mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Better movie
District 9 50%  50%  [ 56 ]
Avatar 50%  50%  [ 55 ]
Liczba głosów : 111
Autor Wiadomość
******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 00:36 
Cytuj  
wlasnie wrocilem z kina (ofc imax). Wedlug mnie material na zajebista prace magisterska lub ustna mature z jezyka polskiego. Oba filmy zrobily na mnie ogrone wrazenie jednak uwazam ze district biorac pod uwage caloksztalt jest dla mnie lepszym filmem. Procz zajebistych efektow ma tez fabule z imo glebszym przeslaniem. Tematyka w obu filmach podobna. zli ludzie pwnuja niewinnych dobrych alienow. jednak avatar ma motywy ktore juz kilka razy sie ukazaly.

/discuss


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 00:39 
Cytuj  
Co racja to racja, ze Avatar bazuje juz na wczesniejszych motywach, jednak mnie ten film zmiazdzyl :).

Dlatego vote Avatar!


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 01:03 
Cytuj  
Fabula, scenariusz, aktorstwo, postac glownego bohatera (aktorsko i scenariuszowo), "glebia"* plus "przeslanie"* ==> District 9

Scenografia, efekty specjalne i "pierdolniecie", czyli ogolnie pojety "visual" i "immersion" ==> Avatar

Do obejrzenia na spokojnie, samemu w domu w nudny, dlugi zimowy wieczor ==> District 9

Do obejrzenia w kinie (lekkie uzywki wskazane :)) ==> Avatar

* - W cudzyslowiach bo tak czy siak to oba to dsoc banalne, proste filmidla bez wiekszych filozoficznych rozkminek (w dodatku "golwny moral i przeslanie" jest w obu niemal identyczny, niemniej jednak District ma pare fajnych smaczkow i nazwiazan do swiata AD 2009/10. I za to ten film lubie i uwazam ze tak jak Avatar jest do obejrzenia RAZ w kinie i do zapamietania na cale zycie tak District 9 jest o wiele "smaczniejszym" filmem.

EDIT: KURWA!!.... Literowki i bledy ort.... ja pierd... napiszalem "zycie" przez "rz". lol. Jebany internet i analfabeci w nim powoduja ze podswiadomie zaczynam robic bledy ort.... :( Nigdy nie mialem jakis wiekszych problemow z polska ortografia, (oczywiscie bez przesady bo bledy w przecinkach i takie pomniejsze to zdazaja sie kazdemu) ale ostatnio to takie kwiaty sadze za az strach sie bac. :(


Ostatnio edytowano 13 lut 2010, 01:04 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 01:04 
Cytuj  
Wywalcie z Avatara 3D i porównajcie z District 9. Imo nie ma nawet czego porównywać. Vote za District 9

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 01:21 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
material na zajebista prace magisterska lub ustna mature z jezyka polskiego

taaa...


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 01:36 
Cytuj  
District 9:

Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin FookinFookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin FookinFookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin FookinFookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin Fookin

Avatar: Pierwszy film który może w koncu pokaże po co jest blu ray :P

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 01:45 
Cytuj  
Oba filmy fajne, konwencja zupełnie inna. Trudno mi porównywać tbh.
Na pewno bardziej mnie drażni jak ktoś spuszcza się nad zajebistością District 9 niż jak robi to przy Avatarze.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 01:47 
Cytuj  
distric 9. za to, że fabuła nie była stekiem przesłodzonych bzdur.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 02:04 
Cytuj  
Avatar, District ok, ale nie znoszę gównianej kamery ala Blair Witch (choć mimo takich zdjęć film jest u mnie w rankingu naprawdę wysoko), więc vote Avatar.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 02:07 
Cytuj  
Szkoda że nie zrobiłeś Avatar vs District 9 vs Pandorum.

Pandorum jak dla mnie film roku 2009 :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 02:43 
Cytuj  
Avatar


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 02:53 
Cytuj  
Dybuk napisał(a):
Wywalcie z Avatara 3D i porównajcie z District 9. Imo nie ma nawet czego porównywać. Vote za District 9


O, dobrze powiedziane. Glosuje za D9, chociaz Avatara jeszcze nie widzialem i zobacze dopiero na BR :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 03:42 
Cytuj  
No dla mnie akurat 3d jest tylko dodatkiem do fajnego filmu, więc spokojnie się bez tego broni.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 10:00 
Cytuj  
Wszystko zależy od tego, na jaki typ filmu idziesz.
Jeżeli Avatar to efekty wizualne
Jeżeli D9 to fabuła.

np. Nie idziesz do cyrku licząc na usłyszenie nowego przeboju muzycznego.
Nie idziesz na koncert licząc na popisy klownów.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 10:37 
Cytuj  
Obydwa filmy mi się podobały, ale że Avatar mnie trochę rozczarował to klikłem w d9.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 11:54 
Cytuj  
Mimo wszystko Avatar, za to że po wyjściu z kina chciałem wleźć od razu z powrotem. Ostatnim filmem który tak mną pozamiatał był pierwszy Matrix ;-)
D9 to bardzo dobre kino, ale Avatar to kamień milowy - porównujemy tu całokształt a nie fabułę.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 12:04 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Mimo wszystko Avatar, za to że po wyjściu z kina chciałem wleźć od razu z powrotem. Ostatnim filmem który tak mną pozamiatał był pierwszy Matrix ;-)
D9 to bardzo dobre kino, ale Avatar to kamień milowy - porównujemy tu całokształt a nie fabułę.

W jakim sensie kamień milowy? Filmu nie widziałem, wiec trudno go ocenić. Natomiast opinie z jakimi się zetknąłem to "och i ach" nad efektami i przemilczenie fabuły. To w czym tkwi sekret tej przełomowości?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 12:08 
Cytuj  
Avatar nie jest pod żadnych względem przełomowy.

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 12:12 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Avatar nie jest pod żadnych względem przełomowy.

+1.
Byłem przedwczoraj na Avatarze i... film sam w sobie zły nie jest. Ale jak się naczytałem opinii m.in. tutaj o tym, jaka to nie jest rewelacja, przełom w kinematografii i nie wiadomo co jeszcze, spodziewałem się czegoś ZNACZNIE lepszego. Ot, taki film, który warto zobaczyć w kinie...

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 12:25 
Cytuj  
Havok napisał(a):
W jakim sensie kamień milowy?

Technologicznym oczywiście.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.