mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2009, 20:26 
Cytuj  
trzeba bylo wczesniej zaczac ;p

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 13:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Dune czytalem z 15 razy. kolejne pare tomow przeczytalem bo 'wypadalo'.
nie wiem jak to mozliwe ale Dune to arcydzielo - reszta popierdolki.


hehe, ja przebrnąłem tylko przez Dune, potem zacząłem czytać kolejny tom z serii ale tak wiało nudą że zrezygnowałem w połowie... Podobnie z Fundacją Asimova.

Fantasy w ogóle nie czytam (oprócz Brooks-a), rzygam smokami, goblinami, generalnie wydaje mi się, że od lat nie powstaje nic nowego, za to każdy od każdego kopiuje pomysły - przeczytasz jedną pozycję -> znasz 100...

Reality Dysfunction też mnie zawiodło, cholera myślałem, że będzie typowa TECH space opera, a nie jakieś głupie plagi rodem z fantasy, jedyny plus, że nie ma smoków. Ta jebana plaga za bardzo przypomina magię i całość z Tech Space Opera przypomina mi Fantasy :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 13:38 
Cytuj  
chcesz tech to polecam honor harrington. dahak niby ok ale przynudza miejscami.
polecam johna ringo - cykl Dziedzictwo Aldenata oraz Imperium Człowieka.

david drake - cykl general tez bardzo przyjemne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 14:00 
Cytuj  
Wstyd sie przyznac ale nie czytalem Duny do tej pory. Chyba zawierze Mednolowi i sie jutro wybiore do ksiegarni. :] Jak ktos nie czytal to polece "Gre Endera" O.S.Carda . Genialne sci-fi.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 14:04 
Cytuj  
nie tylko 'gra' jest genialna. reszta cyklu tez ;-)
w Dune trzeba sie wciagnac i poczuc klimat. wtedy masakruje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:07 
Cytuj  
Ja sie chyba juz z rok zabieram za "Mowce umarlych". Troche sie zniechecilem, jak znajomy pojechal po kolejnych ksiazkach. Co prawda bardziej po trzeciej, ale jakos mnie negatynie nastawil. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Fantasy w ogóle nie czytam (oprócz Brooks-a), rzygam smokami, goblinami, generalnie wydaje mi się, że od lat nie powstaje nic nowego, za to każdy od każdego kopiuje pomysły - przeczytasz jedną pozycję -> znasz 100...



Sprobuj Martina. Nie ma tam goblinow, krasnoludow, etc. Smoki byly kiedys, teraz ich juz nie ma :) Martin podpada pod fantasy, ale to naprawde zupelnie inne fantasy niz chociazby takie Dragonlance czy Dungeons&Dragons. To raczej powiesc szpiegowsko-polityczna osadzona w troche innym settingu. Naprawde warto zrobic podejscie, bo mozna glupio przegapic jeden z najlepszych cykli ostatnich 10 lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 15:21 
Cytuj  
Mark- sprobuj Eriksona Malazanska Ksiega Poleglych, co prawda jest mnostwo ras, są smoki, bogowie chodzą po ziemi, ale to nie jest jakies D&D, FR, DL. Nie ma elfow i krasnoludow. Swiat jest niesamowity, moze sie zdarzyc praktycznie wszystko. Brak czarnych i bialych postaci. Kreacja bohaterow swietna, kieruja sie wlasnymi motywami, nie sa takie papierkowe jak w wiekszosci fantasy. Bohaterowie giną kiedy zechce autor. Nie ma co liczyc, ze są uber kolesiami i przezyja wszystko, ale moga powrocic, ale to juz nie to samo. Czarny humor, skomplikowanie, wielowatkowosc.

Martina tez mozna polecic, ale IMO jest slabszy od Eiksona. Imo wyrazil to uczta dla wron, nieby spoko powiesc ale brakuje tego na co wszyscy czekali. Byc moze za duzo oczekiwalem. Ale od Eriksona dostaje caly czas ksiazki na wysokim poziomie.

Nie sadze bys myslal, ze fantasy=fantastyka i ze to gowno, bo jesli tak no to coz, nie moge sie z Toba zgodzic ;) Ale chyba w miare rozrozniamy pojecia fantastyka/fantasy/SF, zeby sie dobrze zrozumiec, bo co czlowiek to sobie tlumaczy to inaczej.


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:13 
Cytuj  
Kurcze musze siegnac po ta Malazanska Ksiega Poleglych. Ostatnio mialem ochote na dobre fantasy.

Tor przeczytaj Diune koniecznie. Mysle, ze wciagnie Cie i skonczysz szybciej niz bys sie spodziewal. Kawal dobrego S-F, klasyk.

Mlodsi czytelnicy (tudziez szukajacy czegos lzejszego, starzy wyjadacze tematu) zaczynajacy z fantasy, moga siegnac po cykl "Shannara" T. Brooksa oraz "Belgariada"+"Malloreon" Eddingsa(+ okoliczne ksiazki). Solidne fantasy na nute raczej heroic. Wciagajace, przyjemne, czasem potrafia zaskoczyc zwrotem akcji.
Czytalem to ladnych pare lat temu, ale do dzis wspominam bardzo dobrze.
Eddingsa nawet kupilem jakis czas temu w orginale. Troche z sentymentu, ciut z nudy. Akurat sie nawinal pod reke podczas wizyty lokalnej ksiegarni ;)


A dla troche starszych:
- Cos wspomniane chyba tylko raz w temacie, a warte uwagi: Grzedowicz - Pan Lodowego Ogrodu - rzeklbym "daje rade". Postac glownego bohatera swietnie zbudowana. Pomysl przedni. Zaskakujacy i wciagajacy do ostatniej strony.

- J. Piekara - "Swiat jest pelen chetnych suk" - zbior opowiadan podzielonych na cztery kategorie tematyczne: „Miłość, seks, nienawiść”, „Bóg i historia”, „Obce światy” oraz „Planeta masek”. Zaskakujace, czasami sprawiajace, ze zatrzymujesz sie na chwile i zaczynasz myslec. Polecam.
A jako ze to opowiadania, mozna "konsumowac" w podrozy.

- Jacek Dukaj: "W kraju niewiernych", "Czarne oceany", "Inne Piesni" - specyficzny styl, dosyc ciezki jezyk, miejscami potrafi zgubic czytelnika, ale generalnie konczac kazda z nich odczuwa sie pewna satysfakcje i niedosyt...nagle okazuje sie, ze za krotko, za malo oraz "ja chce wiecej" :)

Swoja droga, czytaliscie moze "Lod" - J. Dukaja? Prezent slubny, stoi na polce i neci, a czasu brak. ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 8 lut 2009, 02:24 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:22 
Cytuj  
jestem w polowie "Lodu" od paru miesiecy. dziwna narracja powoduje, ze ksiazka jest bardzo ciezka w odbiorze jak dla mnie. mimo, ze sama 'historia' zapowiada sie bardzo ciekawie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:22 
Cytuj  
Polecam "Dzieci Hurina" jakby ktoś nie czytał ;]


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:24 
Cytuj  
jak tak patrze na to co polecacie to mam wrazenie, ze w ogole ksiazek nie czytacie...
moze, zamiast grac zacznijcie ksiazki kupowac ;p

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:25 
Cytuj  
ale ze kto? ze co? sie zgubilem...


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 02:28 
Cytuj  
"Zwrotnik raka" Millera i "Baltazar i Blimunda" Saramago, z ostatnio przeczytanych, godne polecenia, każdemu kto nie ma klapek typu "dobra książka = fantastyka".

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2009, 03:26 
Cytuj  
Cardano napisał(a):
"Zwrotnik raka" Millera i "Baltazar i Blimunda" Saramago, z ostatnio przeczytanych, godne polecenia, każdemu kto nie ma klapek typu "dobra książka = fantastyka".


a to w ogole sa tutaj tacy? :o :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 02:10 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
- Jacek Dukaj: "W kraju niewiernych", "Czarne oceany", "Inne Piesni" - specyficzny styl, dosyc ciezki jezyk, miejscami potrafi zgubic czytelnika, ale generalnie konczac kazda z nich odczuwa sie pewna satysfakcje i niedosyt...nagle okazuje sie, ze za krotko, za malo oraz "ja chce wiecej" :)

Czarne Oceany pierwotnie miały mieć ponad tysiąc stron, ale wydawca kazał ciąć. Sam autor przyznał, że nie jest zadowolony z efektu końcowego. Inne Pieśni zdaje się też musiał trochę skrócić, ale to ścisła czołówka polskiej fantastyki, czysta moc. Od tego czasu Dukaj wyrobił sobie markę, więc przy Lodzie mógł trochę bardziej poszaleć.

A jak odczuwasz niedosyt po tych książkach to lepiej nie sięgaj po Perfekcyjną Niedoskonałość (o ile jeszcze nie czytałeś, sugeruje się tym, że nie wymieniłeś). Książka kończy się w wyjątkowo chamskim momencie, a kontynuacji jeszcze długo nie zobaczymy, bo Dukaj czeka aż uczeni potwierdzą czy wyjaśnią jakieś tam teorie naukowe.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2009, 07:37 
Cytuj  
"Lód" też się, jak dla mnie za szybko skończył :P


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 708
Dołączył(a): 28.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 21:03 
Cytuj  
wlasnie koncze ksziazke Jacka Dukaja - Inne Pieśni, goraco polecam ; )

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 23:00 
Cytuj  
Cardano napisał(a):
każdemu kto nie ma klapek typu "dobra książka = fantastyka".


"Gra w Klasy" - J. Cortazar, klasyk:)


_________________
http://rince.mybrute.com/

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 3 maja 2009, 18:34 
Cytuj  
Jacek Piekara - "Przenajświętsza Rzeczpospolita"
Magdalena Kozak - "Nocarz" i "Renegat"

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.