mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 13:26 
Cytuj  
Na tapecie mam drugi tom Herezji Horusa pt. Klamliwi Bogowie i juz moge smialo powiedziec, ze jak ktos jest fanem Warka 40k i nie czytal tej serii to czas zrobic zakupy :)
Tom pierwszy zwie sie Wywyzszenie Horusa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 13:32 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Albo w empiku.

zamawialem w promo z okazji dnia ksiazki i anulowali mi zamowienie - tej ksiazki nie mieli mozliwosci zalatwienia :har:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 15:56 
Cytuj  
odpowiedzcie mi a nie jakiemus Shadorowi ;p

btw. kojarzy ktos cykl "zwiadowcy" ? dzisiaj widzialem w bestsellerach w empiku .


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 16:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
skoro Cthulhu jest tak popularny na forum, to się zapytam. Z ktorym znowu az tak wiele do czynienia nie mialem ;)

Wie ktos moze czy te nowe ksiazki wydane przez zsyk, jakos 1-2 lata temu czyli:
Opowieści o makabrze i koszmarze
Sny o terrorze i makabrze

stanowią już pełny zbior opowiadań lovecrafta? Są jeszcze 2 tomy "najlepszych opowiadań". Niestety nie umiem dotrzeć do żadnego spisu tresci co zawierają. Ale chyba się róznią też kolejnoscią od zbioru "Zew Cthulhu" na przyklad.

jakies ideas?


Porownaj sobie spis opowiadan z tym http://www.dagonbytes.com/thelibrary/lovecraft/ :P .

Z tej serii co wymieniles pominales "Droga do Szaleństwa"

Tak na oko to jest komplet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 16:48 
Cytuj  
a masz jakies zrodloco znajduje sie w tych polskich wydaniach? bo tak to nie mam jak porownac ;p

Droga do szalenstwa to myslalem, ze to jakas biografia...
Czyli:
Opowieści o makabrze i koszmarze
Sny o terrorze i makabrze
Droga do szaleństwa

i finał.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 19:30 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
zamawialem w promo z okazji dnia ksiazki i anulowali mi zamowienie - tej ksiazki nie mieli mozliwosci zalatwienia :har:

No ja sie zdenerwowalem jak mi zrobili cos podobnego. Ale napisalem maila z 'prosba o wyjasnienia' i dostalem kod rabatowy, ktory pozwolil mi skorzystac z promocji jeszcze raz. Dodatkowo jak odbieralem w salonie paczke, to ukradlem mnostwo kuponow, dzieki ktorym mam rabat 10zl na zamowienia za minimum 70zl. Ogolnie rzecz biorac jestem bardzo zadowolony ze sklepu empik.com

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2010, 22:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a masz jakies zrodloco znajduje sie w tych polskich wydaniach? bo tak to nie mam jak porownac ;p

Droga do szalenstwa to myslalem, ze to jakas biografia...
Czyli:
Opowieści o makabrze i koszmarze
Sny o terrorze i makabrze
Droga do szaleństwa

i finał.

http://i-ksiazka.com/view_book.php?kid=3978

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 lip 2010, 08:41 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
odpowiedzcie mi a nie jakiemus Shadorowi ;p

btw. kojarzy ktos cykl "zwiadowcy" ? dzisiaj widzialem w bestsellerach w empiku .



ja mam dwa pierwsze tomy, dostalem na urodziny kiedys. Nie jest to najwyzszych lotow fantasy ale mozna przeczytac.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2010, 09:31 
Cytuj  
Cytuj:
skoro Cthulhu jest tak popularny na forum, to się zapytam. Z ktorym znowu az tak wiele do czynienia nie mialem ;)


http://rlyeh.ms-net.info/index.php?str=o

nic tylko wrzucać na palma czy innego readera.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lip 2010, 19:34 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Na tapecie mam drugi tom Herezji Horusa pt. Klamliwi Bogowie i juz moge smialo powiedziec, ze jak ktos jest fanem Warka 40k i nie czytal tej serii to czas zrobic zakupy :)
Tom pierwszy zwie sie Wywyzszenie Horusa.


masz to w wersji papierowej czy może w jakimś pliku?


Posty: 1
Dołączył(a): 3.07.2010
Offline
PostNapisane: 3 lip 2010, 19:07 
Cytuj  
Przyznam się szczerze, że sam nie przebrnąłem przez "Lód", ale...

Jacek Dukaj zazwyczaj używa powieści do przedstawienia pewnych konceptów, do zaoferowania nowego spojrzenia na świat. Fabuła to narzędzie, żeby zobrazować coś dużo ciekawszego, niż losy jakiegokolwiek bohatera. (Oczywiście, jak ktoś widzi tylko losy bohatera, to musi to wziąć za rzemieślnictwo, hehe.) Krótko mówiąc, nie jest to literatura do końca rozrywkowa - choć oczywiście opakowana jest tak, żeby dobrze się czytało. (No chyba że komuś nie pasuje styl danej powieści, co w przypadku "Lodu" jest częstym przypadkiem.)

Z pewnością też nie jest Dukaj pisarzem fantasy w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jeśli już, częściej pisze SF.

Jak ktoś chce zacząć przygodę z Dukajem od czegoś krótszego i łatwiejszego, to zdecydowanie polecam opowiadanie "Ruch Generała", które można znaleźć na stronie autora. Czyta się całkiem fajnie, napisane z jajem, a nie zawodzi również przesłaniem. (Oczywiście zalecam wydrukowanie, a nie czytanie na ekranie komputera.)

Jak ktoś złapie bakcyla, to zdecydowanie sugerowałbym jego twórczość hard SF, a przede wszystkim genialną "Perfekcyjną Niedoskonałość".

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 06:20 
Cytuj  
nigdy nie czytalem nic, Lovecrafta - co warto sobie sprawic z jego ksiazek jako starter?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 08:04 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nigdy nie czytalem nic, Lovecrafta - co warto sobie sprawic z jego ksiazek jako starter?

spojrz pare postow wyzej?

ja kupilem niedawno "opowiesci o makabrze i koszmarze" ...


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 20:25 
Cytuj  
uhh.. tego Metra 2033 niestety nie mogę polecić. Książka poniżej przeciętnej. Akcja niestety nie porywa, całość się wlecze jak cholera - generalnie do połowy praktycznie nic się nie dzieje. Może dla mieszkańca Moskwy książka jest interesującą pozycją bo opisy kolejnych stacji metra po apokalipsie go interesują - mnie nie bardzo...
Spodziewałem się całkiem czego innego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 21:09 
Cytuj  
Obrazek
fuuu, moj nowy egzemplarz - prosto z bialorusi ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 lip 2010, 22:41 
Cytuj  
Metro 2033 jak najbardziej polecam ;) świetna książka z świetnym klimatem, czyta się z ogromną przyjemnością.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 10:10 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
uhh.. tego Metra 2033 niestety nie mogę polecić. Książka poniżej przeciętnej. Akcja niestety nie porywa, całość się wlecze jak cholera - generalnie do połowy praktycznie nic się nie dzieje. Może dla mieszkańca Moskwy książka jest interesującą pozycją bo opisy kolejnych stacji metra po apokalipsie go interesują - mnie nie bardzo...
Spodziewałem się całkiem czego innego.


No przyznam, ze gdyby nie to, ze bylem kilka razy w moskwie i jezdzilem metrem (ktore ma naprawde fajny klimat w porownaniu do takiego londynskiego tube) to ksiazka podobalaby mi sie mniej, ale bez przesad mimo wszystko jest dobra, szczegolnie jak kotos lubi postapo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 11:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Na tapecie mam drugi tom Herezji Horusa pt. Klamliwi Bogowie i juz moge smialo powiedziec, ze jak ktos jest fanem Warka 40k i nie czytal tej serii to czas zrobic zakupy :)
Tom pierwszy zwie sie Wywyzszenie Horusa.


masz to w wersji papierowej czy może w jakimś pliku?


Nie uznaje czytania ksiazek na komputerze. Tylko papier! :) Ale pewnie znalezienie pdf'a to nie jest jakis problem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 16:36 
Cytuj  
W oczekiwaniu na paczuszke z Empiku wzialem sie wczoraj wieczorkiem za dawno juz lezace na poleczce ksiazki Jacka Piekary o inkwizytorze Mordimerze i... wsiaklem. Kapitalnie sie czyta. Swietna, wartka akcja, dobre dialogi, zarty, fajna selfironia glownego bohatera. Krotko: swietne ksiazki. Tom pierwszy nosi tytul Sluga Bozy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2010, 17:25 
Cytuj  
Piekare ogolnie czyta sie bardzo przyjemnie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.