiem jestem dziwny...... :-)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 23:54 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Clear Sky (wg mnie 2 najbardziej wymagajace graficznie i najladniejsze obecnie gry na PC)


Masz na myśli Stalker : Clear Sky? Jeśli tak to dziwne masz poczucie humoru.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 sty 2009, 23:57 
Cytuj  
glukoza mocno daje rade. zreszta w rosji jest pare kapel, ktore zrywaja czapki z glow :-)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2009, 00:09 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Clear Sky (wg mnie 2 najbardziej wymagajace graficznie i najladniejsze obecnie gry na PC)


Masz na myśli Stalker : Clear Sky? Jeśli tak to dziwne masz poczucie humoru.


OFC to moje subiektywne odczucia ale IMHO Clear Sky jest zajebiscie ladne (pomijajac postaci, ktore juz w jedynce byly slabe). Oglna spojnosc grafy, jakosc tekstur budynkow i ogolnie otoczenia plus gra swiatel i cieni gdy gra jest puszczona na tej maxymalnej czwartej opcji (zapomnialem nazwy - jakos to tam sie nazywa "pelne ulepszone dynamiczne oswietlenia" czy jakos tak) wg. mnie powala.
W niektorych elementach(min. wlasnie oswieltlenie) ten engine jest genialny. Na mnie przynajmniej efekty pogodowo-oswietleniowe zrobily berdzo duze wrazenia, zreszt juz w pierwszym STALKERZE byly bardzo dobre - tylko ze tu sa bardzo ulepszone. Nawet oni sie chyba chwalili przed premiera zastosowaniem jakis nowych technologii w obliczaniu realistycznego oswietlenia calych kilometrow terenu gdzie kazdy obiekt rzuca dynamiczne cienie itd...czy cos takiego pamietam. Wiem ze cos tam z tym bylo. :-)

Down: Dlatego pisze ze to moja subiektywna opinia a nie jakas wykladnia na temat grafiki w FPSach czy enginow do gier. Na mnie to robi dosc duze wrazenie - zwlaszcza jak podepne sobie do TV kompa.

http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=114764
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=114705
Takie tam dwa screeny na pierwszym zauwazcie ze nawet trup na ziemi rzuca cienie :-) IMO cieniowanie i oswietlenie bija na glowe Warheady i FC2 ale moze to dlatego ze ja lubie poprostu gry w tym klimacie, np. Fallout 3 tez zajebiscie mi sie podoba graficznie - weic w sumie lykam to bezkrytycznie. :-)


Ostatnio edytowano 4 sty 2009, 00:19 przez Kabraxis, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2009, 00:10 
Cytuj  
no mi clear sky nie podoba sie w calosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2009, 00:43 
Cytuj  
Moze clear sky nie jest top jesli chodzi o grafike ale oswietlenia nie ma sie co wstydzic. Sama gra(glownie pierwsza czesc) to jedna z ciekawszych pozycji ostanich lat. Czarnobyl, wschodnie klimaty, swoboda... To chyba temat o gta wiec wracajac do tematu. Rzeczywiscie soundrack biedny jest, poza tym troche przynudzala gierka juz pod koncem. Nie chcialo mi sie konczyc i spasowalem.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 9 sty 2009, 01:37 
Cytuj  
a ja mam pytanie w jaki sposob zrobic zeby podczas jazdy kamera byla w miejscu ?? bo teraz jak jade to z dupy tak troche jest

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 9 sty 2009, 23:38 
Cytuj  
Wie ktoś czy Niko może założyć jakoś te swoje czarne rękawiczki??
(mam grę na ps3 więc żadne mody nie wchodzą w grę)

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 sty 2009, 11:16 
Cytuj  
Nie wydaje mi sie, aby mogl.

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2009, 14:04 
Cytuj  
hmm nie wiem jak komus sie moze nie podobac OST w GTA IV, dla mnie tu jest kupa dobrych stacji muzycznych

Classics - b. dobry, oldschoolowy hh spod szyldu DJ Premiera
Beat - analogicznie stacja z mainstreamowym hh
Vibe - świetna stacja z muzyka soul i r&b
San costamUNOS - niezły reggaeton
Radio Broker, LCHC - nie znam sie tutaj na gatunkach, ale tez sie jaram tymi stacjami, pierwsza bardziej urban rock, druga raczej w kierunku OI
Tuff Gong - klasyka reggae, nic wiecej nie trzeba pisac
Do tego dochodza Electro house, Journey z elektroniczna muza, Fusion z niezłym jazzem, jak i K109 z zajebistym funkiem :)

Naprawde, w zadnej innej czesci GTA nie zdarzylo mi sie, ze sluchalem muzy z wiekszosci stacji :)

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 sty 2009, 14:44 
Cytuj  
Muzyka jest dobra, moze mniej wpada w ucho ale pare klasykow sie znajdzie.Ostatnio podczas misji dla rastamanow(btw nawet z napisami ledwo rozumiem co oni do mnie gadaja ;/)przelaczylem na classic i lecial Genesis - Mama, niezle sie zdziwilem.
No i najlepsza piosenka http://www.youtube.com/watch?v=EgegOv7RKFU


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2009, 18:04 
Cytuj  
WinterS napisał(a):
hmm nie wiem jak komus sie moze nie podobac OST w GTA IV, dla mnie tu jest kupa dobrych stacji muzycznych

Classics - b. dobry, oldschoolowy hh spod szyldu DJ Premiera
Beat - analogicznie stacja z mainstreamowym hh
Vibe - świetna stacja z muzyka soul i r&b
San costamUNOS - niezły reggaeton
Radio Broker, LCHC - nie znam sie tutaj na gatunkach, ale tez sie jaram tymi stacjami, pierwsza bardziej urban rock, druga raczej w kierunku OI
Tuff Gong - klasyka reggae, nic wiecej nie trzeba pisac
Do tego dochodza Electro house, Journey z elektroniczna muza, Fusion z niezłym jazzem, jak i K109 z zajebistym funkiem :)

Naprawde, w zadnej innej czesci GTA nie zdarzylo mi sie, ze sluchalem muzy z wiekszosci stacji :)

Nie każdy musi być fanem nigasów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 835
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 sty 2009, 07:27 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
Muzyka jest dobra, moze mniej wpada w ucho ale pare klasykow sie znajdzie.Ostatnio podczas misji dla rastamanow(btw nawet z napisami ledwo rozumiem co oni do mnie gadaja ;/)przelaczylem na classic i lecial Genesis - Mama, niezle sie zdziwilem.
No i najlepsza piosenka http://www.youtube.com/watch?v=EgegOv7RKFU

Ugh. Vladivostok jest dobry, ale glukozy mam już powyżej uszu ;).


_________________
Obrazek

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 22:38 
Cytuj  
Wie ktoś może gdzie można znaleźć Infernus'a??

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 22:53 
Cytuj  
[Spoiler]







Bernie daje Ci fajnego po zakonczeniu wszystkich misji. A tak to w Algonquin albo Aldery, czy jakkolwiek to sie pisze, normalnie sobie jezdza


[/Spoiler]

**

Posty: 302
Dołączył(a): 6.11.2007
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 00:20 
Cytuj  
Już dawno ukończyłem grę i tamtego od Bernie'go ehmmm rozchrzaniłem^^
A pytałem się czy jest jakiś sposób żeby wziąć go sobie kiedy mi się podoba i jest jeden fajny sposób,znalazłem go na necie:

Wsiadasz do turismo,dzwonisz do brucie'go załatwić wyścig,jedziesz na start strzelasz w samochody aby wyścig się nie odbył,dzwonisz po kolejny wyścig i jeżdżąc po mieście zaraz na jakiegoś infernus'a trafisz.

Trudne do uwierzenia ale naprawdę tak jest,przynajmniej u mnie się sprawdza :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 20:25 
Cytuj  
Darmowy sposób na zagranie w multi GTA4 oraz niektórych/większość(?) gier, które korzystają z Games for Windows Live. Test w GTA4 wypadł pozytywnie, jednak trzeba było zainstalować najnowszego patcha, co roz...waliło płynność rozgrywki. Podobno działa również z Quantum of Solace.

"go to http://store.steampowered.com/
sign up
download/install
start download Dawn of War II beta from the steam software
go to 'mygames' , and right click on dawn of war, and select view cd key
open gta4, press home to go to 'games for windows live'
click any button in the menu that show up on top, then select 'join LIVE'

then a internet explorer windows opened (and gta4 minimized), and requested login to windows live (hotmail /msn .. etc) ,
after i closed it, and opened the game again, and found it asking for 'key'

use key of dawn of war, and continue..
u may have to sign in windows live, u can use ur msn/windows live email

create a rockstar social club account, (dont link to windows live.. not imprtant i guess)


go into the game,
bring up the phone, by pressing the up key
select multiplayer "

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 9 lut 2009, 20:34 
Cytuj  
Co prawda multi ma wiele trybow i zagralem moze w polowe, ale nie wciaga i (imo) szkoda czasu na kombinowanie.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.