mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:57 
Cytuj  
No i to jest dobre podsumowanie.

Jasna sprawa, ze dla kogos kto przygarnia 6-8k netto, nie bedzie sensu wyjezdzac.

Ale ludzie po studiach, pracujacy jako szeregowi pracownicy w backoffice, przygarniajacy te 2-3-4k netto...Ci maja szanse na znaczna poprawe poziomu zycia.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:57 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Sektor publiczny to niskie lub przeciętne kwalifikacje? Nie sądzę.

Jak taki wniosek wyciagnales? Wogole rozmawiamy o sektorze prywatnym pod katem pracownikow i ich kwalifikacji. 8k to raczej rzadkosc dla ludzi z pewnym doswiadczeniem nawet. Znam jednak pare firm, ktore dobrym absolwentom 4k na reke chetnie placa. Po PW zwlaszcza.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 12:00 
Cytuj  
Rozmawiamy o zarobkach w PL w odniesieniu do UK. Bynajmniej ja w tym temacie.

Też znam chętne firmy - tylko ta rotacja tam... ;)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 12:26 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Nie będę się sprzeczał o ceny (nie licząc tego że elektronika i ubranie się jest tam tańsze), musiałby ktoś wrzucić jakieś przykładowe ceny.


Moge pare rzucic z Dublina (elektronika w IRL jest ze 20% drozsza niz w PL, dlatego wszyscy kupuja w polnocnej IRL albo w UK):

Wynajem 2 bed w centurm: Normalny standard(2 sypialnie, salon) - 1100-1400E
Wynajem Domek 3 sypialnie, 2 lazienki, salon, 30km od centrum - 900E
Kupno powyzszego domku: ~180,000E - 220 000E
Kupno powyzszego mieszkania: ~220 000 - 280 000E
Taksowka: 2E/km
Bilet miesieczny na cala komunikacje miejska: 140E
Piwo w pubie: 5E
Chleb polski: 1,5E
Mleko: 1,5E/2l
Wedlina polska: ~10E/kg
Ser polski: ~10E/kg
Paliwo: 1,35E/litr
Internet 30Mbit: 40E/miech


Zarobki srednie brutto IRL: ~36000 rocznie
Zarobki srednie netto IRL: ~29500 rocznie
Zarobki minimalne brutto=netto IRL: ~18000 rocznie

Mozna latwo porownac z Wawka, jak chodzi o stosunek ilosciowy kasy, a nie wartosciowy, bo tak szybciej ;)
A potem wartosciowy, tego co zostaje w rece na "przyjemnosci".

Reszta IRL jest znacznie tansza jak chodzi o koszty utrzymania.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:00 
Cytuj  
Oyciec - ja nie piszę o absolwentach tylko o ludziach z doświadczeniem zawodowym. Jednak by zdobyć doświadczenie zawodowe należy pracować w zawodzie, a nie kłaść tynki czy zmywać garnki.
Jako świeżak zaczynałem od stawki 800zł, potem firma, 2000zł + firma, a teraz 4000zł + firma. Czyli mam solidną, comiesięczną podstawę i dodatek, który sam sobie wypracuję. Nie sądzę, że w UK można się tak fajnie ustawić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie sądzę, że w UK można się tak fajnie ustawić.

Niby dlaczego nie mozna? Przepisy maja bardziej sensowne niz u nas. Freelancing na zachodzie jest bardziej rozwiniety.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:22 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie sądzę, że w UK można się tak fajnie ustawić.


No wlasnie,nie rozumiem tez tego. Ja wyjechalem od razu po studiach, 5 lat temu. Od 4 lat, pracuje w miedzynarodowej korporacji jako obecnie juz starszy analityk.
W zespole mam Lotyszke, Polke, Francuza. Szefem zespolu jest Francuzka.

Nie rozumiem czemu nie mozna sie tu spelniac zawodowo, czy tez ustawic. Polacy jacys uposledzeni sa czy jak? :lol:
Poza tym, nie dla kazdego wazny jest ciagly rozwoj osobisty. Ludzie maja rozne priorytety, zainteresowania tez sie zmieniaja.
Ja sie powaznie zastanawiam, czy jak sie dzidzia nie urodzi, nie rzucic roboty i nie zostac etatowym ojcem. I pewnie zostane nieudacznikiem wtedy :lol:

Jedno wiem na pewno, w PL musialbym tyrac wiecej na ten standard zycia.

A jak bede wracal za te 2-3 lata, jak wszystko dobrze pojdzie, to takze nie rozumiem tczewiak, czemu mialbym nie znalezc roboty. 6 miesiecy temu dostalem oferte na kontrolera finansowego w firmie w Trojmiescie, ale sie nie kalkulowalo niestety, tak finansowo jak i ze tak powiem zyciowo. ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 15:24 
Cytuj  
Jeśli pracujesz w zawodzie to oczywiście, że nie będziesz mieć problemów. OK. Czepiam się ;) Czepiam się Mareczka, który kojarzy mi się z tym gościem:

http://www.youtube.com/watch?v=pjtms0bYHXg


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 18:41 
Cytuj  
ja w zasadzie chcialem sie tylko odniesc do wypocin mareczka na temat polskiej emigracji z okolic stron 1-3.



Generalnie ten zaawasnowany system zapomog w UK- oprocz zapewnienia minimum socjalnego najgorzej zarabiajacym, jako glowne zadanie mial zachecenie brytyjczykow do posiadania dzieci - jako ze spoleczenstwo sie dramatycznie starzalo. I wiekszosc z z tego co mozna z benefitow wyciagnac zwiazana jest z posiadaniem dzieci i zapewnieniem im jak najlepszego bytu.
I akurat mistrzostwo w zyciu z benefitow i exploitowania dziur i niedopracowan w systemie osiagnela juz dawno inna emigracja w stopniu o ktorym wiekszosc z polskich emigrantow nie ma pojecia.

Emigracja azjatycka/blisko wschodnia -ta legalna i ta nielegelna.
Ich rodziny sa zazwyczaj celowo badz nie ale sa - wielodzietne co jest idealna sytuacja na exploitowanie systemu.
Drobny przyklad: rodznia z pakistanu 7 -mioro dzieci- brak dochodow. Pelny pakiet benefitow na kazde dziecko.
Nastepna rzecz - jako ze prawo stanowi iz dzieci musza miec swoje osobne sypialnie a miasto nie posiada
mieszkan socjalnych o tylu sypialniach sa zmuszeni wynajmowac dom warty milion z czynszem 1500 funtow miesiecznie gdzie w ramach housing benefitu miasto musi wyrownac do wyskosci czynszu za socjal i placi 1300, potem zwolnienie z conucil taxu.
Matka dostaje specjalnie zapomoge na zrobienie prawa jazdy (finansowane przez dvla) i dostaje car allowance ponad 2k za zakup srodka transportu dla dzieci. Kazde dziecko w wieku szkolnym ponizej 15 roku zycia moze sie starac o komputer i refundowany dostep do internetu w domu w ramach programu wyrownywania szans . I tak dalej, pakiety roznego rodzaju pomocy ktora mozna uzyskac daleko wykracza poza podstawowe benefity.
Ostatecznie okazuje sie ze taka rodzina kosztuje podatnikow tysiace miesiecznie praktycznie nic w gospodarke nie wnoszac. Takich rodzin ciagnacych na mniejsza czy wieksza skale sa tysiace i dzieje sie to od znacznie dluzej niz nasza ostatnia fala emigracji.
Nasi ani skala ani bezczelnoscia przekretow do piet nie dorastaja tym ktorzy doja wielka brytanie od znacznie dawniej niz otwarcie uk na europe wschodnia.

W tym kontekscie "nieprzygotowanie na emigrantow z europy wschodniej" to dowcip i to slaby, powaznie.

ze jeden ziutek z drugim bierze child benefit na dziecko w kraju ? to nawet nie jest przekret to jest zupenie legalne.

ten co wezmie ze 3 podstawowe zasilki i tak wciaz zapierdala grzecznie i ciezko po 12 godzin w fabryce za stawke bliska minium.
Wciaz wiecej daje niz bierze.

Ten "straszny kombinator z polski" to jakis zdzichu ktory zna dwa slowa na krzyz po angielsku i boi sie biura czy telefonu, zapiera w fabryce i sie cieszy ze mimo marnej stawki z milionem nadgodzin ma 1200 funtow na reke - mimo ze jest na dole drabiny spolecznej on czuje sie king nie w glowie mu zasilki

Czesto widywalem sytuacje gdzie ludzie nie brali tego co im sie nalezy bo albo nie wiedzieli, albo nie potrafili... albo nawet byli za dumni, tak dokladnie za dumni.

Wielu po jakims czasie sie ogarnia i zaczyna szanowac swoj czas i zdrowie troche bardziej oraz jak ma dzieci czy sytuacje odpowiednia to cos tam bierze i slusznie.


generalnie trzeba powiedziec , ze nasi:

1) zapierdalaja.
2) z takich czy innych wzgledow dosc slabo doja system.

sa na to nawet oficjalne dane z home office.

totalne przekretasy sa ale ich odsetek jest wzglednie maly.

O ile go nawet lubie i zazwyczaj spejcalnie mnie nie ruszaja mareczkowe teorie z mareczkowego swiata to tu troche mnie zniesmaczylo to jadowite opluwanie i mieszanie z blotem polskich emigrantow przez .... polskiego emigranta (sic!)? Mark przyznaj sie skad te rzeczy wziales z biuletynu BNP ? :)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 maja 2010, 20:02 przez Trigger, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 19:05 
Cytuj  
Trigger napisał(a):
BNP ? :)


BNP vs ciapaci

http://www.youtube.com/watch?v=2RSZnfpczJg

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 21:44 
Cytuj  
Oyci3C: Warn.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 21:49 
Cytuj  
hyhy BNP...

Ja tam z UK wole UK Independence Party. Ma przynajmniej politykow z prawdziwego zdarzenia w szeregach ;)
Przydaliby sie tacy w Polsce...byloby na kogo glosowac.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 21:53 
Cytuj  
a co to jest BNP? Aaa British National Party?

Trigger - mnie zupełnie nie interesują rodziny czarnych, pakistanów czy innych indian. Nigdzie nie napisałem, ze tak nie robią.

A przyczepiłem się do swojej nacji głównie przez Oyciec-a (post 1 i kilka następnych). No i bardziej mnie obchodzi image polaka w UK niż image jakiegoś pakistana. To chyba oczywiste. To co robią czarni w UK generalnie mam gdzieś.

ze jeden ziutek z drugim bierze child benefit na dziecko w kraju ? to nawet nie jest przekret to jest zupenie legalne.

to jest nielegalne. Dziecko musi być w UK. Nie wiem jak było wcześniej. Ale pewny jestem na 99%. Na razie nie starałem się o żadne benefity, więc to co wiem to z opowieści kolegów i koleżanek którzy po kilku piwach chwalą się ile kasy dostają "za darmo".

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 05:07 
Cytuj  
napewno mozna bylo i nie sadze zeby cos w tej materii sie zmienilo, aczklowiek glowy nie dam. Uk wyplacilo oficjalnie polskim dzieciom zyjacym w polsce oko 40 milionow gbp na rok 2009.

Ja nie nie wiem czy cie obchodza czy nie inne mniejszosci pisales wyraznie ze uk nie bylo przygotowane na fale kombinatorstwa i cwaniastwa z europy wschodniej. A ja ci odpisalem ze owszem bylo bo juz mieli gorsze cwaniactwo u siebie, i ze to polskie cwaniastwo wg statystyk nie jest tak straszne, nasi nie doja brytyjskiej tak mocno krowy jak czasem donosi prasa brukowa.

no tak marku ty wiesz od kolegow przy piwku jak ze statystyk rzadowych.
zakonczymy dyskusje w tym miejscu :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 06:40 
Cytuj  
Trigger - tu mi chodziło o co innego. Czarni nie kombinują - to są po prostu lewusy i te wszystkie benefity które biorą im się w świetle angielskiego prawa należą. Brakuje im kasy, potrzebują trochę gotówki - bah, prorok i 8 dziecko w drodze. Czarny nie pracuje na czarno + benefity, on po prostu siedzi na bezrobociu..

Polacy i inne narody z byłej Europy Wschodniej to z kolei typowi kombinatorzy. Pracują ale biorą zasiłek. Biorą counsilowskie mieszkanko które podnajmują a sami całymi rodzinami gnieżdżą się w jednym pokoiku. Zdarzają się przypadki brania rozwodu - bo samotna matka z dzieckiem ma tutaj o wiele większą pomoc socjalną niż rodzina.

Z tego co mi mówił kolega dziecko musi być w UK by dostać na nie benefit. Rodzic który pracuje w UK nie ma żadnych szans na żadną pomoc socjalną, jeżeli drugi rodzic jest w PL i tam też jest dziecko. Aczkolwiek głowy też nie dam ;)

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 08:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Aczkolwiek głowy też nie dam ;)


No to po kiego grzyba przyciągasz takie informacje kiedy nie jesteś ich w pełni pewien?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 14:43 
Cytuj  
borboun napisał(a):
No to po kiego grzyba przyciągasz takie informacje kiedy nie jesteś ich w pełni pewien?

Mark24...
...i wszystko jasne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 17:24 
Cytuj  
Trigg ma racje , fala emigrantow z europy wschodniej po prostu jest medialna i dobrze trafia do przecietnego brytola. Ci potrafili nawet bez ogrodek wylewac swoje zale z tego powodu ze prawie 2 mln polakow pojechalo pracowac do Angli , tylko ze te liczby sa nieco przejaskrawione
, heh moj lektor native z Lincoln doskonale obrazowal jakie byly nastroje anglikow z powodu naplywu polakow , ze anglia nie widziala od lat takiej emigracji , ze to pasozyty ciagnace z cycka wielkiego brytyjskiego imperium i tym podobne ...za takich tam uchodzilismy .

o wiele glupiej sie przyznac ze pakistanczycy wysysaja ich kraj od srodka od dawna , bo to momentalnie by rzucilo zle swiatlo na cala prorodzinna polityke ktora jest w Europie modna , z prostego powodu : niska kontynuacja pokolen jest problemem w prawie wszystkich krajach na starym kontynencie . Brytole tak samo jak francuzi maja zal sami do siebie ze na wlasne zyczenie traca swoja tozsamosc i homogenicznosc , doskonale wiedza ze juz nie powstrzymaja czarnych i tych z bliskiego wschodu , oni ich poprostu pomalu wynaradawiaja .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 17:36 
Cytuj  
Tym bardziej dziwi niechęć ludzi z krajów zachodniej europy do emigrantów z srodkowo-wschodniej. W przeciwieństwie do pakistańczyków, arabów czy innych algierczyków to jednak europejczycy i ten sam krąg kulturowy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2010, 18:24 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Tym bardziej dziwi niechęć ludzi z krajów zachodniej europy do emigrantów z srodkowo-wschodniej. W przeciwieństwie do pakistańczyków, arabów czy innych algierczyków to jednak europejczycy i ten sam krąg kulturowy.


Anglicy czuja wieksze zwiazki kulturowe z Indiami czy Pakinstanem (kolonializm to byly czasy ich swietnosci) niz z polako-ruskami, ktorych filozofia zyciowa jest wyruchac blizniego na funta. W wypadku Polakow dochodzi jeszcze kult papieza, za ktorym brytyjczycy nie przepadaja.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.