mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 21:04 
Cytuj  
emakler bo jestem leniwy i lubię załatwiać erzeczy nie ruszaja du.. od kompa :)

Ale dzięki pzu mamy rekord obrotów na gpw i pewnie jutro jakiś plus zaliczy jeszcze, a potem już z prundem lub pod prund.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2010, 21:39 
Cytuj  
Do piatku indeksowe sie beda wazyc pewnie, o ile sie juz nie ustawily, takze moze byc bujanko, a od pn z prundem zapewne.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 18:59 
Cytuj  
no właśnie chciałem sobie założyć tego emaklera i trochę się pobawić, szczególnie że przy wyjściu z kryzysu raczej i tak większość będzie zwyżkować, więc jest duże prawdopodobieństwo, że nie wtopię ;)
tylko czekam na polski NIP - rodzicielka ma mi dosłać. Czy to znaczy, że jak będę z tego korzystał to co roku będę musiał dymać do PL i składać zeznania podatkowe?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 19:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tylko czekam na polski NIP - rodzicielka ma mi dosłać. Czy to znaczy, że jak będę z tego korzystał to co roku będę musiał dymać do PL i składać zeznania podatkowe?

NIP nie jest wymagany do zalozenia rachunku maklerskiego, mozesz to w kazdej chwili dopisac (w sumie przed koncem roku).
Dodatkowo mozesz rozliczac sie jako nierezydent, kraj podatku podajesz i dom maklerski wysyla wszystko do przypisanemu sobie US. Potem to juz po stronie US, wiec problemow wiekszych nie ma.

Tzn moze emakler ma jakies ograniczenia, nie wiem. A pobawic to sie powinienes rok temu ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 20:13 
Cytuj  
Istotny tu jest adres zameldowania i adres do korespondencji, a NIP jest potrzebny do rozliczeń i chyba jest wymagany przy wypełnianiu formularza do zakładania emaklera.
Dla ciebie istotne jest jak i dla innych by otrzymać rozliczenie, a reszta to już twoje zmartwienie.
Co do zwyżkowania to trafne spostrzeżenie ale tylko teoretyczne bo praktyka bywa często odmienna :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 21:34 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
A pobawic to sie powinienes rok temu ;]


NIP jest wymagany przynajmniej w Mbanku.

Rok temu? w czasie kryzysu i spadków? Ja kompletnie nie czaję tego zarabiania na spadkach :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 22:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Rok temu? w czasie kryzysu i spadków? Ja kompletnie nie czaję tego zarabiania na spadkach :wink:

Własnie rok temu można było zarobić gruba kasę, często wzrosty były na poziomach 200-400% w miesiąc.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 22:33 
Cytuj  
Rok temu byl dolek bessy po prostu. Od tego czasu poroslo wszystko sporo.
Na szczescie wciaz sa perelki, o potencjale x3-x7 w przeciagu 2-3 lat, do wylowienia, jezeli inwestujesz w wartosc, a nie grasz na krotko skaczac z kwiatka na kwiatek ;-)

Co do rozliczania sie, to dymac nie trzeba.
Ja wyslalem PIT przez net ostatnio i zadnego problemu nie bylo (mieszkam w IRL). Jedynie przelew z podatkiem boli ;-)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 23:12 
Cytuj  
embe napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Rok temu? w czasie kryzysu i spadków? Ja kompletnie nie czaję tego zarabiania na spadkach :wink:

Własnie rok temu można było zarobić gruba kasę, często wzrosty były na poziomach 200-400% w miesiąc.


no i stracić podobną bo spadki też były tego typu. Ja jednak wolę pewniejsze inwestycje. Do tego będę skakał z kwiatka na kwiatek ;)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 23:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
embe napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Rok temu? w czasie kryzysu i spadków? Ja kompletnie nie czaję tego zarabiania na spadkach :wink:

Własnie rok temu można było zarobić gruba kasę, często wzrosty były na poziomach 200-400% w miesiąc.


no i stracić podobną bo spadki też były tego typu. Ja jednak wolę pewniejsze inwestycje. Do tego będę skakał z kwiatka na kwiatek ;)


Nie...wlazac rok temu nie dalo sie stracic, chyba ze na bankrutach (ale to niezaleznie od tego w jakiej fazie cyklu wejdziesz, raczej sie dobrze nie konczy).
Od tego ma sie glowe, coby w bankruty nie wlazic ;)

A co do skakania z kwiatka na kwiatek, to heh...no powodzenia :D :wink: Zwaz jednak, ze jak z kwiatka na kwiatek, to ciezko mowic o pewnej inwestycji.

Skakanie, to nie moja para kaloszy. Ja zdecydowanie holduje Buffetowemu podejsciu ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 04:59 
Cytuj  
embe napisał(a):
Własnie rok temu można było zarobić gruba kasę, często wzrosty były na poziomach 200-400% w miesiąc.


Cos mi sie obilo o uszy w tvncnbc, ze od marca 09 do marca 10 na akcjach jakiejs spolki mozna bylo zrobic ponad 900%. Nazwa jakos mi nie wpadla do ucha na dluzej. Moze wiecie o jakiej spolce mowili?


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 07:11 
Cytuj  
Amica pewnie. 3,25 dolek, 44 gorka z marca.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:33 
Cytuj  
IMMOEAST mozna bylo kupic po 1zl w dowolnej ilosci (min 88gr bylo).
Jak wychodzil z GPW pare tygodni temu, to akcja kosztowala 17,5zl, a w miedzy czasie mozna bylo tez sprzedac po ~ 19,50.

2000%, tez niezle ;-)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 15:03 
Cytuj  
Można wiele wymieniać spółek z początku 2009 roku, sam miałem action, immo i kghm, które sporo dały zarobić wtedy.
Ja generalnie jestem jak to nazywają groszoskoczek :) , sporo ryzykuje skacząc po rożnych spółkach ale mam tez swoje ulubione gdzie wchodzę i wychodzę przez co staram się zwiększać ich stan posiadania na długi termin.

Jeśli ktoś twierdzi ze można zarabiać tylko jak wszystko rośnie to prędzej czy później poczuje jak boli gpw :)

Najważniejsza jest konsekwencja w podejmowaniu decyzji nawet jeśli oznaczają stratę.
Nie sugerujmy się takimi fartami jak 20% w jednym dniu czy 200% w dłuższym okresie, przecież średnia krajowa można wyciągnąć mając 1% dziennie i inwestując 15 tysięcy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 17:24 
Cytuj  
Jest taki program na Knowledge albo jakimś Discovery co koleś podróżuje, kupuje, a potem sprzedaje na większych rynkach.
Program ogólnie trochę naiwny, bo z jednej strony jakby sugeruje sposób na życie, a z drugiej strony zdajesz sobie sprawę że normalnie kolo nie dał by sobie rady.

Pamiętam że też był tam wątek z winami, koleś kupił dużo wina afrykańskiego u producentów i sprzedał je z ładnym przebiciem gdzieś tam w Chinach, albo Japonii.

Co mnie dziwi że w tych swoich rachubach nie uwzględniają czegoś takiego jak cło, tak więc tak jak już pisałem, program trochę naiwny ale fajnie się go ogląda.


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 18:27 
Cytuj  
"giełdy winna" istnieją w europie i można spokojnie dokonywać zakupu, a raczej inwestycji długoterminowych, smaczek loterii jest spory bo jak się trafi dobry rocznik to masz przebicie wielkie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 19:21 
Cytuj  
Ja żałuję, że nie posłuchałem mojego byłego współmieszkańca z wwy, który mimo braku odpowiedniego wykształcenia a tylko zainteresowań jest od jakiegoś czasu moim guru finansowym. I pomyśleć, że to samouk, moja żona po ekonomii nie ma 1% wiedzy i wyczucia rynku co on - za to zna pierdylion bezwartościowych regułek i definicji.

2 lata temu jak funt z 5.80 zaczął lecieć na ryj przy kursie 5.30 mówił mi bym sprzedawał bo poleci jeszcze niżej. Nie uwierzyłem. ~15 000 funtów sprzedałem kilka miesięcy później za 4.30 bo nie wytrzymałem ciśnienia - bolało jak cholera..

1,5 roku temu namawiał mnie bym wszystko ulokował w złocie. Zerknąłem na tabelę i go wyśmiałem. Kurs złota od dłuższego czasu ustawicznie rósł i miał najwyższe notowania forever. Ehh gdybym wtedy za całą kasę kupił gold-a...

W sumie jak patrzę wstecz to nie wiem czy lokować cokolwiek w akcje bo zbytnich sukcesów na rynku finansowym to ja nie odnosiłem ;) A w tym roku i tak planuję wszsytko wydać więc byłaby to inwestycja na kilka miesięcy najwyżej. Tylko, że jak patrzę na te procenty z emax-a to mnie ogarnia śmiech - ledwie na gierki wystarcza...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 19:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tylko, że jak patrzę na TEN PROCENT z emax-a to mnie ogarnia śmiech - ledwie na gierki wystarcza...


fixed


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 21:04 
Cytuj  
Mark, jezeli potrzebujesz tej kasy, to proponuje lokate. Inwestuj cos co mozesz zaryzykowac, szczegolnie jak myslisz o akcjach. Zwroty sa ponadprzecietne, ale i ryzyko spore, przynajmniej w krotkim okresie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 maja 2010, 12:47 
Cytuj  
ABC Data wychodzi na giełdę. Co sądzicie o perspektywach na debiucie? :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.