mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 15:24 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nie znam sie, ale calkiem niedawno lecialem z Amsterdamu do Warszawy i dosc dlugo krazylismy nad Okeciem i to na tyle nisko, ze moglem sobie poogladac wawe z lotu ptaka.


a co miał krążyć na wysokości przelotowej tj. 12 000m?


mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
A jakie dowody chciałbyś znaleźć na rosyjskim wojskowym lotnisku? :lol: Przecież strona rosyjska tak nam pomagała, że mogła zatuszować/spreparować dokładnie wszystko - polacy nie mieli dostępu praktycznie do niczego, śledztwa z polskiej strony nie było by było praktycznie niemożliwe. Powróżyć z fusów sobie mogliśmy i podziękować za wersję naszych braci zza wschodniej granicy.


To typowy obiaw lykania wszystkiego co podaja media, wysmiewajace wszystkie teorie spiskowe poza jedna, ze to prezydent KAZAL wykonac pilotom samobojcze ladowanie.


kompletnie nie wiem o co Ci w tym momencie chodzi - tak w ogóle piszesz do mnie? Bo mnie cytujesz.. A ja nigdzie nigdy nie pisałem, że biorę przynajmniej taką możliwość pod uwagę (aczkolwiek wykluczyć jej nie można, chociaż osobiście ją odrzucam).

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 16:15 
Cytuj  
I TO własnie jest dla mnie dziwne że sporo społeczeństwa nie odrzuca takiej możliwości natomiast media tak. I to wszystkie . Podobna sytuacja była z samobójstwem Michniewicza coś tam jakaś gazeta jedynie wspomniała a przecież to była raczej ważna osoba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 16:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
kompletnie nie wiem o co Ci w tym momencie chodzi - tak w ogóle piszesz do mnie? Bo mnie cytujesz.. A ja nigdzie nigdy nie pisałem, że biorę przynajmniej taką możliwość pod uwagę (aczkolwiek wykluczyć jej nie można, chociaż osobiście ją odrzucam).


Pisalem do ciebie, ze sie z toba zgadzam.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 17:52 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
havok - jak oceniasz prawdopodobieństwo wypadku samolotu prezydenckiego w Europie w takim razie?
Katastrof lotniczych w Europie (ogólnie a nie samolotów prezydenckich) jak do tej pory było dużo dużo mniej niż zamachów. Więc z czysto matematycznego punktu widzenia prawdopodobieństwo zamachu jest dużo dużo większe niż prawdopodobieństwo wypadku.

Oceniłbym tak jak wynika ze statystyki wypadków. Nie ma sensu porównywać statystyki wypadków do statystyk zamachów bo to dwa różne zjawiska. To tak jak porównywać prawdopodobieństwo śmierci w czasie pokoju i w czasie wojny.
Wypadek można uznać za zdarzenie czysto losowe, zamach musi mieć jakiś powód. Zamachy nie zdarzają się ot tak. Po co ktoś miałby robić taki zamach i co na tym zyskać nie wiem.
Zychoo napisał(a):
(...) nie mogę sobie przypomnieć żadnego udanego zamachu na samolot w europie. Serio.

Pamiętam lockerbie dalej nie wnikałem ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:21 
Cytuj  
Havok - ale to, że Ty i ja nie widzimy powodu zamachu, to przecież wcale nie oznacza, że taką możliwość trzeba z góry odrzucać? Do tego nie przesadzajmy, od kiedy my i rosjanie jesteśmy w tak dobrej komitywie by ufać sobie jak rodzeni bracia (a nawet bardziej) - to jest polityka, wielkie pieniądze, wpływy, geopolitycznie od zawsze i na zawsze będziemy wrogiem ruskich. Nie nam maluczkim wypowiadać tezę - zamach wykluczamy bo nie było żadnego powodu.
Z drugiej strony to Polacy całkiem nieźle ostatnimi laty dali popalić rosjanom, więc pisanie, że "nie mieli motywu" brzmi imho trochę śmiesznie. Przeciętny Zenek z ulicy może podać z 5 motywów ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:42 
Cytuj  
Tu nie chodzi w sumie o motyw. Jeżeli to był zamach, to co dzięki niemu osiągnięto ?

Pozbyto się anty-rosyjskiego prezydenta ? Przecież Jaruś jest jeszcze anty niż był jego śp. brat, a gra Smoleńskiem jak rasowy pokerzysta, wcale bym się nie zdziwił gdyby wygrał. A jak wygra to co, będą znowu likwidować następnego ?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:47 
Cytuj  
Ale patrząc logicznie to po co taki zamach? polska jest mało znaczącym krajem. rosji możemy co najwyżej pomachać szabelką, z czego nic nie wyniknie. Kaczyński miał małe szanse na reelekcje. Zdecydowanie więcej można w polsce uzyskać rzucając trochę grosza politykom.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 18:56 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nie znam sie, ale calkiem niedawno lecialem z Amsterdamu do Warszawy i dosc dlugo krazylismy nad Okeciem i to na tyle nisko, ze moglem sobie poogladac wawe z lotu ptaka.

Są holdingi wchodzące nad warszawę. Ale nie nad okęciem. Nad samym lotniskiem nikt nie będzie krążył. Chyba że robiliście procedurę odejścia po nieudanym podejściu.
Z resztą zapraszam chętnych do zapoznania się z mapami STARów (standard insrtument arrival chart). Tam jest pokazane gdzie się ustawia holdingi a gdzie nie:
http://www.ais.pata.pl/aip/
Wybrać folderek AD, rozwinąć AD 2, potem EPWA i tam 5-3-1, 5-3-3, 5-3-5 i 5-3-7.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:12 
Cytuj  
Dana napisał(a):
A jak wygra to co, będą znowu likwidować następnego ?


Podstawy psychologii - nie ma potrzeby likwidacji następnego, ani nawet następcy następnego :roll: Zresztą pewnie sam czytałeś - teraz Rosja to kraj przyjaciół, a przyjaciołom się nie odmawia.
O przykładach bratniej współpracy poczytasz sobie w prasie. O tym, że Rosja zarobi na tym miliardy, a Polska je straci - dowiesz się odchodząc na emeryturę - okaże się, że Wołodia spod Uralu wziął kasę...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Dana napisał(a):
A jak wygra to co, będą znowu likwidować następnego ?


Poczytaj sobie podstawy psychologii - nie potrzeby likwidacji następnego, ani nawet następcy następnego :roll:


Tyle że to była katastrofa lotnicza, nie ma żadnego efektu psychologicznego. Gdyby chcieli taki efekt osiągnąć, wystarczyłoby zwalić wszystko na czeczenów jak to Ruskie zwykle robią.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:23 
Cytuj  
jaki procent społeczeństwa CAŁKOWICIE i w 100% jest PEWNA, że to katastrofa lotnicza z przyczyn całkowicie naturalnych?
Psychologiczna niepewność ZAWSZE działa dużo lepiej niż pewność, nawet pewność najgorszego. Głupie ale tak jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:27 
Cytuj  
No to wracamy do początku. Co zyskali Rosjanie trzymając ten mizerny procent w niepewności.

Bo "Efekt psychologiczny" będzie osiagniety tylko na osobach które uważają że był to zamach. Osoba która mówi "to był najpewniej wypadek choć oczywiście mogłby to być zamach" nie żyje w żadnej niepewności bo najprościej mówiąc ma to w dupie :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:34 
Cytuj  
Dana dobrze prawi. Jaki cel mieliby ruscy w tym wszystkim? Poza tym, czy zaryzykowaliby popsucie stosunków z krajami europy zachodniej a nawet USA, jakimś zamachem?


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:46 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jaki procent społeczeństwa CAŁKOWICIE i w 100% jest PEWNA, że to katastrofa lotnicza z przyczyn całkowicie naturalnych?
Psychologiczna niepewność ZAWSZE działa dużo lepiej niż pewność, nawet pewność najgorszego. Głupie ale tak jest.


Nie ma pewności w 100% i w 50%...
Jesteś albo pewny, albo niepewny. Możesz być bardziej lub mniej przekonany.

Pewność mogą mieć ewentualni zamachowcy, no i za jakiś czas być może eksperci, którzy zakończą śledztwo.
Reszcie albo wydaje się, że są pewni, albo nie znają znaczenia tego określenia :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 19:52 
Cytuj  
za czasow stalinowskiej Rosjii to nie mielibysmy takich dylematow


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 20:46 
Cytuj  
Pytanie o motyw padło pare razy.
Po pierwsze trzeba pamietać że w tym samolocie było kilkanaście osob które podejmowali decyzje kluczowe dla naszego państwa m.in. prezes NBP i dowódcy wojskowi.
Może chodziło o wprowadzenie Euro? może o gaz łupkowy? w końcu został ukręcony łeb opozycji jezeli Jaro nie wygra to PO będzie robiło co chciało. Zresztą Komor juz mówi że szkodzić bedzie srodowisku to wydobycie.
Pozatym nowe ZSRR pokazało że potrafią uciszyć osoby które sa im wrogie ,czy to polonem czy strzałem w głowe.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 20:50 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
za czasow stalinowskiej Rosjii to nie mielibysmy takich dylematow


hehe dokładnie, a za takie posty to pewnie byłbym teraz w kibitce gdzieś pod Ural-em ;)

WilkuDemon - niekoniecznie nawet wrogie. Może niezbyt przychylne i z oporami to lepsze stwierdzenie. Rosja cały czas ma wielkie ambicje.

Profeta -czysta semantyka - załóż oddzielny wątek i przedyskutujemy noc :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 20:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Z drugiej strony to Polacy całkiem nieźle ostatnimi laty dali popalić rosjanom, więc pisanie, że "nie mieli motywu" brzmi imho trochę śmiesznie. Przeciętny Zenek z ulicy może podać z 5 motywów ;)

W jakim ty swiecie zyjesz? Chyba, ze uwazasz ze to podskakwianie i tupanie noga kaczynskiego to bylo 'dawanie popalic'. Lulz.

@WilkuDemon
Smierc kaczynskiego akurat dobrze zrobila pisowi (w sensie wyniku wyborczego). Jakby nic sie nie wydarzylo, to na 100% wygraloby po, pis mialby te swoje 20% i powoli by sie degenerowal. A tak to nawet jak przegraja to beda mieli pozycje do budowania na przyszlosc z wielce odmienionym po katastrofie Jarkiem.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 20:54 
Cytuj  
cypis - a czy ja pisałem o tupaniu nogą kaczyńskiego? Nawet nagrodę nobla dostaliśmy od zachodu!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2010, 20:54 
Cytuj  
Tak, bo to Polska obalila komunizm. Huehehu ;]


_________________
cypis#2942
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.