mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 08:35 
Cytuj  
Kawa rozpuszczalna to nie kawa. Z popularnych kaw moge polecic Douwe Egberts czy jak tam to sie pisze. Nic nie przebije jednak kupowania w ziarnach i wlsanego mielenia. Z tym, ze to drozsza zabawa. Sam mlynek zarnowy dorej jakosci to wydatek rzedu 600-700PLN. Cena ekspresu, ktory do czegos sie nadaje to okolo 2K. No i trzeba sporo miesjca w kuchni na ten sprzet. Tanszym rozwiazaniem jest przelewowy i kupowanie kawy zmielonej na miejscu.

Yerba mate jest swietna. A pierdolenie o raku jamy ustnej mozna sobie w kategoriach bajki poczytac. Ogolnie wszystkie napoje gorace powyzej pewnej temperatury maja dzialanie kancerogenne. Akurat mate pije sie chlodna zazwyczaj.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 09:42 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Cena ekspresu, ktory do czegos sie nadaje to okolo 2K.


Przesada. Ja mam najtanszy model Saeco (Xsmall) i sprawdza sie dobrze, ma oczywiscie wady, jak chociazby maly pojemnik na wode, ale kawe robi bardzo dobra.
Jego zaleta to male gabaryty i cena (mozna dostac za mniej niz 1k).

Ocziwiscie espresy za 2k+ sa o wiele bardziej funkcjonalne, ale nie czuje zeby robily lepsze zwykle espresso.

Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lip 2010, 09:50 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 09:47 
Cytuj  
Żeby nie popadać w skrajności to warto zaznaczyć ze dobra kawa wychodzi posiadając tani ekspres ciśnieniowy aeg/saeco/delonghi/krups i wystarczy młynek żarnowy ze sklepu tchibo, który daje rade z jakością mielenia.

Co do samego ziarna, tu nie ma wielkiej filozofii, ziarno musi być zwyczajnie świeże, jest dużo palarnio w Polsce, wiele sklepów sprzedających świeża kawę głównie z Włoch, omijać markety ze względu na to ze nawet dobra kawa u nich jest stara i w cenie conajmniej 50% wyższej.

Warto tez dodać ze od pewnego czasu latte stało się bardzo popularne, zrobienie w domowych warunkach to średnio 3-4 minuty i jest smaczniejsze niż to na mieście.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 09:55 
Cytuj  
embe napisał(a):
Żeby nie popadać w skrajności to warto zaznaczyć ze dobra kawa wychodzi posiadając tani ekspres ciśnieniowy aeg/saeco/delonghi/krups i wystarczy młynek żarnowy ze sklepu tchibo, który daje rade z jakością mielenia.



Te miejsca we Wloszech, gdzie sie robi masowo espresso korzystaja z prostych, duzych ekspresow, a kawe miela samemu. U nas jest podobnie.

Znajomi Wlosi robia kawe w czyms takim:

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 10:13 
Cytuj  
Mam taki dzbanek, ale lezy nieuzywany od dluzszego czasu. Mnie srednio odpowiada kawa parzono w ten sposob. A co do tanich ekspresow ciesnieniowych to nie pilem jeszcze dobrej kawy z takiego. Nie wiem, moze twoj egzemplarz jest rzeczywiscie wyjatkiem.

edit: Wlasnie doczytalem, ze to automat z mlynkiem. Moja wiara w dobre espresso z tego sprzetu spadla do zera prawie.

Swoja droga, jaka wage ma dobre zmielenie kawy i jej przygotowanie mozna sie przekanac pijac chujowa kawe w kawiarniach czasem. A tam dysponuja znacznie lepszym sprzetem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 10:30 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mam taki dzbanek, ale lezy nieuzywany od dluzszego czasu. Mnie srednio odpowiada kawa parzono w ten sposob. A co do tanich ekspresow ciesnieniowych to nie pilem jeszcze dobrej kawy z takiego. Nie wiem, moze twoj egzemplarz jest rzeczywiscie wyjatkiem.


Ja tez wole espresso, kawa z tego czajniczka jest rownie mocna i aromatyczna, ale espresso przebija ja pianka i konsystencja.

Seaco Xsmall ma konstrukcje podobna do jego drozszych braci, ma tylko wady wynikajace z jego malych rozmiarow (jak pisalem maly pojemnik na wode, jeden pojemnik na ziarna, brak regulowanej, podgrzewanej tacki, brak dodatkowych funkcji). Z kawy jestem naprawde zadowolony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 10:36 
Cytuj  
Nie mam wiary w automaty. Jezeli dobry ekspres cisnieniowy mozna nabyc za jak pisalem 2k, moze 1.5K to automat wymaga znacznie wiekszym nakladow. Parzenie ekspresso to sztuka. Wymaga sprzetu i umiejetnosci. Ja narazie nie inwestuje w sprzet bo jestem w przejsciowej systuacji mieszkaniowej, wiec zadowalam sie wizyta 3-4 rzy w tgodniu w kawiarni. Zycie bez espresso traci smak. :]


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 10:58 
Cytuj  
Kupowanie automatycznego ekspresu żeby cieszyć się smakiem espresso to nieporozumienie. Nawet wysokie modele za 5 tysięcy nie są w stanie w pełni wykorzystać potencjału ziaren. Zwłaszcza świeżych.
Dobry młynek to podstawa i tutaj na początek lepiej więcej kasy wydać na jakiegoś Mazzera Mini czy Macapa niż na ekspres.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 11:50 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Kupowanie automatycznego ekspresu żeby cieszyć się smakiem espresso to nieporozumienie. Nawet wysokie modele za 5 tysięcy nie są w stanie w pełni wykorzystać potencjału ziaren. Zwłaszcza świeżych.
Dobry młynek to podstawa i tutaj na początek lepiej więcej kasy wydać na jakiegoś Mazzera Mini czy Macapa niż na ekspres.


Zaleta automatow to szybkosc, wstaje rano i wszystko co jest bardziej skomplikowane niz wcisniecie przycisku czesto mnie przerasta. Nie chcaloby mi sie bawic ranow w mielenie i parzenie kawy. Zreszta nie jestem, az takim smakoszem, jak juz pisalem espresso musi miec pianke i nie moze byc kwasne.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 12:13 
Cytuj  
Ja wolę poświęcić nieco więcej czasu dla smaku. Zresztą tak naprawdę przygotowanie espresso (pomijam nagrzanie maszyny) tak naprawdę zajmuje mi jakieś 2-3 minuty a doznania na podniebieniu nieporównywalne ;)

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 14:05 
Cytuj  
.....
bez urazy ale Was to troche popier#%$ilo :), emigrujcie bo z Polski USA robicie :)
btw Huragan a jakie ziemniaki lubisz?? :)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 17:11 
Cytuj  
No fakt, smieszne.
Poszly nawet tezy, ze ekspres za 5000 to niewystarczajaca maszynka zeby pic kawe...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 17:48 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
.....
bez urazy ale Was to troche popier#%$ilo :), emigrujcie bo z Polski USA robicie :)


w USA nie ma dobrej kawy :>

Dzisiaj kumpel mi podrzucil kawke brazylijska

Obrazek

slyszeliscie moze cos o niej ? bo na caffeprego nic nie ma info o tej marce.


_________________




Ostatnio edytowano 20 lip 2010, 17:52 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 17:50 
Cytuj  
Conieco.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 18:29 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
No fakt, smieszne.
Poszly nawet tezy, ze ekspres za 5000 to niewystarczajaca maszynka zeby pic kawe...


Nie było takiej tezy ;p
:-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 19:08 
Cytuj  
woseba lepsza huri

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 20:00 
Cytuj  
wydaje mi się, że wszystkie kawy w jpg smakują podobnie ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 20:41 
Cytuj  
roball napisał(a):
No, nie ma opisu kawy xyz na portalu o kawie i juz nie wiesz, czy to dobra kawa czy nie, bo przeciez liczy sie to jak o niej pisza, nie jak smakuje.


Tak roballku, to podobnie jak z filmami czy grami. Najpierw czytam recenzje by nie tracic czasu na totalne chłamy :> A ty kupujesz w ciemno ?


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 21:06 
Cytuj  
to juz nawet zabawne nie jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 21:35 
Cytuj  
Ale jak nie przeczyta recenzji to nie bedzie wiedzial czy mu smakuje, czy nie.


//Ontopic - w tej chwili: woda, starty imbir, cytryna, miod. Zadnej kawy ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 20 lip 2010, 21:37 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.