mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 68  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 13:51 
Cytuj  
Przecież smoki jakiegoś znaczenia nabierają w 5 części i się w sumie stają dziką kartą lol. Co innego zima która faktycznie troszkę kształtuje poczynania bohaterów.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 16:03 
Cytuj  
iniside napisał(a):
No wlaśnie. Ja odniosłem wrażenie ze clue książki są smoki i zima.
Problem w tym, że jej wiekszość jest o czymś zupełnie nie związanym.

Martin może i na początku miał jakiś plan, ale teraz to juz go nie ma napewno. 8 Sezon serialu będzie szybciej niż 8 tom książki ;p.


stuknij się w łeb inside.

Czytałeś/oglądałeś w ogóle?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 16:25 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Przecież smoki jakiegoś znaczenia nabierają w 5 części i się w sumie stają dziką kartą lol. Co innego zima która faktycznie troszkę kształtuje poczynania bohaterów.


Smoki zaczęły mieć znaczenie od momentu w którym sie wykluły. Smoki sa uosobienim magii i żywiołu. Np. "zaklęcia" tej gildii alchemikow czy jak oni sie nazywali, którzy produkowali napalm do obrony przystani, zaczely dzialac duzo lepiej od pojawienia sie smokow.

To, że smoki nie latają i nie porywają ludzi w książce to nie znaczy ze nie mają znaczenia.

A z tobą Marek nie gadam. Tak ci tylko mowie. Zebys wiedzial. I ja w przeciwienstwie do Kabraxisa jestem slowny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 16:35 
Cytuj  
No ale chodzi o to ze wzrost siły magii może być spowodowany np. przyjściem innych? Ew. ta kometa nie była skutkiem tylko przyczyną? Ogólnie cała saga zaczyna się właśnie od tego że Inni powrócili...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 17:09 
Cytuj  
Powiedzmy to tak. Inni są uosobieniem zimy, ciemnosci, lodu i śmierci.
Smoki są uosobieniem, ognia, światła, lata i życia.

W kazdym razie to są pierwsze skojrzenia jakie mi przychodzą do głowy.
Warto zauwazyć, że magia w Westros praktycznie wymarła wraz z wyginięciem smoków. A teraz kiedy smoki wróciły zaczyna ona powracać (Czerwoni Kapłani).

Cały problem polega na tym, że nie wiemy co było wcześniej niż 8000 lat temu. Czy w tedy pory roku były normalne ? Czy smoków były w tedy więcej ? Czy to co znaleźli w Valyrii to już były niedobitki ?

Niemniej uważam, moją hipoteze na stan dzisiejszy za poprawną. Zbyt wiele wydarzeń kręci sie dookoła tego, że smoki powróciły.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 22:43 
Cytuj  
W 3 sezonie wejdzie blackfish, reedowie i reszta nieobecnych. Nie wiem czemu tak zrobili no ale chuj, mam nadzieje że to ze względu na krytykę tych zmian.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 23:45 
Cytuj  
iniside napisał(a):
(...)
Warto zauwazyć, że magia w Westros praktycznie wymarła wraz z wyginięciem smoków. A teraz kiedy smoki wróciły zaczyna ona powracać (Czerwoni Kapłani).

Cały problem polega na tym, że nie wiemy co było wcześniej niż 8000 lat temu. Czy w tedy pory roku były normalne ? Czy smoków były w tedy więcej ? Czy to co znaleźli w Valyrii to już były niedobitki ?
(...)

Wg mnie to zaczął coś pisać a potem dorzucał kolejne wątki. W grze o tron poza motywem innych praktycznie magia nie występuje. Główny wątek to walka o władzę i wokół tego wszystko się kręci. Im dalej tym więcej "magicznych" wątków, które imo autor wymyślał "na poczekaniu" tzn nie wydaje mi się, by od początku miał jakąś wizje świata. Swoją droga czemu w 3/4 powieści autor zrezygnował z kontynuacji tego co działo się w okolicy muru a zaczął pisać o jakichś beznadziejnych wikingach? Brak pomysłu na zakończenie czy może czeka aż smoki dorosną. Tyle, że nim dorosną to większość bohaterów kopie w kalendarz ze starości :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2012, 23:54 
Cytuj  
W Grze o Tron magia:
- inni
- smoki
- wiedźma, która zabiła dziecko Dany
- sny Brana

Generalnie magia wymarła w Westeros, ale nie za wąskim morzem.
Po narodzinach smoków magia wraca do siedmiu królestw.
Innych potraktowałbym jako istoty, a nie magię.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 03:30 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
W Grze o Tron magia:
- inni
- smoki
- wiedźma, która zabiła dziecko Dany
- sny Brana.


Zapomniales o:
- Cień, to istota stworzona przez magie Melisandry.
- magia czarnoksieznika z Quarthu stosowana do Daenerys w Domu Nieumarłych
- Wielki Mur zostal tez zbudowany dzieki magii
- Dziki Ogien - tworzony jest z uzyciem magii

Co do smokow. Smoki sa rzeczywiste, to nie jest zadna magia :)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 03:50 
Cytuj  
@ Tczewiak, masz rację, ale ogólnie tej magii w było mało. Na tyle mało, że przekonałem się do książki. Pewnie jakby w grze o tron w ciągu kilku pierwszych rozdziałów wyskoczy jakiś gandalf to zakończyłbym moją przygodę z tą lekturą ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 11:02 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
tczewiak napisał(a):
W Grze o Tron magia:
- inni
- smoki
- wiedźma, która zabiła dziecko Dany
- sny Brana.


Zapomniales o:
- Cień, to istota stworzona przez magie Melisandry.
- magia czarnoksieznika z Quarthu stosowana do Daenerys w Domu Nieumarłych
- Wielki Mur zostal tez zbudowany dzieki magii
- Dziki Ogien - tworzony jest z uzyciem magii

Co do smokow. Smoki sa rzeczywiste, to nie jest zadna magia :)

Mowa była o tomie pierwszym.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 12:04 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
tczewiak napisał(a):
W Grze o Tron magia:
- inni
- smoki
- wiedźma, która zabiła dziecko Dany
- sny Brana.


Zapomniales o:
- Cień, to istota stworzona przez magie Melisandry.
- magia czarnoksieznika z Quarthu stosowana do Daenerys w Domu Nieumarłych
- Wielki Mur zostal tez zbudowany dzieki magii
- Dziki Ogien - tworzony jest z uzyciem magii

Co do smokow. Smoki sa rzeczywiste, to nie jest zadna magia :)

Są rzeczywistym uosbieniem magii. ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 12:18 
Cytuj  
nub.

smoki istnialy naprawde.

Obrazek


http://www.weirdasianews.com/2007/06/29 ... -in-china/
http://www.kontraband.com/videos/2639/T ... s-Mystery/


_________________
.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 22:02 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
tczewiak napisał(a):
W Grze o Tron magia:
- inni
- smoki
- wiedźma, która zabiła dziecko Dany
- sny Brana.


Zapomniales o:
- Cień, to istota stworzona przez magie Melisandry.
- magia czarnoksieznika z Quarthu stosowana do Daenerys w Domu Nieumarłych
- Wielki Mur zostal tez zbudowany dzieki magii
- Dziki Ogien - tworzony jest z uzyciem magii

Co do smokow. Smoki sa rzeczywiste, to nie jest zadna magia :)


Było tego trochę więcej, ale nie o wszystkim się pamięta. Ja kojarzę jeszcze sporo rzeczy związanych np. z czerwonymi kapłanami:

- Cała świta Eurona i róg który przywiózł ze sobą, a który wypalił płuca temu kto w niego zadął
- Grzechocząca Koszula, czyli Mance Ryder
- Jasnowidzący czerwony kapłan, który naprawił rękę Victariona, a która nabrała po tym dziwnego wyglądu i stała się zadziwiająco silna (btw na jego tle Melissandre wychodzi na nooba, szczególnie co do trafności interpretacji swoich wizji - dla Jona to się źle skończyło, ale też przede wszystkim Stannisa pomyliła z Daenerys)
- Beric i jego 9 żyć oraz Kamienne Serce, czyli działalność kolejnego czerwonego kapłana
- Dzieci Lasu i Zimnoręki
- Świątynia w Braavos i ich umiejętności np. charakteryzacji też zahaczają o magię
- Robert Strong
- no i przede wszystkim kastracja Varysa

Magia jest nienachalna, ale jest cały czas. Jeśli teza, iż smoki wymarły/nie było Innych/komety i magii nie było, jest prawdziwa to jak wytłumaczyć kastrację Varysa? Smoki zginęły raczej sporo przed tym wydarzeniem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2012, 22:38 
Cytuj  
Havok napisał(a):
@ Tczewiak, masz rację, ale ogólnie tej magii w było mało. Na tyle mało, że przekonałem się do książki.

No tak jak powiedział Tczewiak - w Westeros magia praktycznie zanikła (nie licząc jakiś tam dziwactw powiązanych z dziećmi lasu i dawnymi eonami), w Essos dalej się ją praktykuje. To nie przypadek, że w pierwszym tomie najwięcej magii jest w rozdziałach Daenerys.
W kolejnych tomach jak ktoś czaruje też zazwyczaj jest w jakiś sposób związany z kulturą wschodu, jak czerwoni kapłani.
+ i tak w porównaniu z niektórymi settingami fantasy tej magii i tak jest tyle co kot napłakał, także dla mnie spoczko

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2012, 11:01 
Cytuj  
Mowa była o tym, że ktoś tam stwierdził, iż w I tomie magii nie było, a w kolejnych Martin wprowadzał. Wymieniłem więc przypadki magii w I tomie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2012, 20:44 
Cytuj  
Właśnie skończyłem oglądać 2 serię ech...a tu trzeba czekać do Kwietnia na trzecią :x Mogliby kręcić po 20 odcinków.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2012, 21:14 
Cytuj  
:evil:


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 cze 2012, 21:31 
Cytuj  
Mega wkur.... takie długie przerwy między seriami. Rok czasu prawie :evil:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 cze 2012, 22:22 
Cytuj  
Rany, co to za przerwa, rok raptem. Bardziej wkurwiają przerwy miedzy ksiazkami. Gdzie do cholery Wichry Zimy, przeciez juz dawno jest napisana?

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 68  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.