mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 07:02 
Cytuj  
rly? no shit... my bad. ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 07:51 
Cytuj  
Reasumując, co by nie było idzie ku lepszemu. Gdybanie czy Hammery ze Stanów dla Nas są do dupy nie ma sensu. Ważne, że idzie ku dobrej drodze to wszystko i tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 08:14 
Cytuj  
Ale armia mialaby wiekszy potencjal gdyby produkowala wlasny sprzecior ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 09:16 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1636435,0,1,pols ... omosc.html

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 10:23 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
btw. jestesmy zobowiazani do walki w Afganie z powodu Nato .Z Irakiem było inaczej ,ale jako sojusznik USA zostalismy poniekad takze zobowiazani (...).

Dorośnij dziecko i przestań pisać bzdury.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:06 
Cytuj  
Cytuj:
imo startujcie w tym programie póki sa miejsca bo na bank bedzie w cholere chetnych.

najpierw to niech powiedzą jakieś konkrety, bo samo pieprzenie ze bedzie cudownie mnie nie przekonuje

mam wrazenie ze jak zaproponuja 1,5 kpln/miesiac zołdakowi z gwardii za 2 miesiace sprzatania koszar to liczba chetnych szybko spadnie :D a oni beda mieli oddzialy sprzataczek na 20 lat zapewnione :D

wiekszosci ludzi na tym forum sie troszke popierdolila wojskowa rzeczywistosc z hollywodzka

pomysl popieram, ale tak jak napisalem, nawet genialne idee mozna spierdolic w praktyce, wiec poczekam jak to bedzie wygladalo jak to wdroza

edit chociaz z drugiej strony nie rozumiem po co tworzyc nowa strukture skoro na zawodowych brakuje siana - ktos mnie oswieci ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:11 
Cytuj  
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto. Więc proszę Cię, nie pierdol głupot bo wprowadzasz w błąd ludzi którzy czytają ten temat.

Generalnie, na pewno nie dostaniesz mniej. Nawet jeden z generałów powiedział, że w związku z tym że będziesz w gwardii, dostaawać będziesz co miesiąc szmalec.

"Według gen. Stanisława Kozieja pomysł jest dobry, ale ma kilka mankamentów - na przykład rezerwiści powinni utrzymywać część uposażenia, np. 10 procent, przez cały rok. - Teraz ochotnicy nie mają żadnego interesu, żeby zgłaszać się do NSR - mówi "Polsce"."

Czytajcie ze zrozumieniem niektóre rzeczy, bo gdybym moderem był już kilka postów by poleciało. A jak nie wiecie o temacie za dużo, to nic nie piszcie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:17 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Podstawowa pensja żołnierza zawodowego (st. szeregowy) - 2550 netto. Więc proszę Cię, nie pierdol głupot bo wprowadzasz w błąd ludzi którzy czytają ten temat.

Generalnie, na pewno nie dostaniesz mniej. Nawet jeden z generałów powiedział, że w związku z tym że będziesz w gwardii, dostaawać będziesz co miesiąc szmalec.

"Według gen. Stanisława Kozieja pomysł jest dobry, ale ma kilka mankamentów - na przykład rezerwiści powinni utrzymywać część uposażenia, np. 10 procent, przez cały rok. - Teraz ochotnicy nie mają żadnego interesu, żeby zgłaszać się do NSR - mówi "Polsce"."

Czytajcie ze zrozumieniem niektóre rzeczy, bo gdybym moderem był już kilka postów by poleciało. A jak nie wiecie o temacie za dużo, to nic nie piszcie.

Za taka kwote raczej bym nie zrezygnowal z pracy. Bardziej przyciagna ludzi slabo zarabiajacych. I chyba taki cel temu przyswieca, zdobyc troche trepow bedacych miesem armatnim w razie wojenki, placac jedynie za 3 miesiace szkolenia. Duzo taniej niz utrzymac zawodowego zolnieza.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:19 
Cytuj  
No niestety, pewno więcej się dowiemy w połowie roku, ale nie sądzę że zostaną przy pierwszym uposażeniu zawodowym. Muszą to podnieść, bo nikt się nie zgłosi. Normalny człowiek dzisiaj zarabia więcej niż 2500 klocka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:20 
Cytuj  
ale jak to ma byc, bedac w tej gwardii to cos sie robi przez caly rok, czy tylko jak powolaja, ze jest potrzebna? czy tam jakies szkolenia...


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:23 
Cytuj  
a co kazdy rekrut z automatu ma st sz ? pobozne zyczenia jakiegos tam gen nic dla mnie nie znacza... bo mysle ze chetnych na darmowe 250 pln/m jak mowisz by nie braklo - pytanie jak bardzo realna jest taka perspektywa
pozatym jest juz jasne na czym mialy by polegac te 2 miesieczne szkolenia ? czy moze wiadomo tylko ze na 'dumnej sluzbie swojej kochanej ojczyznie' cokolwiek to znaczy

kolejny pkt to czy zapisujac sie na takie cos masz mozliwosc wykaraskania sie z takiego kontraktu ... 20 lat to szmat czasu
bo moze teraz sytuacja polski jest stabilna, ale jeszcze 20 lat temu zylismy w komunie hello !! kto wie jaki bedziemy mieli system za 15 lat tak naprawde , kto wie czy za 10 lat jakis prezio nie kaze ci wyjsc na ulice z jakichs przyczyn - ofc ku chwale ojczyzny czy tam jego rzadu jeden chuj


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:24 
Cytuj  
sob a jak jest z wymaganiami wieku? , nie boisz sie ze ludzie w naszych latach beda juz dla nich za starzy?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:26 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No niestety, pewno więcej się dowiemy w połowie roku, ale nie sądzę że zostaną przy pierwszym uposażeniu zawodowym. Muszą to podnieść, bo nikt się nie zgłosi. Normalny człowiek dzisiaj zarabia więcej niż 2500 klocka.

Kwestia tego co chca osiagnac. Na specjalistow ich i tak pewnie nie stac, wiec osbtawiam to co napisalem. Chca przeszkolic troche ludzi zdolnych do pierwszej linii obrony w razie ataku albo dzialan w razie klesk zywiolowych. Ogolnie smierdzi mi ten program. A normalny czlowiek wlasnie zarabia 2500K netto (3400 brutto), taka jest mniej wiecej srednia w tym kraju. Takze, moga skusic wlasnie tych co zarabiaja gorzej i pewnie bedzie sporo chetnych nawet za taka pensje na te kilka miesiecy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 11:28 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
sob a jak jest z wymaganiami wieku? , nie boisz sie ze ludzie w naszych latach beda juz dla nich za starzy?


Gdzieś czytałem o tym, lemme check.

"...obejmowałyby wszystkich żołnierzy rezerwy, którzy zdobyli przysięgę wojskową i zostali przeniesieni do rezerwy po zwolnieniu w czynnej służby wojskowej, w tym ze służby zawodowej lub po odbyciu szkolenia w czasie studiów. Powinni oni spełniać kryteria zdrowotne pozwalające im pełnić służbę wojskową w rezerwie, mieć przydziały do jednostek wojskowych albo zostać ujęci w zasobach terenowych oddziałów administracji wojskowej (TOAW). Ich wiek to maksymalnie czterdzieści lat, a w przypadku posiadających stopień oficerski lub podoficerski - pięćdziesiąt lat. Rozważany jest także wariant zmiany granizy wieku dla NSR odpowiedznio do 50 i 60 lat życia."

http://wku.wroclaw-3.sow.mil.pl/profesjonalizacja.html

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 12:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
. Chca przeszkolic troche ludzi zdolnych do pierwszej linii obrony w razie ataku albo dzialan w razie klesk zywiolowych. Ogolnie smierdzi mi ten program. A normalny czlowiek wlasnie zarabia 2500K netto (3400 brutto), taka jest mniej wiecej srednia w tym kraju. Takze, moga skusic wlasnie tych co zarabiaja gorzej i pewnie bedzie sporo chetnych nawet za taka pensje na te kilka miesiecy.

Tej średniej nie wyrabia wg. różnych szacunków coś koło 70% pracujących w polsce :D. A co do rzucania takich jednostek na 1 linię "w razie ataku". Na 1 linie się pcha jednostki regularne, które mają szansę o cokolwiek zdziałać. Takich ochotników można jedynie wykorzystać jedynie po "normalnym" przeszkoleniu jako uzupełnienie. I chyba taki jest jedynie cel tego programu. Skoro rezygnuje się z normalnego poboru = brak "rezerwy" dobrze mieć jakąś grupę ludzi która chociaż raz w roku ma z wojskiem coś do czynienia i czas jej przeszkolenia będzie krótszy niż przeciętnego cywila.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 12:37 
Cytuj  
wszystko si ale ja mam rezerwe wbita na podstawie ustawy i nie mam przysiegi , chyba ze mozna sie oprzec na stopniu ktory daja w ksiazeczce jak juz jestes rezerwista (szeregowy/str szeregowy) i kategorii A


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 13:37 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
wszystko si ale ja mam rezerwe wbita na podstawie ustawy i nie mam przysiegi , chyba ze mozna sie oprzec na stopniu ktory daja w ksiazeczce jak juz jestes rezerwista (szeregowy/str szeregowy) i kategorii A

Tak wiem. ale obecna "rezerwa" to nie ta sama rezerwa co kiedyś. Wcześniej po przeszkoleniu podstawowym było jeszcze szkolenie w konkretnej jednostce. Z punktu widzenia wojska przydatność jednej i drugiej "rezerwy" jest zupełnie inna ;)

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 14:07 
Cytuj  
Havok napisał(a):
WilkuDemon napisał(a):
btw. jestesmy zobowiazani do walki w Afganie z powodu Nato .Z Irakiem było inaczej ,ale jako sojusznik USA zostalismy poniekad takze zobowiazani (...).

Dorośnij dziecko i przestań pisać bzdury.

Jakie bzdury koleś ,jeżeli uwazasz ze nie mam racji to mi to udowodni a nie nabijasz posty jak jakies dziecko wlasnie.

Co do braku rezerwy po wprowadzeniu komerkcjalizacji armii "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny." art. 85
Szeregowych póki jest ludzi z kat. A i B raczej starczy, ale sztabu czy techników może zabraknąć, dlatego wprowadzili cos takiego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 14:23 
Cytuj  
Panowie, bo temat się sprowadził do szeregowego który broni ojczyzny w okopach w Iraku i wpada na miny na patrolach.

Pozostańmy w temacie informatyków i inżynierów, bo pewno najbardziej nam na tym zależy. Chętnie bym przyjął posadkę w tych tematach, gdybym chciał w Iraku kopać tyłki wrogowi, to bym poszedł na zawodowego żołnierza. Może dzięki temu programowi będzie to ułatwione.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2010, 15:48 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Jakie bzdury koleś ,jeżeli uwazasz ze nie mam racji to mi to udowodni a nie nabijasz posty jak jakies dziecko wlasnie.


Takie bzdury, że wypisujesz coś o jakichś zobowiązaniach i że niby coś musimy. Inne kraje NATO wycofują swoje wojska i jest git, bo w pierwszej kolejności dbają o swoje interesy. O tym jak wygląda wywiązywanie się ze zobowiązań wobec polski powinieneś się uczyć w szkole podstawowej. Czytaj więcej książek i oglądaj mniej Tv.
Sobtainer napisał(a):
Pozostańmy w temacie informatyków i inżynierów, bo pewno najbardziej nam na tym zależy.

Znaczy, że wojsko nie potrafi zatrzymać ludzi po swoich uczelniach? Puki nie pojawi się jakieś info kogo i do jakich zadań potrzebują to można sobie gdybać co ten informatyk będzie w wojsku robił ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.