mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 12:53 
Cytuj  
dobre okreslenie... podobny.
w sumie to wszystkie gry sa podobne.
tylko czesc wyroznia sie klimatem i pomyslem. a reszta je nieudolnie probuje skopiowac.
pokaz mi gre taka jak north&south dla 2 osob, albo panzer generala.
albo jak juz wspominalem ufo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 12:53 
Cytuj  
Zarri napisał(a):
w tamtych czasach na peceta to faktycznie nic nie bylo ciekawego. Amiga krolowala muzycznie i graficznie.

no ale 94 to byl wlasnie juz poczatek konca Amigi
wtedy wlasnie juz chyba mialem PCeta
malo bylo gierek to fakt ale graficznie juz nie ustepowal
no a muzycznie to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gravis_Ultrasound
pamietam Toccate na swiezo kupionym GUSie x)
na poczatku to byl downgrade z Amigi ale pozniej jak wiemy mocno do przodu ;)

ale czasy Amigi i gield byly najlepsze
atari/c64 spoko Amiga zajebiscie a pecety to juz lipa coraz wieksza

co do gierek to nr1
Monkey Island - przygodowki
Utopia - strategie
Shadow of the beast - platformowki
Swiv strzelanki (ew Apydaya i Agony za muzyke i tez niezla graficzke)
Lotus (ew Jaguar X costam) - wyscigowki

a no i Cannon Fodder
http://www.youtube.com/watch?v=PiYuq6Ac3a0
ale pamietam ze to juz chyba byla koncowka - i bardziej pamietam jak gralem u kuzyna (jak i Settlersy) bo sam mialem juz pjeca

to byly czasy - multiplayer na split screenie ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 12:58 
Cytuj  
e jeszcze dogs of war we 2 byl wypas.

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 13:33 
Cytuj  
ta w 94 tez mialem pierwszego PCta, jednak dalej zagrywalem na Amidze... Dopiero gdzies tak w 96 Amiga niestety zagoscila w szafie :( , gdyz zagrywalem sie w takie gry jak Fifa 96 czy Destruction Derby...
Poczatek PCtow rowniez wyroznial sie tym, ze gry byly grywalne, chociaz nie bylo ich wiele...

A co do tego, ze teraz bysmy nie grali w te gry, bo grafika by nas odrzucila, to sie z tym niezgodze... Dalej zagrywam sie w Ultime Online oraz pogrywam od czasu do czasu w stare gierki. Z checia wrocilbym do Amigi, jednak dawno temu caly sprzet oddalem komus, a kupowac Ami raczej nie bede... Chociaz kto wie... Jak dalej ten temat sie tak potoczy, to chyba bede musial, bo mam coraz wieksza chec pogrania na Amidze ;)

PS.
O tak Cannon Fodder... niby prosta gra, a zagrywali sie w nia wszyscy. Do tej pory nie doczekala sie godnego nastepcy :)


A i pamietacie Workbench? To kurde byl system operacyjny dla Amigi (nie wiem czy tak sie nazywal, czy po prostu wszyscy tej nazwy uzywali), a ja bylem mlody i tak naprawde nie wiedzialem o co w nim biega i jedyne co w nim robilem, to od czasu do czasu rysowalem sobie kursory :D . Mialem Amige 500, bez dysku i w pelni nie moglem korzystac z tego systemu, bo trzeba go bylo zainstalowac na HDD. W sumie to nawet nie wiedzialem wtedy, ze to system operacyjny ;)

Na Ami mialem tez spora kolekcje oryginalow, ale z tych co pamietam to MR. Tomato, Liga Polska Manager 95 i Doman ;)

A tak btw. pamietacie moze jak sie nazywala gra, w ktorej chodzilo sie takim niby Rambo. Pamietam, ze gre zaczynalismy pod taka ciezarowka wojskowa, a w grze ogolnie chodzilo o to, zeby powybijac wszystkich. Ciekawostka bylo to, ze mozna bylo od tylu gardziele podcinac :)

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 14:09 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
A tak btw. pamietacie moze jak sie nazywala gra, w ktorej chodzilo sie takim niby Rambo. Pamietam, ze gre zaczynalismy pod taka ciezarowka wojskowa, a w grze ogolnie chodzilo o to, zeby powybijac wszystkich. Ciekawostka bylo to, ze mozna bylo od tylu gardziele podcinac :)


Fire Force. Good game :) ...

T.

*

Posty: 192
Dołączył(a): 18.06.2008
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 14:22 
Cytuj  
huragan zgrywusie


_________________
my posting brings all the spam to the yard
and they're like "fuck off retard".

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 14:31 
Cytuj  
wlasnie przestancie offtopikowac ffs to jest temat o huraganie i jego selfownie a nie goopich grach na amige czy inny staroc!


Ostatnio edytowano 3 lip 2009, 14:34 przez Vercin, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 14:32 
Cytuj  
Cz3 hurri!


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 15:30 
Cytuj  
North&South - Gra która do dziś dnia miażdży wszystko. Cisneliśmy już ze znajomymi na Amidze. Lat niewiele mieliśmy, ale już owniliśmy... Póżniej Mortal Kombat i napierdalanie całymi dniami ; P


Jak pamiętam, to po raz pierwszy na pc zagrałem w Quaka, na dobrym już sprzęcie z 166 MHZ i 32mb ramu... Kurwa, pół podwórka się zlatywało do mnie, by obejrzeć jak rozwalam potwory w 3d.

Kolejną grą, którą dobrze pamiętam z Pieca, to był MDK. Połączenie Tomb Raidera, Serious Sama i Quaka. Ten początek, gdzie leciało się kurtem w dół > all.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 15:43 
Cytuj  
Jak nazywały się dwie gry takie bardzo fajne....
1. Prekursor HoMM - też mapka, ale walczyło się prawie w czasie rzeczywistym pojedynczymi bohaterami - aby wygrać ze smokiem trzeba było stanąć pod nim i wbić miecz w gardło.

2. Przygodówka w dżungli, jeździło się jakimś jeepem w widoku fpp, akcja zaś rozgrywała się widokiem z boku, trochę z izometrycznego rzutu. I nie chodzi mi o jurrasic park. Klimat trochę taki jak w indiana jones był.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 15:51 
Cytuj  
1. Moonstone?

Obrazek

Zajebisty klimat miala ta gra i fajnie sie gralo multi :D
Nie byl to prekursor HoMM, przynajmniej z tego co sie orientuje.

Drugiej nie kojarze.


Bardzo dobra gra, bylo Master of Magic.firmy Microprose
Mozna bylo dowodzic bohaterami, strategia turowa ala cywilizacja. Walki cos jak HoMM. Polecam nawet dzis.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 16:01 
Cytuj  
no ja kojarze obie - ale tez nazw nie pamietam
w Moonstone juz u kumpla gralem (juz mialem PCeta)
zreszta czyms takim jak RP gardzilem w tamtych czasach ;)
isztary tez olalem
dopiero betrayal at krondor mnie wciagnal - ale to i tak dlugo po jego premierze chyba bylo

a ta druga gra nie miala w nazwie Maya? chyba ogolnie byla zwiazana z takimi klimatami

tak MoM bylo fajne
ale wykoksales takiego herosa to rozwalal armie cale :/
troche balansu brakowalo
ale fakt ze to byla taka cywilizacja w swiecie magii

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 16:32 
Cytuj  
Defender of the Crown - moja pierwsza gra. Nigdy nie udalo mi sie jej ukonczyc, co kilka lat probuje, ale za trudna jest :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 16:36 
Cytuj  
odpal to - lepsza grafa moze dasz rade
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Def ... Szukaj&lr=

a lwansie i polecam
http://www.youtube.com/watch?v=qipWqOwk ... re=related
muza jest zajebista

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 16:50 
Cytuj  
Amige 1200 to ja do dzis w szafie mam, ale i tak korzystam z UAE, szybszy, wydajniejszy i hehe lepsza grafika

W 1998 roku uzywalem Amigi 1200 w kafejce internetowej jako router do internetu, ot taka ciekawostka ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 16:56 
Cytuj  
2. http://www.youtube.com/watch?v=ZQzBsHOeQGA

grałem w to troszkę swego czasu.

ogólenie to moja ulubiona giera z tamtych czasów http://www.youtube.com/watch?v=hZPPfIu3 ... re=related muza biorąc pod uwage dźwieki wydawane w tym czasie przez c64 robiła wrażenie

jak już ktoś wymienił north and south grane z siostrą siedzącą obok dawało masę frajdy, alien breed, apocalypse, fire force, centurion, mega lo mania, dużo by wymieniać bo sporo tego było

edit- ta shadow of the beast to giera z klasą, aczkolwiek 3 cześć to już nie ten poziom co w dwóch pierszych, no i zapomniałbym o Myth i Gods a to warto było zobaczyć


Ostatnio edytowano 3 lip 2009, 17:03 przez Bullet, łącznie edytowano 3 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 16:59 
Cytuj  
polecam C64 Forever, niedawno wyszła taka paczka. Jest w tym kupa gier z c64 plus scenowe demka :)

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 17:23 
Cytuj  
Templair napisał(a):
coldzik napisał(a):
A tak btw. pamietacie moze jak sie nazywala gra, w ktorej chodzilo sie takim niby Rambo. Pamietam, ze gre zaczynalismy pod taka ciezarowka wojskowa, a w grze ogolnie chodzilo o to, zeby powybijac wszystkich. Ciekawostka bylo to, ze mozna bylo od tylu gardziele podcinac :)


Fire Force. Good game :) ...

T.


Dokladnie o to chodzilo :)

@tczewiak - nr2. to pewnie Le Fetiche Maya

@4fro, ale granie na piecach w gry z atari, c64, amigi to nie to samo.
Brak tej calej otoczki zwiazanej z regulowaniem glowic czy naprawa joystickow (wymiana sprezynek/gumek).


Cytuj:
Jak pamiętam, to po raz pierwszy na pc zagrałem w Quaka, na dobrym już sprzęcie z 166 MHZ i 32mb ramu...


Ja mialem Pentium 100 z 16MB ramu :) - jak na tamte czasy (94r.) byl uber, gdyz jak juz sie spotykalo pieca to najczesciej byl z prockiem 386, badz nawet 286...


Ostatnio edytowano 3 lip 2009, 17:32 przez coldzik, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 17:29 
Cytuj  
Się nie znacie, Laser Squad - uber turówka prekursor UFO godzinami się zagrywaliśmy (można było przeciwko sobie hot seat zagrać, tyle, że jeden wychodził żeby nie podglądać ;P).
Obrazek


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 lip 2009, 17:42 
Cytuj  
Nie znam tej gry, ale bylo multum gier, w ktore sie zagrywalem godzinami :)

A tak btw. to kiedys polski gamedev stal na bardzo wysokim poziomie. Teraz niestety jest inaczej :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.