mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 12:35 
Cytuj  
borboun napisał(a):
meterrr napisał(a):
Cytuj:
Do nauki jezyka studia nie sa jedynym czy najlepszym rozwiazaniem , przydaja sie za to zeby miec kontakt z przeszkolona kadra natives , poznac zwyczaje chin/japoni co jest zajebiscie wazne przy symultankach

a czy przypadkiem nie weszlo ostatnio jakies prawo ze aby zostac tlumaczem przysieglym musisz miec papier z filologi ? bo cos takiego mi sie na ostatniej imprezie o uszy obilo


Z tego co się dowiadywałem musisz mieć skończoną filologię + ukończone kursy prawne.


I wszystko jasne. Muszę iść na filologię Rosyjską. A na czym polegają te kursy prawne?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 12:36 
Cytuj  
mozliwe , po fachowa wiedze odsylam tu : http://www.forumtlumaczy.pl/


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:13 
Cytuj  
Mam pytanie, złożyłem papiery do szkoły w Poznaniu na filologie angielską i wybrałem sobie fonetykę amerykańską bo jebanych angoli nie trawię. I teraz pytanie brzmi czy nie lepiej byłoby wybrać jednak fonetykę brytyjską? Jak uważacie?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:23 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Mam pytanie, złożyłem papiery do szkoły w Poznaniu na filologie angielską i wybrałem sobie fonetykę amerykańską bo jebanych angoli nie trawię. I teraz pytanie brzmi czy nie lepiej byłoby wybrać jednak fonetykę brytyjską? Jak uważacie?

trzeba bylo wpasc na dni otwarte i sie zorientowac :P

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:25 
Cytuj  
Jeden chuj. Angole nie wymawiaja "r" wiec imo jest latwiej, uzywasz duzo "o:", "3:" etc.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:30 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
borboun napisał(a):
Mam pytanie, złożyłem papiery do szkoły w Poznaniu na filologie angielską i wybrałem sobie fonetykę amerykańską bo jebanych angoli nie trawię. I teraz pytanie brzmi czy nie lepiej byłoby wybrać jednak fonetykę brytyjską? Jak uważacie?

trzeba bylo wpasc na dni otwarte i sie zorientowac :P


Chodzi o to, że kiedy mówię po angielsku to napierdalam więcej akcentem brytyjskim, którego kurwa nie trawie. Specjalnie wziąłem sobie fonetykę amerykańską bo może pozbędę się tego pieprzonego wyspiarskiego akcentu :P


Ostatnio edytowano 28 cze 2009, 13:37 przez borboun, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:36 
Cytuj  
double post ...

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:38 
Cytuj  
...


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)


Ostatnio edytowano 15 paź 2009, 16:44 przez Lordrigar, łącznie edytowano 2 razy
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:49 
Cytuj  
borboun napisał(a):
Mam pytanie, złożyłem papiery do szkoły w Poznaniu na filologie angielską i wybrałem sobie fonetykę amerykańską bo jebanych angoli nie trawię. I teraz pytanie brzmi czy nie lepiej byłoby wybrać jednak fonetykę brytyjską? Jak uważacie?


rofl @ fonetyka amerykańska, na śląskim wszyscy się na to pchali a później żałowali ostro jak mieli fonetykę praktyczną, choć prawda jest taka że uczysz się amerykańskiego akcentu także ucząc się angielskiego (nie ma czegoś takiego jak brytyjski/angielski akcent, jest język angielski i akcent amerykański) :>

nie ma to jak mówić jak jeden z tych niedorozwiniętych wieśniaków, którzy potrzebują instrukcję jak założyć t-shirt :|

british all the way, jest dużo wygodniejszy w używaniu, wszyscy cię rozumieją dookoła świata, jest pod mniejszym wpływem czarnuchów (chociaż dla ciebie to pewnie plus)

ja dziennie studiowałem angielski na śląskim przez jeden semestr, doszedłem do tego że nie jest to coś, co naprawdę chciał bym robić, zwłaszcza, że na anglistyce jest język niemiecki, z którego mimo śląskiego pochodzenia jestem raczej... lewy :|


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.


Ostatnio edytowano 28 cze 2009, 13:51 przez Enhu, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:49 
Cytuj  
Lordrigar napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Jak masz dryg do nauk scislych to idz na polibude. Cokolwiek. Mechanika, informatyka, mechatronika czy nawet matematyka.


tak, po polibudzie praca pewna - to fakt.

No niestety ja ide w strone przyrodnicza :). Zlozylem na stomatologie - po tym kasa jest pewna a zawod nie taki zly, oraz na analityke medyczna - tu niestety w kraju gorzej, ale praca jest :).
Tak czy siak wolalbym sie zabunkrowac w laboratorium, bo po prostu to lubie :)


Znajomy mojej matki skończył stomatologię, i teraz zarabia 15 patoli na miesiąc szczegół, że siedzi u siebie w gabinecie 12h na dobe.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 13:54 
Cytuj  
nikt mu nie kaze tyle siedziec ;], moze troche mniej i zarabiac mniej - co za problem? osobiscie znam wielu stomatologow i kosza dobra kase nie przemeczajac sie


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 16:09 
Cytuj  
nie ma czegoś takiego jak brytyjski/angielski akcent, jest język angielski i akcent amerykański

Ciekawe rzeczy opowiadasz.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 16:53 
Cytuj  
konrador napisał(a):
nie ma czegoś takiego jak brytyjski/angielski akcent, jest język angielski i akcent amerykański

Ciekawe rzeczy opowiadasz.


jak byś powiedział tu, gdzie teraz jestem że jest coś takiego jak angielski amerykański to został byś ukrzyżowany :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 17:17 
Cytuj  
A jak ty bys takie madrosci o akcentach zaczal opowiadac to by cie ktos szpatulka do przewracania burgerow w leb trafil.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 17:34 
Cytuj  
konrador napisał(a):
A jak ty bys takie madrosci o akcentach zaczal opowiadac to by cie ktos szpatulka do przewracania burgerow w leb trafil.


bardzo przepraszam za atak na wasz najwyższy majestat

I beg for forgiveness mr. 10k brutto miesięcznie


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 17:35 
Cytuj  
British english !

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 20:00 
Cytuj  
british english= ghey ;p a nieto co madafakin, shit niggaz

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 20:34 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
british english= ghey ;p a nieto co madafakin, shit niggaz


http://www.youtube.com/watch?v=Kn3_bYcAnWI

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 21:09 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Highlander napisał(a):
british english= ghey ;p a nieto co madafakin, shit niggaz


http://www.youtube.com/watch?v=Kn3_bYcAnWI


north yorkshire rofl, gość mówi jak moi sąsiedzi :D


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2009, 21:39 
Cytuj  
enhu rofl n/c

zazwyczaj na anglistyce ucza wejsciowo tzw BBC english , i pod tym katem zazwyczaj sa dobierani wykladowcy od fonetyki . Moja odrazu powiedziala ze nie jest za dobra z amerykanskiego akcentu ale mnie sie podobalo jak mowila , miala miekki aksamitny glos filigranowej blondyneczki przyjemnie sie sluchalo :)

w wiekszosci przypadkow nie bronia nikomu mowic w akcencie jakim mu sie podoba , o ile nie jest to totalny redneck belkot i o ile jestes konsekwentny a nie zmieniasz akcentu co chwila .

inna sprawa ze akcentow zarowno w US jak i Anglii jest multum , i niekiedy poteznie sie roznia od siebie tak ze moga mocno utrudnic konwersacje
Cockney , New Jersey accent , Manchester ...wystarczy posluchac

co do wyboru to nie ma lepszy / gorszy , brytyjski akcent czy amerykanski , ja sam osobiscie staram sie mowic szkockim akcentem bo bardzo mi sie podoba i nie jest to wplyw Braveheart :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.