mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 67  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 sie 2015, 23:57 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
mrynar napisał(a):
Kupilem sobie specjala z Calsberga. Smakuje jak polskie mocne piwa. Moze ciut mniej slodki. Piwo wyprodukowane dla Churchilla z okazji jego wizyty w Danii:

http://www.carlsberggroup.com/brands/Pa ... dXt7rLtmko

Generalnie to polskie piwa kroluja na wyspach, dzis w pobliskim sklepie spotkalem hindusow ktorzy sie zastanawiali ktore polskie piwo wybrac, niektore fajnie wymawiali. padlo na okocim mocne.

No i ogolnie chyba ma miejsce najwieksza ekspansja polskiej kultury od czasow sobieskiego. Tu w sklepach nie ma polek czeskich, ruskich czy rumunskich. Polskie za to sa w kazdym.

Trzeba im nasze crafty pokazać! Pintę, AleBrowar, Artezana, Pracownie Piwa. Tak z ciekawości, ile takie Okocim u nich kosztuje? W sklepach też butelki objętościowo pinty czy 0.5l?


http://www.hotukdeals.com/deals/okocim- ... i-5-282096

Okocim mocne pewnie z 1,5 funta, ale nie wiem, w Polsce nie kupowalem to tu tym bardziej. Crafty to oni maja swoje i podobnie jak u nas to sa drogie piwa.

Polskie piwa sa popularne wsrod wszystkich emigrantow, liczy sie ilosc alkoholu, :) im mocnieksze tym lepsze. Angole tez ponoc lubia polskie piwa, ale byc moze poprostu chca byc mili.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 07:08 
Cytuj  
normalne butelki - bez przesady nikt nie produkuje oddzielnie na rynek angielski.

crafty też już są - w dobrze zaopatrzonych polskich sklepikach (btw. mają one więcej towaru luksusowego na 100-200m/2 niż Alma na 3000m/2, zresztą zwykłe angielskie tesco czy sainsbury też pod tym względem to Alma++). Wczoraj kupiłem Ciechana Miodowego - ale niedobry :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 07:37 
Cytuj  
Byłem kilka razy w sainsbury i to taka biedronka nasza. Ale dla emigrantów juz high life.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 09:47 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Byłem kilka razy w sainsbury i to taka biedronka nasza. Ale dla emigrantów juz high life.


Odpowiednik biedronki to aldi tutaj, cala reszta to juz wyzsze poziomy.

Ja robie zakupy w morrisonie i jak wroce do Polski to bedzie mi brakowac takiego sklepu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 09:48 
Cytuj  
LOL @luksusowy Ciechan :)

W poprzedni weekend piłem taki zestaw:
Obrazek

Obrazek


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 11:33 
Cytuj  
To drugie zdjecie przypomniało mi stoutowy tydzien, podobne zestawy wtedy testowalem. Tego z łosiem nie znam.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 12:10 
Cytuj  
No to była sobota na degustowanie stoutów (uwielbiam stouty) i to z łosiem bardzo fajne, ciekawe, intensywne, lekko palone.
Z pierwszego dwa od prawej to też stouty.
Najgorzej wypadły
Kormoran coffe stout i cynamonowy stout ten 3ci od lewej na drugim zdjęciu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 12:55 
Cytuj  
jak ten piotrek z bagien? mi z tych stoutow podszedl lublin to dublin najbardziej,


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 13:18 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kormoran coffe stout i cynamonowy stout ten 3ci od lewej na drugim zdjęciu.


To już nie tylko czysty spiryt pijasz, tylko piwka dla kobiet? ;)


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 13:25 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
To drugie zdjecie przypomniało mi stoutowy tydzien, podobne zestawy wtedy testowalem. Tego z łosiem nie znam.


To z łosiem, czyli Anderson Valley to chyba jeden z najstarszych "craftów" w USA - https://avbc.com/about-us/ ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 13:30 
Cytuj  
O ile IPY EPY itp Polakom calkiem dobrze wychodza to stouty juz troche gorzej. Wszystkich ze zdjecia nie pilem, ale to co pilem smakowaly mi srednio. brakuje tej konsystencji charkaterystycznej dla piw z wysp.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 14:05 
Cytuj  
7 stoutów na jedno posiedzenie ?
Pozdrawiam serdecznie oO

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 14:36 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
7 stoutów na jedno posiedzenie ?
Pozdrawiam serdecznie oO

9 na jeden weekend.
Nie piłem od razu całymi butelkami, bo bym przestał smaki rozróżniać.
Ale owszem przez weekend wypiłem wszystkie ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 14:41 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
jak ten piotrek z bagien?

Takie lekkie piwko. Spoko do obiadku.

Cytuj:
mi z tych stoutow podszedl lublin to dublin najbardziej,

Oceniam wysoko, ale Anderson Valley oceniam wyżej.
Bardzo przyjemnym zaskoczeniem był też Gloger.

Cytuj:
To już nie tylko czysty spiryt pijasz, tylko piwka dla kobiet?

Stoutom nigdy nie odmówię, najwyżej któryś mi nie będzie smakować. Jak wspomniany cynamonowy i coffee stout.

@mrynar: Lublin to Dublin (ale w sumie to nie jest polski stout, a irlandzki na zlecenie Polaków), Ciechan Stout mają konsystencję typowo stoutową. Gloger jest bardziej klarowny niż guiness, ale smakowo nadal czysty stout. Ciechan Stout jest bardziej guinessowy niż guiness, który kupowałem w Polsce. Jednak bardzo rzadko Ciechan go wypuszcza. Ostatnio dorwałem 2 lata temu :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 17:16 
Cytuj  
Lublin to Dublin to jest kooperacja Pinty z O'Hara's. Ważone w Dublinie przez warzelników Pinty z tego co kojarze (ale głowy nie dam)

Całkiem dobre.

Ja ostatnio sobie strzelam na weekendy takiego mixa z lokalnego browaru i muszę powiedzieć, że bardzo bardzo przyzwoite :)
Jak ktoś będzie w Dublinie, to polecam spróbować...tylko cena może straszyć - taki zestawik 8jurków
Obrazek


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 18:15 
Cytuj  
Ja sobie na weekend kupilem czarnego cietrzewia i skoro zwykly jest calkiem znosny to licze ze ten tez bedzie conajmniej przyzwoity:

http://www.waitrosecellar.com/gifts/the ... lsrc=aw.ds

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 18:25 
Cytuj  
kufa ale orta walnąłem ;)
nie mogę edytować :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 21 sie 2015, 18:51 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Jak ktoś będzie w Dublinie, to polecam spróbować...tylko cena może straszyć - taki zestawik 8jurków
Obrazek


8jurków to nie taka zła cena. U nas pewnie jedna butelka kosztowałaby ok. 20-25 zeta.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2015, 08:13 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Byłem kilka razy w sainsbury i to taka biedronka nasza. Ale dla emigrantów juz high life.


Odpowiednik biedronki to aldi tutaj, cala reszta to juz wyzsze poziomy.

Ja robie zakupy w morrisonie i jak wroce do Polski to bedzie mi brakowac takiego sklepu...


nie ma odpowiednika biedronki - tu wszystko masz przesunięte w górę. Tesco/Sainsbury/Morrison/Waitrose to poziom Almy. Jest mnóstwo towarów exclusywnych z całego świata - masz nawet regionalne sektory. Oczywiście mowa o wiekszych sklepach bo jest masa Tesco Express które z racji małych powierzchni asortyment mają mocno ograniczony.
Taki Lidl/Iceland to poziom naszych supermarketów - ale np. Lidl ma zajebiste czekolady J.D. Gross nie do dostania gdzie indziej. W Polsce ich nie ma :/
Np. lody Hagena dostaniesz u każdego ciapaka na rogu - w Polsce produkt mega exclusywny i elitarny :D.

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2015, 09:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Np. lody Hagena dostaniesz u każdego ciapaka na rogu - w Polsce produkt mega exclusywny i elitarny :D.

Hagen wszedł na polski rynek jakis czas temu i jeszcze szybciej wyszedl bo nikt tego nie kupowal.
W sumie sie nie dziwie jak pollitrowy kubek lodow kosztowal 20zł :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.