mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 259
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 10:45 
Cytuj  
Witam, dzis z rachuneczkiem doszedł do mnie ciekawy list że tepsa znowu zmienia regulamin i cennik (z bardzo niefajnymi cenami) dla neta itp itd i postanowiłem sobie że zerwe z nimi umowe tylko na końcu tego listu jest taki piękny zapis

"Uprzejmie informujemy, że konieczność wprowadzenia bla bla bla bla. W związku z tym skorzystanie przez państwa z prawa wypowiedzenia umowy o którym mowa w art 60a ust. 1 bla bla bla Tpsa przysługuje roszczenie odszkodowawcze a także uprawnienie do żądania zwrotu ulgi przyznanej w związku z zawarciem umowy"

wtf raczej oni takiegoś czegoś nie mogą zrobić


_________________
Obrazek
Ubierz się www.artxenum.cupsell.pl

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 10:51 
Cytuj  
wasyl napisał(a):
(...)w art 60a ust. 1 bla bla bla (...)

wtf raczej oni takiegoś czegoś nie mogą zrobić

Znajdź tą ustawę i przeczytaj to się dowiesz czy mogą. Druga sprawa, pewnie dotyczy to umowy z jakąś "promocją" więc umowę również wypadałoby przeczytać.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 11:14 
Cytuj  
Generalnie nie jest fajnie.

Ja mnialem z nimi umowe na neo 6mb na 2 lata. Po poltora roku przeprowadzilem sie, i wzialem sobie upc. Przez nastepne pol roku placilem jeszcze jakies 180/miech za neo, bo zerwanie umowy kosztowalo by mnie jakies 3500 PLN. TPSA żąda zwrotu calosci ulgi z promocji w momencie zerwania umowy. Biorac pod uwage fakt ze wszystko u nich to jest promocja, bo lacze kosztuje 300pln/miech a sprzedaja ci je za 100, to jestes udupiony.

Tak jak wyzej, przeczytaj nowy regulamin, ustawe i wlasna umowe.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 11:20 
Cytuj  
Jestem na 70% pewny ze w razie jak usługodawca zmienia umowe w trakcie trwania usługi, to nie moze ci zabronić zerwania tejże umowy. Najlepiej spytaj się jakiegoś prawnika jak to dokładnie wygląda. Bo samemu czytać i interpretować zapisy ustawy moze sie marnie skonczyc ;e.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 11:23 
Cytuj  
Zmienia umowe uslugi, nie zmienia umowy promocji. Tak wiec umowe uslugi mozesz sobie zerwac bez konsekwencji, gorzej z promocja. Ten zapis z pierwszego postu dotyczy zwrotu ulgi promocyjnej w razie zerwania umowy na usluge.

X.

**

Posty: 259
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 11:35 
Cytuj  
no właśnie napisałem e-mail do uokik bo to przez nich jest zmiana umowy i cennika zobaczę co odpiszą


_________________
Obrazek
Ubierz się www.artxenum.cupsell.pl

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 11:57 
Cytuj  
iniside napisał(a):
to nie moze ci zabronić zerwania tejże umowy


zabronić nie może, ale warunki 'zaporowe' może ustalić jak najbardziej, umowę można zerwać w dowolnym momencie. Co ciekawe tpsa kiedyś też wysyłała pisma o zmianie regulaminu i tego zapisu nie było, może masz jakąś inną/nową umowę czy cuś.

**

Posty: 259
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 12:01 
Cytuj  
hmm wiem że kiedyś było ale tp chyba bierze przykład z plusa (w plusie też była taka akcja że groźił karami) z tego co pisze w umowie zmiana wchodzi 1 marca 2010


_________________
Obrazek
Ubierz się www.artxenum.cupsell.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 12:06 
Cytuj  
Ale zrozum, nikt tu nie grozi karami, umowe uslugi mozesz sobie zerwac i nikt ci nic zlego nie powie.

Masz druga umowe, promocje. Dostales cos za prawie darmo, ale sobie idziesz w cholere, to zaplac za to, proste.

X.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 12:11 
Cytuj  
fakt, nie doczytałem tego o promocji, Xanth ma tutaj rację i raczej nic nie poradzisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 13:19 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Ale zrozum, nikt tu nie grozi karami, umowe uslugi mozesz sobie zerwac i nikt ci nic zlego nie powie.

Masz druga umowe, promocje. Dostales cos za prawie darmo, ale sobie idziesz w cholere, to zaplac za to, proste.

X.


A "roszczenie odszkodowawcze" ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 13:23 
Cytuj  
Dana napisał(a):
A "roszczenie odszkodowawcze" ?

Kto mialby dochodzic? Przeciez nie ponosisz szkody muszac zaplacic za cos, co kupiles. To, ze otrzymales to taniej na pewnych warunkach, ktorych to warunkow nie dotrzymales, nic nie wnosi ;)

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 13:33 
Cytuj  
W tpsa jest problem z promocjami i zmianami umowy bo mozesz to zrobic wylacznie na trzy miesiace przed koncem umowy, a ze tp nie oferowalo nic ciekawego to od 1 stycznia jestem w netia gdzie w umowie jest juz zapis ze moge przejsc zawsze na inna promocje w trakcie trwania obecnej.
Jesli nie wypowiesz miesiac wczesniej obecnej umowy w tp to ci zaproponuja sami cos, a wypowiedzenie umowy wczesniej jak trzy miesiace jest karane zwracaniem roznicy jaka sie uzyskalo w promocji.

Tyle wiem po czternastu latach posiadania internetu w tepsie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 13:46 
Cytuj  
Dana napisał(a):
A "roszczenie odszkodowawcze" ?

[/quote]
Jeśli masz np. umowę na czas nieokreślony (określony) bez żadnych "promocji" wówczas gdy operator zmienia np. cennik/regulamin świadczenia usługi możesz wypowiedzieć ta umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia, z powodu ww. zmian.
Jeśli podpisałeś umowę z jakąś "promocją" i np. przez pół roku nie płacisz za usługę a w międzyczasie po miesiącu operator zmienia regulamin/cennik to pewnie wymieniana ustawa reguluje jak w takim przypadku wygląda rozliczenie się z klientem (i co kto od kogo może żądać). Jeśli w tym liście napisano, Tpsa przysługuje możliwość ubiegania się o zwrot przyznanej ulgi (czy odszkodowanie) to zapewne wynika to z przywołanej ustawy.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 15:00 
Cytuj  
wasyl zobacz cennik załączony do umowy - tak jak Havok zauważył całkiem możliwe że promocja trwała 3 pierwsze miesiące.
TP SA nie może sprzedawać w formie "to jest warte 300 zł ale masz za 100 zł" na cały okres trwania umowy bo od razu ktoś by się przyczepił że:
1. Konsument: Jak to 300 zł? To przecież zawyżanie cen przez monopolistę !
2. Konkurencja: Jak to 100 zł zamiast 300 zł? To przecież damping!

Inna sprawa że np. mogłeś dostać w związku z umową na czas określony modem w cenie 1 zł zamiast np. 200 zł i o to się może rozchodzić przez cały okres trwania umowy. Po prostu porównaj cennik standardowy (powinieneś mieć) z promocyjnym związanym z Twoim czasem trwania umowy na czas określony.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 15:31 
Cytuj  
Przeciez sie ustawa zmienila i juz nie ma tak ze byle co zmienia w umowie i juz ja mozna zerwac.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 16:05 
Cytuj  
Dokladnie to co Sou napisal. Zmiana cennika uslug juz nie uprawnia do zerwania umowy, z tego wzgledu ze cenny nie odnosza sie do naszej umowy a dopiero tych zawartych w przyszlosci.

W ubieglym roku tak chcialem zerwac umowe z nimi i dowiedzialem sie w biurze ochrony konsumentow, ze niestety ale juz tak nie mozna

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 16:32 
Cytuj  
wasyl napisał(a):
wtf raczej oni takiegoś czegoś nie mogą zrobić

Alez moga, bo zmienilo sie prawo telekomunikacyjne w zeszlym roku. Jesli zmiana w regulaminie jest spowodowana wymogiem UKE na przyklad to jak bedziesz chcial zerwac umowe normalnie placisz kary. Nie wiem jak jest w tym przypadku, bo nie interesuje sie oferta tp.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 17:44 
Cytuj  
tepsa znowu zmienia regulamin i cennik (z bardzo niefajnymi cenami)

Ok, widze ze dostalem rachunek i podobne pisemko (wtf, od tego miesiaca in post roznosi rachunki tpsa a nie poczta, wiec sa o tydzien spozione;/ ).
Na pierwszy rzut oka nie zauwazylem zmiany w cenniku neostrady.
Co sie dokladnie zmienia?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sty 2010, 22:25 
Cytuj  
Też dostałem i u mnie nic się nie zmienia.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.