mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 07:53 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Nie kazdy godzi sie na ta opcje (bo jest taka) zeby otworzyc paczke przy kurierze..

W takim przypadku zawsze możesz odmówić odbioru przesyłki i zadzwonić do firmy kurierskiej z reklamacją. Sprawę na policję można zgłosić, tylko jeśli aukcja dotyczyła oryginalnej gry to jak udowodnisz, że to sprzedawca wysłał pirata skoro nie sprawdziłeś co było w paczce? Chyba że gość sam się do tego przyzna.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 08:10 
Cytuj  
Juz kiedys opisywalem swoja historie..gosc wyslal mi zupelnie inna gre niz ja kupilem, - i o dziwo jakos policja mi uwierzyla.

a co jesli kupujesz komputer -zestaw lub laptopa..przeciez nie otworzysz obudowy i nie sprawdzisz czy wsadzili czesci jakie zamowiles..lub czy laptop dziala.

Policja ma obowiazek przyjac takie zgloszenie mimo wszystko, a w toku postepowania ustali co i jak.
a jesli ustala ze To ty krecisz-to skladanie falszywych zeznan/zawiadomienia tez jest karalne:P
+oczywiscie allegro prowadzi sprawe swoja droga. - a wzmianka ze zglosiles sprawe takze do allegro dziala na twoja korzysc..

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 08:37 
Cytuj  
Cytuj:
Enderhawk napisał(a):
Polecony - 3,50
Koperta babelkowa - ~1zł (?)
Dojazd na poczte w dwie strony - 4-5zł
Teraz juz ci sie wszystko zgadza?


Jeszcze pewnie sprzedając przez allegro 100 rzeczy dziennie, co każdą wysłaną paczkę wraca do domu coś przegryźć?

Cały czas mieszane są dwa pojęcia.
Raz jest mowa o używanej gierce w kopercie bombelkowej (czyli okazjonalny sprzedawca), a raz jest mowa o jakimś sprzedawcy sprzedającym 100 rzeczy dziennie.
O takim już pisałem czemu ma wyższe koszty niz te 3,5 zeta za znaczek.
Plus do tego jeszcze poczta polska jest zwolniona z podatku VAT, a przedsięborca jak chce koszty transportu doliczyć do faktury to musi je opodatkować normalną stawką 23%.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 08:49 
Cytuj  
jezeli sprzedawca zarabia na allegro wiecej niz 5k rocznie powinien zarejestrowac dzialanosc. Jak nie to sie skarbowka zglasza po swoje :)


_________________
oumn da lololegend

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 09:12 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Juz kiedys opisywalem swoja historie..gosc wyslal mi zupelnie inna gre niz ja kupilem, - i o dziwo jakos policja mi uwierzyla.

a co jesli kupujesz komputer -zestaw lub laptopa..przeciez nie otworzysz obudowy i nie sprawdzisz czy wsadzili czesci jakie zamowiles..lub czy laptop dziala.

Policja ma obowiazek przyjac takie zgloszenie mimo wszystko, a w toku postepowania ustali co i jak.
a jesli ustala ze To ty krecisz-to skladanie falszywych zeznan/zawiadomienia tez jest karalne:P

W porzadku, po prostu nie wiem jak można coś w takiej sprawie udowodnić jeśli sprzedawca pójdzie w zaparte i do niczego się nie przyzna. Jeżeli udaje sie pozytywnie załatwić takie sprawy to ok.
Generalnie do tej pory kupując coś w sklepie nie miałem problemów. Nawet w przypadku uszkodzonego sprzętu. Kupując coś na allegro zawsze staram się sprawdzać co przychodzi.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 09:23 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
jezeli sprzedawca zarabia na allegro wiecej niz 5k rocznie powinien zarejestrowac dzialanosc. Jak nie to sie skarbowka zglasza po swoje :)

jezeli człowiek zarabia na allegro powinien zarejestrowac dzialanosc. Jak nie to sie skarbowka zglasza po swoje :)

there, i fix'd it.

Inna sprawa, że WTF. Szejwer chyba się nazywa Filip i mieszka w Konopii.

A poza tym to
Obrazek


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 18:49 
Cytuj  
gandzialf napisał(a):
goatguy napisał(a):
Zychoo napisał(a):
goatguy napisał(a):
większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl)

to że znaczek pocztowy kosztuje 3,5 zł wcale nie oznacza, że koszt wysyłki to 3,5 zł. Koszt wysyłki to jest wszystko. Opakowanie, taśma klejąca, koperta, nawet koszt pracy człowieka, który to pakuje.

Zgadzam się, że na allegro jest sporo naciąganych cen przesyłki, ale to nie jest wałek. Czarno na białym jest napisane ile kosztuje.


W przypadku firm, które mają swoje sposoby pakowania poszczególnych produktów to się zgadza. Ale jak koleś wysyła mi grę używkę w bąbelkowej kopercie poleconym za 3,50, a w aukcji stoi, że będzie paczka za 10zł to coś nie tak.


Polecony - 3,50
Koperta babelkowa - ~1zł (?)
Dojazd na poczte w dwie strony - 4-5zł
Teraz juz ci sie wszystko zgadza?


To doliczmy jeszcze opłatę manipulacyjną, abonament za internet (bo aukcję jakoś trzeba przygotować), stracony czas na dojazd na pocztę i z powrotem i wychodzi na to, że koszty przesyłki = 50% wartości przedmiotu. Co mnie to obchodzi, że ktoś ma na pocztę 20km, a ktoś inny 50m?


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 18:53 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
gandzialf napisał(a):
goatguy napisał(a):
Zychoo napisał(a):
goatguy napisał(a):
większość wałkuje na kosztach wysyłki (w opisie aukcji 10zł, a wysyłają poleconym za 3,50zl)

to że znaczek pocztowy kosztuje 3,5 zł wcale nie oznacza, że koszt wysyłki to 3,5 zł. Koszt wysyłki to jest wszystko. Opakowanie, taśma klejąca, koperta, nawet koszt pracy człowieka, który to pakuje.

Zgadzam się, że na allegro jest sporo naciąganych cen przesyłki, ale to nie jest wałek. Czarno na białym jest napisane ile kosztuje.


W przypadku firm, które mają swoje sposoby pakowania poszczególnych produktów to się zgadza. Ale jak koleś wysyła mi grę używkę w bąbelkowej kopercie poleconym za 3,50, a w aukcji stoi, że będzie paczka za 10zł to coś nie tak.


Polecony - 3,50
Koperta babelkowa - ~1zł (?)
Dojazd na poczte w dwie strony - 4-5zł
Teraz juz ci sie wszystko zgadza?


To doliczmy jeszcze opłatę manipulacyjną, abonament za internet (bo aukcję jakoś trzeba przygotować), stracony czas na dojazd na pocztę i z powrotem i wychodzi na to, że koszty przesyłki = 50% wartości przedmiotu. Co mnie to obchodzi, że ktoś ma na pocztę 20km, a ktoś inny 50m?


ale gosc nie sciemnia-pisze w aukcji ile kosztuje wysylka-mozesz to zaakceptowac lub nie.
twoj wybor.
rownie dobrze jesli bedzie napisane wyraznie ze gosc bierze za wysylke 500zl...to co mu zrobisz-nic..ma takie prawo
To ty decydujesz klikajac na aukcje

**

Posty: 263
Dołączył(a): 21.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 18:59 
Cytuj  
goatguy napisał(a):
To doliczmy jeszcze opłatę manipulacyjną, abonament za internet (bo aukcję jakoś trzeba przygotować), stracony czas na dojazd na pocztę i z powrotem i wychodzi na to, że koszty przesyłki = 50% wartości przedmiotu. Co mnie to obchodzi, że ktoś ma na pocztę 20km, a ktoś inny 50m?


Jak bedziesz wystawiac aukcje, to doliczaj sobie co chcesz, tylko uwzglednij to w kosztach przesylki.
Marudzisz, ze koles pisze w aukcji o kosztach przesylki 10 zl, a wyslal do ciebie poleconym za 3,50 (skandal!), wiec ci wyjasnilem skad takie 10zl sie bierze.


_________________
flidais#2625

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 19:05 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):

cut cut cut

ale gosc nie sciemnia-pisze w aukcji ile kosztuje wysylka-mozesz to zaakceptowac lub nie.
twoj wybor.
rownie dobrze jesli bedzie napisane wyraznie ze gosc bierze za wysylke 500zl...to co mu zrobisz-nic..ma takie prawo
To ty decydujesz klikajac na aukcje


Wiem, przyczepiam się na siłę, bo to w sumie groszowe sprawy. Widziałem już aukcje z grami na ps3 za 10zł i kosztem wysyłki 35-40zł. To nie jest normalne, ale ludzie u takich dorobkiewiczów kupują.

@gandzialf
a ja napisałem, że mam w dupie ile go kosztuje dotarcie na pocztę


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 19:31 
Cytuj  
Ok, wracając do tematu monsterPC:

""Sprzedający jest związany treścią zawartą w opisie Aukcji, jednakże może dokonać zmian treści zawartej w opisie Aukcji, które stanowią zmianę warunków transakcji, do momentu złożenia pierwszej oferty w licytacji"

Czyli, jeżeli gość ma w opisie aukcji "wysyłka 24h" a tego nie zrobi, jest winny nie wysłania paczki w ciągu 24h. Więc z czystym sumieniem negatyw + wszystkie portale gdzie monsterPC występuje dostaje negatywa.

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 6 cze 2012, 17:29 
Cytuj  
KUpiłem na allegro GF 8600gts za ~90zl z przesylka.
Karta krótko mówiąc jest zjebana i sprzedawca podał mi adres do wysłania karty(inny niż dane z allegro). Paczke wysłałem i koles jej nie odebral. Dzisiaj karta znow jest u mnie a ja juz 3x placilem za wysylke.
Po pierwszym awizo zaczalem pisac maile i zero odzewu. Założyłem spór na allegro i zostało 19 dni do końca - też bez odpowiedzi i nie zapowiada się by to się zmieniło.

Czuje się wyruchany w dupe bo to tak jakbym jeden dzien za darmo zapierdalal. Allegro ma na to wyjebane tak samo jak sprzedawca. Co mogę zrobic? Sama karta kosztowala 61zl ale z przesylkami zrobilo sie 108zl(61+25+11+11)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2012, 17:44 
Cytuj  
po zamknięciu sporu ( nie zamykaj sam ) zgłoś na policje i po dłuższym czasie allegro odda ci kase


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 6 cze 2012, 17:56 
Cytuj  
Najpierw poradzilem sie kumpla, ktory na co dzien zajmuje sie zwrotami, reklamacjami bo jest "szefem" na magazynie w sporej hurtowni.
Taki komentarz sporu mi wyrzeźbił lol
Cytuj:
Zakupilem karte graficzną Gforce 8600GTS karta nie dziala wogole zostala sprawdzona w serwisie komputerowym przez emnie Sprzedawca zostal poinformowany o wadliwym towarze Przeslal adres na ktory mam wyslac karte i wyslalem wedlug ustalen . Numer przesylki Poczta Polska Paczka Priorytetowa o numerze %%%%%%%%%%%%%% Podana przesylka jest nie odebrana przez okolo 2 tygodni i jest na Pozczcie Nie zamierzam znowu i ponownie na mój koszt odsylac TOWARU Brak kontaktu ze Sprzedajacym TelefonicznegoObiecał zwrot pieniedzy za towar Cos tu nie gra i czuje sie oszukany.Pilnie prosze o rozwiazanie sprawy Zero kontaktu Mailowego przypuszczam że sprzedajacy jest oszustem.


Dzieki za odpowiedz, tak zrobie. Dodam, ze placilem przez PayU.


_________________
Obrazek

***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 8 cze 2012, 22:38 
Cytuj  
MAly bump

Karte caly czas mam u siebie trzymac?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.