mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 886  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2009, 11:19 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jestem sporym fanem SW (G?) ale to jest odrebna kategoria: space opera. Oczywisty podzial na dobro i zlo, czarno biali bohaterowie, zeby nawet osmiolatek mogl wyrobic sobie zdanie. Dla mnie District 9 jest filmem innym,a pod wieloma wzgledami lepszym. Robiony raczej pod fanow Odysei Kosmicznej niz bywalcow zjazdow SW w przebraniach Hana Solo i Lorda Vadera.


No dokladnie. SW to inna kategoria, saga, cos wiecej niz tylko film fabularny. Ciezko to porownac.

Ja akurat D9 porownuje z takimi filmami jak Alien (choc to tez troche saga), Blade Runner, The Thing czy Terminator i powiem szczerze, ze wypada calkiem niezle. Dawno nie mialem uczucia, ze ogladam cos swiezego w tym gatunku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2009, 11:41 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chwila, nie na pisalem ze w SW nic ciekawego sie nie dzieje w fabule (bo bym tego raczej nie ogladal). Postacie w SW sa czarno-biale jak zebra. Stare czesci np.: zli sa nikczemi i brzydcy (Imperator, Vader, Jabba oslizgly robal), dobrzy to piekna (?) Leyla, przystojny Han Solo i blekitnooki blondas Luke. Dobrzy Jedi vs. zli Sith. Do tego cala banda szukajacych tylko zysku postaci typu Boba Fet. Wszyscy zli zostaja ukarani, gwizada smierci zniszczona... naprawde tego nie dostrzegasz? Drugi taki przyklad to Wladca Pierscieni Tolkiena. Moze nie sf, ale ten sam schemat w formie fantazy. Co nie znaczy, ze nie czytalo sie tego zajebiscie. :]

Dobrzy: Imperator, Darth Vader, szturmowcy
Źli: Han Solo, Leia Organo, Boba Fett, Jabba the Hut, Yoda, Obi Wan Kenobi, rebelianci, no i przede wszystkim zdrajca Lando.
Dość neutralnym jest Luke Skywalker. Nie można go winić, że został poddany praniu mózgu przez nikczemnych jedi. Miał potencjał by stać się zacnym przedstawicielem imperium.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2009, 12:13 
Cytuj  
Cytuj:
Źli: Han Solo, Leia Organo, Boba Fett


że co? ocipiałeś?

PS. BH > Stormtrooper > all


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2009, 12:16 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Dawno nie mialem uczucia, ze ogladam cos swiezego w tym gatunku.


I tu lezy wg mnie sedno. Osobiscie nie przeszkadzaja mi krewetki biegajace po wysypiskach smieci, mieszkajace w slamsach itd. Film nie kapie od efektow specjalnych jak nowy Terminator, X-meni, Transformersi itp. Jest po prostu opowiedziana historia w przystepnym opakowaniu. Nie ma przerostu formy nad trescia, a wydaje mi sie ze tylko w ten sposob mozna przekazac jakies glebsze tresci, zmusic widza do refleksji. I do mnie taka produkcja trafia.
To czy komus sie film podoba czy nie to i tak pozostanie zawsze subiektywnym odczuciem. Jak ktos sporadycznie oglada takie filmy to oczekujac oszalamiajacych efektow specjalnych, spektakularnych walk obcych, realistycznych do bolu eksplozji, i liczy na rzeki krwi to z pewnoscia sie zawiedzie. Ale chyba nie o to chodzilo w tym filmie, zeby pokazac najnowsze osiagniecia techniki filmowej i symulacji komputerowych i wbicie widza w fotel za kazdym razem jak pojawi sie nowy obcy robiacy coraz wieksza rozpierdowe przy uzyciu jednego pocisku rozwalajacego pol miasta. Osobiscie zmeczony jestem ogladaniem filmow w ktorych od pierwszej klatki roi sie od spektakularnych eksplozji, niezniszczalych robotow, latajacych statkow kosmicznych itp. Dystrykt 9 jest filmem innym i trudno mi niezgodzic sie z przeczytanym gdzies zdaniem, ze "Neill Blomkamp pokazal srodkowego palca hollywoodzkiej produkcji".

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2009, 13:06 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Chwila, nie na pisalem ze w SW nic ciekawego sie nie dzieje w fabule (bo bym tego raczej nie ogladal). Postacie w SW sa czarno-biale jak zebra. Stare czesci np.: zli sa nikczemi i brzydcy (Imperator, Vader, Jabba oslizgly robal), dobrzy to piekna (?) Leyla, przystojny Han Solo i blekitnooki blondas Luke.


Yoda jest brzydki :<. Nie wiem czy dobry czy zly ale brzydki na pewno ...

T.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2009, 12:09 
Cytuj  
może i pokazał środkowego palca ale raczej boolywoodowi. Film jest miałki, nie wiem gdzie jest ten powiew świeżości, chyba, że niski budżet to już jest tym powiewem (a raczej smrodkiem). Żeby chociaż historia którą opowiada ten film mnie porwała to bym wybaczył ten niskiej jakości warsztat twórców. Niestety historia nie dość że jest maksymalnie wtórna, to jest totalnie bez sensu.
Zasnąłem na filmie już 4 razy, może dzisiaj uda się przebrnąć przez ostatnie 20min tej "wybitnej" pozycji.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2009, 12:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
W SW nie od razu widać kto jest zły, a kto dobry. To nie Star Trek. To, że Jabba ściga terrorystów i złodziei nie oznacza, że sam nim nie jest. To, że ktoś był tajnym szpiegiem wszechpotężnego imperium nie oznacza, że potem nikczemnie go nie zdradzi.
Saga, w której zwycięża w końcu zło - poprzez swoją propagandę nienawiści, sektę fanatyków religijnych i akty terrorystyczne.
Zauważ, iż w erze zarówno przed, jak i po rządach imperatora Palpatine'a w kręgach parlamentarnych panuje burdel niczym w polskim sejmie. Kilka wzajemnie zwalczających się frakcji, które za nic mają dobro ogółu, a każdy mieszkaniec traktowany jest niczym mięso armatnie. Dopiero Palpatine w tym wielkim burdelu zdołał zaprowadzić swoisty porządek. Porządek, który został zaburzony atakami terrorystów, stosujących metody podobne do tych, których używali Żydzi w latach 50tych.
Po odsunięciu Imperatora od władzy w galaktyce znowu zapanowały syf i malaria. Małe frakcje zaczęły walczyć pomiędzy sobą, władzę w układach słonecznych przejmowali mafiozi. Mało tego - generałami tzw. Nowej Republiki zostali przestępcy.
Jak więc możesz twierdzić, iż postacie są czarno białe? ;)

Przypomniało mi się jak parę lat temu w CDA w kąciku poświęconym SW jakiś kolo produkował się na dwie strony tłumacząc czemu kosmiczny odpowiednik Hitlera i Stalina był spoczko, tylko, ze on to chyba pisał na poważnie :<

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2009, 15:09 
Cytuj  
The Crimson Pirate polecam.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2009, 15:24 
Cytuj  
Kupe czasu temu ogladalem tego karmazynowego pirata, ale pamietam, ze choreografia wszystkich tych walk JAK na tak stary film (i nawet nie tylko) byla kapitalna ;>

Dzieki, ze przypomniales, zarzuce sobie dzisiaj.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2009, 19:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
może i pokazał środkowego palca ale raczej boolywoodowi. Film jest miałki, nie wiem gdzie jest ten powiew świeżości, chyba, że niski budżet to już jest tym powiewem (a raczej smrodkiem). Żeby chociaż historia którą opowiada ten film mnie porwała to bym wybaczył ten niskiej jakości warsztat twórców. Niestety historia nie dość że jest maksymalnie wtórna, to jest totalnie bez sensu.
Zasnąłem na filmie już 4 razy, może dzisiaj uda się przebrnąć przez ostatnie 20min tej "wybitnej" pozycji.


Mark - prawdziwy rebel z wysp.

Alive in Joburg - czyli skad sie wzial pomysl na d9:

http://www.youtube.com/watch?v=ZlgtbEdq ... re=related

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2009, 10:32 
Cytuj  
Babylon AD 2008

Co tu duzo pisac, gniot i tyle.
i jak to mialbyc ten najlepszy sf ostatnich 2-3 lat to heh ..bida bida i jeszce raz bida , dobry aktor ale fabula cienka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2009, 12:04 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Kupe czasu temu ogladalem tego karmazynowego pirata, ale pamietam, ze choreografia wszystkich tych walk JAK na tak stary film (i nawet nie tylko) byla kapitalna ;>

Dzieki, ze przypomniales, zarzuce sobie dzisiaj.


niesamowity film, niesamowita obsada i aranzacja

Piraci z Karaibow nie byly zle ale przy tym filmie wysiadaja


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2009, 12:29 
Cytuj  
Crimson Pirate zajebisty, w dzieciństwie oglądałem nie raz i nie dwa.
I ta muzyka! \o/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2009, 17:57 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
może i pokazał środkowego palca ale raczej boolywoodowi. Film jest miałki, nie wiem gdzie jest ten powiew świeżości, chyba, że niski budżet to już jest tym powiewem (a raczej smrodkiem). Żeby chociaż historia którą opowiada ten film mnie porwała to bym wybaczył ten niskiej jakości warsztat twórców. Niestety historia nie dość że jest maksymalnie wtórna, to jest totalnie bez sensu.
Zasnąłem na filmie już 4 razy, może dzisiaj uda się przebrnąć przez ostatnie 20min tej "wybitnej" pozycji.


Mark - prawdziwy rebel z wysp.



fixed: z polski ale to przecież żaden powód do dumy, niestety miejsca urodzenia się nie wybiera, a szkoda...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2009, 19:35 
Cytuj  
jesli chodzi o sci fi to jesli ktos nie ogladal polecam
eXistenZ

stary ale dobry film. w 99 roku robil naprawde niezle wrazenie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2009, 20:17 
Cytuj  
Frequently asked questions about time travel, bardzo fajny film. Niby to komedia, ale nie do końca.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 11:43 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Ale żeby nazwać tę produkcję jednym z najlepszych filmów sf wszechczasów...zdecydowana przesada.

tru film dobry, pomysl fresh, aktor grajacy glowna role idealny, ale bez przegiec, SWG czy inne odyseje to to nie jest.


tru , aktor grajacy glowna role pwnz , miejsce na sequel imho jest


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 11:52 
Cytuj  
Obejrzałem nowego Star Treka w końcu. Taki sobie film. Efekty ładne, Sajlar fajnie zagrał też. Ale ta naciagana fabuła omg, plus wszystko to takie sztuczne i kiczowate. 6+/10

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2009, 19:11 
Cytuj  
Dana napisał(a):
sztuczne i kiczowate.


Ale chyba też tak było w serialu, nie? Chyba o to chodziło...
(żeby mnie fanboye tylko nie pogryźli)


_________________
Obrazek

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2009, 11:44 
Cytuj  
30 days of night. klimat, aargh! pieknie zmarnowane 2h. me wants more.


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17720 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 886  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.