mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 2 lip 2009, 22:06 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
dude gdzie twój sig, uległeś presji ? ;/


sig under construction, przerabiam na wersje do Mortal Online

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lip 2009, 23:49 
Cytuj  
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... X_Spectrum

:D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2009, 23:52 
Cytuj  
Pozdro ziutek!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2009, 23:59 
Cytuj  
Taaa
Najlepsze imo to

Atari - Montezuma i River Raid oraz pierwsza napisana (a raczej przepisana z gazety) gra w basicu ;) - grobowa cisza przy ustawianiu glowicy i przegrywanie kaset na wiezy :D - Jednak cosik mi dzialac nie chcialy :P
Amiga - Lotusy, Mortal i klimatyczne zmiany dyskietek przed fatalem ;P, Sensible World of Soccer, Police Quest 3 i zmiana dyskietek okolo 100 razy przed uruchomieniem gry, PPHammer i pierwsze kody wpisywane :D i sporo innych gierek... Pamietam jak dorwalem sie do Copica (nie pamietam jak to sie pisze dokladnie, ale chodzi o te programy, dzieki ktorym sie przegrywalo dyskietki) z tetrisem :) Moglem dyskietki przegrywac calymi dniami :D

Powiedzcie mi czy to my bylismy mlodzi i wszystko nam sie podobalo, czy jednak te gry mialy cos w sobie?
Grafika byla z dupy, ale nikt na to nie spogladal, a po drugie nawet nikt nie snil o grafice, ktora teraz mamy, poniewaz grywalnosc 90% gier byla na takim poziomie, ze w tych czasach moze 5% im dorasta pod tym wzgledem do piet...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 00:38 
Cytuj  
Mi to mówisz. Ja do 24 sierpnia 2004 roku (czyli do momentu założenia tego konta na forum) byłem hardkorowym amigowcem :)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 07:15 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Powiedzcie mi czy to my bylismy mlodzi i wszystko nam sie podobalo, czy jednak te gry mialy cos w sobie?
Grafika byla z dupy, ale nikt na to nie spogladal, a po drugie nawet nikt nie snil o grafice, ktora teraz mamy, poniewaz grywalnosc 90% gier byla na takim poziomie, ze w tych czasach moze 5% im dorasta pod tym wzgledem do piet...

Młodsi byliśmy, to była ogólnie nowość i wybór był mały.
Anyway, grał ktoś w Captain Blood na C-64? Coś jak Mass Effect ;P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 07:52 
Cytuj  
Najlepsza gierka na c64 to bylo dla mnie Commando ze swietna muzyka Roba Hubbarda

http://www.youtube.com/watch?v=hDAhixO2t5w

ale wtedy to mialem jakie 13-14 lat bodajze :^)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 09:40 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Powiedzcie mi czy to my bylismy mlodzi i wszystko nam sie podobalo, czy jednak te gry mialy cos w sobie?


Gry miały w sobie tonę miodności, braki możliwości technicznych wtedy nadrabiano grywalnością. Teraz spora część devsów wyznaje zasadę że jak jest zajebista grafika/dźwięk/inny fluff to już wystarczy.

Ja dalej z przyjemnością wracam do starych gierek z amisi: CF, Goblins, Megalomania, Syndicate, Milenium/Deuteros, Mortal, Dune 2, Elite, N&S etc (można by długo wymieniać) i jakoś oprawa nie przeszkadza bo te gry dalej dają masakrycznie dużo zabawy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 09:56 
Cytuj  
Mi sie wydaje ze przeceniacie grywalnosc tych tytulow. To poprostu bylo cos nowego i niesamowitego ze wogole cos sie rusza na ekranie itp.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:03 
Cytuj  
Moon Patrol + Captain Bebbels + Hamurabi >>> teh rest of gaming industry ;). BTW program do przegrywania dyskietek na Przyjaciolke to xcopy :) ...

T.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:07 
Cytuj  
aaa i jeszcze Ghost & Goblins czy jakos tak :)
A w moon patrol jak dobrze pamietam to na Atari gralem

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:08 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Mi sie wydaje ze przeceniacie grywalnosc tych tytulow. To poprostu bylo cos nowego i niesamowitego ze wogole cos sie rusza na ekranie itp.


Widocznie jestem dziwny ;p
Tak jak napisałem wceśniej wracam do tych gierek przynajmniej raz w roku, i dalej przyjemność jest taka sama (a może nawet większa po tym co obecnie serwują nam devsi)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:18 
Cytuj  
Kazda z tych gier ma swoj nowoczesny odpowiednik. Po cholere wracac do prehistorii, jak mozna pograc praktycznie w to samo, ale z nowa oprawa?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:30 
Cytuj  
to pograj w 'nowe' ufo. wtedy pogadamy.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:40 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Kazda z tych gier ma swoj nowoczesny odpowiednik. Po cholere wracac do prehistorii, jak mozna pograc praktycznie w to samo, ale z nowa oprawa?

X.


Niby jakie znasz odpowiedniki CF, Syndicate, Megalomani, N&S etc,

Sorry, ale bzdury gadasz, nawet jak pojawia się coś zbliżonego to zwykle nie dorasta do pięt oryginalnej grze na jakiej się bazowało (są nieliczne wyjątki, np wskrzeszony Populous był genialny)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:51 
Cytuj  
Ale wskrzeszony populus to dla wielu tez juz prehistoria.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 10:54 
Cytuj  
ruff'n'tumble, bubble bobble :(


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 11:58 
Cytuj  
Cytuj:
Niby jakie znasz odpowiedniki CF, Syndicate, Megalomani, N&S etc,


Ja jeszcze dorzucę Total Chaos. Ostatnio prawie się zachlastałem próbując znaleźć jakiść przyzwoity port PCtowy. Jedna z najfajniejszych gier na multi w którą kiedykolwiek grałem. A wersja Amigowa ma się dobrze, nawet parę lat temu powstała wersja AGA :)

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 12:05 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Niby jakie znasz odpowiedniki CF, Syndicate, Megalomani, N&S etc,

Sorry, ale bzdury gadasz, nawet jak pojawia się coś zbliżonego to zwykle nie dorasta do pięt oryginalnej grze na jakiej się bazowało (są nieliczne wyjątki, np wskrzeszony Populous był genialny)

Znaczy sie co nie dorasta dzis przykladowo Megalomanii, ktora byla swietna w momencie premiery blisko 20 lat temu, a dzis jest tylko ciekawostka ktorej nikt by kijem nie ruszyl? Nostalgiafag? Pierwszy rts w jakiego gralem to byl Warcraft1 i wtedy pewnie popuszczalem w gacie na mysl o tej grze, dzis nie dorownuje ona dowolnemu crapowatemu rtsowi z indie studia.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 12:10 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Niby jakie znasz odpowiedniki CF, Syndicate, Megalomani, N&S etc,

Mega lo Mania byla wzorowana na Populousie, w nowszej oprawie masz Populousa 3, a w jeszcze nowszej masz mase simow strategicznych o podobnych zalozeniach. Do Syndicate jest podobny Fallout Tactics i pare innych tytulow, etc...

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.