mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 00:08 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
(...)
anyway ubaw niezly jest z was. szczegolnie z asow jak tor i tym podobni.
w normalnym towarzystwie NIGDY nie ma problemow z tym kto pali, a kto nie. idziemy do pubu dla palacych? ok, palimy. idziemy do restauracji gdzie sie nie pali? ok, palacy wychodza na dwor.
idziemy do knajpy gdzie mozna palic, ale siedzi z nami znajoma w ciazy? nie ma tematu, palacy wychodza.
kazdy problem mozna rozwiazac jesli sie do niego zdrowo podejdzie. z glowa i kultura.
(...)

Nie porównuj grupy znajomych do "ogółu społeczeństwa". Ja pracowałem z kilkoma palącymi osobami w jednym pomieszczeniu, dzień zaczynał się od fajki i niestety to ja musiałem wychodzić na zewnątrz bo zwracanie uwagi przynosiło chwilowy albo żaden efekt. Ludzie z natury mają w dupie to czy swoim zachowaniem wchodzą komuś w szkodę i przymus czasem jest jedyną metodą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 01:27 
Cytuj  
Brakuje mi argumentów na głupotę niektórych palaczy więc napiszę krótko.
I won. Ja mogę nie palić, a wam nie wolno palić :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 02:25 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Ludzie z natury mają w dupie to czy swoim zachowaniem wchodzą komuś w szkodę i przymus czasem jest jedyną metodą.


Dokładnie. Zachowania takie jak to:

Mendol napisał(a):
nie jest to dla mnie - palacza - duzym problemem odejsc pare metrow dalej, tak zeby nikomu nie przeszkadzac, i zapalic.


Należą niestety do rzadkości.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 04:11 
Cytuj  
Ja jestem zdecydowanie za zakazem palenia. Wlasnie wrocilem z klubu i strasznie mnie juz wkurwialo jak nie bylo gdzie usiasc ze znajomymi, bo wszedzie smierdzialo fajkami, lub unosil sie swiezutki dym papierosow...


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 05:12 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Faszyzm. To ja decyduję czy w moim barze można palić czy nie. Wypierdalać.

Gowno prawda..
to klienci decyduja czy beda decydowac o tym czy u ciebie warto bywac.
I bardzo czesto jak zastanawiamy sie dokad isc grupa..wybieramy taki lokal w ktorym da sie oddychac...chodz w tej grupie jak to zazwyczaj bywa jest zawsze kilku palacych.

Juz od dosc dawna sa niby to lokale gdzie jest podzielone dla palacych i nie..tylko ze to jest na papierku..
bo jak ktos wspomnial dym tak czy siak sie roznisie po calym lokalu..
watpie by wlasciciel knajpki np tak ze 100-200-metrow o profilu bardziej nastawionych na mlodych ludzi instalowal jakies scianki klimatyzatory czy inne badziewie...po prosto mu sie nie oplaci.

Palenie na zewnatrz tak..o ile nie tuz pod samym wejsciem do lokalu..
wyobraza sobie ktos sytuacje 10-15 osob stojacych non stop przy wejsciu i kopcacych niczym smoki...ja nie bardzo. (chodz ta sytuacja jest codziennoscia -sam pamietam ze szkoly sredniej co sie dzialo na przerwach):P


Niestety z kultura bylismy jestesmy i bedziemy na bakier i bez nakazaow zakazaow mandatow sie nie obejdzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 08:35 
Cytuj  
Cytuj:
to klienci decyduja czy beda decydowac o tym czy u ciebie warto bywac.


Sorry, ale jak to się ma do tego co napisałem ?

Ja decyduję czy wolno palić, klienci decydują czy im się to podoba czy nie. Jeżeli obroty mi lecą na łeb na szyję bo pozwalam jarać, to żeby ratować biznes zakazuje im tego robić, popyt podaż, stosunek osób palących do niepalących.

Wiesz o co wogóle tutaj chodzi ? Bo ja nie mam przeciwko by ktoś zakazywał palenia w swoim lokalu, ba nawet jestem za, bo to JEGO lokal. Co mnie mierdzi to odgórne narzucanie tego przez rząd/prawo.

Aha, gwoli ścisłości. Sam nie palę, fajki nigdy w pysku nie miałem, ale w tym przypadku jestem z palaczami.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 08:37 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
moj pradziadek palil jak smok (3 paczki fajek bez filtra dziennie) i zmarl majac 97 lat.
dziadek palil 2 paczki popkow codziennie i zmarl jak mial 70 lat.

Jeśli Twoj stary palił jedną paczkę i zmarł w wieku 43 lat to jako niepalący powinieneś już się żegnać z rodziną, bo żyjesz na kredyt.

A nie, ty chyba palisz. To jeszcze pożyjesz.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 09:08 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
moj pradziadek palil jak smok (3 paczki fajek bez filtra dziennie) i zmarl majac 97 lat.
dziadek palil 2 paczki popkow codziennie i zmarl jak mial 70 lat.
Kiedyś w fajkach był tytoń.... obecnie są chyba trociny :har: Dym tytoniowy jest bardzo szkodliwy, ale to z czego obecnie robią papierosy jest kilka razy gorsze... Po prostu dziadkowie się mnie tym chujstwem truli :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 09:16 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Palenie na zewnatrz tak..o ile nie tuz pod samym wejsciem do lokalu..
wyobraza sobie ktos sytuacje 10-15 osob stojacych non stop przy wejsciu i kopcacych niczym smoki...


Tak jest w Anglii, marek noga i potwierdz!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 09:51 
Cytuj  
I bardzo dobrze. Dym śmierdzi, palacze śmierdzą, niech śmierdziele palą sobie gdzieś cichutko w jakiejś specjalnie do tego sporządzonej komorze gdzie mogą się swobodnie truć nie zatruwając życia normalnym ludziom.
Imho trzeba baranom którzy palą zatruwać życie conajmniej w takim stopniu w jakim oni zatruwają innym. To palacze są problemem, a nie ludzie niepalący.

Roozter - palą przed lokalem. Na pewno mniej to przeszkadza niż palenie w lokalu. Pamiętam jaki był szum, gdy wprowadzali to w UK - podobno miały paść wszystkie puby - jakoś nie padły. Chociaż w sumie polskiego pubu nie porównasz do angielskiego.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 10:18 
Cytuj  
Dzisiaj nastepuje armagadeon i pewnie polowa forum zgodzi sie z Markiem:<.

Ja pale... Ale co raz mniej:> i dym mi tez przeszkadza, pale zazwyczaj na zewnatrz z dala od niepalacych, Ci ktorzy u wazaja ze to jakies naruszenie praw wolnosci niech sie jebna w leb;/. Na zachodzie ten system dziala i w polsce tez bedzie dzialal, tylko kiepow przed knajpami bedzie w cholere:<.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 10:33 
Cytuj  
http://biznes.onet.pl/20-tys-za-papiero ... news-detal


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 10:44 
Cytuj  
"(...)Kara za łamanie zakazu, jaką przewiduje ustawodawca to 100 zł dla palacza i 20 tys. zł dla właściciela lokalu gastronomicznego, w którym klient zapali papierosa. (...) "
Tak sobie pomyślałem bo wprawdzie nie palę, ale gdyby... to za drobną cześć tych 20 tys mógłbym w jakimś lokalu nie zapalić ;) powiedzmy 10% :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:10 
Cytuj  
Ja nie pale i nigdy nie palilem, ale jakos dym w knajpach mi nigdy specjalnie nie przeszkadzal. Tak jak ktos juz pisal wlasciciel powinien decydowac czy mozna w nim palic czy nie.
Eurofaszyzm mnie wkurwia, bo pod haslem mojego dobra wprowadza coraz wiecej zakazow.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:15 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Eurofaszyzm mnie wkurwia, bo pod haslem mojego dobra wprowadza coraz wiecej zakazow.


Przecież możesz się przenieść na Bliski Wschód, tam wolności jest pod dostatkiem :wink:


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:23 
Cytuj  
Lepiej do Afryki, razem z Mendolem. Tam wogole nie ma zasad prawnych w niektorych krajach, bedzie wam dobrze.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:43 
Cytuj  
Senex napisał(a):
mrynar napisał(a):
Eurofaszyzm mnie wkurwia, bo pod haslem mojego dobra wprowadza coraz wiecej zakazow.


Przecież możesz się przenieść na Bliski Wschód, tam wolności jest pod dostatkiem :wink:


A co ma wolność do mniejszości narzucającej swą wolę większości.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:52 
Cytuj  
Ta, nazi unia i wiekszosc narzucajaca swoja wole. Ale jak jest mowa o powaznych problemach natury spoleczno-moralnej jak dostep do aborcji, eutanazji, malzenstw homoseksualnych, badan nad komorkami macierzystymi, legalizacji miekkich narkotykow to chetnych do dyskusji w Polsce nie ma, a wiekszosc jest przeciw bo to obraza Jezusa, jego ojca i pape smerfa. Zabierz jednemy czy drugiemu prawo do palenia w knajpie ( w domu moze palic dowoli) to placz na forach ze nazi i wogole. Spoleczenstwo hipokrytow.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:55 
Cytuj  
Dana napisał(a):
A co ma wolność do mniejszości narzucającej swą wolę większości.


Jakiej większości. W Polsce jest około 10 milionów palaczy. Do the math.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 11:58 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Dana napisał(a):
A co ma wolność do mniejszości narzucającej swą wolę większości.


Jakiej większości. W Polsce jest około 10 milionów palaczy. Do the math.

Chyba przesada z tymi 10 milionami, skąd te dane? To 1/4 populacji w polsce.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.