mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 11:07 
Cytuj  
Alda, to juz było omówione ;]
sula napisał(a):
Highlander napisał(a):
dresonerd 8)

Obrazek


Wracajac do tematu, Mark Lutz: Pytong wprowadzenie, wyd IV. warto?


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 11:10 
Cytuj  
argh! alda, jak mu to delikatnie zasugerowałem to się obraził


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 11:21 
Cytuj  
nie obrazilem sie ;p

wszystko ladnie wspolgra, cwiczenia przyczynily sie do wzrostu wydajnosci umyslu ;p


_________________
.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 11:35 
Cytuj  
Spoko High, ja nie narzekam na kondycje fizyczną. Jak ktoś nie lubi sportu, to będzie pizdą niezależnie od zawodu.

A co do książki do Pythona to nie wiem co Ci polecić, ja jechałem prosto z dokumentacji, tyle, że już miałem duży background z innych języków.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 12:19 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
A co do książki do Pythona to nie wiem co Ci polecić, ja jechałem prosto z dokumentacji, tyle, że już miałem duży background z innych języków.


No wlasnie, ty juz wiesz co robisz, kwestia nowego jezyka przyswojenia.

Taki high poćwiczy, poćwiczy, pozna podstawy, przeczyta ksiazke i opanuje ale co dalej? Mniej lub bardziej proste programy ktore sobie wymysli da rade napisac, ale czy to wystarcza zeby sie gdzies zaczepic?
Jak przeskoczyć na serious stuff o co najgorsze prace w grupie nad kawalkiem jakiegos kolosa?

Z tym pierwszym etapem kazdy kumaty (nawet koks) da rade, kwestia tego co dalej.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 12:25 
Cytuj  
High chodziło mi o "0day" schodzą za normalniejsze pieniądze, nawet bounty na waciki starcza. Sporo rodzimego narybku widać zbiera bounty z google i podobnych.
Ty się lepiej ucz PL/I lub Fortrana bo niedługo wymrą programiści a ktoś ich musi zastąpić.


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 13:15 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Quetzacotl napisał(a):
A co do książki do Pythona to nie wiem co Ci polecić, ja jechałem prosto z dokumentacji, tyle, że już miałem duży background z innych języków.


No wlasnie, ty juz wiesz co robisz, kwestia nowego jezyka przyswojenia.

Taki high poćwiczy, poćwiczy, pozna podstawy, przeczyta ksiazke i opanuje ale co dalej? Mniej lub bardziej proste programy ktore sobie wymysli da rade napisac, ale czy to wystarcza zeby sie gdzies zaczepic?
Jak przeskoczyć na serious stuff o co najgorsze prace w grupie nad kawalkiem jakiegos kolosa?

Z tym pierwszym etapem kazdy kumaty (nawet koks) da rade, kwestia tego co dalej.

Pewnie, że nie wystarczy, pisałem pare stron wcześniej, że jeżeli może poświęcić parę lat na naukę to mu się opłaci, jeśli natomiast chce na szybko ogarnąć i robić kase, to nie ma szans. Pierwsze 2-3 lata to powinno być programowanie czysto hobbystyczne, np napisać małą gierke na androida/iphone, jest co raz więcej konwerterów z Pythona.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 13:44 
Cytuj  
malek69 - pisz do mnie po ludzku ;d

Quetzacotl napisał(a):
Pewnie, że nie wystarczy, pisałem pare stron wcześniej, że jeżeli może poświęcić parę lat na naukę to mu się opłaci, jeśli natomiast chce na szybko ogarnąć i robić kase, to nie ma szans. Pierwsze 2-3 lata to powinno być programowanie czysto hobbystyczne, np napisać małą gierke na androida/iphone, jest co raz więcej konwerterów z Pythona.


I chyba innego podejscia miec nie moge, jakbym sie nastawil, ze za rok chce byc programinsta w jakiejs firmie, to pewnie jedynego czego bym sie dorobil to frustracji. Ale zawsze warto znac perspektywy jakies.

Mysle, ze ogolnie dalbym rade ogarnac i sie przebranzowic, ale w chwili obecnej specjalnie o tym nie mysle. Choc warto obrac sobie jakis cel. Póki co jest za mgłą imo. ;)

btw. tacy poczatkujacy w necie nie probuja sie jakos jednoczyc i wspoldzialac w celach nauki itp. ? jakies projekty cus?

Quetzacotl mnie zatrudni i bede pizgal kod dla szatana ;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 14:33 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Quetzacotl mnie zatrudni i bede pizgal kod dla pierzastego węża ;d



fix'd


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 14:50 
Cytuj  
stfu ;d

a takie troche dziwne pytanie, bo to nie do konca tak wyglada, ale czy duza czesc nauki programowania to nauka "na pamiec" ?


_________________
.


Ostatnio edytowano 22 sie 2012, 14:58 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 14:51 
Cytuj  
So You Want To Be A Zero Day Exploit Millionaire? http://www.informationweek.com/security ... /231902813
or:
Na marginesie, rynek 0day’ów jest ciekawy… vulnerability researchers znajdują błędy, a po ich znalezieniu mają 4 wyjścia: http://niebezpiecznik.pl/post/chinscy-s ... rpostY5374


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 15:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
stfu ;d

a takie troche dziwne pytanie, bo to nie do konca tak wyglada, ale czy duza czesc nauki programowania to nauka "na pamiec" ?

Prawie wcale nie ma zakuwania na pamięć, oczywiscie szybciej pracujesz jak znasz wiekszosc funkcji i w ogole wiesz o ich istnieniu ( w sensie nie zaglądasz ciągle do dokumentacji), ale bardzo czesto korzysta sie z nowych bibliotek i po prostu nie da sie wszystkiego pamietać. To o czym powinienes pamiętac zawsze, to wzorce projektowe, z tym, że to nie wkuwanie a po prostu rozumienie tego, tak jak z regułami matematycznymi. Jak masz inżyniera, to pewnie wiesz, że na studiach nie uczą gołej wiedzy, tylko metodyki, co prawda słabo im to wychodzi, ale tak to powinno wyglądać.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 16:30 
Cytuj  
to co, za 2-3 lata kompletujemy ekipe forumowych programistow - wymiataczy i robimy wlasne mmo? Mam juz nawet nazwe: World of Titan;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 16:39 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Prawie wcale nie ma zakuwania na pamięć, oczywiscie szybciej pracujesz jak znasz wiekszosc funkcji i w ogole wiesz o ich istnieniu ( w sensie nie zaglądasz ciągle do dokumentacji), ale bardzo czesto korzysta sie z nowych bibliotek i po prostu nie da sie wszystkiego pamietać. To o czym powinienes pamiętac zawsze, to wzorce projektowe, z tym, że to nie wkuwanie a po prostu rozumienie tego, tak jak z regułami matematycznymi. Jak masz inżyniera, to pewnie wiesz, że na studiach nie uczą gołej wiedzy, tylko metodyki, co prawda słabo im to wychodzi, ale tak to powinno wyglądać.

ehe, czaje. Chcialem sie upewnic. Czyli zagladanie do dokumentacji to nie jest jakas zbrodnia. A pamietanie wiekszosci rzeczy zwyczajnie przyspiesza pisanie i tyle.

btw. pewnie jakbym faktycznie chcial sie przebranzowic to warto byloby mi szukac roboty typu mlodszy helpdesk czy inne tego typu pierdoly... cokolwiek zwiazane z IT.
btw. tacy poczatkujacy w necie nie probuja sie jakos jednoczyc i wspoldzialac w celach nauki itp. ? jakies projekty cus?

candidoser- i juz na wstepie mamy sprawe z blizzardem, ktora doda nam popularnosci ;p


_________________
.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 19:58 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
btw. pewnie jakbym faktycznie chcial sie przebranzowic to warto byloby mi szukac roboty typu mlodszy helpdesk czy inne tego typu pierdoly... cokolwiek zwiazane z IT.


zalezy co chcesz robic

helpdesk -> admin
junior programmer -> programmer

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 20:08 
Cytuj  
niby ta... ale obecnie pracuje w czyms zupelnie nie zwiazanym z IT. atm Na helpdeska jakims rzutem na tasme bym sie moze gdzies dostal, na junior programmera ni chuja ;d

a tak to by mi zostalo: "cześć, mam 5 lat doswiadczenia w logistyce, hobbystycznie programuje od 3 lat, ken aj dżojn jur kompany?" ;d

no ale niby moge zostac hybrydą http://forsal.pl/artykuly/641478,firmy_ ... owych.html lol


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 20:20 
Cytuj  
a może do woja na oficera? chyba logistyków szukają. Tylko wpierw trzeba by się zorientować czy logistycy też leżą do góry brzuchem czy ciągle zapierdalają do afganu na zmiany . No i jak to w woju możesz w czołgu wylądować zamiast się bawić w logistyke 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 20:34 
Cytuj  
a moze zaoczne studia chirurgiczne? ;) juz sie moze tak nie rozwijajmy z tematem, ogolnie to nie mam zle, moglbym dalej sie w tym rozwijac co robie. Ale nie wiem czy to na pewno dla mnie, czy mi sie chce i czy moze inna brocha by mi bardziej pasowala o ktorej mysle od bardzo dawna, ale po prostu wyszlo inaczej jak sie bylo mlodym i glupim... Po prostu takie uczucie, ze moze sie minelo z powolaniem? Dlatego chęc sprawdzenia tego na wlasnej skorze.

Co do wojska, niby spoko opcja. Ale by zaistniec to praktycznie musisz zaczac od szeregowca. Te cale studium podoficerskie czy cos to ponoc cud jesli dostaniesz powolanie. btw. logistyka w wojsku bylaby chyba najciekawszym zagadnieniem w tej dziedzinie. Gdyby to nie bylo polskie wojo ;) Kiedys nawet od tak sobie szukalem ofert dla cywili ale nic nie znalazlem. W NSR maja takie pierdoly co roku w wakacje na miesiac, rowniez dla logistykow. Podejrzewam, ze pewnie uczysz sie piec chleb w przenosnych piekarniach, a nie zarzadzania konwojami. Zapewne jestes magazynierem ;) Ale zawsze jakas przygoda a firma dostaje kase za Twoja nieobecnosc. Ofc. jesli dobrze pamietam co wyczytalem.

w woju lepiej byc cybersoldierem http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,904 ... ierzy.html ;)
- gra w klanie CoD4 - 2 lata
- X godzin na steam w CS
- podstawy Quake 3
seems legit ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 21:37 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
a może do woja na oficera? chyba logistyków szukają. Tylko wpierw trzeba by się zorientować czy logistycy też leżą do góry brzuchem czy ciągle zapierdalają do afganu na zmiany . No i jak to w woju możesz w czołgu wylądować zamiast się bawić w logistyke 8)

Do afganu biorą ochotników. A uwierz mi ochotników to akurat ostania rzecz jakiej brakuje. Za dobrze tam płacą.
Na początku to byli "ochotnicy", ale teraz już sie to zmieniło.

Cytuj:
a tak to by mi zostalo: "cześć, mam 5 lat doswiadczenia w logistyce, hobbystycznie programuje od 3 lat, ken aj dżojn jur kompany?" ;d

Wbrew pozorą to całkiem niezły tekst na wstęp :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2012, 21:55 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Wbrew pozorą to całkiem niezły tekst na wstęp :D.


.. w przeciwienstwie do tego.


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.